Seductia, intamplari.

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Cristian.R
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3958
Joined: 28 Sep 2007, 20:24
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost Super Moderator
Fost Designer eXtream
Nick anterior: Masaroo
Has thanked: 134 times
Been thanked: 185 times

07 Feb 2012, 17:51

As vrea sa vorbim SERIOS pe tema asta, sa facem 1000 de pagini in topicul asta pentru ca e destul de important.

De multe ori mi se intampla sa fiu foarte high si sa fac ce ma taie capu, spre exemplu la scoala. Sunt multe fete cu care stau si le fac sa zambeasca prin diferite metode, fie ele mai aiurea sau mai destepte, conteaza ca am facut o fata sa zambeasca.
Daca vrei sa intri intr-un grup de fete, trebuie sa vorbesti cu ele pe rand, eventual intri pe facebook in discutie cu ele.

Ca sa faci o fata sa te simpatizeze in primul rand trebuie sa o faci sa zambeasca, sa fi amuzant in primele faze, sa faci glume pe seama ei dar glume dragute, gen "ce bine iti sta parul" , dar sa spui asta glumind, evident, pentru ca ele se prind ca vrei sa glumesti cu ele, dar le spui un adevar in acelasi timp.
Cel putin asa procedez eu..

Tu cum procedezi? Ce faci ca sa te simti bine tu, cat si persoanele din jur? Ce faci ca sa isi dea seama fata de care-ti place, ca o placi?

Vreau sa spuneti intamplari (SINCERE), cat si metode de agatat,etc.

App, posturile care nu-si au rostul, posturile in bataie de joc vor fi sanctionate (1 warn).
RoyalServer 2
User avatar
freakazor
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 63
Joined: 29 Mar 2010, 23:11
Detinator Steam: Da
CS Status: C:\Program Files\Steam
Detinator server CS: cs.rounder.ro
Location: ferentari!
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time
Contact:

07 Feb 2012, 20:21

Ca sa te placa o fata nu e neaparat sa o faci sa zambeasca, si cum ai spus tu ca nu conteaza cum ai facut ai reusit sa zambeasca. OK , dar dupa te ia de "PAMFLETAR" si la nici o fata nu ii place genu de baiat.
Fetele doresc un baiat care sa aiba incredere in el, si sa fii adevarat un BAIAT. In primu rand trebuie sa stii sa vorbesti cu o fata , niciodata NU VORBII DESPRE TINE, laso pe ea sa povesteasca si e deajuns fii atent cu ea si aratai ca iti pasa .
Asa procedez eu :)
ADMINISTRATOR ROUNDR.RO
Y!M: rounder_ro
Image
Image
Image
Cristian.R
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3958
Joined: 28 Sep 2007, 20:24
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost Super Moderator
Fost Designer eXtream
Nick anterior: Masaroo
Has thanked: 134 times
Been thanked: 185 times

07 Feb 2012, 20:24

pai stii, prima impresie e bine sa fi catalogat ca si pamfletar. Adica e prea mult spus pamfletar, dar dupa ce iti faci numarul, e bine sa faci in asa fel incat sa aveti ocazia amandoi sa vorbiti serios, sa vorbiti unul despre altul, bineinteles, sa o pui pe ea in situatia aia, sa spuna ea cat mai multe, sa nu prea vorbesti despre tine.
User avatar
freakazor
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 63
Joined: 29 Mar 2010, 23:11
Detinator Steam: Da
CS Status: C:\Program Files\Steam
Detinator server CS: cs.rounder.ro
Location: ferentari!
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time
Contact:

07 Feb 2012, 20:26

Nu prima impresie e sa fii catalogat BAIAT MATUR La toate fetele le place chestia asta:) Dupa daca esti si amuzant bravo tie :)
Last edited by freakazor on 07 Feb 2012, 20:28, edited 1 time in total.
ADMINISTRATOR ROUNDR.RO
Y!M: rounder_ro
Image
Image
Image
User avatar
glk^ScArFaCe
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 971
Joined: 18 Oct 2010, 16:03
Detinator Steam: Da
CS Status: P`aici
Detinator server CS: Da
SteamID: PRIVAT
Location: Micul Paris
Has thanked: 34 times
Been thanked: 42 times

07 Feb 2012, 20:28

Sti.Daca mie imi place de o fata si vreau sa fiu cu ea..eu niciodata nu am procedat asa...adica sa ma duc sa-i spun vorbe frumoase,gesturi din astea..sa ies in evidenta...Vreau sa stau cu fata respectiva..ma duc si o intreb direct...cel putin eu asa procedez
Decat sa fac anumite gesturi..pentru ca de cele mai multe ori..noi baietii...suntem "penibili" la glume..si mai rau ne-am face de ras...
JkERT
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1725
Joined: 30 Jul 2010, 23:57
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fost Moderator
Nume anterior: sNNNappi, ARSHAViN
Ban 6 luni !
Has thanked: 127 times
Been thanked: 148 times
Contact:

07 Feb 2012, 20:29

femeia sta cu tine pana pleaca cu altu
ramai in spate fara nimic ca ra..... :D

@ masaro deci esti un tip sarcastic?
Last edited by compaq on 07 Feb 2012, 20:47, edited 1 time in total.
Reason: Te rog sa cauti sensul cuvantului sarcasm si apoi sensul cuvantului ironie. Vezi diferenta?
Cristian.R
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3958
Joined: 28 Sep 2007, 20:24
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost Super Moderator
Fost Designer eXtream
Nick anterior: Masaroo
Has thanked: 134 times
Been thanked: 185 times

07 Feb 2012, 20:30

eu cred ca mai aiurea e sa mergi la ea, sa o intrebi daca vrea sa fie cu tine. Inainte mergea, ca erau generatii neexperimentate, nu se stia nimic de vrajeli, etc. Acum trebuie s-o abordezi, pentru ca o sa zica ca esti un papa-lapte ca mergi la ea sa-i zici din prima ca o placi.

jkert: nu sunt deloc sarcastic, de ce ?
JkERT
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1725
Joined: 30 Jul 2010, 23:57
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fost Moderator
Nume anterior: sNNNappi, ARSHAViN
Ban 6 luni !
Has thanked: 127 times
Been thanked: 148 times
Contact:

07 Feb 2012, 20:33

Masaroo wrote:eu cred ca mai aiurea e sa mergi la ea, sa o intrebi daca vrea sa fie cu tine. Inainte mergea, ca erau generatii neexperimentate, nu se stia nimic de vrajeli, etc. Acum trebuie s-o abordezi, pentru ca o sa zica ca esti un papa-lapte ca mergi la ea sa-i zici din prima ca o placi.

jkert: nu sunt deloc sarcastic, de ce ?
la faza cu 'ce bine iti sta parul' am crezut ca faci aluzie la faptul ca defapt ei ii sta naspa parul si tu esti ironic fata de ea..

@ totusi... nu cred ca te considera papa lapte daca ii zici din prima, adica, mai multi nu au curaj sa zica din prima decat invers
Cristian.R
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3958
Joined: 28 Sep 2007, 20:24
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost Super Moderator
Fost Designer eXtream
Nick anterior: Masaroo
Has thanked: 134 times
Been thanked: 185 times

07 Feb 2012, 20:35

in niciun caz nu ma refeream la ironie cand am spus faza cu "ce bine iti sta parul". :)

Nu stiu, parerea mea e ca nu se mai procedeaza asa , cu "vrei sa ne combinam" ?
Eu asa vad lucrurile, te intelegi cu ea, stai cu ea, te apropii de ea si daca ea nu se trage, ii dai un "pusi" scurt, o intrebi ceva de genu "asta inseamna ca ...." si mai departe decideti voi ce a fost. Eu asa am facut cu actuala.
User avatar
glk^ScArFaCe
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 971
Joined: 18 Oct 2010, 16:03
Detinator Steam: Da
CS Status: P`aici
Detinator server CS: Da
SteamID: PRIVAT
Location: Micul Paris
Has thanked: 34 times
Been thanked: 42 times

07 Feb 2012, 20:41

Deci masaroo nu m-ai inteles..nici eu nu am zis asa direct..adica..gata..vad o fata pe drum si ma duc sa ma combin cu ea..nu...
De ex: te intalnesti cu o fata in disco..si iti place de ea..te duci faci cunostinta..vorbesti ce vorbesti...te apropii de ea....cum stie fiecare mai bine..fara glume...de cacao...ca imediat de injura si pleaca..eu asa am patit..., incerci s-o saruti..vezi cum se comporta si in functie de asta... te dai la ea sau nu... dar nu sa stai mult timp sa te duci la o fata..cum fac multi...le plac de unele fete si fac glume in fiecare zi..se dau la ele..dar n-au curaj sa le spuna sincer totul....
User avatar
DeiuTzuk
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 88
Joined: 04 Feb 2012, 22:55
Detinator Steam: Da
CS Status: Aiurea ! :>
Detinator server CS: Live.WarsDevils.Com
SteamID: lucasfeijo
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times
Contact:

07 Feb 2012, 20:56

Eu ca Necenzurat fac :))

Glumesc cu ele, dar in acelasi timp spun un adevar, nu glume de alea proaste :)
Mai sunt si unele care nu-s asa, da` majoritatea asa sunt.
Image/
User avatar
Andrei I.
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1288
Joined: 12 Jan 2012, 14:24
Detinator Steam: Da
CS Status: badass
Detinator server CS: RS.FRAGWAY.RO
SteamID: nisq4vibe
Reputatie: Ban 3 luni !
Location: Florence
Has thanked: 14 times
Been thanked: 41 times
Contact:

07 Feb 2012, 21:39

Interesant topic.
@On : Acum sa fim sinceri , depinde si de persoane pe care ai vrea s-o abordezi dar si de personalitatea ta . Una e sa vorbesti si sa faci glume cu niste fete si alta e sa faci glume cu persoana pe care o consideri ca o buna prietena/eventuala iubita. Totul tine de tine , sa faci acel om sa se simta bine in prezenta ta. Asta e esential,cred.
Community forums - Ne rezervam dreptul de a alege membrii.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information