Scoala nu ne invata...

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6279
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 184 times
Been thanked: 792 times
Contact:

06 Dec 2017, 00:09

asasinulfantoma wrote:Ce ai scris tu acolo e o mare prostie, la fel ca cea de la scoala.
Ce ma intereseaza pe mine cum a murit Eminescu sau de evrei? Si de toate teoriile mai ceva ca illuminati.
Sa ma invete naiba despre rolul fiecarui ministru, cum se platesc taxele si care sunt ele. Sa ma invete sa imi spun opinia despre un lucru(aici ma refer la opinia mea de exemplu despre fumat sau alte tipuri de subiecte care se mai dau pe la examenele la engleza), nu despre luceafar sau cum isi dau aia prin Ion cu sapa in cap.
Sa ma invete lucruri care chiar imi vor folosi la serviciu sau in viata de zi cu zi.
In acest moment romana si istoria nu au ce cauta in orarul de la liceu, cu programa de acum, e o prostie. Si la generala are nevoie de schimbari. Sa nu mai spun despre materii precum filozofia.
De ce nu citesti textul !?

Trebuie sa intelegi ca viitorul omenirii este in mainile catorva grupuri de pe globul asta. Viitorul tau este supus depopularii. Banii tai sunt controlati de alte persoane, care pot decide orice pentru tine. Metodele de a trai sanatos si echilibrat iti sunt ascunse.
Daca astea nu reprezinta nimic important pentru tine, atunci lasa-i pe altii care inteleg cat de grave sunt consecintele.
RoyalServer 2
User avatar
FizZle
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1622
Joined: 17 Jan 2015, 19:33
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: da
SteamID: berserknorse
Fond eXtream: 0
Location: Iasi
Has thanked: 21 times
Been thanked: 26 times
Contact:

06 Dec 2017, 00:13

Am citit tot , serios.
Am urmatoarele de zis
Dai vina pe scoala dar de prostu care opteaza numa tepe cu hosturi filme si jocuri in loc sa se documenteze folosindu-se de cea mai la-ndemana si vasta unealta pe care o are numita internetul nu pomenesti
Apropo glanda pineala sau epifiza ca nu ne dam mari cu diferite sinonime fandosite e o formatiune ce secreta melatonina , si ea devine aproape inactiva si se micsoreaza la maturitate
Daca tu spui ca de acolo pleaca visele inseamna ca adultii nu viseaza deci prost .
SINGURUL ZAHAR care nu dauneaza este zaharul brun restul fiind otrava
In rest nu te pot contrazice deoarece nu sunt documentat , salut .
Eren
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 22
Joined: 05 Oct 2017, 22:46
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

06 Dec 2017, 01:31

asasinulfantoma wrote:Ce ai scris tu acolo e o mare prostie, la fel ca cea de la scoala.
Ce ma intereseaza pe mine cum a murit Eminescu sau de evrei? Si de toate teoriile mai ceva ca illuminati.
Sa ma invete naiba despre rolul fiecarui ministru, cum se platesc taxele si care sunt ele. Sa ma invete sa imi spun opinia despre un lucru(aici ma refer la opinia mea de exemplu despre fumat sau alte tipuri de subiecte care se mai dau pe la examenele la engleza), nu despre luceafar sau cum isi dau aia prin Ion cu sapa in cap.
Sa ma invete lucruri care chiar imi vor folosi la serviciu sau in viata de zi cu zi.
In acest moment romana si istoria nu au ce cauta in orarul de la liceu, cu programa de acum, e o prostie. Si la generala are nevoie de schimbari. Sa nu mai spun despre materii precum filozofia.
mooama ce terminat esti, schimba ti creierul, s a inventat transplat de cap.
Man traiesti de pe urma rezultatelor a alor oamenii... noi suntem considerati oamenii de rand.
Poate puteai sa ai milioane de euro si datorita unora nu ai...
Cum dracu sa spui tampeniile alea ?
User avatar
roberteeel
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4438
Joined: 05 Sep 2012, 11:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nick anterior: QAZW, Robert.ultrasFarul, CT 18 ROS
Restrictie schimbare nume
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 313 times
Been thanked: 357 times

06 Dec 2017, 08:16

Laur eXtream wrote:
asasinulfantoma wrote:Ce ai scris tu acolo e o mare prostie, la fel ca cea de la scoala.
Ce ma intereseaza pe mine cum a murit Eminescu sau de evrei? Si de toate teoriile mai ceva ca illuminati.
Sa ma invete naiba despre rolul fiecarui ministru, cum se platesc taxele si care sunt ele. Sa ma invete sa imi spun opinia despre un lucru(aici ma refer la opinia mea de exemplu despre fumat sau alte tipuri de subiecte care se mai dau pe la examenele la engleza), nu despre luceafar sau cum isi dau aia prin Ion cu sapa in cap.
Sa ma invete lucruri care chiar imi vor folosi la serviciu sau in viata de zi cu zi.
In acest moment romana si istoria nu au ce cauta in orarul de la liceu, cu programa de acum, e o prostie. Si la generala are nevoie de schimbari. Sa nu mai spun despre materii precum filozofia.
De ce nu citesti textul !?

