Ce servicii de colocare servere recomandati?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
Sportiv
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 438
Joined: 21 Nov 2012, 19:43
Detinator Steam: Da
CS Status: Online
Detinator server CS: da
SteamID: sportiv5
Location: bucuresti
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

18 Jun 2018, 20:16

Buna seara, as dori sa stiu doar de la cei care ati avut servere colocate - La ce firme, multumirea voastrA in legatura cu 'colaborarea colocarii prezente chiar si din trecut.. Accept si pareri negative despre firmele care va dezamagit.

In mare parte doresc sa-mi trimit serverul spre colocare, nu ma intereseaza pretul.. pentru ca mai mult de 60-70 euro lunar nu voi plati pentru un 1U. Insa ma intereseaza cel mai mult perversitatea firmelor de a profita in anumite cauzuri de persoane ca noi.

Am fost client bts telecom prin 2011 - Am avut un server colocat la ei si am ramas cu un gust amar... Numai bani aveau un cap pentru un simplu restart.. sau chiar pentru o problema din partea centrului lor.

Asa ca va rog frumos, sa lasE reply doar cei care au avut servere colocatE si care au in continuare.. In mare parte cunosc toate firmele din romania cu ar fi:
ROMARG
HOSTICO
GAZDUIRE/RO./NET
XSERVERS
TOOLZ
BTSTELECOM
HLINK
KROND
TLH
MXHOST
HZONE -BTS
NIXSERVERS
(DACA AM FACUT CUMVA RECLAMA, ROG SA NU STERGETI POSTUL - DOAR TEXT-UL UNDE APAR ACESTE FIRME - MULTUMESC)
Si probabil nu imi mai amintesc, dar doresc sa mentionez ca in trecut am fost client la aceste firme si am ramas cu un gust amar din mai multe motive.. Nu stau sa enumar, nu doresc sa critic pe nimeni...dar cel putin pentru mine nu au fost seriosi pentru bani pe care ii plateam.. Numai zic de alte site-uri care mi-au oferit neseriozitate, tepe etc..

Sa nu ma intelegeti gresit, firmele enumerate mai sus au +-uri si -uri.. asa ca eu caut perfectul, Stiu ca exista insa doresc sa ma stabilesc pentru cel putin 10 ani intr-un data center
RoyalServer
User avatar
Emil B.
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1168
Joined: 05 Oct 2008, 11:33
Detinator Steam: Da
CS Status: ...
Reputatie: Fost moderator ajutator
0.5/3
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Atena, Grecia
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

18 Jun 2018, 20:45

Salutare,

Iti recomand Floki, situati in Voxility.
Pretul protectiei pe care ei o ofera gratuit este de 300 EUR/server dedicat in mod normal la Vox.

Suport rapid, uptime ireprosabil, nici un minut de downtime in ultimul an.
Knowledge is power.
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

18 Jun 2018, 21:02

agsq-u55025.html il stiu pe om de mult timp si are servicii foarte bune. Nu stiu daca mai are blog un vechi prieten de-al meu, dar la el il avea pe un vps suficient pentru centos panel care sa tina un blog cu trafic nesemnificativ (vestacp mananca mai mult). Eu il recomand mai ales pentru suport, tin minte ca in 2013-2014 avea nixway sau ceva de genul si mergea si pe jocuri (parca avea doar 1.6 ca sunt sigur ca am avut server de la el, pe atunci se numea tuhants) si cand am avut o problema destul de grava cu protectia in 5 minute mi-a dat un amxx licentiat pe clasele firmei si n-am mai avut probleme.
User avatar
Sportiv
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 438
Joined: 21 Nov 2012, 19:43
Detinator Steam: Da
CS Status: Online
Detinator server CS: da
SteamID: sportiv5
Location: bucuresti
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

18 Jun 2018, 22:28

MUTEX - Te cunosc inainte ca tu sa ma cunosti - Si te stiu un om super te treaba, AQGS il stiu.. e un om ortodox cu frica de dumnezeu ( DAR LUMEA ASTA SE REZUMA DOAR LA AVERE) asa ca in momentul cand eu voi avea probleme (care nu vor fi necesare) el imi va creea.. ms mult.. il stiu.

Asa ca, iti respect mesajul si iti multumesc pentru sfat dar iti spun clar - ca respectivul e un nimeni .. e un reseller . Eu vreau datacenter.

