Romania este una dintre cele mai bogate tari

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
Mitzocul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 7745
Joined: 29 Mar 2009, 17:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 467 times
Been thanked: 448 times

07 Aug 2015, 01:45

Bunicu Magic wrote:Sunteti prosti gramada , daca esti destept faci bani si in Romania , eu merg pe strada si vad mai multe Bmw seria 5 si Mercedes-uri decat logan-uri .... dar romanu` prost cum e el vrea sa faca bani multi fara munca, truda , riscuri si multa carte ...
Asa ca logic ca plecati din tara daca vi se pare mai usor sa luati 2.000 dand cu matura sau ospatar afara decat sa faci 2000 aici cu cap si 2000 aici sunt bani nebunilor fata de 2000 afara .
Fratele meu este in Germania si eu personal am fost impotriva precum si Tata
Varul meu este in ANglia
Eu romana in Romania si o sa va demonstrez ca o sa ajung mai bine ca ei , fac bani multi toti cioroii cu 2 clase si incurca 3 propozitii ce dq ma sunteti prea lasi prea va dati batuti
Cred ca fratele tau si varul tau sunt mai destepti decat tine si tatal tau.

Din ce sa faci bani aici? Ce sa deschizi? Nu vezi ca nu merge mai nimic, astia nu stiu cum sa bage mai multe taxe si impozite.

Ce vezi tu pe strada, e alta treaba. Am prieteni care au Mertzane, BMW-uri din 2012-2013, bineinteles de la mami si tati. Au furat parintii lor in perioada din 89-90 si acum traiesc bine, chiar foarte bine.

Te poate duce capul, daca nu ai bani sa incepi ceva.
RoyalServer 2
User avatar
ROBERT-GOE
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 162
Joined: 25 Jul 2015, 18:38
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0

07 Aug 2015, 17:53

Mitzocul wrote:
Bunicu Magic wrote:Sunteti prosti gramada , daca esti destept faci bani si in Romania , eu merg pe strada si vad mai multe Bmw seria 5 si Mercedes-uri decat logan-uri .... dar romanu` prost cum e el vrea sa faca bani multi fara munca, truda , riscuri si multa carte ...
Asa ca logic ca plecati din tara daca vi se pare mai usor sa luati 2.000 dand cu matura sau ospatar afara decat sa faci 2000 aici cu cap si 2000 aici sunt bani nebunilor fata de 2000 afara .
Fratele meu este in Germania si eu personal am fost impotriva precum si Tata
Varul meu este in ANglia
Eu romana in Romania si o sa va demonstrez ca o sa ajung mai bine ca ei , fac bani multi toti cioroii cu 2 clase si incurca 3 propozitii ce dq ma sunteti prea lasi prea va dati batuti
Cred ca fratele tau si varul tau sunt mai destepti decat tine si tatal tau.

Din ce sa faci bani aici? Ce sa deschizi? Nu vezi ca nu merge mai nimic, astia nu stiu cum sa bage mai multe taxe si impozite.

Ce vezi tu pe strada, e alta treaba. Am prieteni care au Mertzane, BMW-uri din 2012-2013, bineinteles de la mami si tati. Au furat parintii lor in perioada din 89-90 si acum traiesc bine, chiar foarte bine.

Te poate duce capul, daca nu ai bani sa incepi ceva.
Cum se face ca părinților mei le merge F bine firma ? Dacă vrei sa faci ceva, faci oriunde :)
User avatar
Mitzocul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 7745
Joined: 29 Mar 2009, 17:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 467 times
Been thanked: 448 times

12 Aug 2015, 17:55

Topic curatat.

Off-topic = avertisment.
User avatar
Alone
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 554
Joined: 31 May 2014, 18:26
Detinator Steam: Da
CS Status: **MD**
SteamID: .!.
Fond eXtream: 0
Has thanked: 46 times
Been thanked: 20 times

27 Aug 2015, 08:20

dacă și voi sunteți săraci atunci de R.Moldova ce să mai spun =)) =)) =)) =)) =))
Image
Image
User avatar
sergiu4995
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2052
Joined: 08 Oct 2011, 21:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 31 times
Been thanked: 17 times
Contact:

27 Aug 2015, 11:04

http://www.digi24.ro/Stiri/Digi24/Speci ... etica+Mold
uitati-va la tot videoclipul
Deci Iliescu prieten cu rusii
User avatar
Bunicu Magic
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1977
Joined: 25 Jan 2013, 20:38
Detinator Steam: Da
CS Status: da
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 153 times
Contact:

27 Aug 2015, 17:06

sergiu4995 wrote:http://www.digi24.ro/Stiri/Digi24/Speci ... etica+Mold
uitati-va la tot videoclipul
Deci Iliescu prieten cu rusii
Stim dragule Ceausescu de le a fost omorat , deja eram prea tari economici in timpul ala si trebuiau sa ne curete
THINK it`s not illegal yet !
User avatar
WeeRox
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1168
Joined: 26 Feb 2015, 22:41
Detinator Steam: Da
CS Status: Da shăfu
Reputatie: Nume anterior: georgehaita2014
( -1 warn concurs EURO 2016 - neutilizat )
Fond eXtream: 0
Has thanked: 4 times
Contact:

27 Aug 2015, 22:06

Măi Mitzocule, nu e neapărat așa, avem niște prieteni de familie care, soțul lucrează ca judecători prin jandarmi și soția la o școală, ca învățătoare și trăiesc foarte bine, au câte-o mașină fiecare ( nu, nu ferrari ) ci câte-un BMW și un Renault Clio + o casă de 2 etaje.
User avatar
PapiLover
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1697
Joined: 22 Aug 2013, 14:26
Detinator Steam: Nu
CS Status: n/a
Detinator server CS: n/a
SteamID: n/a
Reputatie: Restrictie moderator
Utilizator neserios (tepar)
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 33 times
Been thanked: 28 times
Contact:

28 Aug 2015, 10:53

Poti face bani prin multe metode.

Iar cu afacerea toata lumea merge pe principiu sa investeasca foarte putin si sa ii vina cat mai mult, de aia nu puteti incepe o afacere, ca mergeti pe principiu asta prost. La inceput e si logic ca trebuie sa investesti foarte mult, sa te faci cunoscut si sa te faci remarcat de oameni prin ceva, dar daca iti deschizi restaurant cu 20 mii de euro normal ce sa manance lumea paine cu salam ...
User avatar
JeeFo^
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 59
Joined: 07 Jan 2015, 12:46
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0

29 Aug 2015, 22:00

Daca suntem unul dintre cele mai bogate tari din lume suntem si primul popor din lume .
User avatar
sergiu4995
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2052
Joined: 08 Oct 2011, 21:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 31 times
Been thanked: 17 times
Contact:

30 Aug 2015, 09:49

Acum sincer,am mai analizat lumea asa pe strada,cand mai ies pe undeva unde este multa lume,am constantat ca asa le trebuie cum e asa Romania!
De ce? pentru ca asa trebuie sa fie intr-o tara in care majoritatea sunt hoti,needucati,prosti-crescuti,bulangii,imi risc viata pentru niste paluge,eu imi bag ceva in oamenii astia,sa se descurce,din cauza lor Romania este asa ,mai bine sa stam in banca noastra si sa ne traim viata,Laur mai bine asa,nu o sa fie nicio schimbare,doar noi astia care avem 18-27 ani cand ajungem pensionari noi atunci se va schimba in bine Romania.

Nu se merita sa schimbi Romania in bine acum,sau peste 1-2 ani,sa moara astia intr-o tara unde se fura,noi tinerii de acum sa murim intr-o tara in care vrem sa fie.
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6275
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 183 times
Been thanked: 792 times
Contact:

30 Aug 2015, 10:47

sergiu, oamenii sunt ne-educati in privinta propriei vieti si a ceea ce au in mod intentionat. Oamenii sunt prostiti pentru ca asa se doreste. Incearca sa nu te bucuri de situatia asta ci sa deschizi mintea fiecarui om pe care il intalnesti in cale, indiferent cat de "prost" ar parea, pentru ca vrei nu vrei, traiesti in aceeasi tara si el oricat de prost ar fi, are drept EGAL de vot cu tine si de alegere.
Iar daca el si multi ca el aleg gresit, decizia celor multi va fi si decizia viitorului tau.
User avatar
sergiu4995
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2052
Joined: 08 Oct 2011, 21:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 31 times
Been thanked: 17 times
Contact:

30 Aug 2015, 11:05

Totusi sunt si oameni demn de mila :(,dar strica aia stii tu care:)) hotii,interlopii,prosti-crescutii,bulangii.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information