Sala- proteine/creatina

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
AcoreX
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1380
Joined: 05 Sep 2007, 11:54
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nume anterior: vulturas92
Has thanked: 239 times
Been thanked: 123 times

19 May 2012, 17:53

Ok, am 1.87 si aproximativ 68kg.Doresc sa ma apuc de sala cel putin 6 luni de zila si maxim pana la un an de zile.Vreau sa iau proteine sau creatina si sama dezvolt bine.Imi puteti spune ce e mai bine sa consum ? Am mai facut inainte 2 luni insa natural si duceam b insa acum vreau sa ma conturez + sa se vada acceptabil nu sa crape venele :)).

Astept sugestii :)!Tnx
RoyalServer 2
User avatar
snickers
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1076
Joined: 12 Feb 2010, 13:42
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Moderator ajutator
Nume anterior: MeRRy
Location: New York
Has thanked: 29 times
Been thanked: 148 times

19 May 2012, 17:59

Pai in primul rand nu lua ce ai zis mai sus(proteine,creatina) pentru ca nu iti fac bine,in primul rand sa faci in primele saptamani cu un antrenor pentru a te invata ce trebuie sa faci si in ce ordine,daca muncesti poti sa te faci "patrat" si in 3-4 luni.
Kana kana kana kana Jambe
Kana kana kana kana Jambe
Kana kana kana kana Jambe
Kana kana kana kana Jambe
r0zA
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 576
Joined: 05 Feb 2009, 18:13
Detinator Steam: Da
Location: Ramnicu Sarat
Has thanked: 52 times
Been thanked: 6 times

19 May 2012, 18:01

Cum am spus si in alt topic.
r0zA wrote:Nu te lua dupa unii :).
Deci eu iti sugerez creatina sa o lasi pentru o varsta mai inaintata, undeva pe la 20+ ani!
In primul rand nu vreau sa se confunde proteinele cu steroizii. De la proteine pana la steroizi e drum lung :). Steroizii sunt pentru altceva, iar proteinele sunt suplimente alimentare. Proteinele sunt ca si :-? hmm... un exemplu bun ar fi daca tu ai fi racit si ai lua sirop, acelasi lucru e si aici, ca sa te faci "mai mare, mai repede" ca sigur asta iti doresti iti sugerez sa iei proteine.
Cele mai bune proteine dupa parerea mea sunt GFX8, acestea le consum si eu de ceva timp si sunt multumit :).
Daca iei GFX8 sa nu iti administrezi o cantitate mai mare decat scrie pe site-ul celor de la pronutrition, deoarece iti explic sa nu te sperii, daca administrezi mai mult nu se intampla ceva rau, dar surplusul acela prea mult, nu o sa fie absorbit, deoarece este prea mult si va intra in grasime sau vei avea scaune dese, deci le risipesti, daca intelegi ce vreau sa zic.


Sper ca ti-am fost de ajutor, daca mai ai si alte intrebari legat de orice tine de sala sau proteine, imi spui. Iti explic exercitiile care trebuie sa le faci, tot ce te intereseaza :).
Iti mai dau un sfat :P, acela fiind sa consumi mult piept de pui, e cel mai complex aliment bogat in proteine cu absorbtie usoara.
X-Strada: Salut allz la toti !

elm0sss: ma duc sa ma masturbez
elm0sss: in baie
elm0sss: salut

>:) heched
User avatar
marian^
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 904
Joined: 30 Sep 2011, 19:14
Detinator Steam: Da
SteamID: nulledmarian
Location: Sibiu
Has thanked: 52 times
Been thanked: 67 times
Contact:

19 May 2012, 18:03

Proteinele/creatinele sunt slabe,le poti folosi linistit,dar trebuie sa te tii de sala,macar 5/6 luni sa se vada ceva ...

Apropo,sper ca ai o inaltime cu care esti multumit,ca daca te apuci de sala nu o sa mai prea cresti in inaltime ...
User avatar
Kryme
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1922
Joined: 31 Dec 2008, 12:45
Detinator Steam: Da
SteamID: PM si il dau.
Reputatie: Ban 1 luna
Ban 2 luni
Location: Zalău
Has thanked: 132 times
Been thanked: 69 times

19 May 2012, 18:15

:)) la atatea kg esti slab nu?
Creatinele nu sunt asa de tari,cumparati super mass gainer , de pe mergaprotine,si ti le aduce acasa.
AcoreX
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1380
Joined: 05 Sep 2007, 11:54
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nume anterior: vulturas92
Has thanked: 239 times
Been thanked: 123 times

19 May 2012, 18:22

Da is foarte multumit de inaltime, draci daca s ar putea sa mai tai din picioare caisprea mari :)).©Am uitat sa spun, am19 ani.Nu vreau sa iau doze maridin contra, putine,alim bogatasi sanatoasa si zilnic 1-2 ore de sala.Deci mai exact ce suplimente imi recomandati...nu vreau foarte scump.
User avatar
Kryme
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1922
Joined: 31 Dec 2008, 12:45
Detinator Steam: Da
SteamID: PM si il dau.
Reputatie: Ban 1 luna
Ban 2 luni
Location: Zalău
Has thanked: 132 times
Been thanked: 69 times

19 May 2012, 18:24

Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information