Royal HH - Viata-i doar un vis pe bani ALBUM FULL 2011

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

RADU09
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 48
Joined: 28 Dec 2010, 10:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Listen music
Location: Bacau
Been thanked: 2 times

03 Jan 2011, 09:33

Suna destul de frumos :)
RoyalServer 2
User avatar
hammertime!
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 200
Joined: 24 Dec 2010, 19:29
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Reputatie: Ban 3 luni !
Been thanked: 9 times
Contact:

03 Jan 2011, 10:07

Macar ei, scot albume, nu ca cei aparuti de peste noapte, mixtapeuri cu negative piratate;)) ei isi fac negativele lor :) daca intelegi ce vreau sa zic

aici nu e vorba despre ceilalti aparuti peste noapte , ci despre Spike , Gwho si Grasu xxl.
Pics
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 10
Joined: 02 Jan 2011, 12:24
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Been thanked: 1 time
Contact:

03 Jan 2011, 11:18

KoOLa007 wrote:Sa clarific un lucru.


Cand am spus de comercial,m-am referit ca unii care cred ca fac "hip-hop" pur,defapt nu se numeste Hip-Hop,ci un gen spre acest stil.. Guess Who,Spyke,Grasu' XLL, etc,sunt comerciali deoarece vor sa scoata cash din muzica lor,ca de aceea s-au lansat! Probabil ei din asta traiesc!

Royal HH nu face asta in mod special pentru bani! Oricum,ies ceva bani,dar nu asta e chestia. E ceva de suflet si muzica e viata lor. O s-o tina asa mult timp si o sa urmeze multe albume! Si nu au aparut peste noapte,canta de ani buni.. am piese de mult cu ei.. Dar probabil au vrut sa-si pastreze un oarecum anonimat.
Repet,nu e vorba de bani aici,spre deosebire ca la Guess Who, care face totul pentru bani,Puya,etc.

Genul hip-hop e cam pe la sfarsit.. se asculta minimal,house acuma.. Nu mai e ce-a fost! Ca-n anii '98,'99...

O seara buna!
Hip hop-ul este o cultura gata facuta,nu exista om care "face hip hop", ci doar persoana care adopta stilul...

Stell Rock wrote:Deci, ce a postat koola aici nu zic ca nu este ceva care nu merita ascultat.. cum a mai spus cine a spus, probabil ca ei sunt aparuti peste noapte.. in orice caz, cei aparuti peste noapte sunt "celebri" pe youtube sau pe alte site-uri on-line, nu si in real life.. probabil doar in cartierul unde stau ei, si unde au copilarit, etc ... Inca ceva koola... cei care le zici tu "Comerciali" este parerea unora care habar nu au ce estei hh-ul de calitate. Daca stai sa asculti, vei vedea ca in melodiile lui Guess Who ca de ex, Locul Potrivit,Manifest, etc au un mesaj anume... trebuie sa descifrezi acest mesaj si sa-ti dai singur seama fara sa-ti spuna cineva... ;) sper ca am fost destul de clar in ceea ce ti-am scris aici
Citeste post-ul meu despre "comercial" si vezi ce inteleg eu prin asta si cam asta ar trebui sa se inteleaga...

syl wrote:
KoOLa007 wrote:
hammertime! wrote:Nu imi plac manelele , dar nu se compara astia cu altii.


Bun,atunci asculta comerciale !

Guess Who,Spyke,Puya,Grasu' XXL. Daca nu poti aprecia o munca si stilul adevarat, asta e.



Spui asta,fiindca nu simti ce simt ei si altii ca ei. Tu,asta,copilu' tinut in puf,nu vrei sa sune piesele in boxa ta,nu ? Ca nu te regasesti in ele.
1. Multumesc :)
2. Puya nu mai face hip-hop !
3. Ce vezi tu comercial la Spike ?
Idem...citeste post-ul meu despre "comercial"

Stell Rock wrote:
Chaos wrote:daca sunteti underground , stati **** in beci pana va scoate 20cm la suprafata =))) , si cainele meu latra mai bine !!!

stai stai asa ca n-am terminat tinere babarez , zici ca aia nu fac asta pentru bani ci pentru muraturi?
atunci de ce isi vand cd-urile ? ca munceste mamica lor pe coji de seminte??

