Salvare pentru SMURD !

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Kitikru
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 337
Joined: 27 Jul 2011, 12:24
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 37 times
Been thanked: 36 times
Contact:

12 Jan 2012, 01:10

djchameleon wrote:
Kitikru wrote:Unde e dislike? TV-ul va bagat doar prostii in cap,peste tot vezi doar SMURD.Stiti cine lucreaza la smurd? Cei care nu au habar nimic de medicina,au asistenti?Pe naiba,toti sunt Pompieri.Ei nu stiu sa dea un prim ajutor,doar ii urca in masina si pleaca cu ei si ii duc la cel mai apropiat spital si ii lasa balta.

Smurdu este un 0 barat,le fura munca bietiilor oameni de la Serviciul de ambulanta. Cunosc N cazuri in care smurdu n-a facut nimic cand era nevoie!

PUPATI toti in *** SMURDU
Da,dar cu elicoptere ajuta.
Doar atat,doar cu elicoptere.
RoyalServer 2
!UL!@N
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4194
Joined: 29 Aug 2008, 21:51
Detinator Steam: Da
CS Status: In Activ
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS
Has thanked: 29 times
Been thanked: 283 times

12 Jan 2012, 01:13

Kitikru wrote:Unde e dislike? TV-ul va bagat doar prostii in cap,peste tot vezi doar SMURD.Stiti cine lucreaza la smurd? Cei care nu au habar nimic de medicina,au asistenti?Pe naiba,toti sunt Pompieri.Ei nu stiu sa dea un prim ajutor,doar ii urca in masina si pleaca cu ei si ii duc la cel mai apropiat spital si ii lasa balta.

Smurdu este un 0 barat,le fura munca bietiilor oameni de la Serviciul de ambulanta. Cunosc N cazuri in care smurdu n-a facut nimic cand era nevoie!

PUPATI toti in cur SMURDU
treaba cu pompierii de unde o stii? nu tot de la tv? nu de la basinescu?
toti stiu sa dea cel putin primul ajutor , si cei care lucreaza numai ca pompieri stiu, sunt instruiti de la inceput , este o necesitate
si chiar sa spunem ca nu sunt la nivelul celor de la ambulant/medici/doctori, timpul este un factor foarte important.
Cu cat sunt transportati mai repede la spital, cu atat au mai multe sanse de supravetuire.
Sa spunem ca cineva a avut un accident si are nevoie de o operatie imediat...oricine cat de priceput ar fi nu o poate face la locul de fata si fara cele necesare, deci trebuie dusi cat mai repede la un spital.

Mai gandeste inainte sa spui ce auzi la tv, vorba ta :)
( ´ ▽ ` )ノ


ImageImage
Kitikru
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 337
Joined: 27 Jul 2011, 12:24
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 37 times
Been thanked: 36 times
Contact:

12 Jan 2012, 01:24

!UL!@N wrote:
Kitikru wrote:Unde e dislike? TV-ul va bagat doar prostii in cap,peste tot vezi doar SMURD.Stiti cine lucreaza la smurd? Cei care nu au habar nimic de medicina,au asistenti?Pe naiba,toti sunt Pompieri.Ei nu stiu sa dea un prim ajutor,doar ii urca in masina si pleaca cu ei si ii duc la cel mai apropiat spital si ii lasa balta.

Smurdu este un 0 barat,le fura munca bietiilor oameni de la Serviciul de ambulanta. Cunosc N cazuri in care smurdu n-a facut nimic cand era nevoie!

PUPATI toti in *** SMURDU
treaba cu pompierii de unde o stii? nu tot de la tv? nu de la basinescu?
toti stiu sa dea cel putin primul ajutor , si cei care lucreaza numai ca pompieri stiu, sunt instruiti de la inceput , este o necesitate
si chiar sa spunem ca nu sunt la nivelul celor de la ambulant/medici/doctori, timpul este un factor foarte important.
Cu cat sunt transportati mai repede la spital, cu atat au mai multe sanse de supravetuire.
Sa spunem ca cineva a avut un accident si are nevoie de o operatie imediat...oricine cat de priceput ar fi nu o poate face la locul de fata si fara cele necesare, deci trebuie dusi cat mai repede la un spital.

Mai gandeste inainte sa spui ce auzi la tv, vorba ta :)
Nu stiu treaba asta de la televizor,am pe cineva care lucreaza in domeniu.
In legatura cu accidentul,daca omul este ranit grav,nu`i acorzi un prim ajutor? il arunci pac pac in masina si il duci la spital?
SMURDU nu intervine in chestii grave,adica ei nu au habar ce sa le faca ranitilor,nu sunt in masura pentru asa ceva

anyway,topicul este despre cu totul altceva,o dam in off
!UL!@N
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4194
Joined: 29 Aug 2008, 21:51
Detinator Steam: Da
CS Status: In Activ
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS
Has thanked: 29 times
Been thanked: 283 times

12 Jan 2012, 01:28

Stii ce inseamna primul ajutor? , cauta pe google pentru info suplimentar.
lucrul asta il poate face oricine...chiar si daca l-a invatat din filme, au fost si campanii in care se invata oamenii de rand sa acorde primul ajutor, nu e greu
daca omul este ranit grav
nu prea are cu ce sa il ajute primul ajutor

edit: ba chiar in lucruri grave si urgente actioneaza ei :)
( ´ ▽ ` )ノ


ImageImage
Kitikru
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 337
Joined: 27 Jul 2011, 12:24
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 37 times
Been thanked: 36 times
Contact:

12 Jan 2012, 01:35

!UL!@N wrote:Stii ce inseamna primul ajutor? , cauta pe google pentru info suplimentar.
lucrul asta il poate face oricine...chiar si daca l-a invatat din filme, au fost si campanii in care se invata oamenii de rand sa acorde primul ajutor, nu e greu
daca omul este ranit grav
nu prea are cu ce sa il ajute primul ajutor

edit: ba chiar in lucruri grave si urgente actioneaza ei :)
Nu stau sa ma contrazic,eu unu stiu din ce am vazut cu ochii mei si de la oameni care lucreaza in domeniu,nu ca altii care zic doar ce vad la TV.

