Retea de Socializare[inchideti topicul]

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

ConTactMe
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 436
Joined: 30 Jan 2011, 22:18
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nu ma deranja
Has thanked: 144 times
Been thanked: 13 times

31 Jan 2012, 11:56

Deci lucrez la o Retea de Socializare in genul lui Twitter. Adica o sa fie pe platforma Wordpress.
Dar am 2 nelamuriri:
-In ce limba sa fie: Engleza sau Romana
-Daca sa fie Retea de Socializare normala sau despre jocuri

Daca acele criterii de mai sus vor fi indeplinite v-ati alatura?
Last edited by ConTactMe on 01 Feb 2012, 10:29, edited 2 times in total.
Website's :[/b]
RoyalServer
User avatar
Necenzurat
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1011
Joined: 28 Dec 2010, 12:18
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv.
Reputatie: Fost moderator
0.6/3
Has thanked: 79 times
Been thanked: 55 times
Contact:

31 Jan 2012, 12:28

Nu.
O sa lucrezi degeaba, exista facebook si atat.
Image World of Tanks Romania - Comunitatea tanchiştilor români - Ia-ţi tancul şi intră în luptă!
Amun
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2004
Joined: 06 Apr 2008, 22:03
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: Sawyer
Fost Moderator
Has thanked: 80 times
Been thanked: 116 times

31 Jan 2012, 12:43

din moment ce o faci pe wordpress ar fi cam limitata la optiuni ... twitter-ul este mult mai complex si nu poate fi transpus pe wordpress probabil vrei sa faci ceva simplist si parerea mea este ca nu se merita, sunt deja foarte multe astfel de retele.

totusi daca vrei sa continui cu proiectul eu zic sa il faci in engleza si la modul general.
ConTactMe
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 436
Joined: 30 Jan 2011, 22:18
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nu ma deranja
Has thanked: 144 times
Been thanked: 13 times

31 Jan 2012, 13:20

Necenzurat wrote:Nu.
O sa lucrezi degeaba, exista facebook si atat.
Nu sti ce vorbesti. Pentru multi Facebook a devenit ca un mod de trai. Zici ca acolo traiesti.
Si in plus nu iti poti sterge contul de Facebook, doar ti-l dezactivezi.
Amun wrote:din moment ce o faci pe wordpress ar fi cam limitata la optiuni ... twitter-ul este mult mai complex si nu poate fi transpus pe wordpress probabil vrei sa faci ceva simplist si parerea mea este ca nu se merita, sunt deja foarte multe astfel de retele.

totusi daca vrei sa continui cu proiectul eu zic sa il faci in engleza si la modul general.
Pot spune ca aici gresesti. Sunt ogramada de chestii pe care le poti face pe wordpress care nu se gasesc pe twitter. Twitter e MICRO-BLOGGING pe cand Wordpress e BLOGGING.
Am gasit cum sa pun Achievement-uri, Puncte (postezi primesti 5 puncte sau cate vrei). Poti Share-ui pe toate retele (Google+, Facebook, Twitter, Yahoo). Il poti adapta pentru Iphone/Ipad/Android si BlackBerry, Video Conferinta (dar momentan nu mi se conecteaza si nu stiu de ce), Google Maps direct pe site. Si multe alte chestii.
In schimb la partea de design nu sunt destule teme "Profesioniste". Am gasit o tema care seamana cu Facebook.
Website's :[/b]
User avatar
Necenzurat
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1011
Joined: 28 Dec 2010, 12:18
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv.
Reputatie: Fost moderator
0.6/3
Has thanked: 79 times
Been thanked: 55 times
Contact:

31 Jan 2012, 13:35

ConTactMe wrote:
Necenzurat wrote:Nu.
O sa lucrezi degeaba, exista facebook si atat.
Nu sti ce vorbesti. Pentru multi Facebook a devenit ca un mod de trai. Zici ca acolo traiesti.
Si in plus nu iti poti sterge contul de Facebook, doar ti-l dezactivezi.
Tocmai de asta nu o sa ai succes, nu o sa se inscrie mai nimeni acolo(poate cativa din curiozitate, dupa care o sa abadoneze siteul), maxim daca ajungi la 500 de utilizatori(activi)...
Exista Facebook, Twitter, Google+, tu o sa fi doar un anonim.
E strict parerea mea despre ce ai scris tu aici.
Image World of Tanks Romania - Comunitatea tanchiştilor români - Ia-ţi tancul şi intră în luptă!
User avatar
Every
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 4292
Joined: 01 Jan 2012, 20:32
Detinator Steam: Da
CS Status: Plecat în voiaj!
SteamID: hypnotiqueeee
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Ban 2 luni
Utilizator neserios(tepar)
Location: Constanța
Has thanked: 449 times
Been thanked: 152 times

31 Jan 2012, 13:40

FaceBook rullz.nu o sa ai succes dar totusi incearca.
#retras de pe forum.
mai intru foarte rar .. dacă vreți ceva, lăsați mesaj privat și când mai intru vă răspund.
Amun
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2004
Joined: 06 Apr 2008, 22:03
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: Sawyer
Fost Moderator
Has thanked: 80 times
Been thanked: 116 times

31 Jan 2012, 14:19

Amun wrote:din moment ce o faci pe wordpress ar fi cam limitata la optiuni ... twitter-ul este mult mai complex si nu poate fi transpus pe wordpress probabil vrei sa faci ceva simplist si parerea mea este ca nu se merita, sunt deja foarte multe astfel de retele.

