Scoala inutila?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Cum vezi tu scoala?

Inutila
41
32%
Folositoare
42
32%
Fara scoala nu ajungi nimic in viata
47
36%
 
Total votes: 130
Osaka
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 145
Joined: 01 Feb 2011, 15:20
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Been thanked: 4 times
Contact:

17 Mar 2011, 18:09

Ex3cuTioN wrote:Eu nu v-am zis sa abandonati scoala, doar am spus CA SUNT PREA MULTE MATERII COMPLET INUTILE SI CA INVATAM FOARTE MULTE AIURELI!
Spune`mi materiile inutile.
RoyalServer
User avatar
reTry
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 875
Joined: 03 Jun 2007, 18:31
Detinator Steam: Da
CS Status: -
Detinator server CS: Nu
SteamID: ax1onel_shaf
Reputatie: Ban 3 luni .
(Ban scos de 1 mai!)
Ban 3 luni !
Location: Vaslui
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

17 Mar 2011, 18:10

Ok, lasti-va de scoala, o sa ajungeti conopide cu ochi. ^^

Care totusi aveti de gand sa va lasati va dau id meu sa-mi faceti curatenie prin birou cand e ;;)
axionnneeeel
User avatar
SPLAT
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2407
Joined: 09 Jul 2010, 18:39
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Locul 2 la Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike)
Location: Constanța
Has thanked: 300 times
Been thanked: 286 times

17 Mar 2011, 18:52

E folositoare , numai ca la varsta pe care o avem suntem lipsiti de griji si nu ne gandim la viitorul nostru . Evident la liceul care sunt , sistemul de notare e cam idiot si ma plictiseste ( trebuie sa stau sa invat la fiecare ora ) , creditele se acorda astfel :
  • 0 - credite pentru elevul care este absent sau nu are caiet/pix samd.
    1 - pentru elevul care are tot ce ii trebuie , isi ia notite , dar nu raspunde la ore
    2 - pentru elevul care are tot ce ii trebuie , dar raspunde si la ore
scrisit
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 77
Joined: 28 Feb 2011, 23:23
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Been thanked: 2 times
Contact:

17 Mar 2011, 19:01

TAVY wrote:
Alexandru wrote:Acum, sa va zic cu ce ajuta scoala? In primul si in primul rand, limba romana. Daca nu ati fi invatat sa cititi si sa scrieti, nu ati mai fi postat aici
nici acum nu stiu :) uni

aime - crezi ca te agajeaza pe tine un pularau de 18 ani ca sofer care tocmai ai luat permisu si inca iti tremura picioru pe acceleratie ? sau pe cineva care are cel putin 5 ani experienta ?
Cred ca ai vrut sa te exprimi "Nu stim", pentru ca si tu te numeri printre ei.
User avatar
Ciprian
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 5172
Joined: 10 May 2008, 21:29
Detinator Steam: Da
CS Status: ^^
SteamID: crazycipry
Reputatie: Fost administrator
Fost Scripter eXtreamCS
Fost Supervizor CS.eXtreamCS.com
Fost Unbanner ZM.eXtreamCS.com
Fost Contribuitor
Nume anterior: crazy.cipry
Location: Baia Mare
Has thanked: 177 times
Been thanked: 405 times

17 Mar 2011, 19:17

Nu am stat sa citesc toate paginile, poate s-a mai zis ce voi zice eu...

Nu te obliga nimeni sa mergi la scoala. Si asa se cauta salahori, sapatori de santuri, ciurdari si maturatori de strazi. Avem nevoie si de oameni d-astia.
E adevarat ca unele materii sunt de-ampulea, dar asta e, o sa-ti dai seama intr-a 11-a s a 12-a cand o sa-ti para rau ca nu o sa-ti maresti media cu o muzica, cu un desen la care oricum aveai media 10 si nu faceai mare lucru. Toate au un scop, stai calm, cum ar fi sa faci intr-o zi numai mate si fizica? Ti-ar placea?
Ca sa nu fiu total pe din afara, scoala e utila, pentru cei ce vor sa-si faca un viitor ca sa nu traiasca pe spatele parintilor.
Partea proasta e ca toti pro.stii ajung acum patroni fara sa faca scoala sau mostenesc averile si de ce sa nu recunoastem, asta isi doreste fiecare; toti pro.stii cu bani iau locurile de munca celor care au o facultate in acel domeniu ... e normal ca ajungi sa te miri si sa-ti zici ca "eu de ce sa mai invat? uita-te la pro.stu ala ce a ajuns si a facut 4 clase ca trenu si dupa si-a platit dimploma de 12 clase" dar nu ai ce face, asta e romania.
scrisit
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 77
Joined: 28 Feb 2011, 23:23
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Been thanked: 2 times
Contact:

17 Mar 2011, 19:21

Ciprian wrote:Nu am stat sa citesc toate paginile, poate s-a mai zis ce voi zice eu...

