Sfarsitul lumii vine in 2012

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply

Credeti ?

DA
30
21%
Nu
114
79%
 
Total votes: 144
krystann
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2552
Joined: 16 May 2009, 11:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: Vine criza!
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 322 times
Been thanked: 141 times

12 Sep 2010, 18:28

duracell_sk8 wrote:
R E D wrote:BA FRATILOR VOI SUNTETI ATEI ? NU CREDETI IN DUMNEZEU ? NU CREDETI IN INTRUCHIPAREA SI PREZENTA ACESTUIA ??

BIBLIA SPUNE CLAR. CU MANA LUI DUMNEZEU A FOST CREAT PAMANTUL SI CU MANA LUI DUMNEZEU VA SFARSI ERA ACEASTA IN CATEVA ZECI SI SUTE DE ANI.

NU EXISTA SFARSIT. VIATA ESTE CONSACRATA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Off: Zeci sau sute?

Oameni buni , nu va panicati ... cititi cu atentie , daca nu a-ti inteles , mai cititi inca 1 data!

Code: Select all

Civilizatia strabuna Maya a prezis ca in anul 2012, se va produce un cataclism la nivel mondial, prin trecerea la o noua epoca spirituala, plina de schimbari pentru omenire.
Dupa cum vedeti , este vorba despre o NOUA ERA!

Off: Ganditi-va , poate cel care a facut calendaru` ... a ajuns doar pana in anul 2012 si fiind prea batran , a murit :-?? ... daca nu o fi ramas fara piatra ... fara cerneala ... fara pene de scris sau cine stie!

Ok , lasand gluma , nu se v-a intampla nimic in 2012 decat : Sfarsitul erei actuale , inceputul unei noua ere!
Tehnologia a evoluat mult , stiinta si oamenii ... dar nimeni nu poate stii cand v-a fi sfarsitul ...
Si daca sfarsitul nu v-a fi in 2012 bat la pariu ca un ***** v-a scoate pe gura lui o perla " Nuu sfarsitul e in 2024" :) Dupa cum stiti , sfarsitul ar fi trebuit sa fie in anul 2000 ... dar nu a venit ... (am vorbit cu el , mai intarzie putin) :) ...

Poate mayasii au vrut sa faca o gluma ... era 1 aprilie si au zis gen "hai sa`i panicam pe viitorii pamanteni" :) ... Nu aveti de unde stii :) ...

Luati o carte (Nostradamus si catrenele lui) cititi cu atentie :) .
Dupa parerea mea se vor inversa doar polii magnetici , fapt care se produce undeva la o distanta de 16 milioane de ani :-? dupa parerea mea.

Sper ca am fost destul de explicit ... daca aveti intrebari va stau la dispozitie!

In Concluzie: Nu v-a fi niciun sfarsit , asteptati mult si bine!
te sustin si pe pocaitii acestui forum .. ca si ionica ala "mie frica" sa va trag ****`n gura si mortilor vostri de retardati ...mancami-ati **** ca io presupun ca si 10 topicuri ati facut ... ... si inca o data sa ma pupati intre picioare .. stiti voi care ... salut :-q
RoyalServer 2
User avatar
Me Fusion
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 10
Joined: 07 Sep 2010, 17:44
Detinator Steam: Nu
CS Status: Membru nou pe Forumul eXtreamCS!
Contact:

12 Sep 2010, 21:43

duracell_sk8 wrote:
R E D wrote:BA FRATILOR VOI SUNTETI ATEI ? NU CREDETI IN DUMNEZEU ? NU CREDETI IN INTRUCHIPAREA SI PREZENTA ACESTUIA ??

BIBLIA SPUNE CLAR. CU MANA LUI DUMNEZEU A FOST CREAT PAMANTUL SI CU MANA LUI DUMNEZEU VA SFARSI ERA ACEASTA IN CATEVA ZECI SI SUTE DE ANI.

NU EXISTA SFARSIT. VIATA ESTE CONSACRATA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Off: Zeci sau sute?

Oameni buni , nu va panicati ... cititi cu atentie , daca nu a-ti inteles , mai cititi inca 1 data!

Code: Select all

Civilizatia strabuna Maya a prezis ca in anul 2012, se va produce un cataclism la nivel mondial, prin trecerea la o noua epoca spirituala, plina de schimbari pentru omenire.
Dupa cum vedeti , este vorba despre o NOUA ERA!

