Scutiri false !

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

doctorulpilula
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 1
Joined: 07 Sep 2014, 02:15
Detinator Steam: Nu
CS Status: Drawing blood... Short.
Fond eXtream: 0
Location: Bucharest
Contact:

07 Sep 2014, 02:33

Salut! Da, ce vremuri dom`le...

Dar ca sa stam stramb si sa judecam drept, problema reala nu e aia ca te-ar prinde, desi se mai intampla,
http://www.ziare.com/social/capitala/ma ... ale-200091

ci ca dupa adeverinte ai sa vrei sa faci si alte chestii. Si cu cat joci mai mult creste miza...

Nu mai zic ca daca totusi ai bafta si te prinde, cu dosar penal n-o sa-ti fie usor. Australienii penalizeaza sever orice ilegalitate (de asta din cate stiu au infractionalitatea cea mai mica din lume), nu prea mai gasesti de lucru la ei daca faci vreo boacana.

Si ca sa fie clar, fals in acte nu inseamna "doar daca inseli statul" cum afirma cineva, ci inseamna in acest caz DACA AI ASUPRA TA (sau iti poate fi atribuita) o hartie care atesta ceva oficial (public sau privat), semnata de unul care ar fi avut dreptul sa o emita, dar care nu o recunoaste asumandusi-o, DACA nu poti dovedi ca a emis-o el si ca acum e magar, DACA nu poti dovedi ca NU ai emis-o tu (adica tre` sa dai in gat pe cineva - regula asta functioneaza peste tot in lume cu procuratura).

Aici e eroarea, copiii nu stiu, dar nu stiu ca nu stiu. De aceea pedeapsa o platesc, pana la anumite limite, parintii.
Dar cand nu mai esti copil, lasi la o parte cele copilaresti.

Play safe!
RoyalServer
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13707
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

07 Sep 2014, 03:27

doctorulpilula wrote:Salut! Da, ce vremuri dom`le...

Dar ca sa stam stramb si sa judecam drept, problema reala nu e aia ca te-ar prinde, desi se mai intampla,
http://www.ziare.com/social/capitala/ma ... ale-200091

ci ca dupa adeverinte ai sa vrei sa faci si alte chestii. Si cu cat joci mai mult creste miza...

Nu mai zic ca daca totusi ai bafta si te prinde, cu dosar penal n-o sa-ti fie usor. Australienii penalizeaza sever orice ilegalitate (de asta din cate stiu au infractionalitatea cea mai mica din lume), nu prea mai gasesti de lucru la ei daca faci vreo boacana.

Si ca sa fie clar, fals in acte nu inseamna "doar daca inseli statul" cum afirma cineva, ci inseamna in acest caz DACA AI ASUPRA TA (sau iti poate fi atribuita) o hartie care atesta ceva oficial (public sau privat), semnata de unul care ar fi avut dreptul sa o emita, dar care nu o recunoaste asumandusi-o, DACA nu poti dovedi ca a emis-o el si ca acum e magar, DACA nu poti dovedi ca NU ai emis-o tu (adica tre` sa dai in gat pe cineva - regula asta functioneaza peste tot in lume cu procuratura).

Aici e eroarea, copiii nu stiu, dar nu stiu ca nu stiu. De aceea pedeapsa o platesc, pana la anumite limite, parintii.
Dar cand nu mai esti copil, lasi la o parte cele copilaresti.

Play safe!
Last post date: 07 Mar 2013 11:36

:SUPERMEGAULTRAEXTREMEUNBEATABLEFACEPALM:
Image
CRISZLY
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4045
Joined: 14 May 2014, 17:49
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: Itsirc
Castigator Membru Club eXtream @ Ganduri de sub dus (25 OCT - 25 FEB)
Been thanked: 69 times

07 Sep 2014, 09:47

Da, d'asta majoritatea folosesc Lb.Romana ca niste mici "genii".
Stati dracu' macar la orele de limba romana.
User avatar
MdFk. =]
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 624
Joined: 06 Sep 2014, 17:19
Detinator Steam: Da
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

07 Sep 2014, 20:40

de acum s-a bagat o lege. daca ai abseste > amenda 500-1000 lei. a dat la stiri.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 434 guests