SAMP seminar

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 3117
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 186 times
Been thanked: 792 times
Contact:

07 Feb 2017, 13:45

Avand in vedere progresele facute la serverul cvl city si totodata la panelul cvl, vin cu niste intrebari legate despre samp. Puteti adauga si voi intrebari, doar sa le numerotati.
1. Care ar fi cel mai tare lucru pe care ai vrea sa il faci intr-un server SAMP ?

2. Ce sistem dintr-un server samp ti-a placut cel mai mult? Descrie sistemul respectiv.

3. In ce imprejurari te-ai simtit cel mai bine pe un server SAMP?

4. Ce preferi mai mult de la un server: a) sa faci job si bani SAU b) sa te distrezi ?

5. Daca toate cele de mai sus s-ar gasi pe serverul CVL CITY, ai intra sa joci pe termen lung?
RoyalServer 2
User avatar
laurwtf
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 169
Joined: 04 Jun 2011, 10:17
Detinator Steam: Da
SteamID: Retras de mult
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (3 luni)
-1 warn (2 luni club)
Utilizator neserios (tepar)
Location: toor@nacs
Has thanked: 37 times
Been thanked: 115 times

07 Feb 2017, 15:48

Nu trebuie sa vii cu ceva unic, pentru ca la momentul actual nu unicitatea se cauta, cum ti-am mai spus si pe fb. Nu e vorba de sisteme unice, samd, daca vrei sa faci ceva te axezi pe ce se joaca acum, pe structura bugged/b-zone. Daca faci ceea ce vrei tu, cu sisteme unice etc, o sa ai 20-30 jucatori si aia doar oameni maturi, n-o sa ai donatii, etc. Si aici crede-ma ca stiu ce spun, stii bine ce servere am avut si cum stateau la capitolul jucatori. Chiar daca iti pui in aplicare planul NU o sa ai nici-odata jucatori pe termen lung, daca nu le oferi ceea ce vor. Ca sa faci un server samp de success, stii bine ca ai nevoie de un staff bomba, nu e vorba neaparat de bani investiti, adica eu am strans 300/300 fara sa bag bani in reclame sau alte prostii, daca faci ce vrei tu mai sus acolo, eu nu iti pot aduce mai mult de 50-60 jucatori, cum ti-am promis ca-ti aduc, dar daca te axezi pe ce prinde la jucatori, eu te ajut si cu 100-200+.
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 3117
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 186 times
Been thanked: 792 times
Contact:

07 Feb 2017, 15:55

Raspunde si tu la intrebari laurwtf
User avatar
tre3fla
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 0
Joined: 27 May 2012, 11:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Allah Akbar !
Detinator server CS: Nu
SteamID: /id/tre3fla_xxx
Has thanked: 14 times
Been thanked: 129 times

07 Feb 2017, 16:04

laurwtf wrote:Nu trebuie sa vii cu ceva unic, pentru ca la momentul actual nu unicitatea se cauta, cum ti-am mai spus si pe fb. Nu e vorba de sisteme unice, samd, daca vrei sa faci ceva te axezi pe ce se joaca acum, pe structura bugged/b-zone. Daca faci ceea ce vrei tu, cu sisteme unice etc, o sa ai 20-30 jucatori si aia doar oameni maturi, n-o sa ai donatii, etc. Si aici crede-ma ca stiu ce spun, stii bine ce servere am avut si cum stateau la capitolul jucatori. Chiar daca iti pui in aplicare planul NU o sa ai nici-odata jucatori pe termen lung, daca nu le oferi ceea ce vor. Ca sa faci un server samp de success, stii bine ca ai nevoie de un staff bomba, nu e vorba neaparat de bani investiti, adica eu am strans 300/300 fara sa bag bani in reclame sau alte prostii, daca faci ce vrei tu mai sus acolo, eu nu iti pot aduce mai mult de 50-60 jucatori, cum ti-am promis ca-ti aduc, dar daca te axezi pe ce prinde la jucatori, eu te ajut si cu 100-200+.
Fie ca face ceva unic, fie ca face ceva cum e pe b-zone/bugged tot nu o sa aiba playeri pentru ca 90% dintre persoanele care joaca SAMP au intre 10 si 15 si ani si aia doar de comunitatile astea stiu, acolo au avere, acolo joaca si prietenii lor, sunt in factiuni sau au sanse mari la factiuni si mai ales nimeni, la ora actuala, nu joaca pe un server pe care sunt 100-200 de playeri. Nici eu nu as juca.

Cele mai populate comunitati de samp la ora actuala sunt bugged, b-zone si og-times ( care au doar un server ce sta 1000/1000 seara ). Acum pe bugged este giftbox pe toata perioada vacantei si toate serverele stau 1000/1000 de la 9 dimineata pana la 12 noaptea.
User avatar
laurwtf
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 169
Joined: 04 Jun 2011, 10:17
Detinator Steam: Da
SteamID: Retras de mult
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (3 luni)
-1 warn (2 luni club)
Utilizator neserios (tepar)
Location: toor@nacs
Has thanked: 37 times
Been thanked: 115 times

07 Feb 2017, 16:12

Laur eXtream wrote:Avand in vedere progresele facute la serverul cvl city si totodata la panelul cvl, vin cu niste intrebari legate despre samp. Puteti adauga si voi intrebari, doar sa le numerotati.
1. Care ar fi cel mai tare lucru pe care ai vrea sa il faci intr-un server SAMP ?

