Samsung Galaxy S9 Trailer 2018

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Hardu
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 109
Joined: 30 Sep 2017, 19:41
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

02 Oct 2017, 21:57

T3ED wrote:
NIGHTHAWK wrote:no-hate , dar samsung au un mare dezavantaj deoarece nu vor reusi sa faca un ecosistem ca celor de la apple . oricum de la versiune s6 (edge) , samsung-ul bate lejer iphone la design din pct meu de vedere .
Cu ce bate la design , cu faptul ca in fiecare an ii maresc dimensiunile? :gaben:
De la iPhone 5 în coace sunt identice toate!!! Difera exact mărimea, adică exact ce spuneai tu ca modifica cei de la Samsung.
IPhone a fost ceva, cândva, dar acum e răsuflat, scum și obosit.
Toate iphone-urile sunt identice. E vremea sa mai lase și pe alții mai buni în fata.
Image
RoyalServer
User avatar
Massivescu
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1659
Joined: 05 Aug 2015, 00:57
Detinator Steam: Da
CS Status: dwaadw
Detinator server CS: dwadaw
SteamID: Massivescu
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Fond eXtream: 0
Location: dwaad
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Contact:

02 Oct 2017, 21:57

T3ED wrote:
NIGHTHAWK wrote:no-hate , dar samsung au un mare dezavantaj deoarece nu vor reusi sa faca un ecosistem ca celor de la apple . oricum de la versiune s6 (edge) , samsung-ul bate lejer iphone la design din pct meu de vedere .
Cu ce bate la design , cu faptul ca in fiecare an ii maresc dimensiunile? :gaben:
Pai exact asta au facut si cei de la Iphone :kappa: Nu prea sunt diferente intre Iphone 6 si 7, tu esti fan iphone, iti place iphone, normal ca spui ca iphone e cel mai bun, noua ne place samsung asa ca spunem ca samsung e cel mai bun, pana la urma fiecare isi cumpara ce telefon vrea si care ii place cel mai mult.
EMiNEM
User avatar
NIGHTHAWK
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 475
Joined: 10 Jul 2017, 21:58
Detinator Steam: Da
CS Status: Full stack dev
SteamID: nighthawkk
Fond eXtream: 0
Location: Iasi
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

02 Oct 2017, 22:56

T3ED wrote:
NIGHTHAWK wrote:no-hate , dar samsung au un mare dezavantaj deoarece nu vor reusi sa faca un ecosistem ca celor de la apple . oricum de la versiune s6 (edge) , samsung-ul bate lejer iphone la design din pct meu de vedere .
Cu ce bate la design , cu faptul ca in fiecare an ii maresc dimensiunile? :gaben:
ecran curbat , cu asta am spus tot =))
User avatar
Chris Duskblade
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 2780
Joined: 18 Jun 2013, 16:46
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost super moderator
Nume anterior: Cristinel.
Utilizator neserios (tepar)
Location: Timișoara
Has thanked: 62 times
Been thanked: 15 times
Contact:

02 Oct 2017, 23:02

TZACANEL wrote:
ddddd wrote: btw, stiai ca ecranul iphone-ului asta nou e facut de samsung?
Procesorul si RAMii sunt si ei facuti tot de Samsung. Nimic nou in colaborarea asta.
Chris Duskblade wrote:
T3ED wrote:Nu va exista vreodata telefon care sa se ridice la brandu Apple respectiv iPhone.
Degeaba tot incearca pricajitii astea de la Samsung sa copieze iPhone-ul de ani buni, deoarece diferentele la vanzari intre iPhone si Samsung, vorbesc.
degeaba esti fanboy
clasamentele vorbesc,nu vanzarile
Clasamentele cui? Benchmark? Daca ajungeti sa va luati dupa un benchmark, sunteti pe langa.

Testele de genul vorbesc

https://www.youtube.com/watch?v=dJOWBUsEFfk
n am spus ca e samsung mai bun,dimpotriva,as alege oricand iphone in locul samsungului
am spus doar ca e fanboy si spune ca iphone e cel mai bun telefon,cand nu e chiar asa

oricum comparati iOS vs android,iOS e mai rapid dar pe android ai accesibilitate mai multa
t3d
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1695
Joined: 16 Mar 2016, 11:22
Detinator Steam: Da
Reputatie: Restrictie moderator!
Restrictie mesaje private
Fost Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior : T3ED
Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0

02 Oct 2017, 23:30

Chris Duskblade wrote:cand nu e chiar asa
Dacă tot afirmi că sunt doar un fanboy ar fii bine să vii cu niște argumente.

