scoala de soferi

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
sEEk;x
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 614
Joined: 01 Jul 2013, 01:03
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Has thanked: 22 times
Been thanked: 11 times

20 Jul 2016, 13:27

După ce ai toate actele necesare ( pe care trebuie să ți le zică secretara) , mergi cu dosarul acolo unde ai mers prima dată, și apoi îți zice în ce zile și de la ce oră se face legislație cu profesorul. După o săptămână vei da un examen (chestionar) , după care poți suna instrucotul și îți zice când poți merge la primele ore de condus. Apoi la legislație mai mergi dacă vrei, eu îți recomand să mergi. Eu n-am mai mers după ce am început să conduc, și la sală am făcut doar 23. Oricum multă baftă să ai. Când dai examenul practic (orașul/traseul) să mergi fără emoții și sigur pe tine.
Last edited by sEEk;x on 21 Jul 2016, 00:38, edited 1 time in total.
RoyalServer
User avatar
OnuKa
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 886
Joined: 09 Mar 2014, 18:47
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Location: Tg-Jiu
Has thanked: 15 times
Been thanked: 8 times

20 Jul 2016, 22:48

sEEk;x wrote:După ce ai toate actele necesare ( pe care trebuie să ți le zică secretara) , mergi cu dosarul acolo unde ai mers prima dată, și apoi îți zice în ce zile și de la ce oră se face legislație cu profesorul. După o săptămână vei da un examen (chestionar) , după care poți suna instrucotul și îți zice când poți merge la primele ore de condus. Apoi la legislație mai mergi dacă vrei, eu îți recomand să mergi. Eu n-am mai mers după ce am început să conduc, și la sală am făcut doar 23. Oricum multă baftă să ai. Când dau examenul practic (orașul/traseul) să mergi fără emoții și sigur pe tine.

Asta ma interesa , mersi de raspuns !
PauL.mZq
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 405
Joined: 16 May 2011, 19:34
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS ( doua saptamani )
Location: Suceava
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

21 Jul 2016, 00:47

Eu am intrat la condus la cateva zile dupa ce m-am inscris, nu am mers la nici-o ora de legislatie si nici nu planuiesc sa merg
hi
User avatar
^ionutz^
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1995
Joined: 05 Oct 2013, 15:12
Detinator Steam: Da
CS Status: activitate scazuta !
SteamID: /id/ionutz_cs/
Reputatie: Fost moderator ajutator
Location: Galati
Has thanked: 46 times
Been thanked: 23 times

21 Jul 2016, 11:04

PauL.mZq wrote:Eu am intrat la condus la cateva zile dupa ce m-am inscris, nu am mers la nici-o ora de legislatie si nici nu planuiesc sa merg
si daca doamne fereste iei permisu esti pericol public atat timp cat le platesti dc sa nu te duci de asta sunt atatea accidente pe strazi baietii nu stiu sa foloseasca semnalizarile sau mai nou sunt dotari facultative astea doar daca vrei ti le pun pe masina
User avatar
roberteeel
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4438
Joined: 05 Sep 2012, 11:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nick anterior: QAZW, Robert.ultrasFarul, CT 18 ROS
Restrictie schimbare nume
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 313 times
Been thanked: 357 times

21 Jul 2016, 11:17

Daca ai intrat la orele de condus, nu mai ai treaba cu legislația...
PauL.mZq
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 405
Joined: 16 May 2011, 19:34
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS ( doua saptamani )
Location: Suceava
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

21 Jul 2016, 11:46

^ionutz^ wrote:
PauL.mZq wrote:Eu am intrat la condus la cateva zile dupa ce m-am inscris, nu am mers la nici-o ora de legislatie si nici nu planuiesc sa merg
si daca doamne fereste iei permisu esti pericol public atat timp cat le platesti dc sa nu te duci de asta sunt atatea accidente pe strazi baietii nu stiu sa foloseasca semnalizarile sau mai nou sunt dotari facultative astea doar daca vrei ti le pun pe masina
Multumesc pentru porția copioasă de râs :')
hi
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 413 guests