Scoala de soferi

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
ionutFTW
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 420
Joined: 28 Oct 2016, 00:46
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

08 Dec 2018, 09:21

Fai un mediu de învățare pe drpciv sunt 1400 de întrebări cam asa după ce le treci sigur vei lua sala.
RoyalServer 2
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

08 Dec 2018, 11:47

HecaTe wrote:
Time4ever wrote:
situationgang wrote: da ti 2 palme
serios?
unde ai trait sa nu cunosti macar 50% din semne ?
ai stat doar in casa pana la varsta de 18 ani?
tatal tau a avut caruta si nu a fost prin oras?
mergeai in oras doar cu trenul?
trist ca esti baiat si habar n ai macar de semne
n are rost sa te mai apuci de scoala, te asigur eu ca o sa te apuci degeaba ca esti un dezastru
no hate
N am stiut nici 5% din indicatoare, nu semne, am facut legislatia si doua zile chestionare, si am luat din prima cu 24
https://i.imgur.com/vp5rlNq.png Margot Robbie, ai gusturi fine. :))

Ca sa iei sala iti mai trebuie si noroc, dar in mare parte trebuie sa stii indicatoarele, in rest sunt chestii generale. Ca tot a venit vorba de indicatoare, daca ajungi la oras sa tii cont de anumite aspecte: daca cineva trece pe rosu ca pieton si tu trebuie sa treci, trebuie sa te gandesti bine la ce faci. Eu am fost in situatia in care a trebuit sa nu astept dupa acel pieton care trecea gresit.
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

08 Dec 2018, 14:03

Eu am pierdut un dosar si mi-e lene sa dau iar de scoala de soferi.
Sala am luat-o din prima cu 25, am gresit prima intrebare ca m-am enervat ca nu imi scana codul si am stat vreo 2 minute cu codul ala.
La traseu a fost nasol rau de tot, sunt emotiv si am dat si pe o zona in care am facut doar 2 ore de conducere deci slabe sanse sa fi luat.
Iar cu programarea la traseu am stat 5 luni fratilor sa ma programeze si tot nu m-a programat in orasul unde am facut orele.
N-am mai asteptat atatea luni sa dau traseul iar pentru ca urma sa merg in Germania si s-a dus totul.
Intr-un an de abia abia reusesti sa dai a doua oara traseul daca nu il iei din prima risti sa iti expire dosarul.
Nu stiu cum mai e acum dar cu programarile astea sa dai traseul mori cu zile si nu prea imi vine sa mai dau mai ales ca am trecut o data prin asta si poti da de fel si fel de instructori...
User avatar
KoOLa007
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 2243
Joined: 10 Feb 2009, 20:05
Detinator Steam: Nu
CS Status: Viaţa-i doar un vis pe bani!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Location: România/Constanţa
Has thanked: 135 times
Been thanked: 138 times

08 Dec 2018, 14:23

smileye wrote:Eu am pierdut un dosar si mi-e lene sa dau iar de scoala de soferi.
Sala am luat-o din prima cu 25, am gresit prima intrebare ca m-am enervat ca nu imi scana codul si am stat vreo 2 minute cu codul ala.
La traseu a fost nasol rau de tot, sunt emotiv si am dat si pe o zona in care am facut doar 2 ore de conducere deci slabe sanse sa fi luat.
Iar cu programarea la traseu am stat 5 luni fratilor sa ma programeze si tot nu m-a programat in orasul unde am facut orele.
N-am mai asteptat atatea luni sa dau traseul iar pentru ca urma sa merg in Germania si s-a dus totul.
Intr-un an de abia abia reusesti sa dai a doua oara traseul daca nu il iei din prima risti sa iti expire dosarul.
Nu stiu cum mai e acum dar cu programarile astea sa dai traseul mori cu zile si nu prea imi vine sa mai dau mai ales ca am trecut o data prin asta si poti da de fel si fel de instructori...
Esti din Suceava ? :mocanu:
Am patit si eu la fel ca tine :))
Road to 3k.
User avatar
Jorj
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3494
Joined: 13 Aug 2013, 18:10
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Furien.LsZ.Ro
SteamID: clic_lsz
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS (patru luni)
Nume anterior: Clic
Location: Piatra Neamt
Has thanked: 1 time
Been thanked: 20 times
Contact:

12 Dec 2018, 16:06

multe chestionare. este un site pe care am facut si eu.. ceva cu "scoalarutiera" parca
Intermediez tranzactii cand am chef si timp ! :)