Ceva ce nu puteți să înțelegeți voi, este faptul că, încă de la lansarea primului iphone, toată turmă de oi a încercat să facă ceva la fel dar mai bun, de ce brandul iphone este în topul vânzărilor?

E interesant cum vedeți câte o știre pe internet despre un anumit telefon care întrece orizonturile la un preț de nimic însă în momentul după ce îl achiziționați, regratati că v-ați zgârcit la bani.

După mintea ta Chris, toată lumea de pe acest glob care preferă iphone-ul este fanboy, statistic vorbind, Samsung sau orice altă marca doar visează la cifrele pe care Apple reușește în fiecare an să le adune.
Lista tranzactii extreamcs: | Afiseaza codul
LISTA TRANZACTII EXTREAMCS.COM:
anunturi/dau-105eur-paypal-transferbancar-moneygram-t346743.html
anunturi/dau-125-lei-paysafecard-paypal-t336275.html
anunturi/dau-100-lei-paysafe-19euro-paypal-t332637.html
anunturi/dau-lei-paysafecard-euro-paypal-t332553.html
anunturi/dau-lei-paysafecard-paypal-t332463.html
anunturi/lei-paysafecard-t332130-12.html
anunturi/vand-skins-t331811.html
anunturi/dau-paysafe-paypal-t331631.html
anunturi/dau-paysafecard-paypal-t330515.html
anunturi/caut-designer-photoshop-t327564.html
anunturi/cumpar-cont-lol-t316133.html
anunturi/vand-cont-lol-euw-gold-platin-gold-t339823.html
anunturi/dau-lei-psc-paypal-t341899.html
anunturi/vand-lei-paysafecard-anglia-eur-paypal-t342092.html
anunturi/dau-lei-psc-paypal-t342080.html
anunturi/vand-lei-paysafecard-paypal-t342454.html
anunturi/vand-addons-uri-t342421.html
post2624864.html#p2624864
anunturi/vand-cont-steam-iteme-t342799.html
anunturi/dau-100-lei-psc-paypal-t344372.html
anunturi/dau-lei-psf-eur-t354998.html
User avatar
Vlad
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8148
Joined: 01 Dec 2011, 13:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Reputatie: Fost Administrator
Organizator Cupe eXtreamCS
Administratorul anului 2016; 2017
Location: Bucuresti
Has thanked: 116 times
Been thanked: 161 times

02 Oct 2017, 23:40

Nimeni nu si-a dat seama ca asta e un concept.... ?

Toate ca toate, dar tot iPhone o sa iau. Mi-am luat S5 cand a aparut, l-am tinut un an si m-am intors la Apple.
User avatar
.::Adrianix52::.
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 518
Joined: 03 Sep 2012, 16:19
Detinator Steam: Da
CS Status: ...
Detinator server CS: DTR.HelpCS.RO
SteamID: adrianix52
Location: Romania
Has thanked: 10 times
Been thanked: 9 times
Contact:

02 Oct 2017, 23:41

T3ED wrote:
Chris Duskblade wrote:cand nu e chiar asa
Dacă tot afirmi că sunt doar un fanboy ar fii bine să vii cu niște argumente.

Ceva ce nu puteți să înțelegeți voi, este faptul că, încă de la lansarea primului iphone, toată turmă de oi a încercat să facă ceva la fel dar mai bun, de ce brandul iphone este în topul vânzărilor?

E interesant cum vedeți câte o știre pe internet despre un anumit telefon care întrece orizonturile la un preț de nimic însă în momentul după ce îl achiziționați, regratati că v-ați zgârcit la bani.

