5 Semne ale apocalipsei

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
1595328

21 Jun 2010, 19:44

KiduuuTz wrote:
aSh wrote:Chiar daca s-au intamplat multe necazuri,nu inseamna ca sunt semne de sfarsit,ci mai degraba sunt semne ca trebuie sa ne trezim la realitate ;),dar altele pot fi decat niste zvonuri si farse

Omul abia acum incepe sa-si dea seama in ce lume traieste si avem multe de facut si generatiile noastre care vor urma.. :)
shhh, liniste ca a inceput ash sa scoata perle pe gura.
KiduuuTz esti prost ca aSh!
Last edited by IsTI37 on 22 Jun 2010, 10:14, edited 1 time in total.
Reason: Ti-am sters contul in loc de avertisment, numele trebuie sa fie o porecla cel putin.
RoyalServer
User avatar
aNNakin
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10464
Joined: 17 Dec 2007, 21:42
Detinator Steam: Da
CS Status: a iubi - necesar si suficient
Detinator server CS: romania.cs16.ro
SteamID: anakin_cstrike16
Reputatie: Membru Club eXtreamCS
Fost Contribuitor
Fost Scripter eXtreamCS
Fost Lider Echipa eXtreamCS
Fost Administrator
Location: di.fm
Has thanked: 230 times
Been thanked: 787 times
Contact:

21 Jun 2010, 20:04

IsTI37 wrote:Voi va bateti joc de voi daca luati in considerare semne religioase, scrise de oameni care habar n-au de fizica.
Nu e vorba de apocalipsa, e vorba de ceva ce stim de ceva timp dar suntem indiferenti.
Iar indiferenta ne ucide.

Daca pamantul continua sa se incalzeasca cu rata cu care se incalzeste acum cred ca orice om de stinta va jura pe viata lui ca nu apucam toti 2020.
E nevoie doar de o schimbare termica a oceanelor de doar 2-3 grade sau de o salinitate cu 10-15% mai mica ca sa se intrerupa Curentul Golfului sau sa devina inutil. Ceea ce ar insemna ca am avea deaface cu o temperatura medie anuala cu aproape 30 de grade mai mica, altfel zis iarna am ingheta cu hainele pe noi in Europa la ce frig ar fi.
Iar in locatiile unde e cald tot anul va fi si mai cald.

In locatiile care sunt sub nivelul marii exista un pericol iminent daca creste temperatura deoarece cu cat sunt oceanele mai calzi cu atat se extind mai mult si cresc in volum, cu ajutorul topirii ghetii din Antarctica inaltimea oceanelor va creste cu aproape 1m, ceea ce inseamna ca coastele continentelor ar fi total sub apa impreuna cu toate insulele de pe oceane. Fata de secolul trecut stim ca temperatura medie a crescut cu 0.6 grade. Daca creste cu 0.05 grade in fiecare an in 15 ani vom avea probleme serioase, in cazul in care dupa un timp se dubleaza rata nu apucam nici 2015 fara o catastrofa mondiala. Totusi incalzirea se poate opri de la sine, dar nu stim cand. Am putea sa ajutam pamantul sa isi revina dar nu se chinuie nimeni sa scoata masinile din uz.
Mai isti un lucru nu-mi place la tine: filozofesti prea mult, iei totul ca o problema de matematica/informatica, la fel ca oamenii de stiinta care cred ca stiu da o explicatie la orice se intampla. N-am nimic impotriva lor, si mie imi place sa filozofesc dar nu pe subiecte care au legatura cu apocalipsa/religia pentru ca pana acum nu am gasit decat o persoana cu care sa ma inteleg.
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

21 Jun 2010, 20:10

-=D[3]MoN=- wrote:
IsTI37 wrote:Voi va bateti joc de voi daca luati in considerare semne religioase, scrise de oameni care habar n-au de fizica.
Nu e vorba de apocalipsa, e vorba de ceva ce stim de ceva timp dar suntem indiferenti.
Iar indiferenta ne ucide.

Daca pamantul continua sa se incalzeasca cu rata cu care se incalzeste acum cred ca orice om de stinta va jura pe viata lui ca nu apucam toti 2020.
E nevoie doar de o schimbare termica a oceanelor de doar 2-3 grade sau de o salinitate cu 10-15% mai mica ca sa se intrerupa Curentul Golfului sau sa devina inutil. Ceea ce ar insemna ca am avea deaface cu o temperatura medie anuala cu aproape 30 de grade mai mica, altfel zis iarna am ingheta cu hainele pe noi in Europa la ce frig ar fi.
Iar in locatiile unde e cald tot anul va fi si mai cald.

