ROMANIA - ITALIA ... razboi sau pace?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Ox|g3N
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 147
Joined: 07 Jun 2007, 22:55
Detinator Steam: Da
Location: ITALIA
Contact:

14 Nov 2007, 21:19

Cine a zis ca sunt ai nostri? Daca s-au nascut in Romania sunt ai nostri? Eu nu cred
RoyalServer
wolf
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 104
Joined: 07 Sep 2007, 21:14
Detinator Steam: Nu

14 Nov 2007, 21:22

Daca nu ai primeste nimeni eu ma ofer sa ai execut pe toti =D>
User avatar
Ox|g3N
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 147
Joined: 07 Jun 2007, 22:55
Detinator Steam: Da
Location: ITALIA
Contact:

14 Nov 2007, 22:45

"Românii sunt asemenea unor câini turbaţi care trebuie bătuţi cu parul!"
Este declaraţia şocantă a unui politician italian de extremă dreaptă, care susţine închiderea graniţelor pentru imigranţi, inclusiv cei români.
Subiectul continuă să agite spiritele în Peninsulă şi a fost întors pe toate feţele, la talk-show-rile de la televiziunea italiană.

Georgiana Baciu, corespondentul Pro Tv la Milano, a fost invitată sa susţină cauza românilor din Italia.

Postul de televiziune Rai Uno a prezentat din nou un reportaj dur despre situaţia din taberele de rromi din Roma şi Milano. În emisiunea lui Brunos Vespa, unul dintre cei mai respectaţi jurnalişti italieni, ţiganii s-au plâns că sunt discriminaţi în România.

Pe de altă parte, cunoscuta actriţă Ornella Muti a interpretat rolul unei imigrante din România, în cel mai nou film al său, Civico Zero. Ea a venit la emisiune împreună cu femeia a cărei poveste dramatică a inspirat filmul

sursa: Stirile ProTV

M-am saturat de asta , pentru un ticalus de om suntem niste gunoaie clare! Sa sufere Mailat pentru tot ce a facut , sa pateasca la fel cum a patit si doamna ucisa!
User avatar
SS-tulcea
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 61
Joined: 11 Aug 2007, 23:55
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!

15 Nov 2007, 02:09

Asta e...daca unu vine cu o idee de genul...:hai sa extirpam rasa tiganeasca...",e nebun,pentru asta...au suferit si veti suferii in continuare,bataile...jafurile si crimele lor,deoarece noi...extremistii,suntem nebuni.
"Eu nu voi semna niciodata o declaratie de razboi, eu voi actiona."Adolf Hitler
User avatar
Ox|g3N
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 147
Joined: 07 Jun 2007, 22:55
Detinator Steam: Da
Location: ITALIA
Contact:

15 Nov 2007, 18:40

Cum adica vom suferi mult?

P.S , o stirie noua :) , aseara in LODI ( unde locuiesc eu ) La discoteca „Jamaika” 3 italieni cu bate si spray-uri au luat la bataie alti 3 jurnalisti romani , discoteca este cunoscuta ca si „Capul mortii” , nume pus de romani , este vizitata de ff multi romani dintre care si eu , in acea seara eram acolo , si bine inteles ca nu am putut rezista sa ma uit doar , impreuna cu alti 4 amici am pus in functiune noul grup „broscarii jos” :) , ma rog , nu am mai rezistat , asa ca am fost nevoiti sa chemam 2 salvari si un echipaj de politie la discoteca :D eu zic ca meritau , doar ca ma tem sa nu fac un alt „razboi” :)) in fine , imi iau polonicul cu mine in caz de ceva :))
User avatar
ICo
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 234
Joined: 11 Sep 2007, 20:24
Detinator Steam: Nu

15 Nov 2007, 19:25

Aif ace bine sa il iei poate vei fi next victim :)) acuma n stiu ce sa zic ei acuma ena cuza ca am fi criminali toti ,daca undeva un italian se ia de roman ca a astai roman si dealea si il impinge ceva romanu intodeauna riposteaza si iese balamuc :))
Image
NewSiteSe cauta mdoeratori desingeri etk
Da un click si ajutama sa castig Fati si tu COnt se castiga Premii multeDoar aici click
User avatar
MasteR
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 2963
Joined: 10 Aug 2007, 19:00
Detinator Steam: Da
CS Status: Intr-o scurta vacanta !
Reputatie: Fost administrator
Location: Brasov , Romania .
Has thanked: 10 times
Been thanked: 150 times

15 Nov 2007, 19:31

Ico asta e romanu....riposteaza tot timpu si nu'i bine....adica daca stau si ma gandesc un pic cred ca e bine ... ca acum nu stam sa luam bataie !!!si oxigen iati mai bine polonicu cu tine daca stai prin italia ca nu sti cum te ia si pe tine pe strada la bataie.. :D asa o sa arati dupaia :))
User avatar
Ox|g3N
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 147
Joined: 07 Jun 2007, 22:55
Detinator Steam: Da
Location: ITALIA
Contact:

15 Nov 2007, 20:14

Mai oameni buni , asta e calitatea romanului , DA INAPOI , nu sta sa ia ! Cat despre polonic , nu prea am nevoie , am relatii bune cu italienii! Ma rog , ca in romanii sunt si aici , drogatii care au chef de bataie , si asta vor avea! Urasc persoanele care se iau de romani ! ROMANIA e o familie , o gasca , merita sa se apere intre ei , nu sa se omoare! In fine , am ajuns la off-topic! ALTE PARERI ?
BoggY
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 2309
Joined: 06 May 2007, 03:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Been thanked: 58 times

15 Nov 2007, 20:34

De o saptamana incoace , vad zilnic la tv certuri intre romani si italieni . Nu stiu ce sa mai zic >:D<
Tommy
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 189
Joined: 28 Aug 2007, 18:48
Detinator Steam: Da
CS Status: :O

18 Nov 2007, 15:17

Nu romanii sunt de vina pentru chestiile astea neplacute ci TIGANII ! Sunt multe persoane care muncesc acolo pentru bani si pentru a-si construi un viitor iar tiganii strica munca acestora. Italienii le fac pe noi romanii "tigani" insa doar 40% din Romania sunt tigani

P.S: Ox|g3N ai grija prin Italia ce faci sa nu se lege de tine! Nu vorbi in limba Romana ca te vor arde rau ! :P
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul eXtreamCS
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
7) Zambesti, sau chiar razi

PePs-Wo_Ow HoryA: ma romania daca nu ar fi locuita ar fi cea mai frumosa tara
eNdz0r
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 659
Joined: 12 Sep 2007, 20:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Cont restrictionat! (user = topaZz)
Been thanked: 1 time

18 Nov 2007, 17:15

sincer eu nu am nica cu tigani chiar mie indiferet ca am prieten roman englez sau cum **** sa nu puta! si in italia romanii sunt pusi la munci de sclavie ... deci ar trebui italieni sa fie multumiti B-)
BoggY
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 2309
Joined: 06 May 2007, 03:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Been thanked: 58 times

18 Nov 2007, 20:17

Astazi un alt roman a fost arestat in italia pentru trafic de droguri :-<
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information