totusi daca vrei sa continui cu proiectul eu zic sa il faci in engleza si la modul general.
Pot spune ca aici gresesti. Sunt ogramada de chestii pe care le poti face pe wordpress care nu se gasesc pe twitter. Twitter e MICRO-BLOGGING pe cand Wordpress e BLOGGING.
Am gasit cum sa pun Achievement-uri, Puncte (postezi primesti 5 puncte sau cate vrei). Poti Share-ui pe toate retele (Google+, Facebook, Twitter, Yahoo). Il poti adapta pentru Iphone/Ipad/Android si BlackBerry, Video Conferinta (dar momentan nu mi se conecteaza si nu stiu de ce), Google Maps direct pe site. Si multe alte chestii.
In schimb la partea de design nu sunt destule teme "Profesioniste". Am gasit o tema care seamana cu Facebook.[/quote]

tu ai cont pe twitter sa vezi cate lucruri poti face? cand o sa poti face aceleasi lucruri si pe wordpress atunci sa ma anunti .
User avatar
TzUcK
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2947
Joined: 19 Jul 2009, 15:44
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 70 times
Been thanked: 140 times
Contact:

31 Jan 2012, 17:26

Fa-l pe engleza , cumperi reclama de 10 milioane googleadds si socializare normala .
vim
Programator eXtream
Programator eXtream
Posts: 853
Joined: 29 May 2009, 19:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Trag cu praştia !
Reputatie: Fost programator web eXtreamCS
Administrator tehnic
Sysadmin
Location: Bucureşti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 342 times

31 Jan 2012, 18:15

ConTactMe wrote:Si in plus nu iti poti sterge contul de Facebook, doar ti-l dezactivezi.
Asta este un mit aparut pe la orele de sport ?
Last edited by TZACANEL on 31 Jan 2012, 18:22, edited 1 time in total.
Reason: Genial! =))
I'm not antisocial, I'm just not user friendly.
⎯ retired
ConTactMe
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 436
Joined: 30 Jan 2011, 22:18
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nu ma deranja
Has thanked: 144 times
Been thanked: 13 times

31 Jan 2012, 22:12

vim wrote:
ConTactMe wrote:Si in plus nu iti poti sterge contul de Facebook, doar ti-l dezactivezi.
Asta este un mit aparut pe la orele de sport ?
Daca nu stiai pe Facebook nu puteai sa-ti STERGI contul. Doar ti-l dezactivai.
Din cate vad aceasta optiune a fost modificata din cauza unor probleme iar facebook risca sa plateasca o amenda de un milion de dolari suma pe care si Google (+) o putea primi.

Topicul se poate inchide pentru ca nu doresc sa se faca SPAM.
Website's :[/b]
chemistry.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 228
Joined: 06 Jan 2012, 21:56
Detinator Steam: Nu
Location: Botosani
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times
Contact:

31 Jan 2012, 22:25

ConTactMe wrote:
Necenzurat wrote:Nu.
O sa lucrezi degeaba, exista facebook si atat.
Nu sti ce vorbesti. Pentru multi Facebook a devenit ca un mod de trai. Zici ca acolo traiesti.
Si in plus nu iti poti sterge contul de Facebook, doar ti-l dezactivezi.
Amun wrote:din moment ce o faci pe wordpress ar fi cam limitata la optiuni ... twitter-ul este mult mai complex si nu poate fi transpus pe wordpress probabil vrei sa faci ceva simplist si parerea mea este ca nu se merita, sunt deja foarte multe astfel de retele.

totusi daca vrei sa continui cu proiectul eu zic sa il faci in engleza si la modul general.
Pot spune ca aici gresesti. Sunt ogramada de chestii pe care le poti face pe wordpress care nu se gasesc pe twitter. Twitter e MICRO-BLOGGING pe cand Wordpress e BLOGGING.
Am gasit cum sa pun Achievement-uri, Puncte (postezi primesti 5 puncte sau cate vrei). Poti Share-ui pe toate retele (Google+, Facebook, Twitter, Yahoo). Il poti adapta pentru Iphone/Ipad/Android si BlackBerry, Video Conferinta (dar momentan nu mi se conecteaza si nu stiu de ce), Google Maps direct pe site. Si multe alte chestii.
In schimb la partea de design nu sunt destule teme "Profesioniste". Am gasit o tema care seamana cu Facebook.
Te contrazic.. se poate sterge contul..Esti prost informat.
vim
Programator eXtream
Programator eXtream
Posts: 853
Joined: 29 May 2009, 19:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Trag cu praştia !
Reputatie: Fost programator web eXtreamCS
Administrator tehnic
Sysadmin
Location: Bucureşti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 342 times

31 Jan 2012, 22:26

ConTactMe wrote:Daca nu stiai pe Facebook nu puteai sa-ti STERGI contul. Doar ti-l dezactivai.
Contul era sters automat dupa 14 zile de la dezactivare, daca in acele 14 zile nu te mai autentificai. Baga un ochi prin arhiva din documentatia oficiala si o sa gasesti si acest aspect.
ConTactMe wrote:Vrei sa-ti etalezi experienta acumulata din timpull scolii, liceului sau a facultatii?
Bunul simt si puterea de a recunoaste cand gresesti se invata in familie, nu la scoala. ^^
I'm not antisocial, I'm just not user friendly.
⎯ retired
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information