Scoala nu ne invata...

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
rab1no
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 108
Joined: 29 Jul 2016, 21:03
Detinator Steam: Da
CS Status: Snooze
SteamID: furyxdd
Fond eXtream: 0
Location: root@bt:~#

06 Dec 2017, 20:52

xBourne wrote:
HecaTe wrote:Din cat am citit asa printre randuri , doar teorii , nimic dovedit.
:))))))
despre asta este vorba in acest topic , nu sunteti capabili sa va formati singuri idei despre lume. Sa analizati situatiile posibile si sa vedeti ce e mai ok. Daca maine apare o stire pe tot internetul si vin oameni si spun ca s-a dovedit stintiific ca zaharul este proteina ,eventual iti mai baga si un nume de nu stiu ce om de stiinta ... tu o sa crezi ca nu stai sa te gandesti.
Dar informatia de unde vine? Nu din carti sau de pe net? Asadar, noi de unde sa stim ce este adevarat si ce nu?
Hai sa-ti dau un exemplu (prost, ca n-am chef sa ma gandesc la altu) sa-ti fac viata mai usoara.
Eu iti zic ca Trump are 45 de ani, tu nu ma crezi, logic, pare mai batran. Asa ca ce faci, te informezi despre el nu? Ori pe net, ori pe ceva jurnale. Si o sa vezi ca e adevarat, Trump chiar are 45 de ani si gata, din momentul ala, tu vei trai stiind ca Trump are 45 de ani, dar NU ai de unde sa stii cu adevarat ce varsta are.

Sper ca mi-ai inteles mesajul, important e ca l-am inteles eu.
Two middle fingers for the haters
RoyalServer
User avatar
Victor eXtream
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 163
Joined: 19 Oct 2017, 09:36
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0

07 Dec 2017, 14:22

Laur ce ai patit ? :grin: :kappa: >:) Nu mai sunt uimit deloc de ce se intampla astazi, se stie ca totul merge in directia gresita, dar mno nu ai ce sa faci cu asta.
User avatar
hankbinscripting
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 788
Joined: 06 Sep 2014, 16:31
Detinator Steam: Da
CS Status: SLK # PARADOX [AUDIO]
SteamID: nessquick8
Fond eXtream: 0
Location: Arad, Arad
Has thanked: 1 time
Contact:

08 Dec 2017, 13:43

Degeaba aduci subiecte din astea pe un forum de gaming unde doar copii de 15, 16 ani isi fac simtita prezenta. Pentru ca astia stiu doar PC, nimic mai mult. Poate pot sa numar pe degete persoanele care se documenteaza, intereseaza de traiul lor si se cultiva din carti, majoritatea urasc cititul pentru ca ei cred ca cititul te transforma in fraier, esti tocilar daca citesti, ba chiar din contra parerea mea este alta :).


P.S: Conteaza foarte mult si ceea ce citesti, cum sunt oameni care sa te indobitoceasca asa si cu cartile, mai exista si din alea :))


ON: Bancile, crestinismul, evreii in special sunt buba, cei mai spurcati oameni ai planetei. Eu unul as fi de acord cu exterminarea tuturor, m-as baga si eu cu parjolitorul peste ei in case fara nici-o retinere. Stii cum se spune cei ce castiga tot timpul scriu Istoria, la fel si aici :).

Cititi Mein Kampf - cartea lui Hitler si Crestinismul Expus, iar apoi Holocaustul. Aici aveti in mare parte explicat tot :)
La următoarea abatere semnătura îți va fi dezactivată.
User avatar
Massivescu
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1659
Joined: 05 Aug 2015, 00:57
Detinator Steam: Da
CS Status: dwaadw
Detinator server CS: dwadaw
SteamID: Massivescu
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Fond eXtream: 0
Location: dwaad
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Contact:

08 Dec 2017, 14:52

hankbinscripting wrote:Degeaba aduci subiecte din astea pe un forum de gaming unde doar copii de 15, 16 ani isi fac simtita prezenta. Pentru ca astia stiu doar PC, nimic mai mult. Poate pot sa numar pe degete persoanele care se documenteaza, intereseaza de traiul lor si se cultiva din carti, majoritatea urasc cititul pentru ca ei cred ca cititul te transforma in fraier, esti tocilar daca citesti, ba chiar din contra parerea mea este alta :).
Cu chestia asta dai dovada de prostie, pe cine ai auzit tu ca zice ca daca citesti esti tocilar, si ce treaba are un tocilar cu cititul :omfg:
EMiNEM
User avatar
rab1no
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 108
Joined: 29 Jul 2016, 21:03
Detinator Steam: Da
CS Status: Snooze
SteamID: furyxdd
Fond eXtream: 0
Location: root@bt:~#

