Schimbare telefon

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
Yeezus
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8149
Joined: 04 Nov 2011, 08:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Yeezy taught me
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: Confuzius, Flowman,H@rdwell,Florentiu
Location: Ploiesti/Bucuresti
Has thanked: 239 times
Been thanked: 366 times

24 Jul 2015, 18:41

Salut.

Am oportunitatea sa dau zilele astea actualul meu telefon (iPhone 4) cu 350 lei si ma tenteaza sa-l dau pentru ca este destul de vechi si se misca cam greu.
Mai am 100-150 in plus, deci cam 450-500 lei este bugetul meu pentru un alt telefon.

Ma intereseaza in principal un telefon din magazin, nu la mana a 2-a. La mana a 2-a mi-am facut deja o idee dar nu prea ma incanta.
Am gasit in altex urmatorul: http://www.altex.ro/smartphone-dual-sim ... core-black.

Eu zic ca e interesant, un telefon cu 1gb ram, quad core, 8 mpx camera, 2 frontala, android lollipop, difuzor frontal in 400 lei. Singurele dezavantaje pe care le vad sunt ecranul si bateria cam mica. Dar cred ca m-as putea descurca.

Ce parere aveti? Merita? Daca nu, ce imi recomandati in banii astia?
Merci!
RoyalServer
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

24 Jul 2015, 20:16

Da, se merita te tine cam 1 zi si ceva bateria.
Dar nu te astepta la cine stie ce camera de 8 mpx.

E ceva telefon chinezesc nou, eu am acelasi procesor in Allview P5 Life. S-ar putea sa ai problemele specifice cu acest procesor : GPS slab, adica merge doar afara, semnal telefon mai slab dar iti merge telefonul si poate va avea doar 1gb liberi pentru instalat aplicatii. Dar se poate rezolva.
CRISZLY
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4045
Joined: 14 May 2014, 17:49
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: Itsirc
Castigator Membru Club eXtream @ Ganduri de sub dus (25 OCT - 25 FEB)
Been thanked: 69 times

24 Jul 2015, 22:11

H@rdwell wrote:Salut.

Am oportunitatea sa dau zilele astea actualul meu telefon (iPhone 4) cu 350 lei si ma tenteaza sa-l dau pentru ca este destul de vechi si se misca cam greu.
Mai am 100-150 in plus, deci cam 450-500 lei este bugetul meu pentru un alt telefon.

Ma intereseaza in principal un telefon din magazin, nu la mana a 2-a. La mana a 2-a mi-am facut deja o idee dar nu prea ma incanta.
Am gasit in altex urmatorul: http://www.altex.ro/smartphone-dual-sim ... core-black.

Eu zic ca e interesant, un telefon cu 1gb ram, quad core, 8 mpx camera, 2 frontala, android lollipop, difuzor frontal in 400 lei. Singurele dezavantaje pe care le vad sunt ecranul si bateria cam mica. Dar cred ca m-as putea descurca.

Ce parere aveti? Merita? Daca nu, ce imi recomandati in banii astia?
Merci!
Ce faci cu jaful ala? Ia-ti un: Galaxy Core 2,Microsoft Lumia 535,Alcatel Onetouch C7[Pare interesant..],Moto E,
User avatar
Yeezus
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8149
Joined: 04 Nov 2011, 08:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Yeezy taught me
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: Confuzius, Flowman,H@rdwell,Florentiu
Location: Ploiesti/Bucuresti
Has thanked: 239 times
Been thanked: 366 times

25 Jul 2015, 11:48

IsTI37 wrote:Da, se merita te tine cam 1 zi si ceva bateria.
Dar nu te astepta la cine stie ce camera de 8 mpx.

E ceva telefon chinezesc nou, eu am acelasi procesor in Allview P5 Life. S-ar putea sa ai problemele specifice cu acest procesor : GPS slab, adica merge doar afara, semnal telefon mai slab dar iti merge telefonul si poate va avea doar 1gb liberi pentru instalat aplicatii. Dar se poate rezolva.
Nu am asteptari mari de la camera, nu o folosesc decat rar. Mi s-a parut interesant fata de P5 Life difuzorul frontal si dupa ce review-uri am vazut la telefonul asta, nu pare sa aiba la fel 1gb pentru aplicatii si restul pentru media. Sper doar semnalul sa nu fie o problema.
Pacat ca nu are si 4g sincer :)) am vazut Vodafone Smart Prime 6, e un telefon muult mai bun dar sa vad unde il gasesc la mana a 2-a avand in vedere ca e aparut destul de recent.

