Religia - discutii, argumente, etc.

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply

Crezi in Dumnezeu ?

Da
38
68%
Nu
18
32%
 
Total votes: 56
User avatar
Raul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 2339
Joined: 03 Feb 2012, 11:33
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/raulll
Reputatie: Fost administrator
Location: Germany
Has thanked: 44 times
Been thanked: 121 times

08 Mar 2015, 21:16

aSh wrote:Atunci cand oamenii o duc bine,sunt fericiti,etc..intotdeauna raul nu va fi de acord cu aceasta situatie si mereu va face orice pentru a distruge tot ce e de bine...
ce am eu cu voi?
RoyalServer
User avatar
Bunicu Magic
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1977
Joined: 25 Jan 2013, 20:38
Detinator Steam: Da
CS Status: da
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 153 times
Contact:

08 Mar 2015, 23:02

FRATE DE CE **** MEA IMI BAT CAPUL CU TINE CA TU N-AI RASPUNSURI TU DOAR NE SPUI CE VEZI PE YT , nu ai raspuns la intrebare o ocolesti , stii ca am dreptate dar totusi negi ....frumos
THINK it`s not illegal yet !
User avatar
NuConteaza
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 103
Joined: 07 Jan 2015, 19:09
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0

09 Mar 2015, 03:59

Raul wrote:
aSh wrote:Atunci cand oamenii o duc bine,sunt fericiti,etc..intotdeauna raul nu va fi de acord cu aceasta situatie si mereu va face orice pentru a distruge tot ce e de bine...
ce am eu cu voi?
:)) =))
tu esti Satana :gusta
Image
User avatar
iLuSiOn
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 881
Joined: 06 May 2011, 17:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Contact:

09 Mar 2015, 14:37

Bunicu Magic wrote: Raspunde iar la intrebarea asta ( macar de data asta )

DACA MEDICINA N-AR FI ASA AVANSATA , SI CINEVA TI-AR ARATA 4-5 PICATURI DE "SPERMA OMENEASCA" SI SA-TI SPUNA "UITE AICI SUNT COPII TAI SI URMASII COPIILOR TAI" , tu l-ai crede ? ITI GARANTEZ 100000% CA NU , nimeni n-ar crede , asa si Dumnezeu avem atatea motive sa o facem dar multi va indoiti de cuvantul Lui si o sa vedeti ca mai devreme sau mai tarziu(sper sa nu) o sa va dati seama
normal ca n-ar crede, atat timp cat religia a fost un obstacol in evolutia omului, al gandirii acestuia. Zi cum e mai bine, cu religie sau fara, cu miliarde de persoane omorate sau cu maxim cateva milioane (alte cauze, nu religia). Daca n-ar fi religia, nu ar mai exista terorismul, nu ar mai exista persoane care sa profite de pe urma ei, imbracate in aur cu masini de lux si nefacand nimic, iar altii muncesc o zi intreaga sa castige ce, cateva milioane care se duc in cateva zile? Dumnezeul tau nu te ajuta, nu mai trai cu speranta asta, nu te ajuta atat timp cat nu exista, nu stiti nimic despre lume/univers si ca sa scapati repede ziceti: dumnezeu. Oricum ai pus o intrebare stupida. Nu va inchipuiti ca cine nu crede e posedat sau altceva, e doar un om liber in adevaratul sens al cuvantului, poate exagerat din cauza sistemului politic, dar atunci cand faci ceva nu dai vina pe dumnezeu, pe satana sau altceva + daca fac o fapta buna o fac pentru ca sunt OM nu pentru frica de iad asa cum o faceti toti.
User avatar
Bunicu Magic
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1977
Joined: 25 Jan 2013, 20:38
Detinator Steam: Da
CS Status: da
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 153 times
Contact:

09 Mar 2015, 19:35

iLuSiOn wrote:
Bunicu Magic wrote: Raspunde iar la intrebarea asta ( macar de data asta )

