Seism de 8,9 în Japonia !

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
ZooMl3sS^
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 776
Joined: 22 Apr 2010, 11:23
Detinator Steam: Da
CS Status: Ma joc..
Location: Satu-Mare
Has thanked: 128 times
Been thanked: 22 times

15 Mar 2011, 15:30

JkERT wrote:Ma, da daca explodeaza miezu bombelor, adica locu unde e cel mai mult uraniu s-a zis cu 30% dn glob, in cativa ani primi tot cancer. Primii afectati vor fi China si continentul Asian, SUA si dinspre SUA vine spre Europa, si incet dar sigur catre noi. Daca vor exploda, va fi mai mare dezastru ca la Cernobal. Uraniul sta in atmosfera pana la 3000 ani. Uraniul cand intra in organism poate cauza cancer (in cativa ani).
Daca explodeaza si restul bombelor pana la vara ajunge si la noi uraniul, deci sa nu stati la bronzat.

Sa speram ca nu vor exploda. :-< :-< :-<
concluzia, ne omoram cu propriile arme :-<
RoyalServer
User avatar
zeus4s
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2621
Joined: 02 May 2010, 08:54
Detinator Steam: Da
CS Status: I'm back.
Reputatie: Ban 3 luni
Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: New York
Has thanked: 4 times
Been thanked: 300 times
Contact:

15 Mar 2011, 15:39

JkERT wrote:Ma, da daca explodeaza miezu bombelor, adica locu unde e cel mai mult uraniu s-a zis cu 30% dn glob, in cativa ani primi tot cancer. Primii afectati vor fi China si continentul Asian, SUA si dinspre SUA vine spre Europa, si incet dar sigur catre noi. Daca vor exploda, va fi mai mare dezastru ca la Cernobal. Uraniul sta in atmosfera pana la 3000 ani. Uraniul cand intra in organism poate cauza cancer (in cativa ani).
Daca explodeaza si restul bombelor pana la vara ajunge si la noi uraniul, deci sa nu stati la bronzat.

Sa speram ca nu vor exploda. :-< :-< :-<

O sa se ia masuri , nu cred ca toti is prosti ca "Romani" sa stea cu mainile in san , SUA , UK , etc sigur vor interveni :)
User avatar
ShoSeTzIk
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 956
Joined: 13 Jul 2010, 12:49
Detinator Steam: Da
CS Status: Nu mă vedeţi, nu sunt aici.
SteamID: Nu am !
Location: Caraibe
Has thanked: 48 times
Been thanked: 56 times

15 Mar 2011, 16:13

JkERT wrote:Saracii ... va ganditi cati au murit, cati copii au ramas fara parinti, cati parinti fara copii... toata coasta de est e distrusa.
Acum sa nu credeti ca vine sfarsitu lumii, cum vedeti in ziare "Sfarsitul lumii vine din Japonia?". Cutremure si pagube din acestea au mai fost, doar ca nu am avut acces la informatii (inainte cu 50-60 ani, ca doar Japonia tot acol a fost), acum ca avem acces la ele gata vine sfarsitu lumii.
Era un cutremur in Chile, de 9,9 sau 10 pe scara richter, nu mai stiu exact, oricum era foarte mare, mai mare ca asta din Japonia, si tot nu a venit sfarsitu lumii. Eu am mai auzit de ici-colo ca s-a crapat solu si crapatura aia a fost de cca 30km adancime, nu stiu daca e adevarat
Cum spui si tu nu cred ca este sfarsitul lumii dar Dumnezeu vrea sa ne arate ca daca mai continuam asa cu ura, invidie si nu credem in el , poate chiar ne va da sfarsitul lumii si in bilblie scrie ceva gen " Ca sfarsitul lumii va fi cu apa, foc , pamant " ...Nu stiu dar este ciudat ca se pretec atatea catastrofe excat cand spune unu si altu ca in 2012 murim adica te duce cu gandul la unele lucruri.. dar :-j

Sanatate sa avem !!
User avatar
ZooMl3sS^
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 776
Joined: 22 Apr 2010, 11:23
Detinator Steam: Da
CS Status: Ma joc..
Location: Satu-Mare
Has thanked: 128 times
Been thanked: 22 times

