Samsung glumeste pe seama iPhone X

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

08 Nov 2017, 05:31

singurul lucru care nu prea ma incanta la ultimele iphoneuri e faptul ca n-au schimbat aproape nimic la design
da au scos iphone x dar nu e nici ala prea wow

oricum chiar si asa stiu sigur ca urmatorul telefon tot iphone o sa fie

aplicatiile mereu vor fi mult mai bine facute, mult mai optimizate si cu un design mai frumos pe iphone
pozele o sa iasa mult mai bine cu un iphone indiferent cati mp baga astia pe samsung sau alte telefoane
sunetul e foarte ok, bassul se simte
castile sunt cele mai bune
bateria tine destul de bine, se incarca foarte repede
merge atat de bine cu 20-30 aplicatii deschise ca nici nu le simti ca-s deschise
gasesti accesorii peste tot
tot sistemul de operare e simplu de utilizat nu te incurci prin meniuri

as putea continua

ce au astia de la samsung? ecrane mai mari, ecrane curbate ca sa-mi arate cat e ora pe margine, deci fara functia asta nu puteam trai, rezista la apa? la ce la stropi de ploaie? si iph meu a trecut prin ploi si cafele varsate peste el fara probleme, doar nu ma duc sa fac baie cu telefonu

ma rog e vorba de preferinte dar n-ai cum sa fii atat de ignorant incat sa zici ca iphone e sub samsung
RoyalServer
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

08 Nov 2017, 06:11

iOS e sub Android in vederea mea fiindca nu suporta PWA-uri, adica aplicatii web care pot fi rulate direct din browser.

Pe Android exista aplicatii destul de complexe in browser care nu trebuie instalate, pe iPhone nu exista asa ceva si app store-ul necesita din start 100 de euro sa poti face ceva. Nu poti instala aplicatii de pe net.

Cu Samung-ul poti sa te duci la o petrecere si sa bagi muzica daca n-are nimeni, cu iphone-ul nucu daca ai casti bluetooth. Poti lua aplicatii si jocuri de pe net, poti scoate reclamele cu root.

iPhone X e fain, dar nu rezista la o cadere de la jumatate de metru. Camera e ok, AR-ul e ok, deblocarea faciala probabil ca e ok.
User avatar
TZACANEL
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10182
Joined: 11 Jun 2009, 14:33
Detinator Steam: Da
SteamID: tzacaneeel
Reputatie: Fost Administrator
Fost Administrator eXtreamSocial
Administratorul anului 2015
Fond eXtream: 0
Location: Campulung Muscel
Has thanked: 631 times
Been thanked: 902 times
Contact:

08 Nov 2017, 09:52

IsTI37 wrote:iOS e sub Android in vederea mea fiindca nu suporta PWA-uri, adica aplicatii web care pot fi rulate direct din browser.
Uite ca e in dezvoltare ideea asta
http://appleinsider.com/articles/17/08/ ... -in-safari
IsTI37 wrote:Nu poti instala aplicatii de pe net.
Cydia Impactor sau TutuAPP
asasinulfantoma wrote: Ce aduce apple nou? Un procesor care doar in benchmarkuri si pe hartie e mai rapid, dar in testele reale e mai slab decat cel vechi?
Update-uri la ios 11 pline de buguri care de peste o luna jum tot nu sunt rezolvate?
AR-ul? Toti youtuberii spun ca nu apucat sa testeze asta, de ce? Pentru ca este ceva inutil care nu o sa fie folosit.
1. Cine te-a mintit? Unde ai citit? Unde ai vazut asta? Sa nu uitam cine pacaleste benchmark-urile platind aplicatiile pentru asa ceva.
2. Mai bine update-uri dese si proaste decat rare si tot proaste. Singurele buguri pe care le-am putut avea pe iOS 11 au fost unele vizuale. Am iPhone 6.
3. Daca nu au testat youtuberii nu inseamna ca e ceva inutil si nu o sa fie folosit. AR-ul exista de ceva timp, doar ca nu l-a folosit nimeni. Apple redeschide piata. O sa vezi ce folositor o sa fie in lunile ce urmeaza. Mai ales pentru cei care se joaca pe smartphone.
Image
Image
Image
User avatar
Vlad
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8148
Joined: 01 Dec 2011, 13:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Reputatie: Fost Administrator
Organizator Cupe eXtreamCS
Administratorul anului 2016; 2017
Location: Bucuresti
Has thanked: 116 times
Been thanked: 161 times

08 Nov 2017, 21:21

Inca exista oameni care cred ca specificatiile conteaza... da, cand e vorba de Android conteaza pentru ca e un sistem prost configurat, dar cand e vorba de iOS care se misca perfect pe majoritatea device-urilor nu cred ca ai ce comenta.
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6270
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 182 times
Been thanked: 792 times
Contact:

08 Nov 2017, 22:47

N-am inteles mai nimic din reclama aia, decat ca ei recomandat samsunsul lor in schimbul la iphone.
Eu am ramas inca utilizator iphone, desi urasc anume probleme de la el de imi vine sa sparg telefonul. Urmeaza sa imi iau ultimul model de sarbatori.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information