In locatiile care sunt sub nivelul marii exista un pericol iminent daca creste temperatura deoarece cu cat sunt oceanele mai calzi cu atat se extind mai mult si cresc in volum, cu ajutorul topirii ghetii din Antarctica inaltimea oceanelor va creste cu aproape 1m, ceea ce inseamna ca coastele continentelor ar fi total sub apa impreuna cu toate insulele de pe oceane. Fata de secolul trecut stim ca temperatura medie a crescut cu 0.6 grade. Daca creste cu 0.05 grade in fiecare an in 15 ani vom avea probleme serioase, in cazul in care dupa un timp se dubleaza rata nu apucam nici 2015 fara o catastrofa mondiala. Totusi incalzirea se poate opri de la sine, dar nu stim cand. Am putea sa ajutam pamantul sa isi revina dar nu se chinuie nimeni sa scoata masinile din uz.
pune ma sursa sa no pun eu sa te fac de ras tot ca esti administrator ;(
Poate vroiai sa zici sursele, n-am nici o obligatie in fata ta, poate pui si tu sursa invidiei tale ca sa nu te faci de ras si sa nu iei un avertisment deoarece raspunzi doar ca sa te aflii in treaba.

http://news.nationalgeographic.com/news ... thday.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Gulf_Stream
http://en.wikipedia.org/wiki/North_Atlantic_Current
http://en.wikipedia.org/wiki/Global_warming
http://www.greenpeace.org/international ... e/impacts/

aNNakin in acest subiect nu era vorba de apocalipsa scrisa in Biblie de Ioan, era vorba de niste semne, total nerelevante. Eu am adus vorba de un pericol iminent, incalzirea globala, de care stim de destui ani si totusi nu prea sunt luate masuri.
User avatar
Laurentiu94
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1294
Joined: 10 May 2008, 10:13
Detinator Steam: Da
CS Status: high
Detinator server CS: nu
SteamID: ak47moartea
Reputatie: Ban 4 luni !
(Ban scos de 1 mai!)
Ban 3 luni !
Has thanked: 26 times
Been thanked: 40 times

22 Jun 2010, 01:56

Katatonia wrote:
A disparut Dumnezeu ? Pacat , ***.uva in gura de satanisti Nu stiu ce mai cauti tu pe forumu asta . Cum **** mea zici tu ca a disparut Dumnezeu ? stii unde o sa ajungi tu peste cativa ani ? In Iad iti garantez eu .

P.S. : imi asum raspunderea pentru cuvintele vulgare, si daca o fii sa primesc warn .

Robotel,am dreptul la opinie,parere sau cum vrei tu sa-i zici.,deci sunt liber sa fac ce vreau,sa zic ce vreau.
Numai te da de scutieru' cerurilor ca nu ma impresionezi....
Ce-ar fi sa-ti dai doua capace,poate iti dai seama cat de maro te-ai facut la postul tau?A?
Incultule...
Mi-am dat , ma simt mai bine acum , am si un poster cu un rocker pe perete









pe care il scuip si ma pis de cate ori cam ocazia, asa cum as face si cu tine daca ai fii acum in fata mea .
Last edited by ChuckY on 22 Jun 2010, 02:50, edited 1 time in total.
Reason: Tu ai invatat prea multa religie !
Image
User avatar
DahaKa
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 510
Joined: 27 Aug 2007, 00:01
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost Moderator
Has thanked: 49 times
Been thanked: 9 times

22 Jun 2010, 03:14

Laurentiu94 wrote:
Katatonia wrote:
A disparut Dumnezeu ? Pacat , ***.uva in gura de satanisti Nu stiu ce mai cauti tu pe forumu asta . Cum **** mea zici tu ca a disparut Dumnezeu ? stii unde o sa ajungi tu peste cativa ani ? In Iad iti garantez eu .

P.S. : imi asum raspunderea pentru cuvintele vulgare, si daca o fii sa primesc warn .