Image
User avatar
Mosnegu'
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 90
Joined: 28 May 2018, 15:03
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Contact:

12 Dec 2018, 16:22

Mutex wrote:
HecaTe wrote:
Time4ever wrote: serios?
unde ai trait sa nu cunosti macar 50% din semne ?
ai stat doar in casa pana la varsta de 18 ani?
tatal tau a avut caruta si nu a fost prin oras?
mergeai in oras doar cu trenul?
trist ca esti baiat si habar n ai macar de semne
n are rost sa te mai apuci de scoala, te asigur eu ca o sa te apuci degeaba ca esti un dezastru
no hate
N am stiut nici 5% din indicatoare, nu semne, am facut legislatia si doua zile chestionare, si am luat din prima cu 24
https://i.imgur.com/vp5rlNq.png Margot Robbie, ai gusturi fine. :))

Ca sa iei sala iti mai trebuie si noroc, dar in mare parte trebuie sa stii indicatoarele, in rest sunt chestii generale. Ca tot a venit vorba de indicatoare, daca ajungi la oras sa tii cont de anumite aspecte: daca cineva trece pe rosu ca pieton si tu trebuie sa treci, trebuie sa te gandesti bine la ce faci. Eu am fost in situatia in care a trebuit sa nu astept dupa acel pieton care trecea gresit.
Ce noroc trebuie sa ai la sala? La sala trebuie sa te duci pregatit si cu lectiile facute! N-ai invatat, ai picat si punct!
Cum adica daca trece unu pieton pe rosu, trebuie sa treci? Daca e in fata masinii tale cum sa treci? Peste el?
Ala daca traverseaza si este dupa axul drumului, n-ai nici o treaba cu el.
Daca traverseaza pe rosu si se baga in fata, esti obligat sa opresti, scrie si in legislatie.
Daca ai picat Mutex, e si logic de ce.
Toti va vad pe aici cu indicatoarele, da de contraventii ati auzit?
ON: Invata indicatoarele si contraventiile, invata le bine!

@Mutex, cu cate puncte ai cazut, de curiozitate?
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

12 Dec 2018, 16:37

Pe langa capitolele cu indicatoare si contraventii mai sunt si altele, dar tot printre cele mai grele la chestionare in care sunt cate 2 si chiar 3 variante de raspuns corecte ar mai fi din infractiuni, mecanica si masuri de prim ajutor.
Cel mai indicat ar fi sa inveti de pe mai multe programe, sa nu te rezumi doar la scoalarutiera.ro sau la e-drpciv.Invata si de pe Toni Auto dar daca nu ai studiat si cartea poti sa faci cate chestionare vrei tu ca tot nu vei intelege unele lucruri.Unde nu intelegi de ce e asa iti recomand sa te uiti in carte la capitolul respectiv.
Bafta la examene!
User avatar
xBourne
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1537
Joined: 26 Jan 2014, 13:21
Detinator Steam: Da
CS Status: CS GO
Detinator server CS: Da
SteamID: xBourne
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (doua saptamani)
Location: Iasi
Has thanked: 3 times
Contact:

16 Dec 2018, 22:17

scoalarutiera.ro
faci acolo cei 4 pasi parca cu curs de legislatie ,mediu de invatare, chestionare si sanatate
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

[regulia][/regulia]
User avatar
raiden
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3260
Joined: 22 Jun 2009, 22:56
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Location: Bucharest
Has thanked: 81 times
Been thanked: 218 times

16 Dec 2018, 23:50

1. https://www.librariaonline.ro/practice/ ... -p10125004 citeste asta.
2. fa chestionare
3. voila.
User avatar
Adiq
Moderator
Moderator
Posts: 2339
Joined: 24 Aug 2012, 00:17
Detinator Steam: Da
CS Status: on fiRe
SteamID: raheembaws
Reputatie: Moderator
Nume anterior : Adi.; DUje eXtream
0.2/3
Location: Bogotá
Has thanked: 11 times
Been thanked: 11 times
Contact:

17 Dec 2018, 17:47

La cate sfaturi ai primit ar fi culmea sa nu iei sala. :))

ON - eu am citit cartea primita de la instructor si am facut cateva chestionare de pe un site pe care mi l-a recomandat instructorul - Chestionare A-Z.
Nu m-am omorat cu chestionarele si nici cu invatatul.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information