Samsung Galaxy SIII vs iPhone 4S

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
LEVIS+
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3297
Joined: 12 Jul 2011, 12:10
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost intermediar
Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fost detinator war.eXtreamCS.com
Fost manager rs.eXtreamCS.com
Fost manager dr.eXtreamCS.com
Location: Constanţa
Has thanked: 104 times
Been thanked: 342 times
Contact:

30 Sep 2012, 20:36

Shinigami wrote:s3 se pipi pe iphone 4 :))
Voi astia cu Galaxy nu va permiteti IPhone si de asta tot il criticati,eu aleg IPhone nu Galaxy deoarece IOs este mai bun ca Android,nu se blocheaza niciodata, daca nu era inventat IPhone acum Galaxy era cu butoane, asa ca Steve Jobs a zis : touchscreenu e viitoru , ca primul telefon cu Android avea taste, IOs-cel mai bun sistem de operare , macar ai pus mana vreodata pe un IPhone, ai vazut ca S3 nu are culorile pe care le ofera IPhone?
"În viaţă întâlneşti o mulţime de lume şi câţiva oameni." - Moliere
RoyalServer
User avatar
projectileful
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1590
Joined: 19 May 2012, 09:59
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Nume anterior: BucharestHooligan
Ban 1 luna
Ban 3 luni
Utilizator neserios (tepar)
Location: UK
Has thanked: 88 times
Been thanked: 107 times

30 Sep 2012, 20:59

S3 clar, bate rau rau rau de tot Iphone, la orice.

Code: Select all

while($money < 1.000.000$) $work++;
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

30 Sep 2012, 21:00

Sustineti ca iOS e cel mai bun sistem de operare.
Totusi nimeni nu a prezentat vreun argument valid in legatura cu aceasta afirmatie. Faptul ca nu se blocheaza niciodata e la mintea cocosului, niciun telefon cu android nu se blocheaza daca ai grija la ce instalezi si mentii memoria curata, nici macar un amarat de Allview de 600 de lei dualsim.
!UL!@N
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4194
Joined: 29 Aug 2008, 21:51
Detinator Steam: Da
CS Status: In Activ
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS
Has thanked: 29 times
Been thanked: 283 times

30 Sep 2012, 22:12

JACOBS ~ wrote:
LEVIS+ wrote:
Shinigami wrote:s3 se pipi pe iphone 4 :))
Voi astia cu Galaxy nu va permiteti IPhone si de asta tot il criticati,eu aleg IPhone nu Galaxy deoarece IOs este mai bun ca Android,nu se blocheaza niciodata, daca nu era inventat IPhone acum Galaxy era cu butoane, asa ca Steve Jobs a zis : touchscreenu e viitoru , ca primul telefon cu Android avea taste, IOs-cel mai bun sistem de operare , macar ai pus mana vreodata pe un IPhone, ai vazut ca S3 nu are culorile pe care le ofera IPhone?
=)))))

Va inchis gura .
Voi astia cu Galaxy nu va permiteti IPhone si de asta tot il criticati,
Poftim?
Eu cred ca tu te uiti pe internet la comparatii, review-uri, articole cu ochii inchisi
Pretul este doar 1 (UNU) din motivele pentru care iphonul si sistemul lui de operare este criticat

Dar, e ceva rau? Ce e rau in a pune in evidenta faptul ca un produs se vinde la supra pret?
Apple in lumea telefoanelor este echivalentul a alienware(si alte companii) in lumea calculatoarelor.

Ajungi sa platesti dublu, pentru un produs care are componente de 2 ori mai slabe, doar pentru ca infatisarea lui e atragatoare si pentru ca se numeste cum se numeste si e facut de cine e facut(doar ca iphon-ul nu e facut de apple, e facut din componente de la mai multe companii cunoscute (samsung, si cred ca si lg,etc) si asamblat de apple
nu se blocheaza niciodata
ce sa se blocheze la un sistem de operare ca ala?
Nici sistemul de operare de la un PSP/PS Vita nu se blocheaza, si face exact ce face si iOS
Jocuri, filme,muzica, browser internet.

