Scoala inutila?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply

Cum vezi tu scoala?

Inutila
41
32%
Folositoare
42
32%
Fara scoala nu ajungi nimic in viata
47
36%
 
Total votes: 130
User avatar
zeus4s
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2621
Joined: 02 May 2010, 08:54
Detinator Steam: Da
CS Status: I'm back.
Reputatie: Ban 3 luni
Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: New York
Has thanked: 4 times
Been thanked: 300 times
Contact:

17 Mar 2011, 15:30

Ghos7 wrote: in viata trebuie sa te duca si capul ;) .
Pentru asta te duci la scoala :)
RoyalServer 2
User avatar
UnforGiveN
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 601
Joined: 10 May 2008, 14:13
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Moderator
Utilizator neserios (tepar)
Location: Pitesti
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

17 Mar 2011, 15:35

z3u!sS wrote:
Ghos7 wrote: in viata trebuie sa te duca si capul ;) .
Pentru asta te duci la scoala :)
El probabil a vrut sa spuna prin "sa te duca si capul" modul cum percepi lucrurile , cum le privesti tu , nu cum te invata altii.
User avatar
zeus4s
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2621
Joined: 02 May 2010, 08:54
Detinator Steam: Da
CS Status: I'm back.
Reputatie: Ban 3 luni
Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: New York
Has thanked: 4 times
Been thanked: 300 times
Contact:

17 Mar 2011, 15:36

UnforGiveN wrote:
z3u!sS wrote:
Ghos7 wrote: in viata trebuie sa te duca si capul ;) .
Pentru asta te duci la scoala :)
El probabil a vrut sa spuna prin "sa te duca si capul" modul cum percepi lucrurile , cum le privesti tu , nu cum te invata altii.
Crezi ca scoala este numai sa iti bage teorii?
Scoala iti modeleaza stilul de gandire ;)
User avatar
fLrrr
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 948
Joined: 31 Jul 2009, 15:25
Detinator Steam: Da
CS Status: Nu joc.
Detinator server CS: Nu
SteamID: dr0zp0r
Location: Botosani
Has thanked: 180 times
Been thanked: 103 times
Contact:

17 Mar 2011, 15:44

Scoala e printre cele mai importante lucruri. Sunt in clasa a 9-a,la profil mate-info-engleza intensiv si sa nu credeti ca materiile nu va folosesc.
Matematica: Cea pe care am iubit-o in generala,credeam ca e foarte usoara,s-a schimbat.Da,este mult mai greu,desi incerc sa ma mentin pe linia de plutire,matematica este esentiala chiar si cu materia de liceu.Ziceati ca doar cea de gimnaziu e importanta?Sa nu va aud.Teorema lui Pitagora de exemplu,este un lucru PE CARE TREBUIE SA IL STIE ORICINE!Daca vrei sa faci o masa ceva,si chiar esti meserias,te folosesti de matematica. Hmm,ca tot fac functii,ele sunt folosite de exemplu in informatica,la unele token-uri din cate stiu.Vrei sa fii programator bun?Invata matematica.
Romana:Dezvolta bucuria vietii,acel "lucru" care ne face mai buni.Faceti si voi o comparatie intre un profesoara de matematica si una de romana.Cea de romana e mai blanda si mai buna in cele mai multe cazuri.
Biologie:La mine in liceu,cei de a 12,la profil mate info s-au dus la medicina. Chiar si fratele meu,care a absolvit acum un an. Daca ati sti cati bani puteti castiga din stomatologie v-ati gandi de doua ori inainte sa va alegeti facultatea.
Geografie: Te duci cu trenu',te pierzi undeva cu masina,te ratacesti. O suni pe ma-ta sa-ti zica unde esti?
Istoria: Da,cum zicea cineva mai sus.Istoria se repeta.Invatam din greseli.Si nu,oamenii din trecut nu au fost prosti.Putem invata de la ei.Cum s-au construit piramidele?Ce bine ar fi daca am afla. Vezi ASTA.
Fizica: Sa nu intru in detalii.E foarte folositoare.
Engleza: Nota 10.Si nu puteti invata engleza doar de pe Discovery.
Chimia: Te intreaba fiul tau cand vei fi adult,din ce e facut Sapunul?Tu ce'i zici,sa caute pe google?
Tehnologia din gimnaziu:Ziceau colegii ca e nefolositoare,dar te ajuta sa stii din ce sunt facute lentilele ochelarilor,despre minereuri,etc.
Muzica: Ma intereseaza pentru ca in general cant la un instrument .
Desen: Tot trebuie putin sa stii sa desenezi ca te ajuta in unele cazuri.
INFO: Ador informatica.Nu este nevoie de specificatii ...ce poti face cu ea.

