Samsung

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
krystann
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2552
Joined: 16 May 2009, 11:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: Vine criza!
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 322 times
Been thanked: 141 times

01 Nov 2013, 17:21

Nu stiu modelul dar daca e nevoie aflu ca nu eu am aceste probleme.
Se conecteaza pe mail , verifica mail-urile pe urma apasa Log out si cand nu mai e conectat telefonul la Wi-Fi ii apar primele 10 mail-uri care le avea pe ecran.Nu le poate sterge , nu le poate modifica , nu poate intra sa le citeasca in intregime doar ca ii apar si e enervant.Cum fac sa dispara acea fereastra sa spun asa ?!

Pe urma 1/5 cazuri cand formeaza un unmar sa sune primeste un apel de maxim 1 secunda de la un numar necunoscut.Doar in momentul in care formeaza numarul si i se intampla doar la acest telefon si oricum e prea ciudat ca mereu sa ii dea cineva bip exact atunci , exact de o secunda mereuuuu.Rezolvari ?!
RoyalServer 2
Kitikru
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 337
Joined: 27 Jul 2011, 12:24
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 37 times
Been thanked: 36 times
Contact:

01 Nov 2013, 18:07

krystann wrote:Nu stiu modelul dar daca e nevoie aflu ca nu eu am aceste probleme.
Se conecteaza pe mail , verifica mail-urile pe urma apasa Log out si cand nu mai e conectat telefonul la Wi-Fi ii apar primele 10 mail-uri care le avea pe ecran.Nu le poate sterge , nu le poate modifica , nu poate intra sa le citeasca in intregime doar ca ii apar si e enervant.Cum fac sa dispara acea fereastra sa spun asa ?!

Pe urma 1/5 cazuri cand formeaza un unmar sa sune primeste un apel de maxim 1 secunda de la un numar necunoscut.Doar in momentul in care formeaza numarul si i se intampla doar la acest telefon si oricum e prea ciudat ca mereu sa ii dea cineva bip exact atunci , exact de o secunda mereuuuu.Rezolvari ?!
Faza cu numarul necunoscut -> Nu il suna nimeni,sa dea un restart la telefon. Are memoria prea aglomerata si are un mic lag,choke. Ceea ce apare pe ecran e numarul persoanei apelate. Am avut si eu problem asta din cauza specificata mai sus.
krystann
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2552
Joined: 16 May 2009, 11:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: Vine criza!
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 322 times
Been thanked: 141 times

01 Nov 2013, 18:24

Kitikru wrote:
krystann wrote:Nu stiu modelul dar daca e nevoie aflu ca nu eu am aceste probleme.
Se conecteaza pe mail , verifica mail-urile pe urma apasa Log out si cand nu mai e conectat telefonul la Wi-Fi ii apar primele 10 mail-uri care le avea pe ecran.Nu le poate sterge , nu le poate modifica , nu poate intra sa le citeasca in intregime doar ca ii apar si e enervant.Cum fac sa dispara acea fereastra sa spun asa ?!

Pe urma 1/5 cazuri cand formeaza un unmar sa sune primeste un apel de maxim 1 secunda de la un numar necunoscut.Doar in momentul in care formeaza numarul si i se intampla doar la acest telefon si oricum e prea ciudat ca mereu sa ii dea cineva bip exact atunci , exact de o secunda mereuuuu.Rezolvari ?!
Faza cu numarul necunoscut -> Nu il suna nimeni,sa dea un restart la telefon. Are memoria prea aglomerata si are un mic lag,choke. Ceea ce apare pe ecran e numarul persoanei apelate. Am avut si eu problem asta din cauza specificata mai sus.
si cum ai rezolvat-o ?!
Kitikru
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 337
Joined: 27 Jul 2011, 12:24
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 37 times
Been thanked: 36 times
Contact:

01 Nov 2013, 18:33

Poate sa dea un factory reset [ pierde toate aplicatiile,pozele(daca nu sunt pe sd-card),contacte(care nu sunt pe sim) ]. Sau isi poate da un update la firmware(sau isi poate instala un alt rom),depinde ce telefon are.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information