Trebuie sa intelegi ca viitorul omenirii este in mainile catorva grupuri de pe globul asta. Viitorul tau este supus depopularii. Banii tai sunt controlati de alte persoane, care pot decide orice pentru tine. Metodele de a trai sanatos si echilibrat iti sunt ascunse.
Daca astea nu reprezinta nimic important pentru tine, atunci lasa-i pe altii care inteleg cat de grave sunt consecintele.
Asta era pe net de acum 4-5 ani (de când am văzut o eu) cu familia Rothschild și ăștia.
Saitek
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 197
Joined: 26 Oct 2010, 10:06
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 1 time
Contact:

06 Dec 2017, 10:26

asasinulfantoma wrote:Ce ai scris tu acolo e o mare prostie, la fel ca cea de la scoala.
Ce ma intereseaza pe mine cum a murit Eminescu sau de evrei? Si de toate teoriile mai ceva ca illuminati.
Sa ma invete naiba despre rolul fiecarui ministru, cum se platesc taxele si care sunt ele. Sa ma invete sa imi spun opinia despre un lucru(aici ma refer la opinia mea de exemplu despre fumat sau alte tipuri de subiecte care se mai dau pe la examenele la engleza), nu despre luceafar sau cum isi dau aia prin Ion cu sapa in cap.
Sa ma invete lucruri care chiar imi vor folosi la serviciu sau in viata de zi cu zi.
In acest moment romana si istoria nu au ce cauta in orarul de la liceu, cu programa de acum, e o prostie. Si la generala are nevoie de schimbari. Sa nu mai spun despre materii precum filozofia.
:))) probabil ai 14 ani fericiti ..

nu stiu la ce scoala esti tu, dar eu am fost invatat sa-mi exprim opinia.
esti invatat si de rolul ministrilor,la educatia civica prin a 8-a parca.
taxele ti se prezinta si ele, cum sa le platesti? nu cred ca esti oligofren.. si esti invatat chiar sa le si calculezi.
postarea chiar are elemente interesante, dar n-am asteptari de la tine
User avatar
rab1no
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 108
Joined: 29 Jul 2016, 21:03
Detinator Steam: Da
CS Status: Snooze
SteamID: furyxdd
Fond eXtream: 0
Location: root@bt:~#

06 Dec 2017, 14:50

asasinulfantoma wrote:Ce ai scris tu acolo e o mare prostie, la fel ca cea de la scoala.
Ce ma intereseaza pe mine cum a murit Eminescu sau de evrei? Si de toate teoriile mai ceva ca illuminati.
Sa ma invete naiba despre rolul fiecarui ministru, cum se platesc taxele si care sunt ele. Sa ma invete sa imi spun opinia despre un lucru(aici ma refer la opinia mea de exemplu despre fumat sau alte tipuri de subiecte care se mai dau pe la examenele la engleza), nu despre luceafar sau cum isi dau aia prin Ion cu sapa in cap.
Sa ma invete lucruri care chiar imi vor folosi la serviciu sau in viata de zi cu zi.
In acest moment romana si istoria nu au ce cauta in orarul de la liceu, cu programa de acum, e o prostie. Si la generala are nevoie de schimbari. Sa nu mai spun despre materii precum filozofia.
E doar un text care demonstreaza ca scoala ne minte de mici, ca sa putem trai cu niste idei care nu sunt ale noastre si care sunt deloc adevarate. Tu, esti un bun exemplu de sclav, unul car si-ar da viata oricand pentru oricine fara a sti motivul sau scopul.
Two middle fingers for the haters
User avatar
rab1no
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 108
Joined: 29 Jul 2016, 21:03
Detinator Steam: Da
CS Status: Snooze
SteamID: furyxdd
Fond eXtream: 0
Location: root@bt:~#

06 Dec 2017, 14:52

roberteeel wrote:
Laur eXtream wrote:
asasinulfantoma wrote:Ce ai scris tu acolo e o mare prostie, la fel ca cea de la scoala.
Ce ma intereseaza pe mine cum a murit Eminescu sau de evrei? Si de toate teoriile mai ceva ca illuminati.
Sa ma invete naiba despre rolul fiecarui ministru, cum se platesc taxele si care sunt ele. Sa ma invete sa imi spun opinia despre un lucru(aici ma refer la opinia mea de exemplu despre fumat sau alte tipuri de subiecte care se mai dau pe la examenele la engleza), nu despre luceafar sau cum isi dau aia prin Ion cu sapa in cap.
Sa ma invete lucruri care chiar imi vor folosi la serviciu sau in viata de zi cu zi.
In acest moment romana si istoria nu au ce cauta in orarul de la liceu, cu programa de acum, e o prostie. Si la generala are nevoie de schimbari. Sa nu mai spun despre materii precum filozofia.
De ce nu citesti textul !?