DACA MEDICINA N-AR FI ASA AVANSATA , SI CINEVA TI-AR ARATA 4-5 PICATURI DE "SPERMA OMENEASCA" SI SA-TI SPUNA "UITE AICI SUNT COPII TAI SI URMASII COPIILOR TAI" , tu l-ai crede ? ITI GARANTEZ 100000% CA NU , nimeni n-ar crede , asa si Dumnezeu avem atatea motive sa o facem dar multi va indoiti de cuvantul Lui si o sa vedeti ca mai devreme sau mai tarziu(sper sa nu) o sa va dati seama
normal ca n-ar crede, atat timp cat religia a fost un obstacol in evolutia omului, al gandirii acestuia. Zi cum e mai bine, cu religie sau fara, cu miliarde de persoane omorate sau cu maxim cateva milioane (alte cauze, nu religia). Daca n-ar fi religia, nu ar mai exista terorismul, nu ar mai exista persoane care sa profite de pe urma ei, imbracate in aur cu masini de lux si nefacand nimic, iar altii muncesc o zi intreaga sa castige ce, cateva milioane care se duc in cateva zile? Dumnezeul tau nu te ajuta, nu mai trai cu speranta asta, nu te ajuta atat timp cat nu exista, nu stiti nimic despre lume/univers si ca sa scapati repede ziceti: dumnezeu. Oricum ai pus o intrebare stupida. Nu va inchipuiti ca cine nu crede e posedat sau altceva, e doar un om liber in adevaratul sens al cuvantului, poate exagerat din cauza sistemului politic, dar atunci cand faci ceva nu dai vina pe dumnezeu, pe satana sau altceva + daca fac o fapta buna o fac pentru ca sunt OM nu pentru frica de iad asa cum o faceti toti.
Prietene vezi ca nu crestinismul ci catalicismul (adica catolicii) sunt responsabili unor omoruri nevinovate ( ex l-au sustinut pe hitler ) , citeste regulile catlicilor ca te inchini , la ei PAPA este mai presus de Dumnezeu , din punctul meu de vedere aia este o religie "neagra" si prin intermediul Vaticanului se fac multe "prostii" nu mai dati vina pe Dumnezeu deoarece O PARTE din preoti sunt "pacatosi" stai linistiti ai libera decizie nu aici vor fi trasi la raspundere toate la timpul lor .
Stai linistit ca nu Biserica conduce Biserica ... si ei sunt condusi la randul lor
THINK it`s not illegal yet !
User avatar
Emi eXtream
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2233
Joined: 08 Feb 2012, 11:52
Detinator Steam: Da
CS Status: No status available.
SteamID: Privat.
Reputatie: Utilizator neserios(tepar)
Restrictie moderator
Fost moderator
Nume anterior: Synk12
Location: Neverland
Has thanked: 90 times
Been thanked: 49 times
Contact:

09 Mar 2015, 19:51

DVLM tu sincer nu ai treaba de facut.Ai facut topicul pentru discutii zici, asa-i?Dar vad ca tot ce faci e sa faci misto de cei care cred in Dumnezeu.Cred ca esti un copil, cocalar si fitos care nu are ce face.Nu ai argumente la ceea ce zici, nici tu nu stii ce vrei sa zici si doar faci un misto ieftin pe seama celorlalti ca alta treaba nu ai.Esti PENIBIL.

Spuneati unii ca nu aveti cum sa credeti in Dumnezeu pentru ca nu l-ati vazut, nu e nici o dovada ca ar exista.Tot unii dintre voi spuneti ca sunt miliarde de planete, galaxii, ca ar mai fi viata in univers etc. dar ati vazut voi toate astea?Aveti dovezi ca e asa?Atunci cum credeti ca exista?E aceeasi treaba.
User avatar
Bunicu Magic
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1977
Joined: 25 Jan 2013, 20:38
Detinator Steam: Da
CS Status: da
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 153 times
Contact:

09 Mar 2015, 21:48

Emi eXtream wrote:DVLM tu sincer nu ai treaba de facut.Ai facut topicul pentru discutii zici, asa-i?Dar vad ca tot ce faci e sa faci misto de cei care cred in Dumnezeu.Cred ca esti un copil, cocalar si fitos care nu are ce face.Nu ai argumente la ceea ce zici, nici tu nu stii ce vrei sa zici si doar faci un misto ieftin pe seama celorlalti ca alta treaba nu ai.Esti PENIBIL.