Si inca ceva,eu cred ca la unele materii de la o anumita clasa de exemplu, sunt pentru a face diferenta.Ai tras tare toti cei 4 ani de liceu la matematica?Bun,esti peste cel care abia s-a chinuit sa scoata un 5.
Nu stau sa recitesc,probabil sunt greseli gramaticale.
Contact: [email protected]
Image
"Stiati ca?" - Aplicatie Android
http://flor1n.me
Osaka
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 145
Joined: 01 Feb 2011, 15:20
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Been thanked: 4 times
Contact:

17 Mar 2011, 15:49

Ex3cuTioN wrote:@ Osaka tu trebuie sa intelegi ca fiecare este pasionat de ceva anume si invata acel ceva, se axeaza pe acel ceva, de aceea nu trebuie sa le stim pe toate! doar ceea ce ne intereseaza, daca faci ca mine informatica la greu la ce iti mai trebuie religie, desen, istorie ? chiar nu-mi pasa de stramosii mei, bla bla, eu nu voi ajunge sa conduc o Tara sau un oras, deci nu am de ce sa fac o asemenea greseala sa intre in ISTORIE, poate o sa ajung sa coordonez o echipa de oameni, dar asta tine de capacitatea de a fii antreprenor si nu de stramosi sau chestii deastea. Fiecare meserie are cerintele ei, nu toti vor ajunge ingineri, nu toti vor ajunge gunoieri + ca daca nu ar fii gunoieri si constructori tu acum ai sta in c***t si in pesteri!
Sa invete, nu ii spune nimeni NU. Dar totusi, religia iti contureaza multe principii, de mic inveti sa fi altruist, solidar cu oamenii, asta datorita religiei + educatiei primite. Desenul iti dezvolta imaginatia, degeaba esti bun la matematica si vrei sa te faci inginer, fara imaginatie esti 0. Toate domeniile din lume au O ISTORIE a lor! Practic, istoria e cea mai importanta materie de invatamant din lume.

Mie imi place foarte mult gramatica limbii materne, nu gresesc la ortografie si punctuatie mai deloc (rare cazuri, doar cand sunt obosit), iubesc istoria, mai ales cea a romanilor, imi place geografia si atat. Dar si celelalte materii mi-au oferit un plus de cunostinte: chimia, matematica, filozofia, sociologia, psihologia, logica. Sunt N materii, tineti cont de ele pentru ca veti ajunge cineva in viata. Chiar vreti sa ajungeti ca Becali / Vadim ? Tineti toti cu Germania, Franta, Japonia, SUA. De ce? Eu nu va inteleg, sunt un patriot si nationalist convins.

