Reziliere contract RCS&RDS

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
busted
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2878
Joined: 30 Jul 2010, 12:44
Detinator Steam: Da
SteamID: busteeeeeeeeeed
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Fost Moderator
Location: Iasi
Has thanked: 40 times
Been thanked: 61 times
Contact:

02 Jun 2016, 12:42

mariuss615 wrote:Daca nu ai beneficiat de telefoane la reducere/gratuite sau reduceri de pret la abonament sau bonusuri (vezi treaba cu 30GB bonus la orice abonament daca o ai in contract trecuta ca BONUS) il reziliezi fara sa te stresezi. In prima instanta or sa zica ca nu se poate, le ceri sa faci o reclamatie in scris PE CARE SA ITI DEA NUMAR DE INREGISTRARE iar apoi reclamatie la ANPC online si ai rezolvat problema.
Contractele ce se prelungesc automat fara acordul tau (chiar si telefonic) se pot rezilia fara taxe suplimentare, iar in cazul in care operatorul telecom nu vrea o sesizare la ANCOM si OPC rezolva problema.
Ce ai scris mai sus stii din sursa sigura sau banuiesti?
RoyalServer 2
User avatar
k1d.
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 639
Joined: 08 Jan 2008, 19:01
Detinator Steam: Da
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)

02 Jun 2016, 12:52

busted wrote:
mariuss615 wrote:Daca nu ai beneficiat de telefoane la reducere/gratuite sau reduceri de pret la abonament sau bonusuri (vezi treaba cu 30GB bonus la orice abonament daca o ai in contract trecuta ca BONUS) il reziliezi fara sa te stresezi. In prima instanta or sa zica ca nu se poate, le ceri sa faci o reclamatie in scris PE CARE SA ITI DEA NUMAR DE INREGISTRARE iar apoi reclamatie la ANPC online si ai rezolvat problema.
Contractele ce se prelungesc automat fara acordul tau (chiar si telefonic) se pot rezilia fara taxe suplimentare, iar in cazul in care operatorul telecom nu vrea o sesizare la ANCOM si OPC rezolva problema.
Ce ai scris mai sus stii din sursa sigura sau banuiesti?

Astia sunt pasii de urmat ce sursa sigura sau banuiala, vezi pe prima pagina ca am lasat eu un link cu cererea care trebuie completata si depusa intr-un punct rcs rds. Uite linkul si pentru reclamatie la ANPC http://reclamatii.anpc.ro
User avatar
mariuss615
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1399
Joined: 16 Mar 2010, 10:24
Detinator Steam: Da
CS Status: Mahăr
Reputatie: Organizator Cupe eXtreamCS
Location: București
Has thanked: 28 times
Been thanked: 91 times
Contact:

02 Jun 2016, 14:35

busted wrote:
mariuss615 wrote:Daca nu ai beneficiat de telefoane la reducere/gratuite sau reduceri de pret la abonament sau bonusuri (vezi treaba cu 30GB bonus la orice abonament daca o ai in contract trecuta ca BONUS) il reziliezi fara sa te stresezi. In prima instanta or sa zica ca nu se poate, le ceri sa faci o reclamatie in scris PE CARE SA ITI DEA NUMAR DE INREGISTRARE iar apoi reclamatie la ANPC online si ai rezolvat problema.
Contractele ce se prelungesc automat fara acordul tau (chiar si telefonic) se pot rezilia fara taxe suplimentare, iar in cazul in care operatorul telecom nu vrea o sesizare la ANCOM si OPC rezolva problema.
Ce ai scris mai sus stii din sursa sigura sau banuiesti?
Surse sigure, tocmai ce am reziliat abonamentul la digi.mobil si la telekom. La digi a fost simplu, mi-au zis ca nu se poate si dupa o reclamatie la ancom + anpc m-au sunat sa imi zica ca l-au reziliat. La telekom l-au prelungit ca asa au vrut ei, au inceput cu abureala ca trebuia sa notific cu 30 de zile inainte. Am depus sesizare la anpc ca mi-au prelungit contractul fara sa ma intrebe si ca nu vor sa-l rezilieze si aia a fost. NU am beneficiat de reduceri sau telefoane gratuite pe durata contractului, daca ai beneficiat de asa ceva trebuie sa platesti DOAR reducerea primita.
Web Hosting gratuit cu SSL inclus si Litespeed pentru orice site care tine link in footer. PM daca te intereseaza.
User avatar
busted
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2878
Joined: 30 Jul 2010, 12:44
Detinator Steam: Da
SteamID: busteeeeeeeeeed
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Fost Moderator
Location: Iasi
Has thanked: 40 times
Been thanked: 61 times
Contact:

02 Jun 2016, 23:11

Sunt de mult timp cu telekomul si am pachet complet de la ei. Am avut la majoritatea contractelor luni gratuite si la ultimul trebuia sa primesc un modem si nu mi au mai dat nimic. Si cand am sunat la ei ca abia imi prinde wireless laptopul in alta camera mi-a zis sa urc routeru in pod =))))))
User avatar
Bunicu Magic
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1977
Joined: 25 Jan 2013, 20:38
Detinator Steam: Da
CS Status: da
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 153 times
Contact:

28 Jun 2016, 02:24

O simpla constatare prin email cum ca serviciile nu sunt bune in zona mea si m-au sunat ca ma asteapta sa-l reziliez la un ghiseu rcs&rds , azi l-am reziliat fara probleme
THINK it`s not illegal yet !
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information