Server hostat la toolz

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Madbrain
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 259
Joined: 14 Aug 2009, 11:50
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Detinator server CS: Da
Location: Birmingham

07 Jun 2018, 13:42

La unii le place sa mai manance aiurea stiu ei ce.Depinde ce plugine bagi pe server.Daca te apuci sa bagi ca inecatul plugine sa faci serverul sorcova este si normal sa nu iti mearga cum trebuie.
@Sound vezi ca este vorba despre servere de cs 1.6 nu cs-go.Mereu trebuie sa o luati pe aratura.
RoyalServer
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

07 Jun 2018, 13:45

sound wrote:se vede dupa nr de servere ca e un host prost
https://www.gametracker.com/search/?que ... 123#search

iar tni
https://www.gametracker.com/search/?query=89.40.104
https://www.gametracker.com/search/?query=89.40.233

pe langa asta tni e si mai ieftin.. iar panelu ala de ziceti voi ca e din evu mediu are tot ce ii trebuie sa controlezi sv, la csgo cel putin poti schimba inclusiv setarile de start, gen insecure, nomaster etc. la toolz trebuie sa dai ticket si sa stai dupa ei

pe langa asta

toolz tine svrele de csgo! pe i7-3770 3.40 va dati seama pe ce tine restu, tni i7-7700K si E5 OC, absolut nicio alta firma din romania nu are asa dedicate ca tni bts i7-2600K, MARELE KROND i7-4771 i7-3770, deci despre ce vorbim aici, vorbim de tni care a investit mii de euro sau de panaramele astea care au cumparat procesoare de PC de pe ebay si le-au bagat in carcasa de server?

voi credeti ca cine recomanda tni pupa in cur dar nu vreti sa vedeti realitatea

uitati-va top romania csgo care host predomina https://www.gametracker.com/search/csgo/RO/?
si nici n-am mentionat ca nu au PIC DE PROTECTIE ANTI DDOS, noua ne-au zis sa 'rezolvam problema cu cei care ne dau flood', pai nu mai puneti pe site ca aveti protectie daca nu e ca sa nu mai aibe lumea astepari de la voi

edit
pai iti dai seama ca daca svrele de csgo sunt varza, fiind gazduite pe dedicate mai PUTERNICE ca cer mai mult, iti dai seama ca alea de 1.6 sunt si mai varza hostu in sine conteaza, eu vorbesc si de calitate si de managementu serverelor (panel, suport) si de protectie, iar toolz e mediu-slab la toate

ti-am dat exemple clare mai sus, cine vrea performanta stie de unde sa ia, cine isi face server din alocatie o sa zica ca e buna orice mizerie
zark
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 840
Joined: 29 Apr 2016, 17:11
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: cosmin1512
Reputatie: Fost Manager VEST.eXtream.Ro
Fond eXtream: 0
Has thanked: 33 times
Been thanked: 39 times
Contact:

07 Jun 2018, 14:19

sound wrote:
sound wrote:se vede dupa nr de servere ca e un host prost
https://www.gametracker.com/search/?que ... 123#search

iar tni
https://www.gametracker.com/search/?query=89.40.104
https://www.gametracker.com/search/?query=89.40.233

pe langa asta tni e si mai ieftin.. iar panelu ala de ziceti voi ca e din evu mediu are tot ce ii trebuie sa controlezi sv, la csgo cel putin poti schimba inclusiv setarile de start, gen insecure, nomaster etc. la toolz trebuie sa dai ticket si sa stai dupa ei

pe langa asta

toolz tine svrele de csgo! pe i7-3770 3.40 va dati seama pe ce tine restu, tni i7-7700K si E5 OC, absolut nicio alta firma din romania nu are asa dedicate ca tni bts i7-2600K, MARELE KROND i7-4771 i7-3770, deci despre ce vorbim aici, vorbim de tni care a investit mii de euro sau de panaramele astea care au cumparat procesoare de PC de pe ebay si le-au bagat in carcasa de server?

voi credeti ca cine recomanda tni pupa in cur dar nu vreti sa vedeti realitatea

uitati-va top romania csgo care host predomina https://www.gametracker.com/search/csgo/RO/?
si nici n-am mentionat ca nu au PIC DE PROTECTIE ANTI DDOS, noua ne-au zis sa 'rezolvam problema cu cei care ne dau flood', pai nu mai puneti pe site ca aveti protectie daca nu e ca sa nu mai aibe lumea astepari de la voi

edit
pai iti dai seama ca daca svrele de csgo sunt varza, fiind gazduite pe dedicate mai PUTERNICE ca cer mai mult, iti dai seama ca alea de 1.6 sunt si mai varza hostu in sine conteaza, eu vorbesc si de calitate si de managementu serverelor (panel, suport) si de protectie, iar toolz e mediu-slab la toate

ti-am dat exemple clare mai sus, cine vrea performanta stie de unde sa ia, cine isi face server din alocatie o sa zica ca e buna orice mizerie
Hai ca ai fost amuzant prima data, dar a trecut, nu mai esti. Bun, am inteles toti din primul mesaj, toolz nu e bun de nimic, e chiar mai slab ca takehost cu mult. Nu are protectie, tine serverele pe intel atom, au 32 MB ram, au conexiune de 0.2 Kb/s, sunt praf. Ne bucuram ca ne-ai informat si iti multumim. Asa o fi, insa eu vad realitatea. Serverele alea se misca impecabil.

