Religia

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

ArmyBroken
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 213
Joined: 19 Jan 2015, 20:08
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

21 Sep 2017, 16:26

iLuSiOn wrote:religia la scoala e manipulare pe fata. aici se spala mintile si vin banii la mafiotii de preoti.

la mine la ore, fufa aia statea sa citeasca nu stiu ce povestiri magice despre isus care nici macar nu sunt in biblie sau nu stiu ce invataturi care n-au nicio treaba cu ratiunea. induc frica in copii si rezulta intr-o credinta prin frica a oamenilor. aia nu e credinta, ca pur si simplu nu crezi, doar ti-e frica. cand te certi cu un mafiot, nu crezi ca te bate, dar ti-e frica de el, e acelasi rationalism si cu religia.

proful de istorie e ateu si preda si religiile o data pe an ca sa avem habar de ele, era mai interesant la el. intai trebuie sa asimilezi cunostine despre credinta, despre religie, apoi crezi sau nu. cum zice si wish, religia e pe baza de geografie. poate ca una din ele e adevarata, poate ca niciuna, poate ca exista un dumnezeu si toate religiile se refera la el, doar ca-l interpreteaza in diferite moduri. religia e doar manipulare, o incercare a inaltei societati de a modela oamenii (in trecut). cati bani a scos vaticanul de-a lungul anilor, nici n-aveti idee.
imi place avatarul tau, tocmai am pupat monitorul sper sa castig la lotto saptamana viitoare.
RoyalServer 2
User avatar
MDFK. eXtream
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1869
Joined: 25 Aug 2014, 22:44
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/langw0w
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fond eXtream: 0
Location: București, România
Discord: langw0w
Has thanked: 23 times
Been thanked: 42 times

21 Sep 2017, 16:59

ArmyBroken wrote:
iLuSiOn wrote:religia la scoala e manipulare pe fata. aici se spala mintile si vin banii la mafiotii de preoti.

la mine la ore, fufa aia statea sa citeasca nu stiu ce povestiri magice despre isus care nici macar nu sunt in biblie sau nu stiu ce invataturi care n-au nicio treaba cu ratiunea. induc frica in copii si rezulta intr-o credinta prin frica a oamenilor. aia nu e credinta, ca pur si simplu nu crezi, doar ti-e frica. cand te certi cu un mafiot, nu crezi ca te bate, dar ti-e frica de el, e acelasi rationalism si cu religia.

proful de istorie e ateu si preda si religiile o data pe an ca sa avem habar de ele, era mai interesant la el. intai trebuie sa asimilezi cunostine despre credinta, despre religie, apoi crezi sau nu. cum zice si wish, religia e pe baza de geografie. poate ca una din ele e adevarata, poate ca niciuna, poate ca exista un dumnezeu si toate religiile se refera la el, doar ca-l interpreteaza in diferite moduri. religia e doar manipulare, o incercare a inaltei societati de a modela oamenii (in trecut). cati bani a scos vaticanul de-a lungul anilor, nici n-aveti idee.
imi place avatarul tau, tocmai am pupat monitorul sper sa castig la lotto saptamana viitoare.
Tu chiar nu ai înțeles ce vrea să spună.
User avatar
Chris Duskblade
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 2780
Joined: 18 Jun 2013, 16:46
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost super moderator
Nume anterior: Cristinel.
Utilizator neserios (tepar)
Location: Timișoara
Has thanked: 62 times
Been thanked: 15 times
Contact:

21 Sep 2017, 20:00

WISHEXEC wrote:Fiecare crede in religia lui ...
Fiecare cu zeii lui ...
Fiecare fara zeu ...
Tu iti gasesti raspunsurile ...

Eu personal mi le-am gasit ...

Cum zicea cineva ...
Te-ai nascut intr-o familie ortodoxa, esti ortodox, ahh ce bucurie ai religia adevarata restu sunt niste fake
Te-ai nascut intr-o familie musulmana, esti musulman, ahh ce bucurie ai religia adevarata restu sunt niste fake
Te-ai nascut in dacia libera il ai pe zamolxis ahh ce bucurie , zeii romani sunt fake
Te-ai nascut in india, buda power , restu sunt fake
Esti in egipt si fulgera cu ploaie vezi ca sa suparat RA

Religia nu exista boss , secolu 21 , vezi sa nu speli duminica , vezi sa crezi si sa nu cercetezi, si sa nu te inchini la chipuri cioplite dar poti sa le cumperi doar :))
religia exista,ce nu exista e omu' ala cu barba de sus,care-l pupa babele in fund :omfg:
User avatar
iLuSiOn
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 881
Joined: 06 May 2011, 17:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Contact:

21 Sep 2017, 20:15

ArmyBroken wrote:imi place avatarul tau, tocmai am pupat monitorul sper sa castig la lotto saptamana viitoare.
daca o sa castigi, impartim banii, e icoana mea
Chris Duskblade wrote:religia exista,ce nu exista e omu' ala cu barba de sus,care-l pupa babele in fund :omfg:
mai mult ca sigur ca nu exista dupa modelul vreunei religii. probabil exista o fiinta superioara, probabil ca intervine in vietile oamenilor, dar nu avem de unde sa stim. sau poate exista o fiinta superioara care n-are habar ca exista. orice e posibil. dar felul cum universul nostru are legi, nu e haos, tind sa cred ca ceva a fost la big bang si poate inca e. zeul e opusul haosului.
User avatar
Ramb00
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 966
Joined: 12 Feb 2014, 17:37
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator ajutator
Nume anterior: Claudiu123
Location: Calarasi
Has thanked: 28 times
Been thanked: 19 times

