Revolutia din '89

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
iv3
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 945
Joined: 05 Feb 2010, 17:28
Detinator Steam: Da
SteamID: iv3_csgod
Reputatie: Restrictie moderator
Location: Bucuresti
Been thanked: 126 times

06 Apr 2010, 21:50

SCC wrote:
Inainte de revolutie aveam creante de la alte state de luat si acum suntem datori vanduti datorita politicii. Pe o parte era bine in perioada comunismului , dar nu aveam dreptul la cunostiinte , la credinta . Acum avem aceste posibilitati deci este putin mai bine acum !!
Libertatea are pretul ei. Tara era modelata dupa placerea unui om asezat la casa lui, trecut prin viata, gandindu-se doar la binele tarii. O tara perfecta, ca sa zic asa.
Acum beneficiem de libertatea de a face multe lucruri, a experimenta. Daca atunci ca baiat, erai metrosexual erai batut de militie, daca erai ateu si mai rau si altele. Acum putem beneficia de aceste placeri, dar cu un pret scump. Tara este corupta, foarte corupta. Imi e cam greu sa gandesc la ora asta, asez si eu in pagina ce-mi mai trece prin cap.

L.E. Ba da mai exista. Dar la partea cu amintiri m-am referit la cei ce au trecut mai departe si s-au adaptat.
Mai pe scurt tradatorii de tara trebuiau pedepsiti ca atare ! De ce s-a desfiintat de catre Iliescu pedeapsa cu moartea ? Deoarece era si el unul dintre ei ... ba chiar cel mai mare !!
ImageImage

яσмαηιαη яαсιηפ тєαм мємвєя
RoyalServer 2
User avatar
comuNisT
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 58
Joined: 21 Feb 2009, 13:03
Detinator Steam: Nu
CS Status: Love eXtreamCS.com! :X
Location: Iasi

06 Apr 2010, 21:51

@ SCC:Imi place cum subliniez si dai subiectului o tenta frumoasa.Esti printre singurii din acest thread care nu se tin de prostii.

Istoria este scrisa ca sa ne ajute sa nu o mai repetam,ascultati la mine !
___________________________________________

BorneD to Be The maSTeR!
Nu ma cautati pentru probleme de cs sau IT pe Y!M ca va dau ignore !
Sunt aici ca sa imbunatatesc acest forum.
Image
SCC
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 308
Joined: 22 Feb 2010, 21:08
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Reputatie: Ban 3 luni!
Been thanked: 9 times

06 Apr 2010, 21:54

iv3 wrote:
SCC wrote:
Inainte de revolutie aveam creante de la alte state de luat si acum suntem datori vanduti datorita politicii. Pe o parte era bine in perioada comunismului , dar nu aveam dreptul la cunostiinte , la credinta . Acum avem aceste posibilitati deci este putin mai bine acum !!
Libertatea are pretul ei. Tara era modelata dupa placerea unui om asezat la casa lui, trecut prin viata, gandindu-se doar la binele tarii. O tara perfecta, ca sa zic asa.
Acum beneficiem de libertatea de a face multe lucruri, a experimenta. Daca atunci ca baiat, erai metrosexual erai batut de militie, daca erai ateu si mai rau si altele. Acum putem beneficia de aceste placeri, dar cu un pret scump. Tara este corupta, foarte corupta. Imi e cam greu sa gandesc la ora asta, asez si eu in pagina ce-mi mai trece prin cap.