După mintea ta Chris, toată lumea de pe acest glob care preferă iphone-ul este fanboy, statistic vorbind, Samsung sau orice altă marca doar visează la cifrele pe care Apple reușește în fiecare an să le adune.
Iti arati aici frustrarile si te caci pe tine cu aifon de zici ca esti Steve Jobs si-ti aperi compania.
Da ma frate, ai si tu un iphone, e ok, dar nu incepe sa vorbesti tampenii pe aici. La design nu poti sa mi spui mie ca arata mai bine iphone 8, care arata ca iphone 7, care i asemanator cu 6, fata de s7 edge sau s8 de exemplu. E vorba de viziunea fiecaruia. Mie imi place sa ma uit la un ecran super amoled curbat care reda un negru superb, iar tie la unul lcd.
Cosmin
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 9362
Joined: 06 Jul 2013, 22:08
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Scripter eXtreamCS
Nume anterior: scosmynnnn
Has thanked: 492 times
Been thanked: 547 times

02 Oct 2017, 23:50

ce retardati.... va certati in pl%m pe niste cacaturi de telefoane , la fel ca messi vs ronaldo sunteti aici, trolleri ce sa zic
User avatar
Pavel
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3610
Joined: 17 Feb 2011, 22:47
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Nume anterior: xkeze.
Fond eXtream: 2
Location: Bucuresti
Has thanked: 71 times
Been thanked: 102 times

03 Oct 2017, 00:07

Nu prea inteleg de ce aduceti in discutie Apple, daca topicul este despre un telefon samsung. Am ajuns in punctul in care nici unul din telefoane nu este cel mai bun, mai bun ca altul(aici vorbim de varfurile de gama, nu despre categoria de mijloc de produse). Cel mai bun telefon de pe piata este pentru fiecare in parte diferit. Mie poate sa-mi fie cel mai bun telefon un Galaxy S8 sau un Note 8 daca imi satisface toate nevoile si ma multumeste, dar la fel de bine un iPhone sa fie cel mai rau telefon, daca nu imi satisface nevoile. S-a ajuns in punctul in care chestia asta e pur subiectiva. Da iPhone-ul a fost primul smartphone, da ei au deschis orizontul spre acest concept, dar daca nu aparea concurenta nu se ajungea la ceea ce sunt azi telefoanele. Cearta asta infinita dintre telefoane este ca si cum ai spune ca McDonald's a invetat servirea rapida de burgeri si nimeni nu mai are dreptul sa faca acelasi tip de afacere pentru ca doar ii copiaza. Este normal sa apara lucruri comune de la un producator la altul. De ce? Pentru ca eu vad ce are mai bun competitorul meu si incerc sa-l implementez cat mai bine si intr-un mod cat mai prorpiu, chiar daca ideea de baza a fost descoperita/inventat de el, pentru ca si eu vreau sa imi vand produsul, dar pot venii cu inovatii proprii care sa placa si competitorului meu, urmand sa le implementeze in urmatorul produs. Asta inseamna ca am copiat unul de la altul? NU. Asta inseamna ca eu l-am obligat pe el sa adauca functii noi si el pe mine la fel, facand ambele produse sa evolueze intr-un mod facil utilizatorului.
Haideti sa nu mai vorbim de cel mai frumos telefon, pentru ca lucrul asta este influentat de foarte multi factori si nici o data nu o sa fie o parere obiectiva. Mie nu mi-a placut aspectul iPhone-ului 6 de nici o culoare, mi s-a parut oribil, pana cand l-am vazut intr-o alta lumina si parca a inceput sa-mi placa.
T3D da esti un fanboy, pentru ca sustii sus si tare ca produsul care este pe placul tau este cel mai bun fara nici un argument valid. Te legi de una si de alta pentru a scoate in evidenta doar ceea ce iti place tie, negand fiecare parere a altcuiva, ne luand in calcul ca poate si ei au dreptate. Pur si simplu discreditezi o intreaga gama de telefoane, pentru ca sunteti foarte multi care, cand va referiti la un telefon cu Android, spuneti Samsung, lucru total gresit. Iphone-ul este foarte bun, in felul lui, datorita ecosistemului si modului propriu de implementare a sistemului de operare pe telefoanele proprii. Daca si Apple folosea o platforma deschisa iti pot garanta ca lucrurile nu stateau la fel. Au avut o abordare diferita si foarte bine organizata si au ajuns sa aiba telefoanele ce sunt azi pe piata. Dar si Apple face foarte multe magarii cu telefoanele, scotand din uz modelele vechi pentru a vinde cat mai mult. In schimb Samsung, ca exemplu, de la Galaxy S6 a ajuns la un alt nivel de functionare al telefoanelor. Dispozitivele se misca mult mai bine si daca nu umplii telefonul de toate prostiile reuseste sa functioneze foarte bine si dupa mai multi ani. Nici pe Android nu mai primesti update-uri dupa un timp, dar update-urile de soft nu sunt atat de intruzive si atat de daunatoare pentru telefoanele cu Android, avand o gama mai larga de telefoane este mult mai avantajos sa vanda in continuare un model mai vechi(modelul anterior) la un pret mai mic in mai multe exemplare.
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

