Scoala Corigenti ?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
Vlad
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8148
Joined: 01 Dec 2011, 13:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Reputatie: Fost Administrator
Organizator Cupe eXtreamCS
Administratorul anului 2016; 2017
Location: Bucuresti
Has thanked: 116 times
Been thanked: 161 times

28 May 2015, 18:01

OriginalDeath wrote:Media ajuta mult,foarte mult.
Un exemplu:Daca tu cu inca cineva vreti sa va angajati in acelasi loc si mai este doar 1 post liber,cel mai probabil il va alege pe cel care a avut media mai mare,intelegandu-se ca,cel cu media mai mare e mai superior in domeniu.
si crezi ca lu ala ii pasa cine a avut 8 la matematica/romana/engleza samd sau cine stie sa se descurce ?
in zilele astea nimeni nu mai sta sa te instruiasca, pierd timp aiurea si dupa sa te mai si plateasca, pff :meme
RoyalServer
User avatar
Hades Ownage
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3182
Joined: 22 Oct 2008, 10:12
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: jb.clutch.ro
SteamID: hades-source
Reputatie: Fost Super Moderator
Fost Scripter eXtreamCS
Nume anterior: hadesownage
Location: Iasi
Has thanked: 324 times
Been thanked: 406 times

28 May 2015, 18:32

2,2,3,4,10,10. un 2 l-am luat azi :meme
User avatar
dDow
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3016
Joined: 12 Jun 2013, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Master
Detinator server CS: Cateva.
Location: Bucuresti aka Brooklyn
Has thanked: 35 times
Been thanked: 76 times

28 May 2015, 18:40

Media mare ajuta la : poti sa intri la o super universitate din lume si dupa sa te angajezi pe bani multi ! Eu fac economie si dupa liceu m-am gândit la Romano-Americana sau ceva din afara având in vedere ca ma descurc cu engleza foarte bine .
(▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
Image
User avatar
sergiu4995
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2052
Joined: 08 Oct 2011, 21:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 31 times
Been thanked: 17 times
Contact:

28 May 2015, 19:06

soundzew wrote:
OriginalDeath wrote:Media ajuta mult,foarte mult.
Un exemplu:Daca tu cu inca cineva vreti sa va angajati in acelasi loc si mai este doar 1 post liber,cel mai probabil il va alege pe cel care a avut media mai mare,intelegandu-se ca,cel cu media mai mare e mai superior in domeniu.

Asta a fost cea mai mare prostie care am vazut-o pe ziua de azi.
Daca tu ai media 5, iar x-ulescul o are 10, dar el e paralel cu munca care trebuie facuta la job, si tu te descurci, pe cine crezi ca alege? :gusta
Daca tu iei 5 pe merit ca ai muncit sa zicem undeva la un obiect ,iar altul care a zbarnait fituicile si a luat 10 fara sa inteleaga nimic,ce a scris acolo...care e mai bun muncitorul sau hotul?
User avatar
Mitzocul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 7746
Joined: 29 Mar 2009, 17:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 467 times
Been thanked: 448 times

28 May 2015, 19:08

sergiu4995 wrote:
soundzew wrote:
OriginalDeath wrote:Media ajuta mult,foarte mult.
Un exemplu:Daca tu cu inca cineva vreti sa va angajati in acelasi loc si mai este doar 1 post liber,cel mai probabil il va alege pe cel care a avut media mai mare,intelegandu-se ca,cel cu media mai mare e mai superior in domeniu.

Asta a fost cea mai mare prostie care am vazut-o pe ziua de azi.
Daca tu ai media 5, iar x-ulescul o are 10, dar el e paralel cu munca care trebuie facuta la job, si tu te descurci, pe cine crezi ca alege? :gusta
Daca tu iei 5 pe merit ca ai muncit sa zicem undeva la un obiect ,iar altul care a zbarnait fituicile si a luat 10 fara sa inteleaga nimic,ce a scris acolo...care e mai bun muncitorul sau hotul?
Hotul pentru ca s-a descurcat fara sa invete. Asa e si in viata, hotii castiga, prostii care invata pierd.
soundzew
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 849
Joined: 24 Jul 2014, 10:32
Detinator Steam: Nu
CS Status: -
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Has thanked: 3 times

28 May 2015, 21:14

Mitzocul wrote:
sergiu4995 wrote:
soundzew wrote:

Asta a fost cea mai mare prostie care am vazut-o pe ziua de azi.
Daca tu ai media 5, iar x-ulescul o are 10, dar el e paralel cu munca care trebuie facuta la job, si tu te descurci, pe cine crezi ca alege? :gusta
Daca tu iei 5 pe merit ca ai muncit sa zicem undeva la un obiect ,iar altul care a zbarnait fituicile si a luat 10 fara sa inteleaga nimic,ce a scris acolo...care e mai bun muncitorul sau hotul?
Hotul pentru ca s-a descurcat fara sa invete. Asa e si in viata, hotii castiga, prostii care invata pierd.
+1
User avatar
sergiu4995
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2052
Joined: 08 Oct 2011, 21:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 31 times
Been thanked: 17 times
Contact:

