Royal HH - Viata-i doar un vis pe bani ALBUM FULL 2011

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Pics
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 10
Joined: 02 Jan 2011, 12:24
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Been thanked: 1 time
Contact:

02 Jan 2011, 15:35

Asa vorbiti voi de comercial, ca si cum ar fi o rusine. E o rusine?! Pai pana la urma,daca poti spune ceea ce simti tu si asa si reusesti sa scoti si bani,ce faci ?! Refuzi ?! Normal ca accepti! Ca-ti pierzi tu o parte din fani sau ca mie nu-mi place cum canti, nu conteaza, daca persoanei in cauza inca ii place ce face si totodata are si priza la public, e un pas foarte mare in cariera. Si Spike este comercial, si Guess Who este comercial, si B.U.G. Mafia este comercial, asta pentru ca apare la baluri ale bobocilor, la hh party-uri, la evenimente si la restu` si totodata se vinde! Deci...comercial ? :-) Terminati cu astea...
RoyalServer 2
User avatar
Chaos
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1723
Joined: 12 Jul 2007, 23:47
Detinator Steam: Da
CS Status: Innactive User
SteamID: dmx_ro
Reputatie: Fost Mapper eXtreamCS
Fost Scripter eXtreamCS
Fost moderator
Location: Bucuresti
Has thanked: 7 times
Been thanked: 61 times
Contact:

02 Jan 2011, 17:30

FyNNN wrote:
hammertime! wrote:aprob chaos +1111


Aparuti peste noapte .... asta e in legatura cu ei , deci nu e off
Hmm, si Spike,GuessWho,BUG Mafia si ce mai asculti tu cum au aparut? Au inceput de jos si au ajuns sus, asa incepe orice cariera,omg .

corect aici "au inceput de jos" , cauta tu melodii vechi de ale lor si o sa vezi
dar nu cred ca se comparau cu aceste specimene :)
Creez harti de Counter Strike 1.6 / Counter Strike Global Offensive la comanda, pentru contact apasa butonul pe sursa
| Afiseaza codul
-skype: chaosmedia90
-discord: Pufarín#0459
-mail : [email protected] sau [email protected]
Pics
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 10
Joined: 02 Jan 2011, 12:24
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Been thanked: 1 time
Contact:

02 Jan 2011, 18:55

Chaos,specimenele astea sunt in stare sa stea fata-n fata cu tine si sa vada daca mai ai tupeul sa mai zici o data "specimen" in fata lor. Tu esti ?! De unde esti,prietene ?! Te-a jignit careva ma ? Te-a facut careva robotel de masa ? Sau ce ? Aaaa....te uiti dimineata in oglinda si crezi ca pe extreamcs, pe forum, ai sa iti mai gasesti frati ? Noah,nu ! Esti singurul specimen!
User avatar
KoOLa007
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 2243
Joined: 10 Feb 2009, 20:05
Detinator Steam: Nu
CS Status: Viaţa-i doar un vis pe bani!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Location: România/Constanţa
Has thanked: 135 times
Been thanked: 138 times

02 Jan 2011, 19:10

Chaos wrote:
FyNNN wrote:
hammertime! wrote:aprob chaos +1111


Aparuti peste noapte .... asta e in legatura cu ei , deci nu e off
Hmm, si Spike,GuessWho,BUG Mafia si ce mai asculti tu cum au aparut? Au inceput de jos si au ajuns sus, asa incepe orice cariera,omg .

corect aici "au inceput de jos" , cauta tu melodii vechi de ale lor si o sa vezi
dar nu cred ca se comparau cu aceste specimene :)


Auzi,cica "specimen". :)) Ii cunosc destul de bine pe baieti si chiar sunt curios care dintre voi ar putea sa-i injure fata-n fata... :))
Road to 3k.
User avatar
hammertime!
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 200
Joined: 24 Dec 2010, 19:29
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Reputatie: Ban 3 luni !
Been thanked: 9 times
Contact:

02 Jan 2011, 20:01

Acu' de la hip happari au ajuns mari batausi sau cum ?
User avatar
fumatdes
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 20
Joined: 04 Dec 2010, 22:51
Detinator Steam: Da
CS Status: spune, cum e, te lasa rece, vei intelege
SteamID: engame_uniq
Location: homexddd
Been thanked: 1 time
Contact:

02 Jan 2011, 20:56

hammertime da tu cine gura ma.mi ma-ti de pripasu vietii esti ba, nu iti place nu mai suferi in topic pentru posturi si sa arati tu cat de smardoi nu esti . Si chaos, lasa-l ca el e cu muzica de aia de emolari :-<
@ am albumu in pc, imi place mult, bafta bajetsii :)
<3 cătălina Image
--------
expressgfx.com - home
Pics
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 10
Joined: 02 Jan 2011, 12:24
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Been thanked: 1 time
Contact:

02 Jan 2011, 22:29

Nu,acum de la "hip-happ-eri", au ramas hip hop-eri si vor ramane hip hop-eri. ;)
Indiferent daca unu` care n-are nicio treaba cu cultura pe care eu o respect, el incearca sa ma invete pe mine, si incearca sa-mi spuna mie cum e, eu tot cu hip hop-ul o sa raman. Pana la urma...hip hop-ul poate sa fie ascultat si de idioti,e adevarat. Chaos, scuze pentru chestiile de mai sus, imi cer scuze, nu vroiam asta...am realizat eu prea tarziu faza cu "hip hop poate sa fie ascultat si de ...". Have a nice day :-h
User avatar
Stell Rock
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 686
Joined: 11 Sep 2008, 07:03
Detinator Steam: Da
CS Status: Nu suport clovnii! :)
Detinator server CS: n`am pleaca
Has thanked: 38 times
Been thanked: 21 times