Pe cand android-ul e mai complex, sunt sute/mii de widget-uri care pot fi si animate.
exista live wallpaper, chiar vreau sa vad un iphone cu un live wallpaper, dar ce sa cer...el abea are un amarat de wallpaper ascuns dupa o tona de icon-uri.
Si acum cu iphone 5, exact ce mai lipsea, inca un rand de icon-uri, mama mama.

Ai vazut tableta Amazon kindle fire ? are interfata foarte schimbata (https://www.youtube.com/watch?v=Riipdi0BSbc)
Iti arata putin cat de mult poate fi modificat sistemu de operare
ai vazut ca S3 nu are culorile pe care le ofera IPhone
Ce? ambele au 16M culori
Treaba e ca ele au tehnologii ale display-ului total diferite.
Iphone are LED-backlit IPS TFT
S3 are super amoled
Display-ul folosit de iphone reda culorile mai natural, asa cum sunt ele normal
Display-ul folosit de s3, are un contrast mai puternic, si culorile sunt mai saturate.
Negrul este negru complet, si nu sters sau cu nuante de alb/etc mai stiu eu cum, ca la alte display-uri.

Uite o comparatie:

Un display reda culorile deschise mai bine, si pe cele inchise mai rau, iar celalalt invers.

Totul depinde de preferinta

Un lucru iti spun sincer, super amoled-ul arata super in jocuri/filme :)
( ´ ▽ ` )ノ


ImageImage
User avatar
TZACANEL
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10182
Joined: 11 Jun 2009, 14:33
Detinator Steam: Da
SteamID: tzacaneeel
Reputatie: Fost Administrator
Fost Administrator eXtreamSocial
Administratorul anului 2015
Fond eXtream: 0
Location: Campulung Muscel
Has thanked: 631 times
Been thanked: 902 times
Contact:

30 Sep 2012, 22:29

Copilarii...si iar copilarii.

Va certati de parca v-ar iesi ceva la treaba asta. Inteleg ca fiecare isi apara produsul favorit, dar unii sunt degeaba ( nu au testat niciodata produsul ala, nu au testat niciodata celalalt produs ca sa le poata compara pe amandoua ).


Nu era mai bine daca nu apareau telefoanele astea inteligente si ramaneam la Nokia 1100, 6234 si astea ?
Image
Image
Image
Anonymous117
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 347
Joined: 28 May 2012, 14:46
Detinator Steam: Nu
Been thanked: 25 times
Contact:

30 Sep 2012, 23:41

tictac wrote:
JACOBS ~ wrote:
tictac wrote:Topic facut la misto ?
Cum sa compari s3 cu iphone 4s ?
Nici 5 nu-l cumpari cu s3 :).
S3 e peste tot ce exista.

Varza 4s si 5, cele mai slabe, orice Android da clasa lui apple. (iphone)
Dati log out . CUM SA SPUI MA ASA CEVA?

S3 peste tot ce exista? Esti dobitoc sau nu gandesti ? Cum sa compari frate Samsung cu Iphone . Nici la telefoane nici la calculatoare nu ai cum sa comapri Apple cu Samsung . Apple e aparut dinaintea lu Samsung si Apple a lansat telefonu cu touch screen . Iphone 5 ii da clasa la orice punct de vedere lu S3.

Tu comparii Dacia cu Maseratii ?
Daca nu ai auzit la stiri , in Barcelona exista Nokia cu camera de 41 megapixeli , deci e peste S3`u tau .

Prietene te minti singur :)
Samsung e fondat in '38 pecand apple in '76
Touchscreen-ul a fost facut de IBM, apple a furat tehnologia.
Cand aud asemenea aberati :| frateeee
Sper ca acuma iti dai seama cine e dobitocu :)
41MP cand faci poza apoi totul e procesat la doar (WTF ??) 5MP :) prietene.
@JACOBS, ce este în capul tău de te cerţi cu idioţi ? rofl.
Last edited by raiden on 03 Oct 2012, 00:18, edited 1 time in total.
Reason: Ai primit un avertisment pentru offtopic / atac la persoana.
Image
PopaGABRiEL
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1739
Joined: 06 Aug 2008, 22:43
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost moderator
Location: Mioveni
Has thanked: 63 times
Been thanked: 65 times