L.E. Ba da mai exista. Dar la partea cu amintiri m-am referit la cei ce au trecut mai departe si s-au adaptat.
Mai pe scurt tradatorii de tara trebuiau pedepsiti ca atare ! De ce s-a desfiintat de catre Iliescu pedeapsa cu moartea ? Deoarece era si el unul dintre ei ... ba chiar cel mai mare !!
A existat in la noi pedeapsa cu moartea? Hm... nu stiam. Poate stii, ce criterii trebuiau indeplinite pentru a se ajunge la pedeapsa cu moartea?

l.e. Merci, imi place sa vad ca mai exista oameni (foarte) informati, ca tine.
SCC
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 308
Joined: 22 Feb 2010, 21:08
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Reputatie: Ban 3 luni!
Been thanked: 9 times

06 Apr 2010, 21:55

comuNisT wrote:@ SCC:Imi place cum subliniez si dai subiectului o tenta frumoasa.Esti printre singurii din acest thread care nu se tin de prostii.

Istoria este scrisa ca sa ne ajute sa nu o mai repetam,ascultati la mine !
Omul nu invata din greseli niciodata. Mai e o zicala: Istoria se repeta, sa speram ca nu prea curand.
User avatar
iv3
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 945
Joined: 05 Feb 2010, 17:28
Detinator Steam: Da
SteamID: iv3_csgod
Reputatie: Restrictie moderator
Location: Bucuresti
Been thanked: 126 times

06 Apr 2010, 21:57

SCC wrote:
iv3 wrote:
SCC wrote: Libertatea are pretul ei. Tara era modelata dupa placerea unui om asezat la casa lui, trecut prin viata, gandindu-se doar la binele tarii. O tara perfecta, ca sa zic asa.
Acum beneficiem de libertatea de a face multe lucruri, a experimenta. Daca atunci ca baiat, erai metrosexual erai batut de militie, daca erai ateu si mai rau si altele. Acum putem beneficia de aceste placeri, dar cu un pret scump. Tara este corupta, foarte corupta. Imi e cam greu sa gandesc la ora asta, asez si eu in pagina ce-mi mai trece prin cap.

L.E. Ba da mai exista. Dar la partea cu amintiri m-am referit la cei ce au trecut mai departe si s-au adaptat.
Mai pe scurt tradatorii de tara trebuiau pedepsiti ca atare ! De ce s-a desfiintat de catre Iliescu pedeapsa cu moartea ? Deoarece era si el unul dintre ei ... ba chiar cel mai mare !!
A existat in la noi pedeapsa cu moartea? Hm... nu stiam. Poate stii, ce criterii trebuiau indeplinite pentru a se ajunge la pedeapsa cu moartea?

l.e. Merci, imi place sa vad ca mai exista oameni (foarte) informati, ca tine.
Cum adica criterii , doreai sa ajungi la pedeapsa cu moartea ? Tradatorii de tara erau omorati cu un glont in cap :D>-
ImageImage

яσмαηιαη яαсιηפ тєαм мємвєя
SCC
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 308
Joined: 22 Feb 2010, 21:08
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Reputatie: Ban 3 luni!
Been thanked: 9 times

06 Apr 2010, 22:00

iv3 wrote: Cum adica criterii , doreai sa ajungi la pedeapsa cu moartea ? Tradatorii de tara erau omorati cu un glont in cap :D>-
Nu neaparat. Daca e asa cum ai zis cu Iliescu ar fi trebuit impuscat si el. Deasemenea daca se pastra pedeapsa cu moartea i-ar fi trebuit niste creterii pentru criminalii criminalilor: criminali in serie, pedofili, violatori in serie, etc. Ce sinistru suna..
User avatar
iv3
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 945
Joined: 05 Feb 2010, 17:28
Detinator Steam: Da
SteamID: iv3_csgod
Reputatie: Restrictie moderator
Location: Bucuresti
Been thanked: 126 times

06 Apr 2010, 22:05

SCC wrote:
iv3 wrote: Cum adica criterii , doreai sa ajungi la pedeapsa cu moartea ? Tradatorii de tara erau omorati cu un glont in cap :D>-
Nu neaparat. Daca e asa cum ai zis cu Iliescu ar fi trebuit impuscat si el. Deasemenea daca se pastra pedeapsa cu moartea i-ar fi trebuit niste creterii pentru criminalii criminalilor: criminali in serie, pedofili, violatori in serie, etc. Ce sinistru suna..
A scos-o de frica ca ar fi putut fi omorat !! In America este activa si acum ! Tradatorii sau criminali deosebit de periculosi sunt pedepsiti cu moartea . Pare ciudat , dar asa este ...
ImageImage

