Satanism

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
cipri
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 548
Joined: 25 May 2008, 11:46
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost programator eXtreamCS
Has thanked: 12 times
Been thanked: 65 times

02 Dec 2012, 14:29

Cei cu religia. Daca nu credeti in evolutie cum va explicati ca charmander a evoluat in charmeleon si apoi in charizard ? A!
RoyalServer
User avatar
derp.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 492
Joined: 14 Jan 2012, 00:06
Detinator Steam: Nu
CS Status: Me Gusta!
Location: Galati
Has thanked: 39 times
Been thanked: 18 times

02 Dec 2012, 15:45

cipri wrote:Cei cu religia. Daca nu credeti in evolutie cum va explicati ca charmander a evoluat in charmeleon si apoi in charizard ? A!
Cel mai tare reply de pe acest forum =)) =)) =))
Image
Image
Image
Image
Membru eXtreamCS din 11.08.2008
exDDD
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 237
Joined: 07 Jan 2011, 23:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Nume de lingura
SteamID: far_se
Reputatie: Ban 3 luni !
Ban permanent !
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

02 Dec 2012, 17:00

Voi astia atei, de ce va bagati in seama ca virginu la o fututa?
Voi nu credeti in spirite sau zei, ok! V-a chemat cineva aici sa va da-tii opinia?

Si tu La@ur, tot forumul stie cat de obsedat esti dupa bani, asa ca las'o dracu' de treaba..
Bafta baieti.
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6275
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 183 times
Been thanked: 792 times
Contact:

02 Dec 2012, 18:04

exDDD wrote:Voi astia atei, de ce va bagati in seama ca virginu la o fututa?
Voi nu credeti in spirite sau zei, ok! V-a chemat cineva aici sa va da-tii opinia?

Si tu La@ur, tot forumul stie cat de obsedat esti dupa bani, asa ca las'o dracu' de treaba..
Bafta baieti.
Deci trebuie sa fiu un om spiritual si muritor de foame. Buna asta. Mult succes :)))

Nu ti se pare ca le cam incurci de nu iti ies? :)
User avatar
xdc
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1984
Joined: 01 Apr 2010, 18:02
Detinator Steam: Da
CS Status: Apple user
Detinator server CS: dm.xdcnet.ro
SteamID: blacksound10
Reputatie: Fost moderator
Location: [root@localhost]# cd /home/root/Brasov
Has thanked: 5 times
Been thanked: 56 times

02 Dec 2012, 18:53

Am citit foarte atent acest topic, si am o intrebare pentru toti poate stie cineva sa imi raspunda, ce simti dupa ce ai murit, mai esti cum erai in viata de pe pamant? Astept un raspuns serios, fara offtopic va rog frumos.
Be the best , and fuck the rest ;)
User avatar
Mark. xPeria
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3096
Joined: 05 Feb 2011, 17:23
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Nume anterior: bOOm.wero
Has thanked: 251 times
Been thanked: 206 times

02 Dec 2012, 22:44

xdc wrote:Am citit foarte atent acest topic, si am o intrebare pentru toti poate stie cineva sa imi raspunda, ce simti dupa ce ai murit, mai esti cum erai in viata de pe pamant? Astept un raspuns serios, fara offtopic va rog frumos.
Sper sa te ajute cat de cat
Un om de ştiinţă cunoscut din SUA a redactat un articol în care povesteşte o experienţă care, la prima vedere, nu are nici o legătură cu lumea ştiinţifică, ba dimpotrivă. Deşi cercetătorul respingea în trecut posibilitatea existenţei vieţii după moarte, acesta spune că şi-a schimbat părerea după ce a stat în comă timp de şapte zile.

Neurochirurgul Eben Alexander, de la Universitatea Harvad, s-a îmbolnăvit de meningită în 2008 şi a petrecut o săptămână în comă. În acest interval de timp, a trăit o experienţă ieşită din comun care l-a convins că viaţa după moarte chiar există.

