Religia in scoli... | Sneks Show

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
iLuSiOn
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 881
Joined: 06 May 2011, 17:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Contact:

10 Mar 2015, 21:43

zici ca esti crestin-ortodox, dar nu mergi la biserica, atunci de ce naiba mai ai o religie daca nu respecti principiile acelei religii? Se pare ca inca nu ai facut cunostiinta cu adevarata fata a lumii, nu ai aflat despre cele 2 fete ale oamenilor, ii vezi tu cum ii vezi, dar nu stii nimic despre ei. tu crezi ca daca merg la biserica, ei sunt foarte buni, nu pacatuiesc, nici n-ai idee ce au facut acei oameni cu viata lor.
ps. a bea 2 beri nu e pacat lel, tu crezi ca daca cineva bea e un om rau? mai ai sa zici ca iarba e drog
RoyalServer 2
User avatar
Bunicu Magic
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1977
Joined: 25 Jan 2013, 20:38
Detinator Steam: Da
CS Status: da
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 153 times
Contact:

10 Mar 2015, 22:03

iLuSiOn wrote:
ZeT^ wrote:nu am vazut om credincios si cu frica de Dumnezeu sa fure, bea exagerat sau alte devieri majore.
=)) domnu', tu cand ai scris, ai gandit ce scrisesi? daca nu ai vazut probabail stai numai in casa, ca esti inconjurat de asemenea oameni pe strada. Nu e om in lumea asta care n-a furat, care n-a baut exagerat indiferent daca e credincios sau necredincios. Ceea ce faci, fie ca furi, omori sau altceva, tine de a fi om sau nu, dar voi ce sa stiti despre asta cand aveti numai credinta in cap
Ai probleme grave si sigurr te dai matur dar nu esti , GARANTEZ


Si apropo cu Biserica , probabil nu sunt eu un crestin-ortodox PRACTICANT dar am frica lui Dumnezeu si iti si spun de ce nu ma duc , am tinut si posturi am fost si la Biserica stai linistit dar cand te duci si intrii si vezi 100 de babe care toata viata lor au fost tarfe si in ultimii 5 ani din viata vor iertarea pacatelor ma cam iau nervii , probabil toti de frica mortii vrem mantuire ...
Am avut anumiti preoti cam "negri" si d-aia nu prea agreez eu Biserica mea nu Biserica in general , dar atata timp cat eu cred si-l iubesc pe Dumnezeu mai mult ca 50 de babe care sunt zii de zii acolo ...unde apare problema ?
THINK it`s not illegal yet !
User avatar
iLuSiOn
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 881
Joined: 06 May 2011, 17:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Contact:

11 Mar 2015, 18:36

Bunicu Magic wrote: cand te duci si intrii si vezi 100 de babe care toata viata lor au fost tarfe si in ultimii 5 ani din viata vor iertarea pacatelor ma cam iau nervii
ZeT^ wrote:nu am vazut om credincios si cu frica de Dumnezeu sa fure, bea exagerat sau alte devieri majore.
Bunicu Magic wrote: CEL MAI MARE ADEVAR
ia zi boss, iti bag una de jale?
User avatar
Chris Duskblade
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 2780
Joined: 18 Jun 2013, 16:46
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost super moderator
Nume anterior: Cristinel.
Utilizator neserios (tepar)
Location: Timișoara
Has thanked: 62 times
Been thanked: 15 times
Contact:

11 Mar 2015, 20:44

multi dintre voi ati zis "adevarat"
dar cel putin eu care is in a 8-a si am medii destul de slabe religia imi pica bine , daca aveti doar 10 la mate/romana/fizica/chimie atunci da , scoteti-va religia si iesiti la 1 , nu la 2 ca de obicei , is unii care nu pot trece fara media 10 la religie , o medie de 10 face foarte mult , in clasa la mine doar un elev a renuntat la religie. din 30
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Petal [Bot] and 405 guests