08 Dec 2017, 15:34

Massivescu wrote:
hankbinscripting wrote:Degeaba aduci subiecte din astea pe un forum de gaming unde doar copii de 15, 16 ani isi fac simtita prezenta. Pentru ca astia stiu doar PC, nimic mai mult. Poate pot sa numar pe degete persoanele care se documenteaza, intereseaza de traiul lor si se cultiva din carti, majoritatea urasc cititul pentru ca ei cred ca cititul te transforma in fraier, esti tocilar daca citesti, ba chiar din contra parerea mea este alta :).
Cu chestia asta dai dovada de prostie, pe cine ai auzit tu ca zice ca daca citesti esti tocilar, si ce treaba are un tocilar cu cititul :omfg:
Ba are foarta multa dreptate.
Nu stau sa-ti zic de ce, deoarece chiar daca incerc sa-ti explic tu vei ramane tot pe idea ta.
Two middle fingers for the haters
User avatar
hankbinscripting
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 788
Joined: 06 Sep 2014, 16:31
Detinator Steam: Da
CS Status: SLK # PARADOX [AUDIO]
SteamID: nessquick8
Fond eXtream: 0
Location: Arad, Arad
Has thanked: 1 time
Contact:

08 Dec 2017, 16:17

Massivescu wrote:
hankbinscripting wrote:Degeaba aduci subiecte din astea pe un forum de gaming unde doar copii de 15, 16 ani isi fac simtita prezenta. Pentru ca astia stiu doar PC, nimic mai mult. Poate pot sa numar pe degete persoanele care se documenteaza, intereseaza de traiul lor si se cultiva din carti, majoritatea urasc cititul pentru ca ei cred ca cititul te transforma in fraier, esti tocilar daca citesti, ba chiar din contra parerea mea este alta :).
Cu chestia asta dai dovada de prostie, pe cine ai auzit tu ca zice ca daca citesti esti tocilar, si ce treaba are un tocilar cu cititul :omfg:

(În limbajul școlarilor) Elev care învață pe din afară (de obicei fără preocuparea de a adînci); bucher. [tocilar]

Multi folosesc acest cuvant fara a stii ce inseamna de fapt, tocmai de aceea prin scoli, printre copii si adolescentii din ziua de azi auzi foarte des cuvantul TOCILAR si ce sa crezi? Adresat unuia care citeste, invata mult. Nu stiu de unde pana unde dau eu dovada de prostie pentru ca am zis chestia asta, revino cu capul pe pamant.
La următoarea abatere semnătura îți va fi dezactivată.
User avatar
Massivescu
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1659
Joined: 05 Aug 2015, 00:57
Detinator Steam: Da
CS Status: dwaadw
Detinator server CS: dwadaw
SteamID: Massivescu
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Fond eXtream: 0
Location: dwaad
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Contact:

08 Dec 2017, 16:41

hankbinscripting wrote:
Massivescu wrote:
hankbinscripting wrote:Degeaba aduci subiecte din astea pe un forum de gaming unde doar copii de 15, 16 ani isi fac simtita prezenta. Pentru ca astia stiu doar PC, nimic mai mult. Poate pot sa numar pe degete persoanele care se documenteaza, intereseaza de traiul lor si se cultiva din carti, majoritatea urasc cititul pentru ca ei cred ca cititul te transforma in fraier, esti tocilar daca citesti, ba chiar din contra parerea mea este alta :).
Cu chestia asta dai dovada de prostie, pe cine ai auzit tu ca zice ca daca citesti esti tocilar, si ce treaba are un tocilar cu cititul :omfg:

(În limbajul școlarilor) Elev care învață pe din afară (de obicei fără preocuparea de a adînci); bucher. [tocilar]

Multi folosesc acest cuvant fara a stii ce inseamna de fapt, tocmai de aceea prin scoli, printre copii si adolescentii din ziua de azi auzi foarte des cuvantul TOCILAR si ce sa crezi? Adresat unuia care citeste, invata mult. Nu stiu de unde pana unde dau eu dovada de prostie pentru ca am zis chestia asta, revino cu capul pe pamant.
Pai daca citesti nu inseamna ca tocesti... :omfg: chiar tu ai scris aici "bucher"
TOCILÁR, -Ă, tocilari, -e, s. m. și f. 1. Persoană care se ocupă cu ascuțitul instrumentelor de tăiat (la tocilă). 2. Fig. Elev sau student care își învață lecțiile pe dinafară, în mod mecanic; bucher. – Tocilă + suf. -ar.
Deci in concluzie inveti multe chestii pe care le stii mecanic, ca pe poezi, dupa un anumit timp le uiti.
EMiNEM
User avatar
rab1no
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 108
Joined: 29 Jul 2016, 21:03
Detinator Steam: Da
CS Status: Snooze
SteamID: furyxdd
Fond eXtream: 0
Location: root@bt:~#

08 Dec 2017, 19:22

Massivescu wrote:
hankbinscripting wrote:
Massivescu wrote: Cu chestia asta dai dovada de prostie, pe cine ai auzit tu ca zice ca daca citesti esti tocilar, si ce treaba are un tocilar cu cititul :omfg:

(În limbajul școlarilor) Elev care învață pe din afară (de obicei fără preocuparea de a adînci); bucher. [tocilar]