Trebuie sa intelegi ca viitorul omenirii este in mainile catorva grupuri de pe globul asta. Viitorul tau este supus depopularii. Banii tai sunt controlati de alte persoane, care pot decide orice pentru tine. Metodele de a trai sanatos si echilibrat iti sunt ascunse.
Daca astea nu reprezinta nimic important pentru tine, atunci lasa-i pe altii care inteleg cat de grave sunt consecintele.
Asta era pe net de acum 4-5 ani (de când am văzut o eu) cu familia Rothschild și ăștia.
Cum sa fie pe net de acum 4-5 ani daca vorbeste de Trump si alegerile castigate?
Two middle fingers for the haters
User avatar
P.Alexandru
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 187
Joined: 27 Nov 2017, 16:05
Detinator Steam: Da
CS Status: Ma gasesti in club noapte de noapte √
Detinator server CS: Respawn.IngeriiZone
SteamID: Da-Mi MSJ √
Reputatie: Utilizator neserios (tepar!)
Fond eXtream: 0
Location: Triunghiul Diavolului

06 Dec 2017, 18:07

Ce filozofi sunt unii pe aici :))
Spuneti-va opiniile si in viata reala , sustineti-va opiniile public , mergeti la vot , INVATATI DIN ORICE CATE PUTIN , putin dar bun cum zice tatae :')
Parerea mea , la scoala sa se predea ce sa predat acum 10ani , pentru a creea un popor descurcaret , se schimba generatiile , acum e generatia Kendama :omfg:
Acum ceva timp stateam si ma uitam la tv , la niste asa zisi distrusi de politicieni , laudau tara cand toata lumea era pe strada protestand , nu sunt posibile multe lucruri in tara asta.
¥ Masini ce fac orasul mai frumos ¥
¥ Se intrec in orice loc intunecos ¥
¥ Iar fetele zambesc din dreapta ¥
¥ Totul dispare cand apare garda ¥
Image
Tranzactii:
post2663568.html#p2663568
anunturi/cumpar-25lei-psf-dau-t348648.html
anunturi/inchiriez-conturi-facebook-t347781-12.html
anunturi/ofer-1000-filme-t348315.html
HecaTe
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3292
Joined: 16 Aug 2014, 08:53
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: hecate_2k
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fond eXtream: 0
Location: Medias/Alba Iulia
Has thanked: 74 times
Been thanked: 40 times
Contact:

06 Dec 2017, 19:30

Din cat am citit asa printre randuri , doar teorii , nimic dovedit.
Mai nou si internet banking are liber de 1 decembrie :kappa: :kappa:
Image
User avatar
FizZle
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1622
Joined: 17 Jan 2015, 19:33
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: da
SteamID: berserknorse
Fond eXtream: 0
Location: Iasi
Has thanked: 21 times
Been thanked: 26 times
Contact:

06 Dec 2017, 19:38

HecaTe wrote:Din cat am citit asa printre randuri , doar teorii , nimic dovedit.
https://mucenicul.wordpress.com/2009/12 ... -mondiale/
User avatar
rab1no
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 108
Joined: 29 Jul 2016, 21:03
Detinator Steam: Da
CS Status: Snooze
SteamID: furyxdd
Fond eXtream: 0
Location: root@bt:~#

06 Dec 2017, 20:43

P.Alexandru wrote:Ce filozofi sunt unii pe aici :))
Spuneti-va opiniile si in viata reala , sustineti-va opiniile public , mergeti la vot , INVATATI DIN ORICE CATE PUTIN , putin dar bun cum zice tatae :')
Parerea mea , la scoala sa se predea ce sa predat acum 10ani , pentru a creea un popor descurcaret , se schimba generatiile , acum e generatia Kendama :omfg:
Acum ceva timp stateam si ma uitam la tv , la niste asa zisi distrusi de politicieni , laudau tara cand toata lumea era pe strada protestand , nu sunt posibile multe lucruri in tara asta.
Nu te supara, dar ai ajuns in top-ul meu personal cu prosti.
Sa merg la vot? Degeaba milioane de persoane ies la vot daca la final, doar cateva persoane aleg cine castiga.
Two middle fingers for the haters
User avatar
xBourne
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1537
Joined: 26 Jan 2014, 13:21
Detinator Steam: Da
CS Status: CS GO
Detinator server CS: Da
SteamID: xBourne
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (doua saptamani)
Location: Iasi
Has thanked: 3 times
Contact:

06 Dec 2017, 20:45

HecaTe wrote:Din cat am citit asa printre randuri , doar teorii , nimic dovedit.
:))))))
despre asta este vorba in acest topic , nu sunteti capabili sa va formati singuri idei despre lume. Sa analizati situatiile posibile si sa vedeti ce e mai ok. Daca maine apare o stire pe tot internetul si vin oameni si spun ca s-a dovedit stintiific ca zaharul este proteina ,eventual iti mai baga si un nume de nu stiu ce om de stiinta ... tu o sa crezi ca nu stai sa te gandesti.
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

[regulia][/regulia]
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information