Sala permis +18

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
Rey97
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 214
Joined: 02 Apr 2015, 15:52
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )
Fond eXtream: 0
Contact:

07 Jun 2016, 00:23

Deci vreau sa dau de permis , ce sfaturi imi dati cu ce sa incep sa invat si ce sa fac ca sa pot lua sala din prima fara probleme si cam cate ore pe zii sa stau sa citesc invat si cat timp 2 saptamani 3 o luna 2 .

Si dupa ce site sa fac chestionare , multumesc :)
RoyalServer 2
User avatar
D3D #
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 160
Joined: 03 Jan 2016, 03:37
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0

07 Jun 2016, 01:08

Citesti cartea de 3-4-5 ori si faci chestionare :troll
User avatar
sEEk;x
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 614
Joined: 01 Jul 2013, 01:03
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Has thanked: 22 times
Been thanked: 11 times

07 Jun 2016, 06:37

Pentru chestionare ai aplicație pe telefon. Iar cartea nu are rost să o citești toată. Sunt unele lucruri care nu sunt importante. Mergi la legislație și îi zici profesorului să îți semneze ce să înveți, care articole. Și semnele clar tre să le înveți la perfecție. Nu știi indicatoarele, ești mort și la sală si la oraș. Dacă am timp azi îți zic toate articolele ce tre să le știi perfect.
User avatar
RobertParkour
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1685
Joined: 02 May 2011, 18:26
Detinator Steam: Da
CS Status: i`m training...
SteamID: RobertParkour
Reputatie: Fost moderator
Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Nume anterior: Robiii`.
Restrictie moderator
Location: Mangalia
Has thanked: 146 times
Been thanked: 127 times
Contact:

07 Jun 2016, 10:54

www.scoalarutiera.ro ce-l mai bun site ever. o sa fie sala din prima daca inveti dupa el.
Image
User avatar
Cristian
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3105
Joined: 12 Sep 2010, 13:19
Detinator Steam: Da
CS Status: None!
Detinator server CS: Nu
SteamID: -
Reputatie: Fost Moderator
Nume anterior : S!l@ba, jackanape, vengeance
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Craiova
Has thanked: 36 times
Been thanked: 149 times

07 Jun 2016, 11:00

Azi am dat sala, si am luat cu 24 in 4 minute. Nu am terminat cartea de citit, am citit de 2 ori contraventionalele, infractiunile, semnele si am bagat numai chestionare(3 chestionare/zi de pe e-drpciv.ro)!
“You only live once, but if you do it right, once is enough.”
― Mae West
User avatar
^ionutz^
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1995
Joined: 05 Oct 2013, 15:12
Detinator Steam: Da
CS Status: activitate scazuta !
SteamID: /id/ionutz_cs/
Reputatie: Fost moderator ajutator
Location: Galati
Has thanked: 46 times
Been thanked: 23 times

07 Jun 2016, 13:17

eu am citit cartea prima data in sila adica citeam 2-3 pagini mai schimbam o melodie si tot asa pana am terminat dupa cand ma duceam la legislatie in jur de 40 de minute profesoru explica un capitol sau jumatete depinde cate intrebari erau din sala dupa 10 minute aveam o pauza ca sa fumezi sau sa faci niste chestionare din capitolu care a fost explicat cand am terminat orele de legislatie (o saptamana) in ultima zi vineri ca sa primesc "carnetul de elev" a trebuit sa dau un test adica sa fac un chestionar pe care l-am luat cu 22 dupa mi-a spus profesoru de legislatie sa mai fac unu pe care l-am luat cu 24 primele 2 chestionare facute in viata mea :)) la care luasem admis dupa am facut toate orele de condus 30 de ore adica 15 sedinte si iar ca sa primesc dosarul sa ma pot duce la politie sa dau sala a trebuit sa mai fac inca un chestionar l-am luat si pe ala cu 23 cat timp am facut orele de condus nu am deschis cartea doar aplicatia prin orele de la scoala cand ma plictiseam dupa ce am primit dosaru m-am hotarat din scurt ca sa dau sala luni am primit dosarul si am zis sa dau sala ca nu am mai nimic de pierdut m-am pus cu burta pe carte am citit cartea iar unde erau partile mai importante citeam de 2 ori acele pagini mai ales alea cu unde nu ai voie sa depasesti chestiile alea care te bulesc la traseu unde nu ai voie sa stationezi etc marti am facut in jur de 5-10 chestionare faceam cu un var el unu eu unu in jur de o ora miercuri am fost la sala am intrat m-am pus la calculator si nu m-am uitat stanga dreapta nu m-am uitat la raspunsuri sa nu ma panichez daca e vreo una gresita asa ca am raspuns la 19 intrebari dupa care m-am uitat aveam una singura gresita dupa am facut 22 cu 2 gresite si am strigat la ala de acolo ca am terminat si mi-a zis ca mai am inca 2 intrebari m-am intors le-am pus la vrajeala si am plecat am laut cu 23 sala nu e greu sa o iei daca esti atent si nu te panichezi nu iti ia nimeni capu daca iei sala cu 22 asta inseamna ~ 84% adica nu esti tufa poate alea 4 intrebari le-ai gresit din cauza emotiilor
trebuie sa stii semnele bine si ce trebuie sa faci la intalnirea lor nu doar sa le recunosti
marcajele
si prioritatea cea mai imporatanta din cauza ei pici super usor la traseu asta trebuie sa o intelegi altfel degeaba inveti raspunsurile alea am vazut la colegi care stiu pozele si imi ziceau ordinea pentru ca nu faci treaba asa
sper ca nu te-am plictisit cu povestea mea :) bafta la examene( teoretic si practic )
User avatar
S3ekEr^
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3475
Joined: 06 Dec 2009, 12:47
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nume anterior: The Seeker , Reptyle
Fost Scripter
Fost super moderator
Utilizator neserios ( tepar )
Has thanked: 117 times
Been thanked: 329 times

