Router clicknet huawei hg655b

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
xdc
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1984
Joined: 01 Apr 2010, 18:02
Detinator Steam: Da
CS Status: Apple user
Detinator server CS: dm.xdcnet.ro
SteamID: blacksound10
Reputatie: Fost moderator
Location: [root@localhost]# cd /home/root/Brasov
Has thanked: 5 times
Been thanked: 56 times

19 Jul 2013, 22:44

Salutare, am nevoie de cineva priceput sa ma ajute la ceva, eu am folosit acest router de la clicknet ca modem princiapl, eu mai am un modem tot de la clicknet tot huawei dar fara wireless , este huawei smartatx inca ceva .... bun eu vreau ca acest router huawei hg655b sa il folosesc in alta camera pentru wireless dar problema este ca vreau sa il folosesc in modul bridge fara sa mai conectez DSL-ul si sa il conectez direct intr-un port din router. Ma poate ajuta cineva?
Be the best , and fuck the rest ;)
RoyalServer 2
User avatar
Marius
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8294
Joined: 11 Nov 2007, 12:19
Detinator Steam: Da
CS Status: being awesome since 1992
SteamID: kNNwOw
Reputatie: eXtream Mod
Fost administrator
Fost dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Timisoara
Has thanked: 577 times
Been thanked: 680 times

20 Jul 2013, 11:00

Tu vrei sa-ti conectezi hg655b-ul fara sa introduci cablul in DSL ci intr-unul dintre cele 4 porturi? Nu poti face asta fara sa treci deja prin autentificarea de la romtelecom cu user si parola. Eventual iti poti conecta celalat router care nu are wireless pe cablul ce-ti vine din priza de la telefon pe care iti introduci si datele de autentificare de la romtelecom, apoi cu un cablu de net normal sa conectezi routerele intre ele. Bagi pe cate un port fiecare mufa si voila.

Insa nu vad rostul chestiilor astora pana la urma. HG655B-ul e destul de bun si nu cred ca ai vreo problema cu semnalul wireless.
------> un mindset sanatos pentru eXtream <------
PS: NU sunt intermediar
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information