01 Oct 2012, 11:53

JACOBS ~ wrote:
LEVIS+ wrote:
Shinigami wrote:s3 se pipi pe iphone 4 :))
Voi astia cu Galaxy nu va permiteti IPhone si de asta tot il criticati,eu aleg IPhone nu Galaxy deoarece IOs este mai bun ca Android,nu se blocheaza niciodata, daca nu era inventat IPhone acum Galaxy era cu butoane, asa ca Steve Jobs a zis : touchscreenu e viitoru , ca primul telefon cu Android avea taste, IOs-cel mai bun sistem de operare , macar ai pus mana vreodata pe un IPhone, ai vazut ca S3 nu are culorile pe care le ofera IPhone?
=)))))

Va inchis gura .
*v-a


ON: S3 > iPhone 5 (Media, Android, Personalizare, app gratuite, ecran, radiofm etc)

Singurul lucru care imi place la iPhone in general e design-ul si soft-ul ca nu se blocheaza si se misca exemplar, dar din punct de vedere a ceea ce stie sa faca android-ul respectiv S3-ul este cu mult peste iphone 5, parerea mea.
User avatar
aSh
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5383
Joined: 23 Jan 2009, 21:37
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni .
(Ban scos de 1 mai!)
Has thanked: 204 times
Been thanked: 265 times

01 Oct 2012, 14:31

Cei de la Samsung sa inceteze sa se mai poarte ca matahalele,astfel vor avea si mai multe probleme in justitie ;)
User avatar
iv3
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 945
Joined: 05 Feb 2010, 17:28
Detinator Steam: Da
SteamID: iv3_csgod
Reputatie: Restrictie moderator
Location: Bucuresti
Been thanked: 126 times

01 Oct 2012, 14:53

IsTI37 wrote:Sustineti ca iOS e cel mai bun sistem de operare.
Totusi nimeni nu a prezentat vreun argument valid in legatura cu aceasta afirmatie. Faptul ca nu se blocheaza niciodata e la mintea cocosului, niciun telefon cu android nu se blocheaza daca ai grija la ce instalezi si mentii memoria curata, nici macar un amarat de Allview de 600 de lei dualsim.
Asta e partea buna ca joci orice joc cu toate aplicatiile deschise si nu consuma! Se misca impecabil!
s3 este doar o caramida! Nu spun ca nu e buna...dar eu am prezentat un filmulet care este facut de o firma serioasa!
Unii dintre voi sar ca arsi ...aoleu s3 s3 s3 =)) dnd strage-ti bani si luati-va iphone baieti !!!
Nu stiu ce tot comentati ca ios este limitat !! Cine dracu ar vrea sa puna controler, mice,tastatura la telefon =)) asta inseamna pentru voi ca nu e limitat ? pfff

Code: Select all

ON: S3 > iPhone 5 (Media, Android, Personalizare, app gratuite, ecran, radiofm etc)

Singurul lucru care imi place la iPhone in general e design-ul si soft-ul ca nu se blocheaza si se misca exemplar, dar din punct de vedere a ceea ce stie sa faca android-ul respectiv S3-ul este cu mult peste iphone 5, parerea mea.
aplicatii gratis...prietene o sa se duca vremurile in care o sa ai totul gratuit pe pc...Ti ti-ar conveni sa lucrezi luni de zile ca sa vina unu sa il ia gratuit ? :)) Doar ca voi sunteti pustani dastia...aa cum sa dau banii...frate vrei ceva, plateste, nu lucreaza nimeni gratis!
Daca se dadeau jocurile de pe ios cu plata prin sms aveati toti mii de jocuri cumparate...dar opa cere card!! Asa ca ciocu mic...
s3 cu mult peste iphone 5 =)) samsung mereu a copiat de la apple! Cauta pe net sa vezi cate procese au fost!!
ImageImage

яσмαηιαη яαсιηפ тєαм мємвєя
User avatar
rizeN
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 463
Joined: 22 Dec 2010, 17:02
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 88 times
Been thanked: 22 times
Contact:

01 Oct 2012, 15:01

Daca ma cert si eu cu voi ,primesc un IPhone sau un S3 gratis :D?
Enjoy my mixes: YouTube or MixCloud
Join me: Facebook


BL3ND ADDICTION
User avatar
derp.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 492
Joined: 14 Jan 2012, 00:06
Detinator Steam: Nu
CS Status: Me Gusta!
Location: Galati
Has thanked: 39 times
Been thanked: 18 times