Off: Ganditi-va , poate cel care a facut calendaru` ... a ajuns doar pana in anul 2012 si fiind prea batran , a murit :-?? ... daca nu o fi ramas fara piatra ... fara cerneala ... fara pene de scris sau cine stie!

Ok , lasand gluma , nu se v-a intampla nimic in 2012 decat : Sfarsitul erei actuale , inceputul unei noua ere!
Tehnologia a evoluat mult , stiinta si oamenii ... dar nimeni nu poate stii cand v-a fi sfarsitul ...
Si daca sfarsitul nu v-a fi in 2012 bat la pariu ca un ***** v-a scoate pe gura lui o perla " Nuu sfarsitul e in 2024" :) Dupa cum stiti , sfarsitul ar fi trebuit sa fie in anul 2000 ... dar nu a venit ... (am vorbit cu el , mai intarzie putin) :) ...

Poate mayasii au vrut sa faca o gluma ... era 1 aprilie si au zis gen "hai sa`i panicam pe viitorii pamanteni" :) ... Nu aveti de unde stii :) ...

Luati o carte (Nostradamus si catrenele lui) cititi cu atentie :) .
Dupa parerea mea se vor inversa doar polii magnetici , fapt care se produce undeva la o distanta de 16 milioane de ani :-? dupa parerea mea.

Sper ca am fost destul de explicit ... daca aveti intrebari va stau la dispozitie!

In Concluzie: Nu v-a fi niciun sfarsit , asteptati mult si bine!
Exact asa este. Asta va insemna inceputul unei noi ere.
@Toti care au zis ca trebuia sa fie sfarsitul in anul 2000: In caz ca nu ma insel, in jurul acelui an, nu mai stiu cat, a trecut un asteroid foarte mare care a fost deviat de o explozie solara care s-a declansat exact in momentul in care a trecut asteroidul. Ceva s-a intamplat... Cica ne-ar "fi sters" din sistemul solar daca nu ar fi fost deviat de soare. ;)
User avatar
Remusf
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1928
Joined: 31 Aug 2010, 12:32
Detinator Steam: Da
CS Status: retras
SteamID: STEAM_0:0:6903143
Reputatie: Fost Moderator
Castigator Cupa eXtreamCS 2vs2
Fost Membru Club (2 luni)
0.6/3
Location: Baia Mare
Has thanked: 9 times
Been thanked: 119 times

12 Sep 2010, 21:47

Nu cred in asa ceva :) Poate ca a 3-a e cu noroc.. ( 2000,2006,2012 ) :-s. not! :)>- E o prostie..
Voucher reducere PC Garage : 5HYDA9ZJ
Inchid pleoapele când ceilalți se-nchină,că mă dor ochii,de la prea multă lumină
Poate că-s vinovat ce vrea să scape de vină sau,poate că-s obosit de la atâta rutină

ImageRMS1708's Channel
User avatar
duracell_sk8
eXtreamCS Addons Master
eXtreamCS Addons Master
Posts: 265
Joined: 05 May 2008, 09:54
Detinator Steam: Da
CS Status: Weed ;x
Detinator server CS: Nu
Reputatie: eXtreamCS Addons Master
Ajutator de Comunitate!
Location: Pe mess!
Has thanked: 6 times
Been thanked: 49 times

13 Sep 2010, 22:49

Lasati sfarsitul lumii , in 2012 :-? daca nu ma insel vin exploziile solare =)) ...


Multumesc celor care ma sustin!
(Spuneti DA! Marijuana :D :) ) Joke >:D< !
--- >> Joined: Mon May 05, 2008 6:54 am << ---

DJK.IDLE.RO - Cautam admini


Y!M : duracell_sk8
User avatar
lilwayne
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1049
Joined: 05 Aug 2008, 17:12
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Reputatie: Restrictie moderator!
Nume anterior : wayn3
Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Location: Craiova
Has thanked: 23 times
Been thanked: 14 times

13 Sep 2010, 23:12

vin toate calare pe noi ... numai baliverne .. maine poimaine apare altceva , cine stie poate ca vin si extraterestrii peste noi :))
WARN sau BAN pe nedrept / Abuzuri moderatori
Nu fac parte din lista intermediarilor. Intermediarii ii gasiti AICI
krystann
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2552
Joined: 16 May 2009, 11:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: Vine criza!
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 322 times
Been thanked: 141 times