Robotel,am dreptul la opinie,parere sau cum vrei tu sa-i zici.,deci sunt liber sa fac ce vreau,sa zic ce vreau.
Numai te da de scutieru' cerurilor ca nu ma impresionezi....
Ce-ar fi sa-ti dai doua capace,poate iti dai seama cat de maro te-ai facut la postul tau?A?
Incultule...
Mi-am dat , ma simt mai bine acum , am si un poster cu un rocker pe perete pe care il scuip si ma pis de cate ori cam ocazia, asa cum as face si cu tine daca ai fii acum in fata mea .

Tu chiar n-ai pic de respect? "Chistocule" de 15 ani. Dabea ti-a dat mustata si ai tupeu sa te iei in gura prin intermediul unui forum de un om cu mult mai mare ca tine. Fata in fata ai avea la fel de mult tupeu? NU ! Pentru ca esti un las, un frustrat indoctrinat cu prostii. Parintii tai si-au batut joc de tine si au creat o oaie. Aici n-ai cum sa intelegi la ce ma refer.

Si pun pariu ca asculti manele. Doar manelistii cred despre rockeri ca sunt niste jegosi satanisti.

Chiar nu-i da nimeni warn? Pot arata cel putin 5 situatii in care merita warn si nu a primit.


On: Problema principala este :OMUL. Noi stim sa luam fara sa dam. Defrisam in prostie, poluam in prostie aerul, apa, solul, mai nou si spatiul. Cand o sa fim mai constienti ca si copii nostri au nevoie de o lume mai buna, atunci o sa amanam sfarsitul lumii.
User avatar
Revolution
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1002
Joined: 12 Feb 2010, 22:38
Detinator Steam: Da
CS Status: Evolution Is The Solution
Detinator server CS: cs.lord-war.com
Reputatie: Ban 2 luni !
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Has thanked: 61 times
Been thanked: 42 times
Contact:

22 Jun 2010, 09:52

DahaKa wrote: On: Problema principala este : OMUL.
Aici ai mare dreptate.
No comment.
User avatar
Katatonia
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 257
Joined: 19 Sep 2008, 14:00
Detinator Steam: Da
CS Status: Nu mor caii cand vor cainii!!
Has thanked: 48 times
Been thanked: 5 times

22 Jun 2010, 10:39

Mi-am dat , ma simt mai bine acum , am si un poster cu un rocker pe perete pe care il scuip si ma pis de cate ori cam ocazia, asa cum as face si cu tine daca ai fii acum in fata mea .

Ce este strâmb, nu se poate îndrepta, şi ce lipseşte nu poate fi trecut la număr.
Naşterea îşi are vremea ei, şi moartea îşi are vremea ei; săditul îşi are vremea lui, şi smulgerea celor sădite îşi are vremea ei.


Fara comentarii...copile..
Image
Seres
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 188
Joined: 09 Apr 2010, 20:22
Detinator Steam: Da
CS Status: Dau head prin cutie
Detinator server CS: Nu
Has thanked: 18 times
Been thanked: 9 times
Contact:

22 Jun 2010, 12:08

Ciprian wrote:Ok. Credeti voi in click si libertatea...
Primul potop a fost cu apa , urmatorul va fi cu foc.
=))) adevarat. eu nu cred ca va fi apocalipsa... apocalipsa va fi cand vrea Dumnezeu
Nu este permisa reclama spre site-uri de acel gen.
Steam ID: so_nae
Nick CS: LosT skiLL :( LoW PLAYER
vim
Programator eXtream
Programator eXtream
Posts: 853
Joined: 29 May 2009, 19:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Trag cu praştia !
Reputatie: Fost programator web eXtreamCS
Administrator tehnic
Sysadmin
Location: Bucureşti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 342 times

22 Jun 2010, 12:35

aRd3y ;x wrote:Daca erau zvonuri aiurea mai dadeau in ziar ?
Care ziar ? Vrei sa spui tabloid de mâna a 3-a. Ziarele serioase nu prea se cumpara în România, pentru ca în acele ziare nu o sa gaseasca romanul avid dupa scandal si bârfe stiri legate de blonda lui Bote, cine si-a mai injectat nu stiu ce prin buze, posterior sau mai stiu eu pe unde si alte nimicuri asemanatoare.
aRd3y ;x wrote:mda ai dreptate... dar gaurile ?
Citeste ziarele din strainatate si o sa vezi si cauza. În acele zone erau niste pesteri, care în urma eroziunii calcarului s-au surpat.
I'm not antisocial, I'm just not user friendly.
⎯ retired
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Dot [Bot], Google [Bot] and 433 guests