Omul de ştiinţă povesteşte că, în timpul bolii, partea creierului care controlează gândurile şi emoţiile „s-a oprit” şi că a experimentat „ceva atât de profund” încât i-a dat „un motiv ştiinţific să creadă în conştiinţa după moarte”.

Într-un eseu pentru revista americană Newsweek pe care l-a redactat pentru a promova cartea "Dovada Raiului", doctorul Alexander povesteşte că a întâlnit „o femeie frumoasă cu ochi albaştri, într-un loc plin de nori pufoşi” şi mai multe „fiinţe strălucitoare”.

„Păsări? Îngeri? Nici unul dintre aceste cuvinte nu descrie fiinţele pe care le-am văzut. Erau pur şi simplu diferite de ceea ce am văzut până acum pe Pământ. Erau forme de viaţă avansate”, spune doctorul care a adăugat că „un sunet glorios a venit de sus”. „Sunetul era palpabil, aproape material, ca o ploaie pe care o simţeam pe piele, dar care nu mă uda”, a mai spus omul de ştiinţă citat de The Telegraph.

"Îmi dau seama că ce spun sună incredibil. Dacă cineva mi-ar fi povestit toate aceste lucruri în trecut, cu siguranţă aş fi spus că are probleme psihice”.

„Dar ceea ce mi s-a întâmplat mie a fost cât se poate de real. (...) Am profesat zeci de ani ca neurochirurg la cele mai prestigioase instituţii din ţară. Ştiu că mulţi dintre colegii mei cred, la fel cum credeam şi eu de altfel, că creierul, în special cortexul, generează conştiinţa şi că trăim într-un univers lipsit de orice fel de emoţie. Dar acea teorie a fost spulberată în ochii mei. Ce mi s-a întâmplat a distrus-o”.
User avatar
Fantasy1
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 4836
Joined: 05 Jul 2012, 01:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 Mar)
Utilizator neserios (TEPAR!)
Has thanked: 278 times
Been thanked: 217 times
Contact:

02 Dec 2012, 23:02

Fratilor , nu intelegeti ca dumnezeu & diavolul nu exista , este o prostie invetat in trecut , doamne :-j , te rog aratami-l pe dumnezeu sa ma conving .
Acuma cateva mii de ani , oameni credeau in zeii , tu in ziua de azi daca unu iti zice ca , crede intr-un zeu razi de el? asa rad si eu de tine :-j , mai demult oamenii credeau in soare , ziceau ca este dumnezeu , daca atunci ziceai ca nu este adevarat te omora , daca unu zice acuma ca soarele este zeu crezi? eu nu cred , cred ca il consideri nebun :-j
Nici acuma nu aveti minte :-j.
CLICK AICI pentru FORUM
- Un Forum Care Nu Poate Fi Spart -
- Un Forum Care Nu Modifica Topicurile Cu Tepari -
- Vrei Indexare In Google? Posteaza Tzeparii La Noi -

- Daca ai nevoie sa te ajut cu un addons/plugin etc se plateste, nu ajut cu nimic pe GRATIS -
User avatar
Mark. xPeria
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3096
Joined: 05 Feb 2011, 17:23
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Nume anterior: bOOm.wero
Has thanked: 251 times
Been thanked: 206 times

02 Dec 2012, 23:09

Fantasy1 wrote:Fratilor , nu intelegeti ca dumnezeu & diavolul nu exista , este o prostie invetat in trecut , doamne :-j , te rog aratami-l pe dumnezeu sa ma conving .
Acuma cateva mii de ani , oameni credeau in zeii , tu in ziua de azi daca unu iti zice ca , crede intr-un zeu razi de el? asa rad si eu de tine :-j , mai demult oamenii credeau in soare , ziceau ca este dumnezeu , daca atunci ziceai ca nu este adevarat te omora , daca unu zice acuma ca soarele este zeu crezi? eu nu cred , cred ca il consideri nebun :-j
Nici acuma nu aveti minte :-j.
Cat de raton sa fii sa zici ca Dumnezeu nu exista ? Atunci cine a creat lumea ? Extraterestrii au facut-o nu ? Si teoria aia a bingbangului cum ca din cauza ei s-ar fi creat universul. Ma oamenilor, daca Dumnezeu nu exista, de ce s-au mai facut atatea filme pe aceasta tema ? De ce mai exista religie ? De ce se mai tin sarbatorile importante cum ar fi: Craciunul si Pastele ? Voi ganditi inainte sa scrieti ?