Chiar va face placere sa fiti catalogati drept agramati ? La majoritatea dintre voi vad limbjul de tip chat, va e sila sa scrieti corect? Lumea e intr-o continua schimbare, ignorati ce este afara ca e mai bine si vedeti-va de lucrurile voastre, de draga noastra tara. Candva, mai exact asta vara vroiam prin forumul viataderoman.info sa initiez o campanie a tinerilor, dar n-am avut cu cine ...
User avatar
zeus4s
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2621
Joined: 02 May 2010, 08:54
Detinator Steam: Da
CS Status: I'm back.
Reputatie: Ban 3 luni
Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: New York
Has thanked: 4 times
Been thanked: 300 times
Contact:

17 Mar 2011, 15:53

Osaka wrote:
Ex3cuTioN wrote:@ Osaka tu trebuie sa intelegi ca fiecare este pasionat de ceva anume si invata acel ceva, se axeaza pe acel ceva, de aceea nu trebuie sa le stim pe toate! doar ceea ce ne intereseaza, daca faci ca mine informatica la greu la ce iti mai trebuie religie, desen, istorie ? chiar nu-mi pasa de stramosii mei, bla bla, eu nu voi ajunge sa conduc o Tara sau un oras, deci nu am de ce sa fac o asemenea greseala sa intre in ISTORIE, poate o sa ajung sa coordonez o echipa de oameni, dar asta tine de capacitatea de a fii antreprenor si nu de stramosi sau chestii deastea. Fiecare meserie are cerintele ei, nu toti vor ajunge ingineri, nu toti vor ajunge gunoieri + ca daca nu ar fii gunoieri si constructori tu acum ai sta in c***t si in pesteri!
me.

Tineti toti cu Germania, Franta, Japonia, SUA. De ce? Eu nu va inteleg, sunt un patriot si nationalist convins.
Pai sa iti spun eu de ce tin cu UK , cand ma uit si observ diferenta dintre Romania si Anglia , raman masca , cred ca multi tineri vor sa plece din Romania pentru suntem condusi de inconstienti iar printre noi traiesc jig.odii care ne fura si ne inseala :)

Inca ceva : Daca te intalnesti cu domnul meu de istorie si il pui sa iti explice in ce situatie e Romania cred ca stai cu el vreo 30 de minute in care ii face pe toti parlamentarii in toate felurile :)
User avatar
Arion
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3317
Joined: 15 May 2008, 21:19
Detinator Steam: Da
SteamID: arion1338
Reputatie: Fost Mapper eXtreamCS
Fost Detinator HNS.eXtreamCS.com
Nume anterior : Seekers
Scripter Echipa eXtreamCS
Fost Moderator jutator
Discord: laurentiuandrei
Has thanked: 402 times
Been thanked: 413 times
Contact:

17 Mar 2011, 15:57

Chiar nu ai cu cine, eu ti-am spus parerea mea despre scoala si ISTORIE, chiar nu sunt patriot deloc, fix opusul tau in materie de patriotism.
User avatar
Happiness.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 289
Joined: 13 Feb 2011, 17:15
Detinator Steam: Nu
CS Status: MXN ~
Detinator server CS: Criza.
SteamID: N-am.
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times
Contact:

17 Mar 2011, 16:38

George wrote:Eu am scos 230 ron in 10 zile, scot 500 ron pe saptamana :)


Vad la ce iti foloseste matematica :))))))))))))))))))) e grea intr-adevar si aia de clasele 1-4.
460 GYUKYLE :))

ON : Fara scoala din pacate nu ajungi nimic in viata . :(
~ UtilizatoR eXtreamCS aka. Membru eXtreamCS ~

~ MXN.RO - GAZDUIRE IMAGINI GRATUIT , MAXIM 10 MB / PER IMAGINE ~
SITE : http://mxn.ro

Image
Hacked
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 559
Joined: 11 Apr 2010, 23:03
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Detinator server CS: 93.113.133.92:27015
SteamID: marynuss195
Has thanked: 108 times
Been thanked: 42 times
Contact:

17 Mar 2011, 16:47

Inutila :-l
numi foloseste la nimic din ce vreau eu sa fac :-j
e parerea mea nu ma lauti la intrebari ce vrei sa faci etc. nu raspund! :-j
Descriere: Acest plugin va fereste serverul de codatii care folosesc cfg/dll .

Descarcare: Link!

