5 Semne ale apocalipsei

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
CATAL1N!
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 874
Joined: 26 Dec 2009, 16:43
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (25 feb)
Ban 3 luni !
Has thanked: 50 times
Been thanked: 54 times

21 Jun 2010, 10:28

6.Nasterea lui Pablo
Last edited by IsTI37 on 22 Jun 2010, 10:11, edited 1 time in total.
Reason: Daca nu era in legatura cu subiectul luai avertisment.
RoyalServer
User avatar
cetare
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 320
Joined: 11 Apr 2010, 13:31
Detinator Steam: Da
CS Status: aha
Detinator server CS: da
Has thanked: 15 times
Been thanked: 25 times
Contact:

21 Jun 2010, 10:29

CATAL1N! wrote:6.Nasterea lui Pablo
powned scuze de off nu ma pot abtine =)) =)) =)) =))
Image
Image
connect specii.freakz.ro Dau admini gratis !
User avatar
r3alist
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 154
Joined: 25 Jan 2010, 20:06
Detinator Steam: Da
CS Status: dorm (:|
Has thanked: 40 times
Been thanked: 6 times

21 Jun 2010, 10:55

Cum a mai zis cineva inainte e inevitabil trăieşte-ţi viaţa ca numa una ai
sincer nu cred ca va veni nici o Apocalipsa Dumnezeu e singurul care ştie când va fi sfârşitul
punct.
User avatar
aNNakin
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10464
Joined: 17 Dec 2007, 21:42
Detinator Steam: Da
CS Status: a iubi - necesar si suficient
Detinator server CS: romania.cs16.ro
SteamID: anakin_cstrike16
Reputatie: Membru Club eXtreamCS
Fost Contribuitor
Fost Scripter eXtreamCS
Fost Lider Echipa eXtreamCS
Fost Administrator
Location: di.fm
Has thanked: 230 times
Been thanked: 787 times
Contact:

21 Jun 2010, 12:30

Mai aveti si voi unpicut de rabdare ca vine acusi, ce va tot grabititi...
User avatar
BaiatuL
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 73
Joined: 20 Jun 2010, 15:03
Detinator Steam: Da
CS Status:
Detinator server CS: Nu
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Contact:

21 Jun 2010, 12:34

Code: Select all

Mai aveti si voi unpicut de rabdare ca vine acusi, ce va tot grabititi...
ai dreptate !!! pana in 2012 mai e peek pana atunci f****i si voi ceva mai lasati la*a !:)
aleX:eu sunt cel mai bun la cantar straic
Eu toT Eu;x :imi dau seama dupa cum scri !;)


WTF ......=))))))
User avatar
aSh
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5384
Joined: 23 Jan 2009, 21:37
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni .
(Ban scos de 1 mai!)
Has thanked: 204 times
Been thanked: 265 times

21 Jun 2010, 12:38

ce m-as bucura ca cei care sufera sa dispara >:D<
User avatar
Revolution
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1002
Joined: 12 Feb 2010, 22:38
Detinator Steam: Da
CS Status: Evolution Is The Solution
Detinator server CS: cs.lord-war.com
Reputatie: Ban 2 luni !
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Has thanked: 61 times
Been thanked: 42 times
Contact:

21 Jun 2010, 12:44

Poate ca sunt semne, sau sunt niste intamplari.
Dar va veni o vreme cand pamantul nu o sa mai exista.
Cauzele sunt multe dar in curand (nu in 2012 cum spun nebunii de clarvazatori) va veni.
Cititi si voi biblia undeva spune:
,,Numai Dumnezeu va sti cand va veni sfarsitul lumii,, sau ceva de genu.
Dar daca omu continua sa faca poluare, natura logik ca trebuie sa se apere + deasta cu fumu ila de la fabrici deasta ploua asa de tare cu gheata, cu inundatii etc....
Uite niste concluzii:
1.Ploi si inundatii fara precedent in Franta
S-ar putea acolo sa fie multe fabrici sau poate din cauza furtunilor de la ultima vreme,oricum dupa cum am citit s-a oprit
2.O icoana plange cu sange in Argentina
E foarte vechie cina cea te taina, substanta poate fi orice ...
3.Gauri aparute din senin in China
Pe autostrada logic ca se mai strica, mai ales de la caldura e si normal sa se topeasca,parca la noi in romania nu vedeti sosele cu gropi.
4.Statuia lui Iisus Hristos, trasnita in SUA
Aici poate fi devina materialu cu care a fost contruita statuia,cand era ploaie deaia tare cu un fulger e posibil materialu cu care era construit statuia sa fi loase foc.
5.NASA anunta explozii solare devastatoare
Aici nu prea pot spune nimic,sa vedem ce o sa se intample dar nu se stie daca va avea loc acele explozi...
Last edited by Revolution on 21 Jun 2010, 12:49, edited 1 time in total.
User avatar
n00b
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 948
Joined: 05 Jan 2010, 22:46
Detinator Steam: Da
CS Status: I`m going to kill you!
Detinator server CS: Cred că da !
Reputatie: Ban 2 luni !
Ban 3 luni !
Has thanked: 93 times
Been thanked: 99 times

21 Jun 2010, 12:45

aSh wrote:ce m-as bucura ca cei care sufera sa dispara >:D<
Cine vorbeste =))
Image
User avatar
aNNakin
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10464
Joined: 17 Dec 2007, 21:42
Detinator Steam: Da
CS Status: a iubi - necesar si suficient
Detinator server CS: romania.cs16.ro
SteamID: anakin_cstrike16
Reputatie: Membru Club eXtreamCS
Fost Contribuitor
Fost Scripter eXtreamCS
Fost Lider Echipa eXtreamCS
Fost Administrator
Location: di.fm
Has thanked: 230 times
Been thanked: 787 times
Contact:

21 Jun 2010, 14:02

aSh wrote:ce m-as bucura ca cei care sufera sa dispara >:D<
Mai formuleaza-ti fraza inca o data si dai reply din nou.
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

21 Jun 2010, 19:10

Voi va bateti joc de voi daca luati in considerare semne religioase, scrise de oameni care habar n-au de fizica.
Nu e vorba de apocalipsa, e vorba de ceva ce stim de ceva timp dar suntem indiferenti.
Iar indiferenta ne ucide.

Daca pamantul continua sa se incalzeasca cu rata cu care se incalzeste acum cred ca orice om de stinta va jura pe viata lui ca nu apucam toti 2020.
E nevoie doar de o schimbare termica a oceanelor de doar 2-3 grade sau de o salinitate cu 10-15% mai mica ca sa se intrerupa Curentul Golfului sau sa devina inutil. Ceea ce ar insemna ca am avea deaface cu o temperatura medie anuala cu aproape 30 de grade mai mica, altfel zis iarna am ingheta cu hainele pe noi in Europa la ce frig ar fi.
Iar in locatiile unde e cald tot anul va fi si mai cald.

In locatiile care sunt sub nivelul marii exista un pericol iminent daca creste temperatura deoarece cu cat sunt oceanele mai calzi cu atat se extind mai mult si cresc in volum, cu ajutorul topirii ghetii din Antarctica inaltimea oceanelor va creste cu aproape 1m, ceea ce inseamna ca coastele continentelor ar fi total sub apa impreuna cu toate insulele de pe oceane. Fata de secolul trecut stim ca temperatura medie a crescut cu 0.6 grade. Daca creste cu 0.05 grade in fiecare an in 15 ani vom avea probleme serioase, in cazul in care dupa un timp se dubleaza rata nu apucam nici 2015 fara o catastrofa mondiala. Totusi incalzirea se poate opri de la sine, dar nu stim cand. Am putea sa ajutam pamantul sa isi revina dar nu se chinuie nimeni sa scoata masinile din uz.
-=D[3]MoN=-
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 34
Joined: 10 Sep 2008, 01:14
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 16 times

21 Jun 2010, 19:18

IsTI37 wrote:Voi va bateti joc de voi daca luati in considerare semne religioase, scrise de oameni care habar n-au de fizica.
Nu e vorba de apocalipsa, e vorba de ceva ce stim de ceva timp dar suntem indiferenti.
Iar indiferenta ne ucide.