Spuneati unii ca nu aveti cum sa credeti in Dumnezeu pentru ca nu l-ati vazut, nu e nici o dovada ca ar exista.Tot unii dintre voi spuneti ca sunt miliarde de planete, galaxii, ca ar mai fi viata in univers etc. dar ati vazut voi toate astea?Aveti dovezi ca e asa?Atunci cum credeti ca exista?E aceeasi treaba.
SUNT DE 1000 ORI MAI MANIPULATI EI AI DREPTATE

In legatura cu laura aka larsawin aka DVLM are cam 16-17 ani cred acum , cam 90-100 kg si nu exagerez si traieste din tepe :D cine e mai vechi pe forum (3-4) ani stie bine asta
THINK it`s not illegal yet !
User avatar
cTm # oNe
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2183
Joined: 24 Aug 2007, 08:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Error.
Detinator server CS: Nu
SteamID: ctmone
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS
Fost eXtream Mod
Location: Germany
Discord: ctm.ro
Has thanked: 24 times
Been thanked: 41 times

10 Mar 2015, 16:01

tictac wrote:Stiinta nu demostreaza nimic... oamenii de stiinta nu pot sa spuna daca exista Dumnezeu sau Nu, nici noi, e simplu credem sau nu.
Stiinta e un bullshit... totul e creat dintr-o presupunere niste date aproximative...
Stiinta nu explica multe, deasta cred in Dumnezeu, fie el existent sau nu.
Stiinta s-a creat odata cu omul => e limitata, sunt niste presupuneri.
Pana si 1+1 nu e neaparat sa rezulte 2, dar asa am fost invatati.
Stiinta e omul, omul nu e nimic.
Sunteti foarte multi tampiti aici... care afirma niste idiotetnii pe baza unor articole citite.
Din cate stiu... majoritatea omenilor de stiinta se lupta sa demostreze particula lui dumnezeu, sau ca noi suntem maimulte sau alte lucru dar majoritatea in acelasi timp credeau in Dumnezeu.
stephen hawking toata viata lui asta a facut si la ce a ajuns ? la NIMIC, s-a invartit in cerc.
Stiinta nu explica lucruri simple, cum ar fi de ce creste iarba ? ce parere ai :) ?
Inseamna ca esti incuiat rau la minte sau un distrus de POCAIT, daca nu era stiinta tu inca traiai in pestera.

Chiar nu s-a gandit nimeni pana acum ca, cel care a scris Biblia poate era retard mintal, suferea de o boala ceva si pe langa asta Biblia din ziua de azi nu e exact cum a fost originalul, dea lungul aniilor fiecare a interpretat ce a vrut din Biblie ajungandu-se la forma de astazi.
ImageImage
User avatar
MN7
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 312
Joined: 26 Aug 2014, 00:49
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

10 Mar 2015, 16:47

Total a polecat de la noi evreii :) am reusit sa manipulam o lume.
Jews are here.
User avatar
Bunicu Magic
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1977
Joined: 25 Jan 2013, 20:38
Detinator Steam: Da
CS Status: da
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 153 times
Contact:

10 Mar 2015, 18:34

Cei drept evreii mereu au fost inteligenti dar deja aberati si deja ati inceput sa vorbiti baliverne fara pic de dovezi si dreptate , ca de obicei toti asa zisi "atei" sunt doar copii care urmaresc 2-3 documentare
THINK it`s not illegal yet !
User avatar
iLuSiOn
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 881
Joined: 06 May 2011, 17:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Contact:

10 Mar 2015, 18:38

Bunicu Magic wrote:Cei drept evreii mereu au fost inteligenti dar deja aberati si deja ati inceput sa vorbiti baliverne fara pic de dovezi si dreptate , ca de obicei toti asa zisi "atei" sunt doar copii care urmaresc 2-3 documentare
:))
sunt ateu ca nu cred in dumnezeul vostru, in ceea ce reprezinta el, nu am stat sa urmaresc documentare si alte alea, dar ce sa stii tu.
User avatar
apexHD
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 148
Joined: 14 Oct 2013, 20:16
Detinator Steam: Da
CS Status: unknown
Detinator server CS: unknown
SteamID: unknown
Location: unknown
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times
Contact:

10 Mar 2015, 18:41

Cand sunt la orele de religie cred in dumnezeu, dupa orele de religie nu mai cred.
Username: eyau
Rank: The Benefactor
Steam: seeker_092
Website: e-like.ro
If a regular guy like me could kill the most powerful man in the city, what good was all his power? It seemed to me that no matter how strong someone is, there'll always be somebody stronger to clip his wings.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 332 guests