Revolutia din '89

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
aSh
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5383
Joined: 23 Jan 2009, 21:37
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni .
(Ban scos de 1 mai!)
Has thanked: 204 times
Been thanked: 265 times

06 Apr 2010, 21:14

stiu cine a tras in Populatie.. X( a fost FSN cu Iliescu si Petre Roman X(
Implicat este si Presedintele Diasporei Romaniei de astazi,Basescu Piratul cel nemilos X( :>
RoyalServer
SCC
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 308
Joined: 22 Feb 2010, 21:08
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Reputatie: Ban 3 luni!
Been thanked: 9 times

06 Apr 2010, 21:19

aSh wrote:stiu cine a tras in Populatie.. X( a fost FSN cu Iliescu si Petre Roman X(
Implicat este si Presedintele Diasporei Romaniei de astazi,Basescu Piratul cel nemilos X( :>
De unde stii?
User avatar
aSh
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5383
Joined: 23 Jan 2009, 21:37
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni .
(Ban scos de 1 mai!)
Has thanked: 204 times
Been thanked: 265 times

06 Apr 2010, 21:20

SCC wrote:
aSh wrote:stiu cine a tras in Populatie.. X( a fost FSN cu Iliescu si Petre Roman X(
Implicat este si Presedintele Diasporei Romaniei de astazi,Basescu Piratul cel nemilos X( :>
De unde stii?
Realitatea adevarata mi-a dat raspunsul :*
User avatar
iv3
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 945
Joined: 05 Feb 2010, 17:28
Detinator Steam: Da
SteamID: iv3_csgod
Reputatie: Restrictie moderator
Location: Bucuresti
Been thanked: 126 times

06 Apr 2010, 21:22

Revolutia din 1989 a fost defapt o lovitura de stat pentru ca o revolutie aduce o schimbare in bine iar "revolutia Romaniei" a adus o schimbare in rau ! Se vede bine ce se intampla ... nimeni nu vrea sa recunoasca . Copii vor afla din cartile de istorie peste 50 de ani ca a fost defapt o lovitura de stat . :)>-
ImageImage

яσмαηιαη яαсιηפ тєαм мємвєя
User avatar
comuNisT
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 58
Joined: 21 Feb 2009, 13:03
Detinator Steam: Nu
CS Status: Love eXtreamCS.com! :X
Location: Iasi

06 Apr 2010, 21:27

aSh wrote:stiu cine a tras in Populatie.. X( a fost FSN cu Iliescu si Petre Roman X(
Implicat este si Presedintele Diasporei Romaniei de astazi,Basescu Piratul cel nemilos X( :>
Basescu atunci,in 1989 era un amarat de capitan de vas.Ceausescu a dat ordin sa traga in populatie dar gen.Milea responsabil cu armata s-a impuscat in biroul sau.

@ aSh: Securitatea a tras pana in momentul in care a aparut la TVR comandantii diferitelor trupe cerandu-si scuze si ca in semn de patriotism au trecut de partea armatei dar foarte greu.

@ SCC:Ceausescu trebuia judecat frumos de Curtea Europeana de la Haga sau sa fie totusi judecat de marii avocatii poporului ai poporului.Nu condamnat de niste "idioti" in garnizoana din Targoviste si apoi impuscat de soldati din diferite parti ale cladirii fara somatie.
___________________________________________

BorneD to Be The maSTeR!
Nu ma cautati pentru probleme de cs sau IT pe Y!M ca va dau ignore !
Sunt aici ca sa imbunatatesc acest forum.
Image
User avatar
alliN ;x
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 276
Joined: 20 Dec 2009, 13:37
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni .
(Ban scos de 1 mai!)
Has thanked: 27 times
Been thanked: 4 times

06 Apr 2010, 21:30

Ce interesant 8-> 8-> Spune`mi mai mult 8-> 8->

*** de comunist ce esti , e mai bine acu , ce **** sa stau 3 ore la televizor si restu sa sug pl :)) si alea 3 ore sa il vad pe ametitu ala de ceausescu ? jet
Image
Image
Image
Image
Image

