Romania este una dintre cele mai bogate tari

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
warclau
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 576
Joined: 28 Mar 2008, 11:10
Detinator Steam: Da
CS Status: memories
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (4 mar)
Location: Valenii de Munte / London
Has thanked: 420 times
Been thanked: 93 times

04 Aug 2015, 21:11

sergiu4995 wrote:
Itsirc wrote:
warclau wrote:


Si tu cu ce te ocupi in romania? Esti vreun ceo ceva? Ceo sau mod pe extreamcs nu se pune
El e parlamentar in RO, nu vezi ca majoritatea topicurilor lui la asta se refera, e platit cu aer si mananca injuraturi.
Daca eram parlamentar ma foloseam de imunitate si-i impuscam pe toti de acolo.

Chiar...te plangi in toate topicurile aici de hotie...nu rezolvi nimic...nici daca ii impusti nu rezolvi nimic ca vor veni altii ca ei...

Eu am decis sa plec de la fac, de langa familie si prieteni sa lucrez in afara, cu toate actele necesare...am vorbit cu un amic care a terminat facultatea si castiga intr-o luna cat castig aici intr-o saptamana...
RoyalServer 2
CRISZLY
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 0
Joined: 14 May 2014, 17:49
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: Itsirc
Castigator Membru Club eXtream @ Ganduri de sub dus (25 OCT - 25 FEB)
Been thanked: 69 times

04 Aug 2015, 21:25

warclau wrote:
sergiu4995 wrote:
Itsirc wrote: El e parlamentar in RO, nu vezi ca majoritatea topicurilor lui la asta se refera, e platit cu aer si mananca injuraturi.
Daca eram parlamentar ma foloseam de imunitate si-i impuscam pe toti de acolo.

Chiar...te plangi in toate topicurile aici de hotie...nu rezolvi nimic...nici daca ii impusti nu rezolvi nimic ca vor veni altii ca ei...

Eu am decis sa plec de la fac, de langa familie si prieteni sa lucrez in afara, cu toate actele necesare...am vorbit cu un amic care a terminat facultatea si castiga intr-o luna cat castig aici intr-o saptamana...
Exact, Romania a ramas doar cu pensionari, ca forta de munca tanara a plecat si inca pleaca in tari bogate.
User avatar
sergiu4995
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 0
Joined: 08 Oct 2011, 21:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 31 times
Been thanked: 17 times
Contact:

04 Aug 2015, 22:02

Itsirc wrote:
warclau wrote:
sergiu4995 wrote:
Daca eram parlamentar ma foloseam de imunitate si-i impuscam pe toti de acolo.

Chiar...te plangi in toate topicurile aici de hotie...nu rezolvi nimic...nici daca ii impusti nu rezolvi nimic ca vor veni altii ca ei...

Eu am decis sa plec de la fac, de langa familie si prieteni sa lucrez in afara, cu toate actele necesare...am vorbit cu un amic care a terminat facultatea si castiga intr-o luna cat castig aici intr-o saptamana...
Exact, Romania a ramas doar cu pensionari, ca forta de munca tanara a plecat si inca pleaca in tari bogate.
Tari bogate?:))) am un var in anglia si are un vecin roman care nu se poate descurca cu un venit de 2000 de lire pe luna,pentru ca majoritatea banilor se duc catre impozite,apoi mai raman de intretinere si mancare ieftina.
Sistemul medical din Anglia e varza pe langa Romania,acolo daca nu ai bani la tine nu se uita doctorul de familie acolo,sa zicem ms ca in Romania mai e cum mai e,in anglia magazinile sunt pline cu produse din america(mancare contaminata).
Dar voi vedeti numai banii din straintate,plecati in tarile vestice numai pentru bani,nu pentru altceva.
User avatar
warclau
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 576
Joined: 28 Mar 2008, 11:10
Detinator Steam: Da
CS Status: memories
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (4 mar)
Location: Valenii de Munte / London
Has thanked: 420 times
Been thanked: 93 times

04 Aug 2015, 22:08

Normal ca pentru bani ma duc , doar nu ai vrea sa muncesc pe 5 lei....

Si eu am un var care are un var care cunoaste un prieten care e francez dar a locuit in germania intelegi tu...

Oricum vorbesti doar din auzite...normal ca e mai scumpa viata in anglia ca in romania....si faza cu mancarea nu are rost sa mai zic ceva.... :)))
CRISZLY
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 0
Joined: 14 May 2014, 17:49
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: Itsirc
Castigator Membru Club eXtream @ Ganduri de sub dus (25 OCT - 25 FEB)
Been thanked: 69 times

04 Aug 2015, 22:23

sergiu4995 wrote:
Itsirc wrote:
warclau wrote:

Chiar...te plangi in toate topicurile aici de hotie...nu rezolvi nimic...nici daca ii impusti nu rezolvi nimic ca vor veni altii ca ei...

Eu am decis sa plec de la fac, de langa familie si prieteni sa lucrez in afara, cu toate actele necesare...am vorbit cu un amic care a terminat facultatea si castiga intr-o luna cat castig aici intr-o saptamana...
Exact, Romania a ramas doar cu pensionari, ca forta de munca tanara a plecat si inca pleaca in tari bogate.
Tari bogate?:))) am un var in anglia si are un vecin roman care nu se poate descurca cu un venit de 2000 de lire pe luna,pentru ca majoritatea banilor se duc catre impozite,apoi mai raman de intretinere si mancare ieftina.
Sistemul medical din Anglia e varza pe langa Romania,acolo daca nu ai bani la tine nu se uita doctorul de familie acolo,sa zicem ms ca in Romania mai e cum mai e,in anglia magazinile sunt pline cu produse din america(mancare contaminata).
Dar voi vedeti numai banii din straintate,plecati in tarile vestice numai pentru bani,nu pentru altceva.
Remedii:
1.probleme medicale - fumezi iarba.
2.mancare - te saturi din miros.
3.chirie - cumperi o rulota.