Itsirc, Core 2 si Alcatelul nu prea imi plac, Moto E e o varianta dar nu am gasit, si sincer Lumia nu mi-as mai lua in momentul de fata cel putin pana nu apare ceva tare odata cu Windows 10.
CRISZLY
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4045
Joined: 14 May 2014, 17:49
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: Itsirc
Castigator Membru Club eXtream @ Ganduri de sub dus (25 OCT - 25 FEB)
Been thanked: 69 times

25 Jul 2015, 12:27

H@rdwell wrote:
IsTI37 wrote:Da, se merita te tine cam 1 zi si ceva bateria.
Dar nu te astepta la cine stie ce camera de 8 mpx.

E ceva telefon chinezesc nou, eu am acelasi procesor in Allview P5 Life. S-ar putea sa ai problemele specifice cu acest procesor : GPS slab, adica merge doar afara, semnal telefon mai slab dar iti merge telefonul si poate va avea doar 1gb liberi pentru instalat aplicatii. Dar se poate rezolva.
Nu am asteptari mari de la camera, nu o folosesc decat rar. Mi s-a parut interesant fata de P5 Life difuzorul frontal si dupa ce review-uri am vazut la telefonul asta, nu pare sa aiba la fel 1gb pentru aplicatii si restul pentru media. Sper doar semnalul sa nu fie o problema.
Pacat ca nu are si 4g sincer :)) am vazut Vodafone Smart Prime 6, e un telefon muult mai bun dar sa vad unde il gasesc la mana a 2-a avand in vedere ca e aparut destul de recent.

Itsirc, Core 2 si Alcatelul nu prea imi plac, Moto E e o varianta dar nu am gasit, si sincer Lumia nu mi-as mai lua in momentul de fata cel putin pana nu apare ceva tare odata cu Windows 10.
Pai exact, asta-i faza cu "telefoanele" de la Allview,E-BODA,Karbonn,UTOK.. si alte porcarii de "firme" , care fac telefoane cu exteriorul frumos cand in interior.............................. si tu la fel, nu-ti plac cele scrise de mine ca-s urate, tu te uiti doar la exterior? Ia-ti jaful ala de E-BODA, s-o sa-ti para rau.
User avatar
MASTER ~
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3651
Joined: 05 Nov 2007, 01:25
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Restrictie moderator
Has thanked: 7 times
Been thanked: 19 times

25 Jul 2015, 14:02

eu zic sa vinzi iphone-ul bagi banii la pariuri ii dublezi si iti iei iphone 5s, nu o sa regreti :troll
User avatar
Yeezus
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8149
Joined: 04 Nov 2011, 08:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Yeezy taught me
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: Confuzius, Flowman,H@rdwell,Florentiu
Location: Ploiesti/Bucuresti
Has thanked: 239 times
Been thanked: 366 times

25 Jul 2015, 14:03

MASTER ~ wrote:eu zic sa vinzi iphone-ul bagi banii la pariuri ii dublezi si iti iei iphone 5s, nu o sa regreti :troll
Mi-au mai zis unii de la superbet zilele trecute cand m-am dus sa-mi pun un bilet =))))))
SpiKe1234
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 173
Joined: 14 Feb 2015, 11:03
Detinator Steam: Da
CS Status: Detin server
Detinator server CS: MixOld.max3semne.ro
Fond eXtream: 0
Contact:

25 Jul 2015, 14:07

Evolio e prosta firma ca telefon .
Ial ca pe 1 up
Va astept pe MixOld.max3semne.ro .
Server MiX/WAR 5VS5.
Cautam admini.
Veniti cu o cerere pe max3semne.ro
User avatar
ARTUR.HAZ
Administrator
Administrator
Posts: 7652
Joined: 04 Oct 2013, 14:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Has thanked: 146 times
Been thanked: 123 times
Contact:

25 Jul 2015, 14:09

Daca te-ai lansat pe iOS , de ce nu ramai. Dupa cum ai zis, iti dai Iphone-ul, iti mai faci niste bani. Si iti iei un Iphone 5.
User avatar
Adiq
Moderator
Moderator
Posts: 2339
Joined: 24 Aug 2012, 00:17
Detinator Steam: Da
CS Status: on fiRe
SteamID: raheembaws
Reputatie: Moderator
Nume anterior : Adi.; DUje eXtream
0.2/3
Location: Bogotá
Has thanked: 11 times
Been thanked: 11 times
Contact:

25 Jul 2015, 14:20

mai strange niste banuti si ia-ti iphone 5. nu merita sa renunti la iphone 4 pentru evolio, sincer.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 416 guests