Macar ei, scot albume, nu ca cei aparuti de peste noapte, mixtapeuri cu negative piratate;)) ei isi fac negativele lor :) daca intelegi ce vreau sa zic
E o diferenta intre mixtape si album , Viata e doar un vis pe bani , e un mixtape , deci are instrumentale de pe net , intr-adevar au si piese care sunt produse de producatori straini sau chiar de un membru al trupei [(cauta: Miroase a frica (produsa de Rappsy,membru al trupei) , sau Poveste (produsa de Static, un label francez din cate stiu eu)]

hammertime! wrote:
Macar ei, scot albume, nu ca cei aparuti de peste noapte, mixtapeuri cu negative piratate;)) ei isi fac negativele lor :) daca intelegi ce vreau sa zic

aici nu e vorba despre ceilalti aparuti peste noapte , ci despre Spike , Gwho si Grasu xxl.
Aici e vorba de Royal Hip Hop , daca tot e deschis post-ul despre ei

Chaos wrote:daca sunteti underground , stati **** in beci pana va scoate 20cm la suprafata =))) , si cainele meu latra mai bine !!!

stai stai asa ca n-am terminat tinere babarez , zici ca aia nu fac asta pentru bani ci pentru muraturi?
atunci de ce isi vand cd-urile ? ca munceste mamica lor pe coji de seminte??
O persoana ca tine nu am intalnit demult. Adevarul e ca demult nu prea mai vad boschetari,cam asta ar fi motivul. Cine a zis ca-si vinde cd-urile ? Cine te-a pus sa le cumperi ? Te-a obligat careva ? Asta e in special pentru cei care le inteleg munca si totodata muzica si au trecut prin ce-au trecut si ei, tu...nefiind unul care a trecut prin asta, ci doar unul care sta in spatele unui monitor si se simte sef peste sefi, normal ca n-ai sa o intelegi (apropo...tot asa bine dansezi pe minimal si restu`?). Daca vroia doar sa le vanda, crede-ma ca nu le dadea la download, destept ce esti!
1300wtf
Utilizator restrictionat
Utilizator restrictionat
Posts: 20
Joined: 24 Dec 2010, 14:48
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

03 Jan 2011, 11:25

O intrebare scurta:
Cum fac ei bani din muzica? ( sa nu imi zici ca din concerte pentru ca asta este o minciuna cat sura lu' ion de la copsa mica )
Image
User avatar
KoOLa007
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 2243
Joined: 10 Feb 2009, 20:05
Detinator Steam: Nu
CS Status: Viaţa-i doar un vis pe bani!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Location: România/Constanţa
Has thanked: 135 times
Been thanked: 138 times

03 Jan 2011, 12:27

1300wtf wrote:O intrebare scurta:
Cum fac ei bani din muzica? ( sa nu imi zici ca din concerte pentru ca asta este o minciuna cat sura lu' ion de la copsa mica )


Concert Royal HH :

Partea 1


Partea 2



Si sunt si alte concerte. ;)
Road to 3k.
1300wtf
Utilizator restrictionat
Utilizator restrictionat
Posts: 20
Joined: 24 Dec 2010, 14:48
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

03 Jan 2011, 12:37

Asta este ceva organizat de primarie si clar nu s-au dus consilierii sa ii caute pe baietii de la royal hip-hop ca sa le dea bani sa cante, sa fim seriosi.
Acolo s-au dus ei pentru promovare,daca ar scoate bani din asta ar scoate un album ,si-ar face ei negativele.
Image
User avatar
KoOLa007
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 2243
Joined: 10 Feb 2009, 20:05
Detinator Steam: Nu
CS Status: Viaţa-i doar un vis pe bani!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Location: România/Constanţa
Has thanked: 135 times
Been thanked: 138 times

03 Jan 2011, 12:58

1300wtf wrote:Asta este ceva organizat de primarie si clar nu s-au dus consilierii sa ii caute pe baietii de la royal hip-hop ca sa le dea bani sa cante, sa fim seriosi.
Acolo s-au dus ei pentru promovare,daca ar scoate bani din asta ar scoate un album ,si-ar face ei negativele.