Nu te obliga nimeni sa mergi la scoala. Si asa se cauta salahori, sapatori de santuri, ciurdari si maturatori de strazi. Avem nevoie si de oameni d-astia.
E adevarat ca unele materii sunt de-ampulea, dar asta e, o sa-ti dai seama intr-a 11-a s a 12-a cand o sa-ti para rau ca nu o sa-ti maresti media cu o muzica, cu un desen la care oricum aveai media 10 si nu faceai mare lucru. Toate au un scop, stai calm, cum ar fi sa faci intr-o zi numai mate si fizica? Ti-ar placea?
Ca sa nu fiu total pe din afara, scoala e utila, pentru cei ce vor sa-si faca un viitor ca sa nu traiasca pe spatele parintilor.
Partea proasta e ca toti pro.stii ajung acum patroni fara sa faca scoala sau mostenesc averile si de ce sa nu recunoastem, asta isi doreste fiecare; toti pro.stii cu bani iau locurile de munca celor care au o facultate in acel domeniu ... e normal ca ajungi sa te miri si sa-ti zici ca "eu de ce sa mai invat? uita-te la pro.stu ala ce a ajuns si a facut 4 clase ca trenu si dupa si-a platit dimploma de 12 clase" dar nu ai ce face, asta e romania.


Prost, prost, da' are bani. Ala iti da tie de munca.
User avatar
Ciprian
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 5172
Joined: 10 May 2008, 21:29
Detinator Steam: Da
CS Status: ^^
SteamID: crazycipry
Reputatie: Fost administrator
Fost Scripter eXtreamCS
Fost Supervizor CS.eXtreamCS.com
Fost Unbanner ZM.eXtreamCS.com
Fost Contribuitor
Nume anterior: crazy.cipry
Location: Baia Mare
Has thanked: 177 times
Been thanked: 405 times

17 Mar 2011, 19:23

scrisit wrote:
Ciprian wrote:Nu am stat sa citesc toate paginile, poate s-a mai zis ce voi zice eu...

Nu te obliga nimeni sa mergi la scoala. Si asa se cauta salahori, sapatori de santuri, ciurdari si maturatori de strazi. Avem nevoie si de oameni d-astia.
E adevarat ca unele materii sunt de-ampulea, dar asta e, o sa-ti dai seama intr-a 11-a s a 12-a cand o sa-ti para rau ca nu o sa-ti maresti media cu o muzica, cu un desen la care oricum aveai media 10 si nu faceai mare lucru. Toate au un scop, stai calm, cum ar fi sa faci intr-o zi numai mate si fizica? Ti-ar placea?
Ca sa nu fiu total pe din afara, scoala e utila, pentru cei ce vor sa-si faca un viitor ca sa nu traiasca pe spatele parintilor.
Partea proasta e ca toti pro.stii ajung acum patroni fara sa faca scoala sau mostenesc averile si de ce sa nu recunoastem, asta isi doreste fiecare; toti pro.stii cu bani iau locurile de munca celor care au o facultate in acel domeniu ... e normal ca ajungi sa te miri si sa-ti zici ca "eu de ce sa mai invat? uita-te la pro.stu ala ce a ajuns si a facut 4 clase ca trenu si dupa si-a platit dimploma de 12 clase" dar nu ai ce face, asta e romania.


Prost, prost, da' are bani. Ala iti da tie de munca.
Mie nu, cel putin pentru meseria pe care o vreau eu.
scrisit
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 77
Joined: 28 Feb 2011, 23:23
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Been thanked: 2 times
Contact:

17 Mar 2011, 19:38

Ciprian wrote:
scrisit wrote:
Ciprian wrote:Nu am stat sa citesc toate paginile, poate s-a mai zis ce voi zice eu...

