Sala de Forta - Alimentatie

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
biN[g]Oo
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 62
Joined: 04 Jan 2011, 14:56
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 53 times
Been thanked: 1 time
Contact:

13 Sep 2012, 23:19

Simplu dc nu faci un sport ai 180 . si ai 60 kg? fa si tu un tkd un cv..:* e smecher frate .

da tot mai mult ami place sala:*

doar o opinie:))) !
RoyalServer 2
Vlad -
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2680
Joined: 28 Jun 2012, 15:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: Simplu., QUAZw
Has thanked: 68 times
Been thanked: 219 times

26 Sep 2012, 14:58

Am facut / fac sport .. Am facut tenis de performanta timp de 6 ani ;)) . Am fost la sala, am mai mancat .. doar deocamdata cu scoala asta in paralele e cam greut .
pcgarage.ro - Vrei să primeşti o reducere SUBSTANŢIALĂ atunci când comanzi ceva de pe PCGARAGE ? Atunci poţi folosi acest cod: JQKYPA1X.
m.alex
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 239
Joined: 15 Sep 2012, 22:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 27 times
Been thanked: 14 times
Contact:

26 Sep 2012, 17:37

Ok, am citit jumatate dintre posturile de aici si am inceput sa ma sperii de imbecilitatea si prostia unora.
Simplu, din cate am citit ai 1,80 si 60kg, deci esti ectomorf, ca si mine dealtfel. Iti recomand sa nu incerci sa te ingrasi, deoarece grasimea se va pune pe burta, fese si coapse, foarte putin in alta parte.
Daca vrei sa faci ceva ok, cumparati o cutie de proteine, bineinteles in functie de bugetul tau.
Daca ar fi sa-ti recomand ceva, ar fi GFX-8, dimineata la trezire si IMEDIAT(nu la 10 minute, la 5 minute sau cand ajungi acasa) dupa antrenament, chiar in timpul ultimei serii din antrenamentul tau. Inainte cu cca. 30 de minute ia XPLODE, iti va overi energia necesara si, sangele circula mult mai usor prin vene si forta creste.

Nu-i asculta pe toti retardatii care spun ca "le pica pielea" de la proteine, sau ca "se lasa muschiu". E imposibil sa intretii pe tot parcusul anilor in care faci sala cantitatea de proteina necesara zilnic(2, 3 grame proteine pe kilogram) => asta inseamna ca nu trebuie sa iei doza ce scrie acolo pe cutie de proteine, calculezi cate gr. ai nevoie, si imparti in mod egal in cate doze scrie pe cutie (2 de obicei).

Si sa fie totul mai eficient, incearca sa stai in sala maxim 45-75 de minute, deoarece atat corpul lucreaza la capacitate maxima. Si apropo, inca o chestie, daca antrenezi 2 grupe musculare pe zi, prima oara antreneaza grupa mare, deoarece sangele o sa fie pompat mai mult in prima grupa antrenata, dezvoltandul mai bine(grupa mica crescand mai usor, chiar daca o antrenezi a 2-a. Ex.: spate+biceps-antrenezi spate mai intai, sa nu depasesti 12 serii in total!! iar apoi bicepsul, grupa mica la care trebuie sa faci 6-7 serii MAXIM!)

Sper ca ti-am fost de ajutor, spor la tras!
User avatar
biN[g]Oo
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 62
Joined: 04 Jan 2011, 14:56
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 53 times
Been thanked: 1 time
Contact:

26 Sep 2012, 19:35

'Ok, am citit jumatate dintre posturile de aici si am inceput sa ma sperii de imbecilitatea si prostia unora.
Simplu, din cate am citit ai 1,80 si 60kg, deci esti ectomorf, ca si mine dealtfel.'


te inteleg esti paralel de unde stii tu boss ca nu e bine ce i`am zis noi sau eu.. daca tu aratii ca ell inseamna ca ai vazut la altii si esti fericit frumos bv :*
m.alex
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 239
Joined: 15 Sep 2012, 22:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 27 times
Been thanked: 14 times
Contact:

26 Sep 2012, 19:57

Din pacate n-am inteles nimic din ce ai zis tu.
Daca tu crezi ca m-am referit la tine, e grav ca te simti, desi postul meu nu te viza.
Eu vorbesc din proprie experienta, eu am avut 1.70 si si 54 kg, iar in prezent am 1.74 si 75kg.

Explica-mi si mie te rog, de ce sunt paralel?!
Am vazut la altii? DA! Chiar m-au invatat altii! Tu vrei sa zici cand ai intrat in sala ai fost zeu si ai facut totul de unul singur? congrats.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information