Y!M : [email protected]
If you hate me , i love you too ! It isn't my fault i'm better than u ;)
User avatar
iv3
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 945
Joined: 05 Feb 2010, 17:28
Detinator Steam: Da
SteamID: iv3_csgod
Reputatie: Restrictie moderator
Location: Bucuresti
Been thanked: 126 times

06 Apr 2010, 21:34

alliN ;x wrote:Ce interesant 8-> 8-> Spune`mi mai mult 8-> 8->

*** de comunist ce esti , e mai bine acu , ce **** sa stau 3 ore la televizor si restu sa sug pl :)) si alea 3 ore sa il vad pe ametitu ala de ceausescu ? jet
Tu esti un anagramat si mai si folosesti limbaj de chat !! El este comunist deoarece dezbate foarte frumos si el si SCC si vii tu ? Sa stii ca nu este mai bine acum poporul roman era in intuneric dar tot mai vedea ceva ei bine acum nu mai vedem nimic !
ImageImage

яσмαηιαη яαсιηפ тєαм мємвєя
SCC
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 308
Joined: 22 Feb 2010, 21:08
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Reputatie: Ban 3 luni!
Been thanked: 9 times

06 Apr 2010, 21:37

comuNisT wrote:
aSh wrote:stiu cine a tras in Populatie.. X( a fost FSN cu Iliescu si Petre Roman X(
Implicat este si Presedintele Diasporei Romaniei de astazi,Basescu Piratul cel nemilos X( :>
Basescu atunci,in 1989 era un amarat de capitan de vas.Ceausescu a dat ordin sa traga in populatie dar gen.Milea responsabil cu armata s-a impuscat in biroul sau.

@ aSh: Securitatea a tras pana in momentul in care a aparut la TVR comandantii diferitelor trupe cerandu-si scuze si ca in semn de patriotism au trecut de partea armatei dar foarte greu.

@ SCC:Ceausescu trebuia judecat frumos de Curtea Europeana de la Haga sau sa fie totusi judecat de marii avocatii poporului ai poporului.Nu condamnat de niste "idioti" in garnizoana din Targoviste si apoi impuscat de soldati din diferite parti ale cladirii fara somatie.
Dpmdv si-a meritat moartea. Cred ca daca nu era impuscat pina si in ziua de azi, comunistii inraiti de atunci faceau proteste pentru eliberarea sa.
User avatar
iv3
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 945
Joined: 05 Feb 2010, 17:28
Detinator Steam: Da
SteamID: iv3_csgod
Reputatie: Restrictie moderator
Location: Bucuresti
Been thanked: 126 times

06 Apr 2010, 21:40

SCC wrote:
comuNisT wrote:
aSh wrote:stiu cine a tras in Populatie.. X( a fost FSN cu Iliescu si Petre Roman X(
Implicat este si Presedintele Diasporei Romaniei de astazi,Basescu Piratul cel nemilos X( :>
Basescu atunci,in 1989 era un amarat de capitan de vas.Ceausescu a dat ordin sa traga in populatie dar gen.Milea responsabil cu armata s-a impuscat in biroul sau.

@ aSh: Securitatea a tras pana in momentul in care a aparut la TVR comandantii diferitelor trupe cerandu-si scuze si ca in semn de patriotism au trecut de partea armatei dar foarte greu.

@ SCC:Ceausescu trebuia judecat frumos de Curtea Europeana de la Haga sau sa fie totusi judecat de marii avocatii poporului ai poporului.Nu condamnat de niste "idioti" in garnizoana din Targoviste si apoi impuscat de soldati din diferite parti ale cladirii fara somatie.
Dpmdv si-a meritat moartea. Cred ca daca nu era impuscat pina si in ziua de azi, comunistii inraiti de atunci faceau proteste pentru eliberarea sa.
Inainte de revolutie aveam creante de la alte state de luat si acum suntem datori vanduti datorita politicii. Pe o parte era bine in perioada comunismului , dar nu aveam dreptul la cunostiinte , la credinta . Acum avem aceste posibilitati deci este putin mai bine acum !!
ImageImage

яσмαηιαη яαсιηפ тєαм мємвєя
SCC
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 308
Joined: 22 Feb 2010, 21:08
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Reputatie: Ban 3 luni!
Been thanked: 9 times