21 Sep 2017, 20:17

Eu am cel mai smecher profesor de religie, discuta cu noi tot felul de subiecte interesante, e printre putinii preoti pe care ii cunosc care au vorbit despre Pomohaci ala, despre gay si alte subiecte dastea. Noi in general suntem printre cele mai galagioase clase din scoala, dar la orele lui toti stam linistiti. Pe langa asta nu ne-a zapacit cu rugaciuni si alte rahaturi, nu il deranjeaza rockerii si nu ezita sa isi bata joc de tara asta condusa de hoti.
In generala aveam o profesoara care ne freca la cap sa mergem o data la cateva luni la biserica cu ea.. ca sa ne puna nota. Pe langa asta trebuia sa invatam tot felul de rugaciuni tampite.
Ma rog.. pentru mine ora de religie e o ora de relaxare mai mult, in prezent.
Image
User avatar
Chris Duskblade
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 2780
Joined: 18 Jun 2013, 16:46
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost super moderator
Nume anterior: Cristinel.
Utilizator neserios (tepar)
Location: Timișoara
Has thanked: 62 times
Been thanked: 15 times
Contact:

21 Sep 2017, 20:18

probabil exista

da,probabil,bine zis
daca o sa-l pot vedea o sa cred,pana atunci mi se pare inutila chestia asta cu religia,un job din care se fac bani
User avatar
Massivescu
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1659
Joined: 05 Aug 2015, 00:57
Detinator Steam: Da
CS Status: dwaadw
Detinator server CS: dwadaw
SteamID: Massivescu
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Fond eXtream: 0
Location: dwaad
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Contact:

21 Sep 2017, 20:20

Depinde ce religie este profa ta, dar oricum majoritatea profesorilor, daca nu toti, incearca sa manipuleze foarte mult copii si observa ca nu le prea iese, in fine, pentru mine ora de religie este ora de plecat acasa.
EMiNEM
ArmyBroken
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 213
Joined: 19 Jan 2015, 20:08
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

21 Sep 2017, 20:25

MDFK. wrote:
ArmyBroken wrote:
iLuSiOn wrote:religia la scoala e manipulare pe fata. aici se spala mintile si vin banii la mafiotii de preoti.

la mine la ore, fufa aia statea sa citeasca nu stiu ce povestiri magice despre isus care nici macar nu sunt in biblie sau nu stiu ce invataturi care n-au nicio treaba cu ratiunea. induc frica in copii si rezulta intr-o credinta prin frica a oamenilor. aia nu e credinta, ca pur si simplu nu crezi, doar ti-e frica. cand te certi cu un mafiot, nu crezi ca te bate, dar ti-e frica de el, e acelasi rationalism si cu religia.

proful de istorie e ateu si preda si religiile o data pe an ca sa avem habar de ele, era mai interesant la el. intai trebuie sa asimilezi cunostine despre credinta, despre religie, apoi crezi sau nu. cum zice si wish, religia e pe baza de geografie. poate ca una din ele e adevarata, poate ca niciuna, poate ca exista un dumnezeu si toate religiile se refera la el, doar ca-l interpreteaza in diferite moduri. religia e doar manipulare, o incercare a inaltei societati de a modela oamenii (in trecut). cati bani a scos vaticanul de-a lungul anilor, nici n-aveti idee.
imi place avatarul tau, tocmai am pupat monitorul sper sa castig la lotto saptamana viitoare.
Tu chiar nu ai înțeles ce vrea să spună.
era o gluma idiotule
Last edited by A k c 3 n 7 on 21 Sep 2017, 21:08, edited 1 time in total.
Reason: ai primit avertisment pentru atac la persoana
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13707
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

21 Sep 2017, 21:04

A.se deschide pagina cu cautare(sarci =) )
B.se scrie cuvantul "religie" (ceea ce avem nevoie, eu deobicei caut bere)
C.gasim subiecte pe aceasi tema si incercam sa reinviem subiectul
search.php?keywords=religie&terms=all&author=&sc=1&sf=titleonly&sk=t&sd=d&sr=topics&st=0&ch=300&t=0&submit=Search

D.AMIN!
Image
User avatar
COLBYLICIOUS
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8140
Joined: 13 Oct 2012, 09:36
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu mă ocup
SteamID: /id/COLBYLICIOUS
Reputatie: Fost administrator
eXtream Security
Fost Intermediar Steam
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Administratorul anului 2018
Location: Brașov
Discord: @colbylicious
Has thanked: 245 times
Been thanked: 310 times
Contact:

21 Sep 2017, 21:16

Dacă ne-ar fi învățat la școală istoria religiilor and shit, nu era așa de hateuită religia acum, iar eu să zicem că-mi stârnea curiozitatea la orele de religie în cazul ăsta.
PauL.mZq
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 405
Joined: 16 May 2011, 19:34
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS ( doua saptamani )
Location: Suceava
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

21 Sep 2017, 21:17

hi
User avatar
eMeKa.eXe
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 717
Joined: 12 Jan 2016, 03:59
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: SkeletoN2016
Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fond eXtream: 0
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

22 Sep 2017, 01:01

NEXT LEVEL
Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Semrush [Bot], Yandex [Bot] and 407 guests