07 Jun 2016, 14:09

Eu am citit cartea de 3 ori si pe urma am facut doar chestionare, chiar foarte multe chestionare, iti recomand sa faci la fel daca doresti sa iei sala din prima, nu te lua dupa cei care spun ca au facut doar cateva chestionare si au luat, e o vrajeala pentru lauda ca sa arate ca ei sunt destepti de put.
Poti face si acest chestionar http://www.i-drpciv.ro/chestionarul-zilei/ e chestionarul zilei, in fiecare zi o sa apara un nou chestionar cu cele mai grele intrebari pe care toti le gresesc, daca reusesti sa iei aceste chestionare poti sa spui ca esti pregatit pentru sala. Idea principala este sa nu te panichezi, cunosc ceva persoane care chiar erau pregatite si au picat sala din cauza emotiilor, deci incerca sa fii calm si o sa-l iei linistit ca nu-i mare mancare de peste aceasta sala.

La mine a fost amuzant intr-un fel, acum ma amuz pe tema aceasta, cand am inceput chestionarul am inceput 0/3, am gresit 3 la rand din cauza emotiilor, dar pe urma m-am calmat ca mi-am dat seama ca nu mai am ce pierde si l-am luat cu 23 :)) deci emotiile sunt principalul factor pentru cei care pica sala.

Iti ures succes la sala si la oras cand o sa ajungi acolo, bafta
Bloo#
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2794
Joined: 08 Jan 2014, 11:36
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: Red#
Fost Moderator ajutator
0.8/3
Location: Amsterdam
Has thanked: 12 times
Been thanked: 13 times

07 Jun 2016, 17:22

cea mai buna aplicatie pentru chestionare pe telefon?
intr o saptamana ma apuc si eu de scoala:)
User avatar
mcristian
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1418
Joined: 30 Jul 2012, 20:24
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Has thanked: 240 times
Been thanked: 59 times

07 Jun 2016, 18:29

Red# wrote:cea mai buna aplicatie pentru chestionare pe telefon?
intr o saptamana ma apuc si eu de scoala:)
DRPCIV . Acolo ai toate intrebarile.
Prima data am ascultat si eu de niste prieteni si am facut ca ei ... chestionare doar... La sala ,surpriza..picat.
Citeste cartea de 2/3 ori si fa chestionare. Dupa fiecare capitol faci chestionare legate de capitolul respectiv
Faci 100 / 200 intrebari in 30 min si intr-o saptamana le termini. Dupa le recapitulezi.
Pune-te in situatii reale la fiecare intrebare si o sa vezi ca ti-e mai usor.



@@@ GG EXTREAM. Iti da sfaturi ala cu avataru de 14 ani ... fm viata si el nici carnet de liceu nu are
exy wrote:Semifinalele si finala mica se vor juca maine (23.08).
Finala mica:

Code: Select all

tbd V tbd ora 22:00 bo3
exy wrote:
Specii. wrote:Frumos,in finala mica joaca tbd singur.
tbd = to be decided
Trebuie sa-ti traduc si to be decided ce inseamna ? :thinking:
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information