06 Apr 2010, 21:41

iv3 wrote:
alliN ;x wrote:Ce interesant 8-> 8-> Spune`mi mai mult 8-> 8->

*** de comunist ce esti , e mai bine acu , ce **** sa stau 3 ore la televizor si restu sa sug pl :)) si alea 3 ore sa il vad pe ametitu ala de ceausescu ? jet
Tu esti un anagramat si mai si folosesti limbaj de chat !! El este comunist deoarece dezbate foarte frumos si el si SCC si vii tu ? Sa stii ca nu este mai bine acum poporul roman era in intuneric dar tot mai vedea ceva ei bine acum nu mai vedem nimic !
Nu te enerva pe el, nu e informat, asa ca apeleaza la ce stie. Si-a exprimat o parere (chiar daca e foarte proasta). Pe viitor, alin, abtine-te, Vino cu ceva inteligent. Nu putem fii toti de acord cu placerile si neplacerile noastre. De exemplu: cand aud de Ceausescu mintea imi sare la regimul dictator, o viata limitata si altele. Altora le sare gandul la o viata buna. Cum am zis, cei ce au treait acele vremuri isi modeleaza amintirile cum vor.
User avatar
iv3
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 945
Joined: 05 Feb 2010, 17:28
Detinator Steam: Da
SteamID: iv3_csgod
Reputatie: Restrictie moderator
Location: Bucuresti
Been thanked: 126 times

06 Apr 2010, 21:43

SCC wrote:
iv3 wrote:
alliN ;x wrote:Ce interesant 8-> 8-> Spune`mi mai mult 8-> 8->

*** de comunist ce esti , e mai bine acu , ce **** sa stau 3 ore la televizor si restu sa sug pl :)) si alea 3 ore sa il vad pe ametitu ala de ceausescu ? jet
Tu esti un anagramat si mai si folosesti limbaj de chat !! El este comunist deoarece dezbate foarte frumos si el si SCC si vii tu ? Sa stii ca nu este mai bine acum poporul roman era in intuneric dar tot mai vedea ceva ei bine acum nu mai vedem nimic !
Nu te enerva pe el, nu e informat, asa ca apeleaza la ce stie. Si-a exprimat o parere (chiar daca e foarte proasta). Pe viitor, alin, abtine-te, Vino cu ceva inteligent. Nu putem fii toti de acord cu placerile si neplacerile noastre. De exemplu: cand aud de Ceausescu mintea imi sare la regimul dictator, o viata limitata si altele. Altora le sare gandul la o viata buna. Cum am zis, cei ce au treait acele vremuri isi modeleaza amintirile cum vor.
Pentru unii nu sunt doar aminturi vrei sa sustii ca nu mai exista comunisti ? =)) spune-mi sa iti stric parerea
ImageImage

яσмαηιαη яαсιηפ тєαм мємвєя
SCC
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 308
Joined: 22 Feb 2010, 21:08
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Reputatie: Ban 3 luni!
Been thanked: 9 times

06 Apr 2010, 21:47

Inainte de revolutie aveam creante de la alte state de luat si acum suntem datori vanduti datorita politicii. Pe o parte era bine in perioada comunismului , dar nu aveam dreptul la cunostiinte , la credinta . Acum avem aceste posibilitati deci este putin mai bine acum !!
Libertatea are pretul ei. Tara era modelata dupa placerea unui om asezat la casa lui, trecut prin viata, gandindu-se doar la binele tarii. O tara perfecta, ca sa zic asa.
Acum beneficiem de libertatea de a face multe lucruri, a experimenta. Daca atunci ca baiat, erai metrosexual erai batut de militie, daca erai ateu si mai rau si altele. Acum putem beneficia de aceste placeri, dar cu un pret scump. Tara este corupta, foarte corupta. Imi e cam greu sa gandesc la ora asta, asez si eu in pagina ce-mi mai trece prin cap.

L.E. Ba da mai exista. Dar la partea cu amintiri m-am referit la cei ce au trecut mai departe si s-au adaptat.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot] and 271 guests