Romtelecom - idioti.

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

MRBogdan
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1884
Joined: 24 Dec 2009, 14:58
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (5 mar)
Ban 3 luni !
Ban 2 luni !
Has thanked: 16 times
Been thanked: 102 times

27 Jun 2013, 21:42

Eu downloadez cu 300kb :) Mereu.
Membru din: Dum Ian 27, 2008 5:37 pm
RoyalServer 2
User avatar
Awakening
eXtream Mod
eXtream Mod
Posts: 3933
Joined: 06 Apr 2010, 11:01
Detinator Steam: Da
CS Status: Plictiseala
Detinator server CS: Adio cs
SteamID: eliara
Reputatie: eXtream Mod
Fost Manager VEST.eXtream.Ro
Fost Manager ZM.eXtream.Ro
Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: CRISTIAN
Location: Bucuresti
Discord: m_i3
Has thanked: 151 times
Been thanked: 344 times

27 Jun 2013, 21:51

Atunci nu prea ai ce sa faci, toata lumea stie ca romtelecom da internet bun o luna, si dupa te obliga sa semnezi contract cu ei pe mult timp, dupa care iti da un net de tot rahatu, daca faci un speedtest nu trece de 10mb.
Robo
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 444
Joined: 05 Apr 2013, 15:29
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: ghostbeex21
Has thanked: 34 times
Been thanked: 32 times
Contact:

27 Jun 2013, 21:59

eu cu rometelecom mai nou prind 800kb's la download . si eu am avut aceste probleme si dupa nenumarate telefoane sa rezolvat !
User avatar
moonshine
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 301
Joined: 01 Jun 2013, 22:26
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 2 luni
Has thanked: 1 time
Been thanked: 42 times

27 Jun 2013, 22:10

Si eu aveam viteza 2 MB si am scazut-o la 500 kb ca sa nu mai pice . Asta e singura solutie la tara.
inactiv.
User avatar
[x]TaZz[x]
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2078
Joined: 08 Mar 2010, 18:49
Detinator Steam: Nu
CS Status:
Location: Iaşi
Has thanked: 209 times
Been thanked: 291 times

27 Jun 2013, 22:11

Vroiam sa fac si eu un topic despre "cum merge ~netul~ la romtelecom" , am vazut o oferta in care iti da si o tableta (Samsung Tab 2) , dar m-am razgandit si raman tot la RDS.
ImageImage









Last edited by [x]TaZz[x] on Thu Jan 04, 1993 12:05 am, edited 22 times in total.
User avatar
Awakening
eXtream Mod
eXtream Mod
Posts: 3933
Joined: 06 Apr 2010, 11:01
Detinator Steam: Da
CS Status: Plictiseala
Detinator server CS: Adio cs
SteamID: eliara
Reputatie: eXtream Mod
Fost Manager VEST.eXtream.Ro
Fost Manager ZM.eXtream.Ro
Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: CRISTIAN
Location: Bucuresti
Discord: m_i3
Has thanked: 151 times
Been thanked: 344 times

27 Jun 2013, 22:12

[x]TaZz[x] wrote:Vroiam sa fac si eu un topic despre "cum merge ~netul~ la romtelecom" , am vazut o oferta in care iti da si o tableta (Samsung Tab 2) , dar m-am razgandit si raman tot la RDS.
E dezastru, nu stiu ce sa mai faca sa aibe clienti, acum ceva timp ofereau o consola wii gratis daca faceai un abonament de net la ei, de ala cu 100kb maxim evident, nici daca iti da ipad nu merita sa ei de la ei. RDS e lux pe langa romtelecom
User avatar
tictac
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4015
Joined: 24 Feb 2012, 18:27
Detinator Steam: Da
Reputatie: 1 warn scos (-2 luni club)
Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Ban 3 luni (achitat)
Location: Bihor, Oradea
Has thanked: 73 times
Been thanked: 570 times

27 Jun 2013, 22:16

Sidiuu. wrote:Nu am nici o optiune, bag picioarele.. RDS-ul nu bate pana aici (15 KM pan' la mine din oras), UPC nici atat, mai ramane sa iau net de prin zona asta care e si mai praf.. :|
Suni la RDS si ceri cablu, dar te costa in +
User avatar
gloryous
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3609
Joined: 04 Aug 2012, 15:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Lazy but smart!
Reputatie: Restrictie moderator
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Location: Luxembourg District
Has thanked: 160 times
Been thanked: 191 times

27 Jun 2013, 22:31

Din cate stiu la acest numar am sunat si a fost GRATUIT: 0800.825.425

Am si eu ROMTELECOM si aveam viteza de 200 kb/s si nu-mi pica deloc, recent nu stiu cum mi-a crescut viteza la 600 kb/s [de la sine, netul] si un prieten da cu 50 lei in plus pentru viteza aia fata de mine. :))
User avatar
Ceri
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 725
Joined: 23 Feb 2013, 14:15
Detinator Steam: Da
CS Status: GLOBAL ELITE
SteamID: cerizor
Reputatie: Fost Moderator
Location: HUNEDOARA
Has thanked: 36 times
Been thanked: 44 times
Contact:

27 Jun 2013, 22:42

Sidiuu. wrote:Nu am nici o optiune, bag picioarele.. RDS-ul nu bate pana aici (15 KM pan' la mine din oras), UPC nici atat, mai ramane sa iau net de prin zona asta care e si mai praf.. :|
poate sa fie de la canlu de net . am patit si eu si au fost la mine de 2 ori. nu au rezolvat pana nu au schimbat cablul pana lapoarta.....
ps : am net de 14 mb si descac cu 10-12% adica cu 1.4 -1.6 mb
Image
User avatar
Fps|Lampard
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1281
Joined: 09 Sep 2011, 13:48
Detinator Steam: Da
CS Status: #Nothing
Detinator server CS: No
SteamID: noth_ing
Has thanked: 45 times
Been thanked: 66 times
Contact:

28 Jun 2013, 00:15

Ce frate, sunt niste jegosii astia , sa iti spun la mine, au veniti hotii noapte pe la 3 intr-o seara de martie acu vreo 2-3 ani nu mai situ sigur si au furat vreo 400-500 de metri de cablu de internet de la romtelecom , dala gros, are mult cupru, au venit cu politia ***.. am fost la ei, cand bagi nene cablu chestii dastea nu mi-a zis, am mai venit odata cu desfacerea contractului ma intreba aia de ce vrei sa scoti contracu? pai de ce crezi, daca nu am net de 2 luni si nu abgati cablu ala si ea colo " aha.." am inchis contractu si am bagat de la alti in iunie si platesc 35 de lei pe luna net forate bun, fibra si la aia plteam 1 milion fie ca foloseam sau nu, si ca sa fie treaba treaba, au bagat cablu in septembrie. Deci bataie de joc intr-un cuvant.
Image
Teme SD: 1 2 3 4 5 6 7 8
------------------------------------------------
Image
User avatar
Mădălin
Administrator
Administrator
Posts: 5295
Joined: 06 Mar 2013, 21:40
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Administrator
Fost manager cs.extream.ro
Web designer
Administratorul anului 2023
Has thanked: 45 times
Been thanked: 310 times
Contact:

28 Jun 2013, 00:20

Fps|Lampard wrote:Ce frate, sunt niste jegosii astia , sa iti spun la mine, au veniti hotii noapte pe la 3 intr-o seara de martie acu vreo 2-3 ani nu mai situ sigur si au furat vreo 400-500 de metri de cablu de internet de la romtelecom , dala gros, are mult cupru, au venit cu politia ***.. am fost la ei, cand bagi nene cablu chestii dastea nu mi-a zis, am mai venit odata cu desfacerea contractului ma intreba aia de ce vrei sa scoti contracu? pai de ce crezi, daca nu am net de 2 luni si nu abgati cablu ala si ea colo " aha.." am inchis contractu si am bagat de la alti in iunie si platesc 35 de lei pe luna net forate bun, fibra si la aia plteam 1 milion fie ca foloseam sau nu, si ca sa fie treaba treaba, au bagat cablu in septembrie. Deci bataie de joc intr-un cuvant.
Mai opreste-te tato. Nu stiu ce sa zic.. dupa parerea mea romtelecomul nu e cine stie ce. Am avut si eu de la UPC si nu mi-a mers netul vreo 2 luni.. am avut si eu problema cu placa de retea, aia dormeau pe ei.. pana cand m-am mutat la Rds. Totul bine, frumos.. Viteaza e mare la fel si uploadul.. so.. :)
User avatar
ase
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 223
Joined: 07 May 2009, 15:00
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: cs.explod.ro
SteamID: asealex0596
Reputatie: Fost Manager
Fost detinator CS3.eXtreamCS.com
Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Bucuresti
Has thanked: 20 times
Been thanked: 9 times
Contact:

28 Jun 2013, 00:36

dreamsy wrote:
Fps|Lampard wrote:Ce frate, sunt niste jegosii astia , sa iti spun la mine, au veniti hotii noapte pe la 3 intr-o seara de martie acu vreo 2-3 ani nu mai situ sigur si au furat vreo 400-500 de metri de cablu de internet de la romtelecom , dala gros, are mult cupru, au venit cu politia ***.. am fost la ei, cand bagi nene cablu chestii dastea nu mi-a zis, am mai venit odata cu desfacerea contractului ma intreba aia de ce vrei sa scoti contracu? pai de ce crezi, daca nu am net de 2 luni si nu abgati cablu ala si ea colo " aha.." am inchis contractu si am bagat de la alti in iunie si platesc 35 de lei pe luna net forate bun, fibra si la aia plteam 1 milion fie ca foloseam sau nu, si ca sa fie treaba treaba, au bagat cablu in septembrie. Deci bataie de joc intr-un cuvant.
Mai opreste-te tato. Nu stiu ce sa zic.. dupa parerea mea romtelecomul nu e cine stie ce. Am avut si eu de la UPC si nu mi-a mers netul vreo 2 luni.. am avut si eu problema cu placa de retea, aia dormeau pe ei.. pana cand m-am mutat la Rds. Totul bine, frumos.. Viteaza e mare la fel si uploadul.. so.. :)
UPC ?! am net de 8 luni de la ei , nu mi-a cazut netul niciodata !
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information