Ai tai au ghinion, ai mei n-au probleme. Am vreo 10 in Anglia.
User avatar
TAVY
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3894
Joined: 08 Sep 2008, 05:18
Detinator Steam: Da
CS Status: Dusmaniti-ma toti
Detinator server CS: Nu
SteamID: hnz21
Reputatie: Fost Administrator
Location: Bangkok/Thailanda
Has thanked: 238 times
Been thanked: 316 times
Contact:

05 Aug 2015, 09:02

ganditi prea mult
lotto_parazitu - ID public si NU sunt intermediar
am iesit la pensie
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 2156
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 184 times
Been thanked: 792 times
Contact:

05 Aug 2015, 09:31

Itsirc wrote:
warclau wrote:
sergiu4995 wrote:
Daca eram parlamentar ma foloseam de imunitate si-i impuscam pe toti de acolo.

Chiar...te plangi in toate topicurile aici de hotie...nu rezolvi nimic...nici daca ii impusti nu rezolvi nimic ca vor veni altii ca ei...

Eu am decis sa plec de la fac, de langa familie si prieteni sa lucrez in afara, cu toate actele necesare...am vorbit cu un amic care a terminat facultatea si castiga intr-o luna cat castig aici intr-o saptamana...
Exact, Romania a ramas doar cu pensionari, ca forta de munca tanara a plecat si inca pleaca in tari bogate.
N-are importanta. Putem face o Romania puternica aici, noi astia tineri care am ramas si suntem inca in tara. Avem tot ce ne trebuie ca sa reusim .Anul urmator o sa incerc sa fac un proiect prin care finantez persoane ce vor sa incerce o afacere.
User avatar
ARTUR.HAZ
Administrator
Administrator
Posts: 0
Joined: 04 Oct 2013, 14:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Has thanked: 146 times
Been thanked: 123 times
Contact:

06 Aug 2015, 02:08

Bine zis Laur, am putea-o face o tara puternica, doar ca majoritatea dintre tineri, se ocupa cu tot felul de lucruri necurate. Si asa trag, tot mai tare tara in jos. Si in cel mai scurt timp, vor ramane doar oamenii carora nu le prea pasa de tara noastra, si vor ajunge sa o si distruga. Nu toti gandesc, cum gandim probabil majoritatea dintre tinerii de azi, sa facem ceva cu tara asta.
Probabil daca s-ar lasa tinerii, de prostiile pe care le fac, si-ar deschide si ei ochii.
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4926
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

06 Aug 2015, 02:42

Ardealul e bogat, Romania e de tot rasul.
Daca ar ramane moldovenii si oltenii ar fi mai rau ca in Congo fara un Tepes.
User avatar
ARTUR.HAZ
Administrator
Administrator
Posts: 0
Joined: 04 Oct 2013, 14:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Has thanked: 146 times
Been thanked: 123 times
Contact:

06 Aug 2015, 03:04

IsTI37 wrote:Ardealul e bogat, Romania e de tot rasul.
Daca ar ramane moldovenii si oltenii ar fi mai rau ca in Congo fara un Tepes.
Intr-adevar, bogatii cum sunt la noi in Ardeal, nu gasesti in toata tara. Ma refer in partile de sud mai ales. Ardealul este o zona foarte frumoasa, vizitata de foarte multi turisti.
User avatar
Mitzocul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 2886
Joined: 29 Mar 2009, 17:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 467 times
Been thanked: 448 times

06 Aug 2015, 18:19

Poate sa fie si cea mai bogata tara din lume, daca TOATE resursele s-au vandut.

Ce poti face sa le recuperezi? Sa incepi un razboi, altfel nu ai cum.
User avatar
Bunicu Magic
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 0
Joined: 25 Jan 2013, 20:38
Detinator Steam: Da
CS Status: da
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 153 times
Contact:

07 Aug 2015, 00:56

Sunteti prosti gramada , daca esti destept faci bani si in Romania , eu merg pe strada si vad mai multe Bmw seria 5 si Mercedes-uri decat logan-uri .... dar romanu` prost cum e el vrea sa faca bani multi fara munca, truda , riscuri si multa carte ...
Asa ca logic ca plecati din tara daca vi se pare mai usor sa luati 2.000 dand cu matura sau ospatar afara decat sa faci 2000 aici cu cap si 2000 aici sunt bani nebunilor fata de 2000 afara .
Fratele meu este in Germania si eu personal am fost impotriva precum si Tata
Varul meu este in ANglia
Eu romana in Romania si o sa va demonstrez ca o sa ajung mai bine ca ei , fac bani multi toti cioroii cu 2 clase si incurca 3 propozitii ce dq ma sunteti prea lasi prea va dati batuti
Last edited by Cosmin on 07 Aug 2015, 16:18, edited 1 time in total.
Reason: Ai primit warn pentru limbaj.
THINK it`s not illegal yet !
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information