03 Oct 2017, 00:15

T3ED wrote:Nu va exista vreodata telefon care sa se ridice la brandu Apple respectiv iPhone.
Degeaba tot incearca pricajitii astea de la Samsung sa copieze iPhone-ul de ani buni, deoarece diferentele la vanzari intre iPhone si Samsung, vorbesc.
Asta pentru ca android ruleaza pe multe modele de telefoane, ios doar pe cateva. Prea multe lansari, preturi mari, o mare harababura. Vezi multi oameni cu telefoane de peste 3500 lei si ei sunt vai de ei. Nu as da si nici nu am dat pana acum pe un telefon mai mult de 2000 lei, nu merita. E ca si i9, nu ai ce face cu un procesor asa de bun, doar daca nu esti Rockefeller.
t3d
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1695
Joined: 16 Mar 2016, 11:22
Detinator Steam: Da
Reputatie: Restrictie moderator!
Restrictie mesaje private
Fost Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior : T3ED
Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0

03 Oct 2017, 00:52

Nu intelegi Pavel, eu nu sunt iritat de marca Samsung in sine, ci de titlurile si promisiunile in zadar pe care acestia le fac in fiecare an, nu spun ca la iPhone nu este la fel, tot ce am vrut sa spun, fiind strict o opinie personala este faptul ca dupa parerea mea, Samsung incearca in zadar de atatia ani sa intreaca brandul Apple, si crede ma, ca totul e doar pentru bani pe primul loc, calitatea va fi mereu pe 2, la fiecare firma.
Lista tranzactii extreamcs: | Afiseaza codul
LISTA TRANZACTII EXTREAMCS.COM:
anunturi/dau-105eur-paypal-transferbancar-moneygram-t346743.html
anunturi/dau-125-lei-paysafecard-paypal-t336275.html
anunturi/dau-100-lei-paysafe-19euro-paypal-t332637.html
anunturi/dau-lei-paysafecard-euro-paypal-t332553.html
anunturi/dau-lei-paysafecard-paypal-t332463.html
anunturi/lei-paysafecard-t332130-12.html
anunturi/vand-skins-t331811.html
anunturi/dau-paysafe-paypal-t331631.html
anunturi/dau-paysafecard-paypal-t330515.html
anunturi/caut-designer-photoshop-t327564.html
anunturi/cumpar-cont-lol-t316133.html
anunturi/vand-cont-lol-euw-gold-platin-gold-t339823.html
anunturi/dau-lei-psc-paypal-t341899.html
anunturi/vand-lei-paysafecard-anglia-eur-paypal-t342092.html
anunturi/dau-lei-psc-paypal-t342080.html
anunturi/vand-lei-paysafecard-paypal-t342454.html
anunturi/vand-addons-uri-t342421.html
post2624864.html#p2624864
anunturi/vand-cont-steam-iteme-t342799.html
anunturi/dau-100-lei-psc-paypal-t344372.html
anunturi/dau-lei-psf-eur-t354998.html
User avatar
TZACANEL
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10182
Joined: 11 Jun 2009, 14:33
Detinator Steam: Da
SteamID: tzacaneeel
Reputatie: Fost Administrator
Fost Administrator eXtreamSocial
Administratorul anului 2015
Fond eXtream: 0
Location: Campulung Muscel
Has thanked: 631 times
Been thanked: 902 times
Contact:

03 Oct 2017, 01:03

Pavel, ala e un mare bullshit cu update-urile infecte ce ingreuneaza functionabilitatea unui iPhone vechi.

Ca si iOS-ul pe iPhone 8 e plin de bug-uri, la fel ca pe 7,6 sau 5.

Le scapa cate ceva mereu, fara sa-si dea seama.
Image
Image
Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information