02 Jan 2011, 23:36

Deci, ce a postat koola aici nu zic ca nu este ceva care nu merita ascultat.. cum a mai spus cine a spus, probabil ca ei sunt aparuti peste noapte.. in orice caz, cei aparuti peste noapte sunt "celebri" pe youtube sau pe alte site-uri on-line, nu si in real life.. probabil doar in cartierul unde stau ei, si unde au copilarit, etc ... Inca ceva koola... cei care le zici tu "Comerciali" este parerea unora care habar nu au ce estei hh-ul de calitate. Daca stai sa asculti, vei vedea ca in melodiile lui Guess Who ca de ex, Locul Potrivit,Manifest, etc au un mesaj anume... trebuie sa descifrezi acest mesaj si sa-ti dai singur seama fara sa-ti spuna cineva... ;) sper ca am fost destul de clar in ceea ce ti-am scris aici


<3
User avatar
KoOLa007
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 2243
Joined: 10 Feb 2009, 20:05
Detinator Steam: Nu
CS Status: Viaţa-i doar un vis pe bani!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Location: România/Constanţa
Has thanked: 135 times
Been thanked: 138 times

02 Jan 2011, 23:57

Sa clarific un lucru.


Cand am spus de comercial,m-am referit ca unii care cred ca fac "hip-hop" pur,defapt nu se numeste Hip-Hop,ci un gen spre acest stil.. Guess Who,Spyke,Grasu' XLL, etc,sunt comerciali deoarece vor sa scoata cash din muzica lor,ca de aceea s-au lansat! Probabil ei din asta traiesc!

Royal HH nu face asta in mod special pentru bani! Oricum,ies ceva bani,dar nu asta e chestia. E ceva de suflet si muzica e viata lor. O s-o tina asa mult timp si o sa urmeze multe albume! Si nu au aparut peste noapte,canta de ani buni.. am piese de mult cu ei.. Dar probabil au vrut sa-si pastreze un oarecum anonimat.
Repet,nu e vorba de bani aici,spre deosebire ca la Guess Who, care face totul pentru bani,Puya,etc.

Genul hip-hop e cam pe la sfarsit.. se asculta minimal,house acuma.. Nu mai e ce-a fost! Ca-n anii '98,'99...

O seara buna!
Road to 3k.
User avatar
Syl
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2334
Joined: 30 Apr 2008, 22:48
Detinator Steam: Da
CS Status: -
SteamID: -
Reputatie: Fost moderator
Location: Bucuresti
Has thanked: 82 times
Been thanked: 114 times

03 Jan 2011, 00:18

KoOLa007 wrote:
hammertime! wrote:Nu imi plac manelele , dar nu se compara astia cu altii.


Bun,atunci asculta comerciale !

Guess Who,Spyke,Puya,Grasu' XXL. Daca nu poti aprecia o munca si stilul adevarat, asta e.



Spui asta,fiindca nu simti ce simt ei si altii ca ei. Tu,asta,copilu' tinut in puf,nu vrei sa sune piesele in boxa ta,nu ? Ca nu te regasesti in ele.
1. Multumesc :)
2. Puya nu mai face hip-hop !
3. Ce vezi tu comercial la Spike ?
Când ţi-e dor o să te doară
Dar tu să rămâi o fiară
Că-s hiene în jurul tău gata să sară


Image
»
User avatar
Chaos
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1723
Joined: 12 Jul 2007, 23:47
Detinator Steam: Da
CS Status: Innactive User
SteamID: dmx_ro
Reputatie: Fost Mapper eXtreamCS
Fost Scripter eXtreamCS
Fost moderator
Location: Bucuresti
Has thanked: 7 times
Been thanked: 61 times
Contact:

03 Jan 2011, 01:17

daca sunteti underground , stati **** in beci pana va scoate 20cm la suprafata =))) , si cainele meu latra mai bine !!!

stai stai asa ca n-am terminat tinere babarez , zici ca aia nu fac asta pentru bani ci pentru muraturi?
atunci de ce isi vand cd-urile ? ca munceste mamica lor pe coji de seminte??
Creez harti de Counter Strike 1.6 / Counter Strike Global Offensive la comanda, pentru contact apasa butonul pe sursa
| Afiseaza codul
-skype: chaosmedia90
-discord: Pufarín#0459
-mail : [email protected] sau [email protected]
User avatar
Stell Rock
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 686
Joined: 11 Sep 2008, 07:03
Detinator Steam: Da
CS Status: Nu suport clovnii! :)
Detinator server CS: n`am pleaca
Has thanked: 38 times
Been thanked: 21 times

03 Jan 2011, 03:22

Chaos wrote:daca sunteti underground , stati **** in beci pana va scoate 20cm la suprafata =))) , si cainele meu latra mai bine !!!

stai stai asa ca n-am terminat tinere babarez , zici ca aia nu fac asta pentru bani ci pentru muraturi?
atunci de ce isi vand cd-urile ? ca munceste mamica lor pe coji de seminte??

Macar ei, scot albume, nu ca cei aparuti de peste noapte, mixtapeuri cu negative piratate;)) ei isi fac negativele lor :) daca intelegi ce vreau sa zic


<3
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information