Totul se face treptat.
Am spus ca vor urma albume cu negative originale,care vor urma sa fie vandute la un anumit pret. Cine le cumpara,le apreciaza munca,cine nu,sa se duca-n...
Oricum si acest mixtape se poate vinde pe Internet,se poate comanda. Exista CD cu acest mixtape.
Si vor urma albume!


Inca ceva! Nu vreau sa faceti comparatie intre ei si altii "MC",aparuti peste noapte,cu piese de cocalari pe YouTube. Sunt multi,nu dau nume,care "au impresia" ca fac Hip-Hop.
Simplul motiv e ca ei nu au aparut peste noapte! Nu s-au hotarat sa faca un mixtape si sa-l promoveze si sa auda lumea cat de tari sunt ei sau nu.. Cine ii cunoaste,stiu ce relatii au ei in Baia Mare si multe altele,ce reputatie au,despre ce canta,care e treaba pe strazi si multe altele.
Multi comenteaza aiurea despre ei,fiindca nu-i cunoaste.
Puteam sa-mi dau si eu cu parerea la nimereala,cum o faceti voi si puteam sa spun si eu ce au spus altii mai sus..
Dar ii cunosc destul de bine pe baieti si stiu ce vor sa faca!
Road to 3k.
User avatar
hammertime!
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 200
Joined: 24 Dec 2010, 19:29
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Reputatie: Ban 3 luni !
Been thanked: 9 times
Contact:

03 Jan 2011, 13:14

Se aude melodia mai tare decat versurile , e clar =))))))))))))))))))))))

User avatar
KoOLa007
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 2243
Joined: 10 Feb 2009, 20:05
Detinator Steam: Nu
CS Status: Viaţa-i doar un vis pe bani!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Location: România/Constanţa
Has thanked: 135 times
Been thanked: 138 times

03 Jan 2011, 13:43

Code: Select all

Se aude melodia mai tare decat versurile , e clar ))))))))))))))))))))

Rade in continuare.
Road to 3k.
Pics
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 10
Joined: 02 Jan 2011, 12:24
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Been thanked: 1 time
Contact:

03 Jan 2011, 14:44

1300wtf wrote:Asta este ceva organizat de primarie si clar nu s-au dus consilierii sa ii caute pe baietii de la royal hip-hop ca sa le dea bani sa cante, sa fim seriosi.
Acolo s-au dus ei pentru promovare,daca ar scoate bani din asta ar scoate un album ,si-ar face ei negativele.
Nu, intr-adevar nu a fost asa... A fost sunat manager-ul lor si au fost chemati la concert, mai exact. Si cine a spus ca scoate nu stiu cati bani din muzica ?! Iti spun eu,nimeni. In Romania nu poti scoate foarte multi bani din hip hop, decat daca devii o tarfa de industrie (exemple nu va dau,ar trebui sa le cunoasteti).
hammertime! wrote:Se aude melodia mai tare decat versurile , e clar =))))))))))))))))))))))

...a ?!
1300wtf
Utilizator restrictionat
Utilizator restrictionat
Posts: 20
Joined: 24 Dec 2010, 14:48
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

03 Jan 2011, 15:00

Eu am manager care imi aranjeaza intalnirile cu bagaboantele :X .
Image
g00dcs
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 260
Joined: 28 Aug 2009, 17:13
Detinator Steam: Da
Has thanked: 4 times
Been thanked: 15 times

03 Jan 2011, 15:15

ala din mijloc zici ca e fernando, lol :))
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information