Esti macar la nivelul lor de iti permiti sa critici? Tu cate dedicate ai? Cate site-uri gazduiesti? Cate servere de jocuri gazduiesti? Da si mie un IP de la un server de cs 1.6 gazduit de tine, vreau sa ma conving de calitatea serviciilor tale. Daca nu esti in domeniu si comentezi doar in necunostinta de cauza, doar pentru avantajele pe care ti le ofera tie TNI in schimbul reclamei pe care o faci, ia un carnatz in gura si rumega-l.

Cum poti sa compari o firma care a fost mereu in top in ceea ce tine de calitate (cel putin pe 1.6) cu o firma de genul TNI, care prin protectia lor minune iti limiteaza pachetele de date de iti agata jocul ca naiba. Stiu, o sa zici ca de la mine e problema si ca eu sunt de vina ca imi agata, dar e curios ca doar la TNI imi agata. Si la krond, dar acolo se intelege iar ei au explicat clar de ce.

PS: Nu, nu am servicii toolz ca sa zici ca primesc vreun avantaj pentru ce am spus.
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

07 Jun 2018, 14:24

atata timp cat nu aduci argumente si iti dai numa cu parerea e egal cu zero
zark
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 840
Joined: 29 Apr 2016, 17:11
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: cosmin1512
Reputatie: Fost Manager VEST.eXtream.Ro
Fond eXtream: 0
Has thanked: 33 times
Been thanked: 39 times
Contact:

07 Jun 2018, 14:51

sound wrote:atata timp cat nu aduci argumente si iti dai numa cu parerea e egal cu zero
Argumente am adus o gramada. Probabil te refereai la dovezi. Nu stau sa-ti fac video sa vezi cum mi se misca pe toolz si cum mi se misca pe TNI. Nea Google te poate ajuta sa afli si de ce. Bun, acum sa revenim la ale noastre:

Ia uite aici, toti care au facut un top al celor mai bune firme de hosting din Romania au inclus toolz acolo. Oare de ce? Dupa parerea ta, de prosti ce sunt. Daca nici din asta nu intelegi nimic, inseamna ca ai o problema.

https://www.google.ro/search?source=hp& ... 9OFUnYf96k

Acum, te rog sa vii si tu cu dovada cand ti-a zis toolz sa iti rezolvi problemele cu flood-ul. Astept. Nu voi mai lasa alt reply pentru ca nu isi are sensul, doar voi urmari topicul sa vad cand ai venit cu dovada. Mi-a facut mare placere sa ma contrazic cu tine, a fost amuzant. :stuck_out_tongue_winking_eye:
User avatar
SloCket
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 389
Joined: 23 Oct 2015, 19:59
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: cspower.ro
SteamID: travis_bickle1
Fond eXtream: 0
Location: Dragasani
Discord: SloCket
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times
Contact:

07 Jun 2018, 15:33

zark wrote: Ai putea fi politicos sa nu te mai bagi ca musca in ... prajitura? Clasa ta o fi 89.42, nu a lor, daca nu stii macar taci domle din gura!

ON: 89.46 e clasa de ip la toolz. Eu joc din strainatate si chiar merge foarte bine. Da un search pe gametracker dupa 89.46 si te convingi singur.
Vezi ca au si 89.42.x.x ! stiu bine ce vorbesc !


Ca sa iti dai seama de toolz , uite unde erau clasati in 2014 http://serviciipe.net/Thread-Site-uri-g ... rike--2231 , TNI nici nu era pe aici :))
Sound , nu vreau sa jignesc TNI , dar stiu ce ofera , calitate , protectie ! Dar nici eu nu sunt de acord cu razvan ! si cu sistemele lor ! Ti-am zis pe ts la el ! am stat 2 luni sa primesc niste date recuperate de la un server !
Last edited by SloCket on 07 Jun 2018, 15:45, edited 1 time in total.
zark
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 840
Joined: 29 Apr 2016, 17:11
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: cosmin1512
Reputatie: Fost Manager VEST.eXtream.Ro
Fond eXtream: 0
Has thanked: 33 times
Been thanked: 39 times
Contact:

07 Jun 2018, 15:39

SloCket wrote:
zark wrote: Ai putea fi politicos sa nu te mai bagi ca musca in ... prajitura? Clasa ta o fi 89.42, nu a lor, daca nu stii macar taci domle din gura!