Multi folosesc acest cuvant fara a stii ce inseamna de fapt, tocmai de aceea prin scoli, printre copii si adolescentii din ziua de azi auzi foarte des cuvantul TOCILAR si ce sa crezi? Adresat unuia care citeste, invata mult. Nu stiu de unde pana unde dau eu dovada de prostie pentru ca am zis chestia asta, revino cu capul pe pamant.
Pai daca citesti nu inseamna ca tocesti... :omfg: chiar tu ai scris aici "bucher"
TOCILÁR, -Ă, tocilari, -e, s. m. și f. 1. Persoană care se ocupă cu ascuțitul instrumentelor de tăiat (la tocilă). 2. Fig. Elev sau student care își învață lecțiile pe dinafară, în mod mecanic; bucher. – Tocilă + suf. -ar.
Deci in concluzie inveti multe chestii pe care le stii mecanic, ca pe poezi, dupa un anumit timp le uiti.
Glumesti nu?
Two middle fingers for the haters
User avatar
MzQ*
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3473
Joined: 07 Jul 2014, 18:30
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times
Contact:

08 Dec 2017, 20:03

hankbinscripting wrote:Degeaba aduci subiecte din astea pe un forum de gaming unde doar copii de 15, 16 ani isi fac simtita prezenta. Pentru ca astia stiu doar PC, nimic mai mult. Poate pot sa numar pe degete persoanele care se documenteaza, intereseaza de traiul lor si se cultiva din carti, majoritatea urasc cititul pentru ca ei cred ca cititul te transforma in fraier, esti tocilar daca citesti, ba chiar din contra parerea mea este alta :).


P.S: Conteaza foarte mult si ceea ce citesti, cum sunt oameni care sa te indobitoceasca asa si cu cartile, mai exista si din alea :))


ON: Bancile, crestinismul, evreii in special sunt buba, cei mai spurcati oameni ai planetei. Eu unul as fi de acord cu exterminarea tuturor, m-as baga si eu cu parjolitorul peste ei in case fara nici-o retinere. Stii cum se spune cei ce castiga tot timpul scriu Istoria, la fel si aici :).

Cititi Mein Kampf - cartea lui Hitler si Crestinismul Expus, iar apoi Holocaustul. Aici aveti in mare parte explicat tot :)
Hai frate lasa...Daca sunt dastia ce citesc carti nu e ca in trecut sa iti fie rusine..acum e alt timp..nu prea mai sunt judecati oamenii daca citesc carti...
De exemplu astia noi care jucam jocuri tot nu mai e o mare rusine daca porti ochelari si prostii de genu...s au dus demult acele timpuri cu tocilar daca porti ochelari,citesti mult,joci jocuri video...
Image
User avatar
aSh
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5383
Joined: 23 Jan 2009, 21:37
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni .
(Ban scos de 1 mai!)
Has thanked: 204 times
Been thanked: 265 times

08 Dec 2017, 23:12

Scoala a ajuns sa ne invete mai multe rele decat de bune si uite ne aflam acum,dar si in scoala vietii nu vrem sa ne ascultam sufletul ce trebuie sa facem ca sa ne fie bine?
HecaTe
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3292
Joined: 16 Aug 2014, 08:53
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: hecate_2k
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fond eXtream: 0
Location: Medias/Alba Iulia
Has thanked: 74 times
Been thanked: 40 times
Contact:

09 Dec 2017, 08:55

Massivescu wrote:
hankbinscripting wrote:
Massivescu wrote: Cu chestia asta dai dovada de prostie, pe cine ai auzit tu ca zice ca daca citesti esti tocilar, si ce treaba are un tocilar cu cititul :omfg:

(În limbajul școlarilor) Elev care învață pe din afară (de obicei fără preocuparea de a adînci); bucher. [tocilar]

Multi folosesc acest cuvant fara a stii ce inseamna de fapt, tocmai de aceea prin scoli, printre copii si adolescentii din ziua de azi auzi foarte des cuvantul TOCILAR si ce sa crezi? Adresat unuia care citeste, invata mult. Nu stiu de unde pana unde dau eu dovada de prostie pentru ca am zis chestia asta, revino cu capul pe pamant.
Pai daca citesti nu inseamna ca tocesti... :omfg: chiar tu ai scris aici "bucher"
TOCILÁR, -Ă, tocilari, -e, s. m. și f. 1. Persoană care se ocupă cu ascuțitul instrumentelor de tăiat (la tocilă). 2. Fig. Elev sau student care își învață lecțiile pe dinafară, în mod mecanic; bucher. – Tocilă + suf. -ar.
Deci in concluzie inveti multe chestii pe care le stii mecanic, ca pe poezi, dupa un anumit timp le uiti.
S-a referit la faptul ca cei care citesc carti ( nu manuale sau carti stiintifice neaparat) sunt considerati tocilari, fraieri etc.
Si crede-ma ca e adevarat.
Mai nou si internet banking are liber de 1 decembrie :kappa: :kappa:
Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information