Nu te obliga nimeni sa mergi la scoala. Si asa se cauta salahori, sapatori de santuri, ciurdari si maturatori de strazi. Avem nevoie si de oameni d-astia.
E adevarat ca unele materii sunt de-ampulea, dar asta e, o sa-ti dai seama intr-a 11-a s a 12-a cand o sa-ti para rau ca nu o sa-ti maresti media cu o muzica, cu un desen la care oricum aveai media 10 si nu faceai mare lucru. Toate au un scop, stai calm, cum ar fi sa faci intr-o zi numai mate si fizica? Ti-ar placea?
Ca sa nu fiu total pe din afara, scoala e utila, pentru cei ce vor sa-si faca un viitor ca sa nu traiasca pe spatele parintilor.
Partea proasta e ca toti pro.stii ajung acum patroni fara sa faca scoala sau mostenesc averile si de ce sa nu recunoastem, asta isi doreste fiecare; toti pro.stii cu bani iau locurile de munca celor care au o facultate in acel domeniu ... e normal ca ajungi sa te miri si sa-ti zici ca "eu de ce sa mai invat? uita-te la pro.stu ala ce a ajuns si a facut 4 clase ca trenu si dupa si-a platit dimploma de 12 clase" dar nu ai ce face, asta e romania.


Prost, prost, da' are bani. Ala iti da tie de munca.
Mie nu, cel putin pentru meseria pe care o vreau eu.
De ce esti chiar asa sigur? Te atrage munca de bugetar?
PopaGABRiEL
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1739
Joined: 06 Aug 2008, 22:43
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost moderator
Location: Mioveni
Has thanked: 63 times
Been thanked: 65 times

17 Mar 2011, 19:45

Osaka wrote:
Ex3cuTioN wrote:Eu nu v-am zis sa abandonati scoala, doar am spus CA SUNT PREA MULTE MATERII COMPLET INUTILE SI CA INVATAM FOARTE MULTE AIURELI!
Spune`mi materiile inutile.
muzica, desen, religie, tehnologie (care nici nu se mai face la liceu...dar 5-8 se face)

daca vrei sa te faci muzician, artist desenator, preot, se duce la studii de specialitate, respectiv Biserica cu un popă şi gata...
Osaka
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 145
Joined: 01 Feb 2011, 15:20
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Been thanked: 4 times
Contact:

17 Mar 2011, 19:47

PopaGABRiEL wrote: muzica, desen, religie, tehnologie (care nici nu se mai face la liceu...dar 5-8 se face)

daca vrei sa te faci muzician, artist desenator, preot, se duce la studii de specialitate, respectiv Biserica cu un popă şi gata...
Tehnologia e prea frumoasa ca materie, sincer. Imi e dor de ea. Cum spunea cineva mai sus, religia, desenul, muzica iti salta media la sfarsit de an sau preferi sa ai 3-4 ore de mate pe zi + fizica, etc?
krystann
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2552
Joined: 16 May 2009, 11:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: Vine criza!
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 322 times
Been thanked: 141 times

17 Mar 2011, 20:14

ganditi-va ca milionarii/miliardarii din ziua de azi nu ar fii ajuns pana aici fara scoala superioara(facultate),intradevar sunt care au ramas repetenti,corigenti dar pentru asta nu inseamna ca scoala e inutila
*O parte din materiile efectuate sunt inutile , nu toate deci nu va lasati de scoala ca nu are rost , rabdati si rezistati 12 clase !
User avatar
Arion
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3317
Joined: 15 May 2008, 21:19
Detinator Steam: Da
SteamID: arion1338
Reputatie: Fost Mapper eXtreamCS
Fost Detinator HNS.eXtreamCS.com
Nume anterior : Seekers
Scripter Echipa eXtreamCS
Fost Moderator jutator
Discord: laurentiuandrei
Has thanked: 402 times
Been thanked: 413 times
Contact:

17 Mar 2011, 20:18

krystann wrote:ganditi-va ca milionarii/miliardarii din ziua de azi nu ar fii ajuns pana aici fara scoala superioara(facultate),intradevar sunt care au ramas repetenti,corigenti dar pentru asta nu inseamna ca scoala e inutila
*O parte din materiile efectuate sunt inutile , nu toate deci nu va lasati de scoala ca nu are rost , rabdati si rezistati 12 clase !
Eu am zis la fel, dar uite ce au inteles ei :-j
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information