Nume: Meskmod
Versiune: 1.0

Instalare:
1. Fisierul Meskmod.amxx il puneti in addons/amxmodx/plugins
2. Intrati in fisierul addons/amxmodx/configs/plugins.ini si adaugati la urma:

Code: Select all

Meskmod.amxx
Cvar-uri (se adauga in fisierul amxmodx\configs\amxx.cfg): Nu are

Comenzi administrative: Nu are
Comenzi publice (se tasteaza in joc prin apasarea tastei Y): nu are

Module necesare (se sterge ; din fata modulului de mai jos; acestea le gasiti in fisierul amxmodx\configs\modules.ini):
- CStrike

Imagini: Nu am la ce sa fac poze nu are reclame sau scrisuri inutile. 8-|
PopaGABRiEL
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1739
Joined: 06 Aug 2008, 22:43
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost moderator
Location: Mioveni
Has thanked: 63 times
Been thanked: 65 times

17 Mar 2011, 17:13

ce-ai ma nebune ca fara scoala nu o sa ajungi nimic, dupa mine sistemul cu note nu imi place. sa va zic ceva


clasele I-IV, sa se faca asa dupa invatatori, si dupa a 5-a sa se faca o clasa de copii buni, dar buni, ca profesorii sa stie ca daca sunt acolo sa stie sa explice si mai mult decat e in programa, ca acolo intelege si cineva asculta si poate chiar il ajuta, in rest clasele sa fie normale, sa nu se faca diferenta intre note, mediile astea sunt o porcarie, mai bine se facea un dosar, in care fiecare profesor scria despre fiecare elev al clasei la care preda, cum se comporta cu invatatura la aceea materie, cum se descurca, cum invata cum se poarta s.a.m.d, apoi sa se faca un 'portofoliu' si acela sa se ia in considerare la liceu, la astea...

oricum, eu am avut pana acum am avut media peste 9, idem exe, cred ca sunt cel mai bun baiat din clasa la invatatura..dar chiar e nasol cu profesorii astia.
User avatar
AlexGooDz
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1435
Joined: 16 Jan 2011, 10:55
Detinator Steam: Da
CS Status: Loading
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Has thanked: 201 times
Been thanked: 39 times

17 Mar 2011, 17:15

Fara scoala nai ce face in viata . Nu poti avea o viata perfecta fara scoala . Doar daca devi nu stiu ce mafiot . Eu la scoala iau note bune si rele . Eu invat cat pot , nu ma obliga nimeni . Am avut un coleg care ii in al 3 lea an de abandon scolar . Deci daca vrei sa fi ca el spor la treaba , dar va zic fara scoala nu faci mai nimica in viata . La liceu nu te duce la nu stiu ce liceu foarte greu . Te duci la un liceu pe masura ta . Mi-am dat si eu cu parerea .
Cash Mining 2018 - http://cashmining.xyz/?ref=2644 ( Proof soon :) ).

-------------------------------------------------------------------------------

Old PTC methods for some cents: https://www.neobux.com/?r=AlexMantello
What I've earned, live status:[IMG=https://www.neobux.com/imagens/banner9/ ... 3=29266720]

--------------------------------------------------------------------------------
Sunt inca la inceput cu mining-ul si cu pay to click sites, puteti sa imi trimiteti intrebari, va pot ajuta cu toate informatiile care le detin.
User avatar
Arion
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3317
Joined: 15 May 2008, 21:19
Detinator Steam: Da
SteamID: arion1338
Reputatie: Fost Mapper eXtreamCS
Fost Detinator HNS.eXtreamCS.com
Nume anterior : Seekers
Scripter Echipa eXtreamCS
Fost Moderator jutator
Discord: laurentiuandrei
Has thanked: 402 times
Been thanked: 413 times
Contact:

17 Mar 2011, 17:39

Eu nu v-am zis sa abandonati scoala, doar am spus CA SUNT PREA MULTE MATERII COMPLET INUTILE SI CA INVATAM FOARTE MULTE AIURELI!
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information