15 Mar 2011, 16:25

ShoSeTzIk wrote:
JkERT wrote:Saracii ... va ganditi cati au murit, cati copii au ramas fara parinti, cati parinti fara copii... toata coasta de est e distrusa.
Acum sa nu credeti ca vine sfarsitu lumii, cum vedeti in ziare "Sfarsitul lumii vine din Japonia?". Cutremure si pagube din acestea au mai fost, doar ca nu am avut acces la informatii (inainte cu 50-60 ani, ca doar Japonia tot acol a fost), acum ca avem acces la ele gata vine sfarsitu lumii.
Era un cutremur in Chile, de 9,9 sau 10 pe scara richter, nu mai stiu exact, oricum era foarte mare, mai mare ca asta din Japonia, si tot nu a venit sfarsitu lumii. Eu am mai auzit de ici-colo ca s-a crapat solu si crapatura aia a fost de cca 30km adancime, nu stiu daca e adevarat
Cum spui si tu nu cred ca este sfarsitul lumii dar Dumnezeu vrea sa ne arate ca daca mai continuam asa cu ura, invidie si nu credem in el , poate chiar ne va da sfarsitul lumii si in bilblie scrie ceva gen " Ca sfarsitul lumii va fi cu apa, foc , pamant " ...Nu stiu dar este ciudat ca se pretec atatea catastrofe excat cand spune unu si altu ca in 2012 murim adica te duce cu gandul la unele lucruri.. dar :-j

Sanatate sa avem !!
mai bine nu ziceai ca poate face unu pe aici infarct :-S
darkages
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 30
Joined: 09 Feb 2011, 12:29
Detinator Steam: Da
Contact:

15 Mar 2011, 19:07

ajung particule nocive si la noi in europa :O
User avatar
mNT.
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 770
Joined: 05 Aug 2008, 03:00
Detinator Steam: Da
CS Status: CHEATER
Detinator server CS: NU
SteamID: nuls.tiu
Reputatie: Ban 3 luni .
(Ban scos de 1 mai!)
Location: IASI
Has thanked: 18 times
Been thanked: 47 times

15 Mar 2011, 21:42

Azi a fost un seism in marea neagra... urmeaza unu mai mare, clar ne v-a lovi si pe noi un tzunami :> . Amin.
Image
Loading...
Image
s3ekerr.eeeel.
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 15
Joined: 21 Feb 2011, 19:55
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Restrictie mesaje private !
Been thanked: 1 time
Contact:

16 Mar 2011, 00:35

mNT. wrote:Azi a fost un seism in marea neagra... urmeaza unu mai mare, clar ne v-a lovi si pe noi un tzunami :> . Amin.
Imi spui si mie unde ai auzit minciuna asta ? , astia vor doar sa ne sperie , in marea neagra nu are cum sa fie seism-uri din cate stiu , si ori cum sfarsitu lumii nu vine acum :)
User avatar
cosminoff
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 98
Joined: 26 Feb 2011, 15:56
Detinator Steam: Da
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

16 Mar 2011, 02:36

vine sfarsitul lumii $@|_
User avatar
Mafios_X
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 6851
Joined: 10 Apr 2009, 01:28
Detinator Steam: Da
SteamID: mafiosx
Reputatie: Fost Administrator
Location: Italia
Has thanked: 341 times
Been thanked: 419 times
Contact:

16 Mar 2011, 03:08

cosminoff wrote:vine sfarsitul lumii $@|_
$@|_ =)) =))) =))


ON : am vazut niste imagini pe site-ul protv despre seizm si tsunami, vaii :|
-------------------------------#STEAM PROFILE--------------------------------------
Image
STEAM: mafiosx

Image


www.gamescan.ro - Un fel de GameTracker ROMANESC :D
User avatar
Alexandru
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1283
Joined: 09 Sep 2008, 00:41
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nu mă vedeţi, nu sunt aici.
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: Al3s5uL
1.3 / 3
Location: Moş Crăciun şi prietenii săi!
Has thanked: 41 times
Been thanked: 89 times

16 Mar 2011, 09:21

ZooMl3sS^ wrote:"cutremur" va fi cand nu vor mai fi manele ;)
Atunci suntem invincibili xD.

ON: Nasol pentru Japonia, baietii astia ignoranti, carora nu le pasa nu prea inteleg ce se intampla, prea multe informatii de inghitit pentru ei.
Pentru cei ce zic de cutremure in Romania, studiati lista asta mai bine si veti vedea ca sunt cutremure aproape zilnic. Atata timp cat sunt cutremure mici si dese, unu mare, periculos si rau nu are cum sa vina.
Va astept personal pe MNX Counter Strike Community, nu veti regreta! Va garantez!

Image
User avatar
t1geR
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 145
Joined: 11 Dec 2010, 08:34
Detinator Steam: Da
CS Status: examen..
Reputatie: Ban 3 luni !
Location: Bacau
Has thanked: 8 times
Been thanked: 14 times

16 Mar 2011, 16:42

Mihaita wrote:acuma este peste tot la stiri si la stirile de la 8 si de la 4 si de la 5 si de la 6 si de la 7 =))) sa mor.. hai frate ce ne intereseaza pe noi.. pe mine unu chiar nu ma intereseaza.. asta e..
Pentru ca s-a intamplat acel tsunami in Japonia, s-au marit unele preturi si avem si noi de suferit ... dar ce sa ceri la un ...
aime #eXtreamCS

16 Mar 2011, 23:48

Am vazut si eu pe Realitatea. Este foarte socant ce s-a intamplat.
Pacat, unii si-au pierdut familiile, casele etc..
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information