28 May 2015, 22:00

soundzew wrote:
Mitzocul wrote:
sergiu4995 wrote: Daca tu iei 5 pe merit ca ai muncit sa zicem undeva la un obiect ,iar altul care a zbarnait fituicile si a luat 10 fara sa inteleaga nimic,ce a scris acolo...care e mai bun muncitorul sau hotul?
Hotul pentru ca s-a descurcat fara sa invete. Asa e si in viata, hotii castiga, prostii care invata pierd.
+1
Si pana la urma hotul tot va fi prins:)
User avatar
VLD00
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1941
Joined: 04 Aug 2013, 17:22
Detinator Steam: Nu
CS Status: Kboom !
Detinator server CS: Da
Reputatie: Fost moderator
Fost manager DR
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

28 May 2015, 22:04

Liceul conteaza enorm de mult unde il faci, pentru ca iti dai seama, o sa te intrebe lumea la un moment dat "La ce liceu ai fost?" si tu spui "Iulia Hasdeu", persoana respectiva deja isi face o impresie buna despre tine, dar cand te intreaba lumea "La ce liceu ai fost?" si tu zici "Am fost la Liceu Agricol", deja se uita cu scarba la tine.
Degeaba ziceti voi ca invatati degeaba ca nu este adevarat, invatatura iti asigura un viitor, nu stiu de unde ati scos voi porcaria asta ca e acelasi rahat daca inveti sau nu, pentru ca tot un muncitor cu salariu de 1000 lei ajungi.Dar na, de ce doar unele persoane se plang si altele nu? :gusta
Inactiv o perioada nedeterminata
^killz0r^
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 202
Joined: 26 May 2015, 13:02
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

28 May 2015, 22:42

daca ai scoala vieti te descurci de 100 ori mai bine decat prostii care merg la scoala.
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

28 May 2015, 22:48

vladstar wrote:Liceul conteaza enorm de mult unde il faci, pentru ca iti dai seama, o sa te intrebe lumea la un moment dat "La ce liceu ai fost?" si tu spui "Iulia Hasdeu", persoana respectiva deja isi face o impresie buna despre tine, dar cand te intreaba lumea "La ce liceu ai fost?" si tu zici "Am fost la Liceu Agricol", deja se uita cu scarba la tine.
Degeaba ziceti voi ca invatati degeaba ca nu este adevarat, invatatura iti asigura un viitor, nu stiu de unde ati scos voi porcaria asta ca e acelasi rahat daca inveti sau nu, pentru ca tot un muncitor cu salariu de 1000 lei ajungi.Dar na, de ce doar unele persoane se plang si altele nu? :gusta
liceul contează doar pentru admiterea la facultate
din moment ce faci o facultate și vrei să te angajezi nu te mai întreabă nimeni de liceu, studiile superioare sunt mai importante

contează să înveți în liceu cât să îți asiguri un loc la facultatea pe care vrei s-o urmezi, de preferabil la stat

nu mai spuneți prostii dacă nu sunteți în măsură să înțelegeți

iar faza cu 'învățătura îți asigură un viitor' mai ales în românia e total aiurea spusă, îți dau un exemplu din familia mea, tata are facultate, a lucrat o perioadă în domeniul respectiv pe un salariu ok, iar de ceva timp și-a găsit ceva și mai bine plătit într-un alt domeniu, el neavând studii superioare (facultate) pentru el

deci diferă de la caz la caz

e important să înveți, în special pentru tine, să capeți cât mai multe informații cât poți, ca mai târziu să reușești în viață
dacă tu 4 ani de liceu n-ai dat importanță la nimic și nu s-a lipit nimic de tine, ce așteptări poți să ai de la viitor?

@killzor cu școala vieții a lui, toți am avut perioade când visam să ducem fete la produs, să dăm bani cu camătă ș.a.m.d, ar fi cazu să te trezești până nu cazi din pat
User avatar
Chris Duskblade
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 2780
Joined: 18 Jun 2013, 16:46
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost super moderator
Nume anterior: Cristinel.
Utilizator neserios (tepar)
Location: Timișoara
Has thanked: 62 times
Been thanked: 15 times
Contact:

14 Jun 2015, 23:17

am trecut la tot , urmeaza examenul :D
Cosmin
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 9362
Joined: 06 Jul 2013, 22:08
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Scripter eXtreamCS
Nume anterior: scosmynnnn
Has thanked: 492 times
Been thanked: 547 times

14 Jun 2015, 23:20

Eu ma mai duc maine sa-mi incheie la religie si geografie,ai dreqq profesori cand ai nevoie de ei nu vin la scoala :gusta
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information