ON: 89.46 e clasa de ip la toolz. Eu joc din strainatate si chiar merge foarte bine. Da un search pe gametracker dupa 89.46 si te convingi singur.
Vezi ca au si 89.42.x.x ! stiu bine ce vorbesc !
Informatiile pe care le detii sunt eronate. Iti spun foarte clar, acum 2-3 zile am vorbit pe steam cu ownerul unui server pe care mai joc uneori. E hostat la toolz si are clasa de ip 89.46. Poate a fost candva 89.42, nu te contrazic, dar iti spun foarte clar ca acum e 89.46.
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

07 Jun 2018, 16:11

SloCket wrote:
zark wrote: Ai putea fi politicos sa nu te mai bagi ca musca in ... prajitura? Clasa ta o fi 89.42, nu a lor, daca nu stii macar taci domle din gura!

ON: 89.46 e clasa de ip la toolz. Eu joc din strainatate si chiar merge foarte bine. Da un search pe gametracker dupa 89.46 si te convingi singur.
Vezi ca au si 89.42.x.x ! stiu bine ce vorbesc !


Ca sa iti dai seama de toolz , uite unde erau clasati in 2014 http://serviciipe.net/Thread-Site-uri-g ... rike--2231 , TNI nici nu era pe aici :))
Sound , nu vreau sa jignesc TNI , dar stiu ce ofera , calitate , protectie ! Dar nici eu nu sunt de acord cu razvan ! si cu sistemele lor ! Ti-am zis pe ts la el ! am stat 2 luni sa primesc niste date recuperate de la un server !
IP address 89.42.133.123
89.42.133.123 or 123-133.hostingfuze.net

nu prea stii

tot aduceti in discutie ca nu puteti baga boti pe serverele de 1.6 tni :)) cred ca e cel mai penal lucru posibil pe care l-am auzit
voi va faceti servere ca sa bagati boti pe ele..

cum am zis cine vrea calitate stie de unde ia cine nu vrea server cu boti stie de unde ia
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

07 Jun 2018, 23:17

sound wrote:atata timp cat nu aduci argumente si iti dai numa cu parerea e egal cu zero
Gresesti aici, toolz a fost printre cele mai bune mai ales in anii 2009-2010 cand si eu am detinut un server la fel ca si dreamserver. Krond pe atunci nu avea multa lume chiar daca erau cu foarte, foarte putin peste dreamserver/toolz din cauza pretului, atunci erau alte vremuri si iti spune cineva care a pus mana pe servere mai ales de 1.6. Si ca sa iti dau un pont, krond s-a dezvoltat nu doar pe baza indungi, s-a dezvoltat enorm atunci cand si cs1.ro (unde am activat pana s-a inchis) a facut parteneriat.

https://youtu.be/CcBhCdFcdz4?t=122 si in video serverul se mutase de la toolz la dreamserver si prin 2013 a stat cam 1 an in top bun gametracker
servere-cs16/cruciatii-1000-fps-t154581.html
nu mai sunt thread-uri dar cu alt cont aveam si din 2009 ca sa iti demonstrez contrariul.

Trecutul e trecut, prezentul e prezent si din ce stiu toolz a fost preluat de altcineva. Totusi ar fi bine sa vorbim de prezent si nu de trecut asa ca pot spune ca de cate ori am avut servicii de la tni am fost multumit (cu o exceptie unde a trebuit in 2015 sa ma mut la krond cand nu mai mergea query si platforma de boost se dusese pe apa sambetei). De toolz nu pot sa spun nimic de prezent pentru ca din pacate nu am mai avut servere de gaming.
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

07 Jun 2018, 23:36

ba mutex tu si multi altii nu prea aveti habar de nimic inainte de cs1..

EU VORBESC DE PREZENT, AM ZIS CA AM AVUT 5 SERVERE TOOLZ PANA ACUM 1 LUNA, MAI PREZENT DE ATAT NU SE POATE :))
e o mizerie de la suport la calitate la pret la tot

a fost buna firma stiu dar a fost vanduta si-au schimbat ipurile locatia serverele suportu etc.
User avatar
WHOAMI?
eXtream Mod
eXtream Mod
Posts: 999
Joined: 17 Dec 2013, 19:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: US
Has thanked: 30 times
Been thanked: 20 times

08 Jun 2018, 01:10

Nu se merita sa-ti cumperi toolz , au preturile foarte ridicate la ce ofera ei.

Recomand servicii de gazduire jocuri : Krond / TNI
User avatar
Laurentiu P.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2549
Joined: 10 Jul 2013, 21:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost super moderator
Fond eXtream: 100
Has thanked: 26 times
Been thanked: 62 times
Contact:

08 Jun 2018, 07:09

Acum 3-5 ani aveau servicii foarte bune la preturi accesibile oricui. Ama avut server de deathrun(knife mod si alte chestii) si rula foarte bine, fara pic de lag. Acum nu stiu exact cum mai sunt.
no...
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information