2. Ce sistem dintr-un server samp ti-a placut cel mai mult? Descrie sistemul respectiv.

3. In ce imprejurari te-ai simtit cel mai bine pe un server SAMP?

4. Ce preferi mai mult de la un server: a) sa faci job si bani SAU b) sa te distrezi ?

5. Daca toate cele de mai sus s-ar gasi pe serverul CVL CITY, ai intra sa joci pe termen lung?

1.
-cel mai tare lucru ar fii ca serverul sa nu aiba niciun bug.

2.
sistemul de war de pe b-zone cu servieta

3.
explica

4.
daca le-ai combina pe ambele intr-un singur fel, ar fii fain

5.
oarecum da.


gata frumi am raspuns pup
CIUBO. /snowyworld/
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 0
Joined: 02 Jul 2013, 18:17
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost Moderator ajutator
Fost Intermediar
Location: Basel
Has thanked: 40 times
Been thanked: 86 times

07 Feb 2017, 16:14

1. Care ar fi cel mai tare lucru pe care ai vrea sa il faci intr-un server SAMP ?
Sa existe o diversitate de joburi noi, pe care nu le-am mai vazut pana acum, de unde sa pot alege unul si sa-mi petrec timpul pe joc distrandu-ma, nu doar pentru a strange bani pentru x sau y.
2. Ce sistem dintr-un server samp ti-a placut cel mai mult? Descrie sistemul respectiv.
Mi se pare super interesant sistemul de pe **-TIMES prin care poti evada din jail in momentul in care ai x/x puncte. Dar si sistemele de war ceva mai dezvoltate mi-ar placea sa le vad mai des pe servere.
3. In ce imprejurari te-ai simtit cel mai bine pe un server SAMP?
Atunci cand am avut cu cine ma juca, indiferent de ceea ce am facut. Intr-o fraza, PLAYERI DE CALITATE.
4. Ce preferi mai mult de la un server: a) sa faci job si bani SAU b) sa te distrezi ?
b
5. Daca toate cele de mai sus s-ar gasi pe serverul CVL CITY, ai intra sa joci pe termen lung?
Nu neaparat pe termen lung, ci doar in timpul liber care este destul de limitat.
User avatar
MDFK. eXtream
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 0
Joined: 25 Aug 2014, 22:44
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/langw0w
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fond eXtream: 0
Location: București, România
Discord: langw0w
Has thanked: 23 times
Been thanked: 42 times

08 Feb 2017, 03:16

1. Sa ajung un admin cu level ceva mai mare ;
2. Sistemul de trade,sistemul de war ( ca b-zone ) ;
3. Nu inteleg.
4. a)
5. Doar in timpul liber.

Am doua idei de job-uri,daca vrei, PM.
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 3117
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 186 times
Been thanked: 792 times
Contact:

08 Feb 2017, 18:34

Mai astept opinii
User avatar
^ZED^
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 0
Joined: 30 Jan 2015, 10:27
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Contact:

08 Feb 2017, 18:40

1. Care ar fi cel mai tare lucru pe care ai vrea sa il faci intr-un server SAMP ?
Să mă simt ca în viața reală :sunglasses:
2. Ce sistem dintr-un server samp ti-a placut cel mai mult? Descrie sistemul respectiv.
Sistemul de trade / rob pe b-zone
3. In ce imprejurari te-ai simtit cel mai bine pe un server SAMP?
Cand sunt cu prieteni.
4. Ce preferi mai mult de la un server: a) sa faci job si bani SAU b) sa te distrezi ?
să mă distrez, de ce aș prefera să fac bani ?
5. Daca toate cele de mai sus s-ar gasi pe serverul CVL CITY, ai intra sa joci pe termen lung?[/quote][/quote]
Da, caut ceva nou
User avatar
gloryous
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 0
Joined: 04 Aug 2012, 15:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Lazy but smart!
Reputatie: Restrictie moderator
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Location: Luxembourg District
Has thanked: 160 times
Been thanked: 191 times

09 Feb 2017, 14:25

1. Care ar fi cel mai tare lucru pe care ai vrea sa il faci intr-un server SAMP ?
- Sa ma dau pe un montagne russe.

2. Ce sistem dintr-un server samp ti-a placut cel mai mult? Descrie sistemul respectiv.
- Sistem foame, baterie la masina, telefon si incarcator pentru el.

3. In ce imprejurari te-ai simtit cel mai bine pe un server SAMP?
- Unde faceam conferinte pe Skype playeri + staff si ne distram pe server, cat si pe conferinta facand glume.

4. Ce preferi mai mult de la un server: a) sa faci job si bani SAU b) sa te distrezi ?
- Ambele.

5. Daca toate cele de mai sus s-ar gasi pe serverul CVL CITY, ai intra sa joci pe termen lung?
- Daca primesc grad poate, altfel foarte greu suport membrii staff-ului alesi de tine. Stii ca am mai avut helper demult pe CVL.
User avatar
KaponeGuard
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 0
Joined: 27 Aug 2015, 20:40
Detinator Steam: Da
CS Status: Business
Detinator server CS: NU
SteamID: djGreNN
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )
Fond eXtream: 0
Location: El Salvador
Contact:

09 Feb 2017, 14:43

1-dupa ce mori sa ajungi in spital , in spital sa trebuiasca anumite pastile si un anumit timp
2-sistemul de rob
3-la cnn unde erau multe persoane (gen buggend +250 mai mereu)
4-si bani si distractie
5-da , doar daca serverul demonstreaza ca hostingul este pe o perioada lunga de timp, asta sa o arate o dovada ceva... nu doar spune..
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information