14 Sep 2010, 12:36

nu conteaza :)
User avatar
Mark. xPeria
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3096
Joined: 05 Feb 2011, 17:23
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Nume anterior: bOOm.wero
Has thanked: 251 times
Been thanked: 206 times

26 Mar 2011, 13:53

nu se va intampla absolut nimic in 2012..cercetatorii au spus ca sfarsitul lumii e posibil sa vina in 2036..in 2012 se termina calendarul mayasilor in rest nimic altceva..filmu acela cu 2012 e facut pentru a atrage lumea si mai mult pentru a starni tot felul de speculatii..nu se va intampla absolut nimic in 2012
User avatar
zeus4s
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2621
Joined: 02 May 2010, 08:54
Detinator Steam: Da
CS Status: I'm back.
Reputatie: Ban 3 luni
Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: New York
Has thanked: 4 times
Been thanked: 300 times
Contact:

26 Mar 2011, 13:55

bOOm.wero wrote:nu se va intampla absolut nimic in 2012..cercetatorii au spus ca sfarsitul lumii e posibil sa vina in 2036..in 2012 se termina calendarul mayasilor in rest nimic altceva..filmu acela cu 2012 e facut pentru a atrage lumea si mai mult pentru a starni tot felul de speculatii..nu se va intampla absolut nimic in 2012

Eu zic ca o sa mori tu in 2012 =)) la cat de ..... esti =))
User avatar
Arion
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3317
Joined: 15 May 2008, 21:19
Detinator Steam: Da
SteamID: arion1338
Reputatie: Fost Mapper eXtreamCS
Fost Detinator HNS.eXtreamCS.com
Nume anterior : Seekers
Scripter Echipa eXtreamCS
Fost Moderator jutator
Discord: laurentiuandrei
Has thanked: 402 times
Been thanked: 413 times
Contact:

26 Mar 2011, 14:00

Chiar nimeni nu stie asta, ce e asa greu de inteles?

Cu cat traiti mai mult cu atat mai bine si cui ii pasa cand vine sfarsitul lumii ? Cutremurele puternice, vulcanii, tornadele sau meteoritii mari precum si exploziile solare puternice, acestea o sa mai rada de pe fata pamantului niste oameni si animale.
krystann
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2552
Joined: 16 May 2009, 11:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: Vine criza!
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 322 times
Been thanked: 141 times

26 Mar 2011, 15:03

Sunteti incuiati la minte..
Nici 1% nu cred ca 2012 o sa se sfarseasca totul , cate avertismente au fost date , in 1994,1998,2000.2004,2006(unele au zguduit lumea si altele nu s-au auzit de ele )deci mai cititi biblia !ceau !
User avatar
NERRO
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1335
Joined: 21 Nov 2010, 12:40
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume Anterior: NerroXro
Fost moderator ajutator
Location: Maramureş
Has thanked: 17 times
Been thanked: 99 times

26 Mar 2011, 15:28

krystann wrote:Sunteti incuiati la minte..
Nici 1% nu cred ca 2012 o sa se sfarseasca totul , cate avertismente au fost date , in 1994,1998,2000.2004,2006(unele au zguduit lumea si altele nu s-au auzit de ele )deci mai cititi biblia !ceau !
aproB!
valente
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 18
Joined: 25 Mar 2011, 20:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Fox.Mafios.Ro
SteamID: valente092
Location: Palermo-Italia
Been thanked: 1 time
Contact:

26 Mar 2011, 15:30

NerroXro wrote:
krystann wrote:Sunteti incuiati la minte..
Nici 1% nu cred ca 2012 o sa se sfarseasca totul , cate avertismente au fost date , in 1994,1998,2000.2004,2006(unele au zguduit lumea si altele nu s-au auzit de ele )deci mai cititi biblia !ceau !
aproB!
in 2000 era vb de sfarsitul lunii si ink suntem pe forum :))
http://WwW.MaFiOs.Ro Join!!
connect 188.240.33.200:27015 Cautam admini cu experienta!!
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Dot [Bot], Petal [Bot] and 698 guests