Emil B. Nu stiu ce sa zic, nu cred ca as mai face un pas de genu sa ma incred in reselleri de la voxility cum m-am increzut in hostingfuze si cand am ajuns la 40 clienti, mi-a unflat facturile si ca sa ma lase fara clienti -= A oferit omu cate o luna gratuit la fiecare client. Asa ca de acest fel de oameni ii simt de la un pas ( am miros de doberman) . Iti multumesc pentru indrumare, chiar am sa dau un search.. te pup
User avatar
AGSQ
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 778
Joined: 29 Dec 2014, 23:53
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Contact:

18 Jun 2018, 23:18

Sportiv wrote:MUTEX - Te cunosc inainte ca tu sa ma cunosti - Si te stiu un om super te treaba, AQGS il stiu.. e un om ortodox cu frica de dumnezeu ( DAR LUMEA ASTA SE REZUMA DOAR LA AVERE) asa ca in momentul cand eu voi avea probleme (care nu vor fi necesare) el imi va creea.. ms mult.. il stiu.

Asa ca, iti respect mesajul si iti multumesc pentru sfat dar iti spun clar - ca respectivul e un nimeni .. e un reseller . Eu vreau datacenter.

Emil B. Nu stiu ce sa zic, nu cred ca as mai face un pas de genu sa ma incred in reselleri de la voxility cum m-am increzut in hostingfuze si cand am ajuns la 40 clienti, mi-a unflat facturile si ca sa ma lase fara clienti -= A oferit omu cate o luna gratuit la fiecare client. Asa ca de acest fel de oameni ii simt de la un pas ( am miros de doberman) . Iti multumesc pentru indrumare, chiar am sa dau un search.. te pup
Ma amuzi. Dar este parerea ta si o respect.
Lumea telecom este toata un mare reseller. Voxility e reseller, Adnet e reseller, iNES e reseller, M247 e reseller. Vrei datacenter? Du-te la operatori T1. HE.net, Cogent, Telia, Level3...
Fiecare cumpara ceva de la cineva. Toti luam internet de la operatorii T1, pana si RCS-RDS e reseller in zona asta. Toti luam curent de la Enel/CEZ si il revindem mai departe, pentru ca asta este profilul unui business.
Daca fiecare afacere si-ar produce singura 100% din resurse, nu ar mai exista profit si piata de productie, pentru ca s-ar consuma foarte multe resurse pentru foarte putina remuneratie.
Web Hosting gratuit cu SSL inclus si Litespeed pentru orice site care tine link in footer. PM daca te intereseaza.

VPS SSD Ieftin IPv6-Only, in Europa, la doar 0.8€/luna!
User avatar
Sportiv
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 438
Joined: 21 Nov 2012, 19:43
Detinator Steam: Da
CS Status: Online
Detinator server CS: da
SteamID: sportiv5
Location: bucuresti
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

18 Jun 2018, 23:33

Ma amuzi. Dar este parerea ta si o respect.
Prietene, esti bucurestean, eu de maine voi intra pe site-ul tau si voi lua numarul sa devin clientul tau. Dar vreau sa ne intalnim personal sa-ti inmanez serverul si banuti. *Referitor la reseller, nu te-ai exprimat bine, ) Nu m-am referit ca sunteti reselleri de internet.. cIII, reselleri de datacenter. Ok maine cum ma trezesc mi-ar face placere sa ma primesti la o intalnire pentru a primi serverul meu.. ms mult..
User avatar
AGSQ
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 778
Joined: 29 Dec 2014, 23:53
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Contact:

18 Jun 2018, 23:47

Sportiv wrote:Ma amuzi. Dar este parerea ta si o respect.
Prietene, esti bucurestean, eu de maine voi intra pe site-ul tau si voi lua numarul sa devin clientul tau. Dar vreau sa ne intalnim personal sa-ti inmanez serverul si banuti. *Referitor la reseller, nu te-ai exprimat bine, ) Nu m-am referit ca sunteti reselleri de internet.. cIII, reselleri de datacenter. Ok maine cum ma trezesc mi-ar face placere sa ma primesti la o intalnire pentru a primi serverul meu.. ms mult..
Nu stiu cum esti obisnuit cu alte firme, dar eu personal nu ma ocup de preluarea echipamentului. Exista persoane platite special pe acest post care au grija de echipamentele clientilor.
Referitor la intalnirea personala, cu mare placere. Putem savura o cafea impreuna, insa nu merge de azi pe maine, pentru ca nu imi pot creea programul spontan pe placul oricui.
Web Hosting gratuit cu SSL inclus si Litespeed pentru orice site care tine link in footer. PM daca te intereseaza.

VPS SSD Ieftin IPv6-Only, in Europa, la doar 0.8€/luna!
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot], Semrush [Bot] and 427 guests