01 Oct 2012, 15:28

Nu ma intereseaza care e mai bun si mai putin parerile voastre, nu am citit replyurile dar mai mult ca sigur va certati ca retardatii care e mai bun ca doar asa faceti la fiecare topic gen iPhone vs Samsung, Barcelona vs Real, Steaua vs Dinamo, etc.
Aleg S3 peste orice alt telefon.
Image
Image
Image
Image
Membru eXtreamCS din 11.08.2008
!UL!@N
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4194
Joined: 29 Aug 2008, 21:51
Detinator Steam: Da
CS Status: In Activ
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS
Has thanked: 29 times
Been thanked: 283 times

01 Oct 2012, 16:03

iv3 wrote:prietene o sa se duca vremurile in care o sa ai totul gratuit pe pc...Ti ti-ar conveni sa lucrezi luni de zile ca sa vina unu sa il ia gratuit ? :)) Doar ca voi sunteti pustani dastia...aa cum sa dau banii...frate vrei ceva, plateste, nu lucreaza nimeni gratis!
Daca se dadeau jocurile de pe ios cu plata prin sms aveati toti mii de jocuri cumparate...dar opa cere card!! Asa ca ciocu mic...
s3 cu mult peste iphone 5 =)) samsung mereu a copiat de la apple! Cauta pe net sa vezi cate procese au fost!!

Urasc tipul de oameni care odata ce au dat de niste bani, se poarta ca si cum i-au avut la picioare toata viata si isi permitea orice oricand.

Amice, daca am avea bani sa stii ca ORICINE ar cumpara, dar gandeste-te ca in lumea asta, sunt oameni care nu au bani pentru niste "programe" pe un telefon.

Tu vrei sa spui ca nu ai descarcat niciodata o melodie, un film, un program, care normal sunt contra-cost, dar tu le-ai luat de pe net gratis?
Fii serios, cand o sa aiba lumea bani o sa cumpere si ei, dar pana atunci tu nu ai nici un drept sa acuzi pe altii de lucruri de genu asta.
frate vrei ceva, plateste
Stii vorba, "hotul striga hotul"
Pana atunci te invit sa iti dezinstalezi toate programele din PC, telefon,etc care le ai fara a fi platite, la fel si muzica, filmele,etc
Dezativeaza-ti contul filelist, ca e o rusine pentru cineva care baga pe gat la altii lucruri ca astea sa aiba conturi sau sa viziteze site-uri de download gratis.

Code: Select all

samsung mereu a copiat de la apple!
Daca spui ca apple nu a copiat nimic de la nimeni, ma dai pe spate.

Daca recunosti ca apple au copiat si ei, atunci nu ai nici un drept sa bagi texte cum ca x copie y.

Oriunde te uiti in lume vei vedea lucruri inspirate de la, sau chiar luate de la.

Cazul Samsung-Apple e mediatizat si de asta lumea face atata haz pe subiectul asta.
Ce a copiat? colturi rotunjite la un dreptunghi? fii serios.

HTC a fost compania care a facut primul smartphone care a introdus functia de a face poze in timp ce filmezi, ce sa vezi...chiar si iphone o are acum, la nu stiu cate luni de la aparitia lu' Htc one x

Pana una alta nu imi amintesc ca la iOS, bara aia unde arata ceasul, sa se poata trage in jos in trecut.
Nu stiu ce tot comentati ca ios este limitat
Teme, modificari, ceva mai ...impresionant la ecran decat un ocean de icon-uri
Sa schimbi firmware-ul sa modifici sistemul de operare la sange si sa ii schimbi interfata.
Widget-uri
Live wallpaper
iOS e limitat din cauza Apple, din cauza ca ei au ales sa tina totul pe intuneric, unde google a facut androidul open-source.
Portul care NU este micro-usb...adica ce vrei mai mult? daca pana si metoda de conectivitate au modificat-o in asa fel incat sa fie unica, dar defapt au limitat posibilitatile.
Sa nu uitam itunes, maine poimaine o sa ajungi sa nu mai poti deschide iphonul daca nu este conectat la itunes

si alte zeci de lucruri mici, care impreuna fac diferenta gen atasamentele in email(doar video si poze poti la ios6)
( ´ ▽ ` )ノ


ImageImage
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Dot [Bot] and 266 guests