Daca pamantul continua sa se incalzeasca cu rata cu care se incalzeste acum cred ca orice om de stinta va jura pe viata lui ca nu apucam toti 2020.
E nevoie doar de o schimbare termica a oceanelor de doar 2-3 grade sau de o salinitate cu 10-15% mai mica ca sa se intrerupa Curentul Golfului sau sa devina inutil. Ceea ce ar insemna ca am avea deaface cu o temperatura medie anuala cu aproape 30 de grade mai mica, altfel zis iarna am ingheta cu hainele pe noi in Europa la ce frig ar fi.
Iar in locatiile unde e cald tot anul va fi si mai cald.

In locatiile care sunt sub nivelul marii exista un pericol iminent daca creste temperatura deoarece cu cat sunt oceanele mai calzi cu atat se extind mai mult si cresc in volum, cu ajutorul topirii ghetii din Antarctica inaltimea oceanelor va creste cu aproape 1m, ceea ce inseamna ca coastele continentelor ar fi total sub apa impreuna cu toate insulele de pe oceane. Fata de secolul trecut stim ca temperatura medie a crescut cu 0.6 grade. Daca creste cu 0.05 grade in fiecare an in 15 ani vom avea probleme serioase, in cazul in care dupa un timp se dubleaza rata nu apucam nici 2015 fara o catastrofa mondiala. Totusi incalzirea se poate opri de la sine, dar nu stim cand. Am putea sa ajutam pamantul sa isi revina dar nu se chinuie nimeni sa scoata masinile din uz.

okei hai pune sursa te rog :(
-=D[3]MoN=-
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 34
Joined: 10 Sep 2008, 01:14
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 16 times

21 Jun 2010, 19:35

IsTI37 wrote:Voi va bateti joc de voi daca luati in considerare semne religioase, scrise de oameni care habar n-au de fizica.
Nu e vorba de apocalipsa, e vorba de ceva ce stim de ceva timp dar suntem indiferenti.
Iar indiferenta ne ucide.

Daca pamantul continua sa se incalzeasca cu rata cu care se incalzeste acum cred ca orice om de stinta va jura pe viata lui ca nu apucam toti 2020.
E nevoie doar de o schimbare termica a oceanelor de doar 2-3 grade sau de o salinitate cu 10-15% mai mica ca sa se intrerupa Curentul Golfului sau sa devina inutil. Ceea ce ar insemna ca am avea deaface cu o temperatura medie anuala cu aproape 30 de grade mai mica, altfel zis iarna am ingheta cu hainele pe noi in Europa la ce frig ar fi.
Iar in locatiile unde e cald tot anul va fi si mai cald.

In locatiile care sunt sub nivelul marii exista un pericol iminent daca creste temperatura deoarece cu cat sunt oceanele mai calzi cu atat se extind mai mult si cresc in volum, cu ajutorul topirii ghetii din Antarctica inaltimea oceanelor va creste cu aproape 1m, ceea ce inseamna ca coastele continentelor ar fi total sub apa impreuna cu toate insulele de pe oceane. Fata de secolul trecut stim ca temperatura medie a crescut cu 0.6 grade. Daca creste cu 0.05 grade in fiecare an in 15 ani vom avea probleme serioase, in cazul in care dupa un timp se dubleaza rata nu apucam nici 2015 fara o catastrofa mondiala. Totusi incalzirea se poate opri de la sine, dar nu stim cand. Am putea sa ajutam pamantul sa isi revina dar nu se chinuie nimeni sa scoata masinile din uz.
pune ma sursa sa no pun eu sa te fac de ras tot ca esti administrator ;(
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information