Automat daca crezi in Dumnezeu, undeva exista si o farama de credinta in Diavol. Sunt atatea evenimente pe care nu ti le poti explica. Ziceti ca D-zeu nu exista ? Mai ganditi-va de 3 ori inainte de a zice ceva, mai luati o gura de aer, dati-va trei palme si treziti-va la realitate.

Daca sunteti atei majoritatea care postati aici, atunci imi cer scuze.
User avatar
Fantasy1
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 4836
Joined: 05 Jul 2012, 01:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 Mar)
Utilizator neserios (TEPAR!)
Has thanked: 278 times
Been thanked: 217 times
Contact:

02 Dec 2012, 23:14

Te rog vorbeste frumos , aratamil si eu cred ca exista , fratioare cand vei creste vei gandi , eu sunt pro stinta:)
CLICK AICI pentru FORUM
- Un Forum Care Nu Poate Fi Spart -
- Un Forum Care Nu Modifica Topicurile Cu Tepari -
- Vrei Indexare In Google? Posteaza Tzeparii La Noi -

- Daca ai nevoie sa te ajut cu un addons/plugin etc se plateste, nu ajut cu nimic pe GRATIS -
User avatar
play-strike
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 168
Joined: 10 Jun 2012, 02:37
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: hns.play-strike.ro
SteamID: goldengolden12
Location: Bucuresti
Has thanked: 8 times
Been thanked: 12 times
Contact:

02 Dec 2012, 23:46

Sa zicem ca este cum ziceti voi , eu cred in Dumnezeu ,dar as avea cateva intrebari pentru astia mai destepti care baga citate.Universul de cine a fost creat , Dumnezeu de cine a fost creat ? Cum exista lumea fara sa o creeze cineva ,iar acel cineva de cine a fost creat ?Nimeni nu poate raspunde la aceste intrebari,corect ?
Fara off-topic , multumesc.
Image
Grupul GMIXERS este dedicat mix-urilor ! Detinem 11 servere de WAR[2 eac+ts.g-mix.ro] si peste 1.000 membri !
http://www.g-mix.ro
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6275
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 183 times
Been thanked: 792 times
Contact:

03 Dec 2012, 03:38

Fantasy1 wrote:Cat de raton sa fii sa zici ca Dumnezeu nu exista ? Atunci cine a creat lumea ?
Nu exista. Dar in ziua de azi dumnezeu = 1000 de semnificatii. O ciulama facuta de oameni, din care fiecare intelege ce vrea.
xdc wrote:Am citit foarte atent acest topic, si am o intrebare pentru toti poate stie cineva sa imi raspunda, ce simti dupa ce ai murit, mai esti cum erai in viata de pe pamant? Astept un raspuns serios, fara offtopic va rog frumos.
Mori si ai sa stii. Eu inca traiesc. Stiu ce simt cat traiesc.
///AMG wrote:Hai sa deviem subiectul
OFF : am avut o experienta ciudata, deci cred in dumnezeu
in concluzie, pana nu vezi nu crezi .
Blabla. Descri-o. Sunt sigur ca dzeu nu se va supara :)), iar eu sunt f curios.

@ Mark. xPeria
Evident ca exista constiinta superioara noua, dar asta nu ma satisface cu absolut nimic. Inca nu imi cunosc scopul si nu am gasit nici un remediu pentru imortalitatea mea. Deci tot un bullshit.
So the universe can fuck itself =))

Si pentru voi...ca sa va delectati intelectul.
User avatar
cipri
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 548
Joined: 25 May 2008, 11:46
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost programator eXtreamCS
Has thanked: 12 times
Been thanked: 65 times

03 Dec 2012, 08:24

Daca nu avea vocea aia de bulbasaur ascultam pana la capat :))
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information