Apropo,credeti ca ajuta ceva cu acest like? credeti ca se uita parlamentarii pe facebook si zic "haidi frate ca au ajuns la 100k like-uri,hai sa nu mai impunem legea(sau ce naiba e) " ?
User avatar
mariuss615
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1399
Joined: 16 Mar 2010, 10:24
Detinator Steam: Da
CS Status: Mahăr
Reputatie: Organizator Cupe eXtreamCS
Location: București
Has thanked: 28 times
Been thanked: 91 times
Contact:

12 Jan 2012, 01:46

Treaba Smurdului nu este sa il duca pe ranit la spital, ci sa ajunga primii la accident sa il scoata din masini/fiare etc si sa-l stabilizeze, daca s-a stabilizat pacientul ajunge pe mana Ambulantei, daca este tot in stare critica se cheama elicopteru si nu se mai asteapta ambulanta.
Smurdul are echipamente si medici ce nu va imaginati voi... acum unii dintre voi sunteti mici si nu ati avut nevoie de Smurd si dasta va manifestati asa, dar rugativa sa nu aveti nevoie de el.
Web Hosting gratuit cu SSL inclus si Litespeed pentru orice site care tine link in footer. PM daca te intereseaza.
User avatar
bodo2007
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 944
Joined: 04 Aug 2010, 14:22
Detinator Steam: Nu
CS Status: Rup CS-u in 2.
Detinator server CS: CS.4GAMING.INFO
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Location: Braila
Has thanked: 43 times
Been thanked: 58 times
Contact:

12 Jan 2012, 04:06

Am dat si eu sper sa se ia masuri si sa nu fie implementat acest nou sistem a ministerului sanatatii.
User avatar
GoLdWyNNN-
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 188
Joined: 12 Feb 2009, 20:29
Detinator Steam: Da
Location: Suceava
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times

12 Jan 2012, 04:29

Merită să dai... :)
User avatar
Lica'
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1443
Joined: 11 May 2011, 13:02
Detinator Steam: Nu
Location: Arad
Has thanked: 78 times
Been thanked: 99 times

12 Jan 2012, 07:00

Merita.
Am dat. :)
User avatar
KronoS eXtream
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4378
Joined: 02 Apr 2009, 19:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost detinator Zombie-Land.eXtream.Ro
Contribuitor
Fost Scripter eXtreamCS
Dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Location: Bucharest
Has thanked: 551 times
Been thanked: 820 times
Contact:

12 Jan 2012, 09:54

Kitikru wrote:Unde e dislike? TV-ul va bagat doar prostii in cap,peste tot vezi doar SMURD.Stiti cine lucreaza la smurd? Cei care nu au habar nimic de medicina,au asistenti?Pe naiba,toti sunt Pompieri.Ei nu stiu sa dea un prim ajutor,doar ii urca in masina si pleaca cu ei si ii duc la cel mai apropiat spital si ii lasa balta.

Smurdu este un 0 barat,le fura munca bietiilor oameni de la Serviciul de ambulanta. Cunosc N cazuri in care smurdu n-a facut nimic cand era nevoie!

PUPATI toti in *** SMURDU
Cand am avut nevoie de ambulanta cum se face ca a venit dupa o ora...
Ca sa nu mai zic de sistemul nostru medical care e la pamant...toti cu ochii dupa spaga...

Am dat like :)
Nu efectuez tranzactii pe mess, skype etc. Aveti grija la indivizii care se dau drept mine!
Nu mai ofer suport asa ca nu imi mai trimiteti mesaje in legatura cu asta!


Zombie Plague Shade 1.2-debug1 [with Item Limiter] (12 September 2015) - Bombardier Branch
User avatar
fantez1st
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1193
Joined: 06 Mar 2011, 16:50
Detinator Steam: Da
Location: Dorohoi | BT
Has thanked: 143 times
Been thanked: 112 times

12 Jan 2012, 10:58

Kitikru wrote:Unde e dislike? TV-ul va bagat doar prostii in cap,peste tot vezi doar SMURD.Stiti cine lucreaza la smurd? Cei care nu au habar nimic de medicina,au asistenti?Pe naiba,toti sunt Pompieri.Ei nu stiu sa dea un prim ajutor,doar ii urca in masina si pleaca cu ei si ii duc la cel mai apropiat spital si ii lasa balta.

Smurdu este un 0 barat,le fura munca bietiilor oameni de la Serviciul de ambulanta. Cunosc N cazuri in care smurdu n-a facut nimic cand era nevoie!

PUPATI toti in *** SMURDU

Mananci cacao fara sa stii :)) Maicamea lucreaza la spital , ca asistenta si cunoaste echipajele smurd f. bine. Ca sa ajungi in smurd iti zic eu ca tre' sa ai putin de cunostiinte. Asa ca, daca nu stii nu vorbi aiurea. :)
Nu stau mult.
User avatar
aSh
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5383
Joined: 23 Jan 2009, 21:37
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni .
(Ban scos de 1 mai!)
Has thanked: 204 times
Been thanked: 265 times

12 Jan 2012, 11:03

Se pare ca multi oameni printre care si eu il sustin pe Creatorul SMURD Raed Arafat decat pe Traian Basescu =)) :P
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information