яσмαηιαη яαсιηפ тєαм мємвєя
SCC
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 308
Joined: 22 Feb 2010, 21:08
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Reputatie: Ban 3 luni!
Been thanked: 9 times

06 Apr 2010, 22:15

iv3 wrote: A scos-o de frica ca ar fi putut fi omorat !! In America este activa si acum ! Tradatorii sau criminali deosebit de periculosi sunt pedepsiti cu moartea . Pare ciudat , dar asa este ...
Auzisem ca se scosese, sau doar intr-un stat. Nu pare ciudat, mi se pare normal. Deosebit de periculos, am vazut la tv cu totii ce inseamna asta in America, primeste cate 3 condamnari pe viata. Pentru ce sa mai traiasca din banii statului? Sa moara ca e mai ieftin. Cauza si efect. Ai comis-o, ti-o primesti.
User avatar
comuNisT
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 58
Joined: 21 Feb 2009, 13:03
Detinator Steam: Nu
CS Status: Love eXtreamCS.com! :X
Location: Iasi

06 Apr 2010, 22:25

Iliescu n-are cum sa fie judecat,e aparat de rusi da-l incolo de rusofil.
Problema e ca pedeapsa cu moartea nu are efect la noi.
Se vorbea acuma cateva zile la TV ca vor sa reintroduca pedeapsa capitala(cu moartea).
Americanii nu au scrupule abia asteapta sa scape de criminale oricum sunt multi in tara lor.
___________________________________________

BorneD to Be The maSTeR!
Nu ma cautati pentru probleme de cs sau IT pe Y!M ca va dau ignore !
Sunt aici ca sa imbunatatesc acest forum.
Image
SCC
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 308
Joined: 22 Feb 2010, 21:08
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Reputatie: Ban 3 luni!
Been thanked: 9 times

06 Apr 2010, 22:33

comuNisT wrote:Iliescu n-are cum sa fie judecat,e aparat de rusi da-l incolo de rusofil.
Problema e ca pedeapsa cu moartea nu are efect la noi.
Se vorbea acuma cateva zile la TV ca vor sa reintroduca pedeapsa capitala(cu moartea).
Americanii nu au scrupule abia asteapta sa scape de criminale oricum sunt multi in tara lor.
Rusofil! Hahaha!
Ar trebui sa aiba cineva regrete pentru criminali?
User avatar
comuNisT
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 58
Joined: 21 Feb 2009, 13:03
Detinator Steam: Nu
CS Status: Love eXtreamCS.com! :X
Location: Iasi

06 Apr 2010, 23:01

Nu,nu ar trebui sa aiba nimeni.Stiti ca a fost prim secretar CC al UTC,prim secretar al comitetului PCR Timis si Iasi,activisist,continuatorul comunismul de drept al lui lenin si a trotkismului iar la 19 ani membru supleant al CC al Uniunea Tineretului Muncitoresc.Va dati seama de unde vine asta.Prieten cu Ana Pauker.
___________________________________________

BorneD to Be The maSTeR!
Nu ma cautati pentru probleme de cs sau IT pe Y!M ca va dau ignore !
Sunt aici ca sa imbunatatesc acest forum.
Image
User avatar
aSh
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5383
Joined: 23 Jan 2009, 21:37
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni .
(Ban scos de 1 mai!)
Has thanked: 204 times
Been thanked: 265 times

06 Apr 2010, 23:03

I-a ziceti-mi si mie 10 motivele care ar trebui sa pleci din Romania si 10 motivele care ar trebui sa ramanem in Romania :-?
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information