Un sfat din partea mea.

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Casual
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4000
Joined: 25 Mar 2009, 22:54
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Has thanked: 52 times
Been thanked: 655 times
Contact:

28 Jun 2012, 00:27

bine ca te-ai trezit, si totusi nu e tarziu deloc

ma bucur ca ai stat atat sa ne destainui ceva personal, incercand sa schimbi ceva in viata unora :)

cuvintele sunt de prisos, toate randurile astea multe... degeaba.. se vor trezi doar atunci cand se vor lovi de zid.. si totul, numai din cauza parintilor

e greu, multi neaga sentimentul asta, multi persista in inconstienta asta... totodata, multi vor si regreta mai tarziu


p.s. cunosc si eu un exemplar, chiar de aici de pe forum, de care pun pariu ca maine va posta incercand sa ne povesteasca despre cum s-ar trai viata
RoyalServer 2
User avatar
Aure
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 921
Joined: 09 Apr 2011, 11:02
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: Nu.
Location: Agnita
Has thanked: 118 times
Been thanked: 37 times

28 Jun 2012, 00:34

Pot sa va scriu mult mai multe, dar poate in gand ma framanta ceva gen "O FAC DEGEABA", intelegeti? :)

Si inteligentu asta, Anonymous117, nu cred ca ai trecut prin cate am trecut eu la varsta asta, intelegi? Asa ca te rog frumos. :)
java
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 930
Joined: 12 Feb 2011, 18:03
Detinator Steam: Da
CS Status: ????
Has thanked: 333 times
Been thanked: 56 times
Contact:

28 Jun 2012, 13:34

Aure , mai uimit prin tot ce ai scris , prin toate etapele zise de tine ,am trecut si eu , si inca trec , nu am scapat inca..
e adevarat , ajungeam la scoala , ma gandeam numa la servere , comunitati , cum sa fac aia , aia nu eram atent la lectii...
CRED CA mi-ai deschis ochi cat de cat cu acest topic , si o sa incerc s`a ma las si eu de chestiile astea ,
Mai doresc niste sfaturi de la tine , eu am 15 ani si inca nu am scapat de aceasta "boala" si cred ca ma ocup cu aceste "prostii" de pe la 12 ani...
PS: Cateodata stau si ma gandesc , si imi doresc sa nu fi inceput niciodata chestiile astea ...e destul de greu s`a te lasi
Image
Scurtezi link-uri si faci bani - Shorte.st
User avatar
k1nnnder
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1509
Joined: 20 Mar 2011, 22:10
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Zombie.CSFRAGURI.ro
SteamID: pasarika_xdd25
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: Baia Mare
Has thanked: 155 times
Been thanked: 94 times
Contact:

28 Jun 2012, 13:42

Ai un multumesc de la mine .
Norocul meu a fost cu tatal meu care sa enervat si nu a mai platit internetul 3 luni sa vada ce fac si incetul cu incetul am renuntat la chestile astea .
Stateam inainte cu orele la pc si nu ieseam afara , nici macar la WC nu mergeam .

@ Deci oameni buni , nu uitati ce a scris Aure aici si bagati la cap .
Laptop | Afiseaza codul
Acer Aspire 5742Z
Intel Pentium procesor P6100 Dual Core 2.00 GHz
Placa video : Intel HD Graphics 1061 MB
RAM : 4 GB DDR3 Kingston
HDD : 500 GB
Sunt atât de gras încât când m-am urcat pe cântar a scris cântariți-vă pe rând.
Radio SIX , cea mai noua si cea mai buna muzica.
http://188.165.152.36:9799/listen.pls - CLICK pentru a asculta in winamp
vLad-
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4819
Joined: 28 Mar 2009, 19:16
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: eXisTenZ 28
Has thanked: 376 times
Been thanked: 304 times

28 Jun 2012, 14:06

Am si eu un prieten, care s-a apucat de CS prin ianuarie si de atunci a devenit pur si simplu dependent de el , a avut vreo 6-7 servere pana in momentu de fata. A primit si moderator pe forumu respectiv unde era hostat serveru , era clar. Il tot sunam eu cu un var sa iasa pe afara. Are treaba nu poate sa iasa. A ajuns de avea peste 250h pe steam pe 2 saptamana, adica peste 15-16h pe zi. Cand mergeam la el era pe CS si forumuri. Acum a inceput de mai iasa pe afara, dar inainte rar :)))
User avatar
Cristy31
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 632
Joined: 29 Jul 2011, 21:50
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 30 times
Been thanked: 19 times

28 Jun 2012, 14:09

k1nnnder wrote:Ai un multumesc de la mine .
Norocul meu a fost cu tatal meu care sa enervat si nu a mai platit internetul 3 luni sa vada ce fac si incetul cu incetul am renuntat la chestile astea .
Stateam inainte cu orele la pc si nu ieseam afara , nici macar la WC nu mergeam .

@ Deci oameni buni , nu uitati ce a scris Aure aici si bagati la cap .
:)) ce tata bun ai. Si eu acum 2 veri jucam SA:MP pe un server de RP, stateam si 12 ore pe zi in fata PC-ului, era a doua mea viata. Acum nu mai e la fel, merg la sala, footbal in scoala. Stau cam 4 ore pe zi la PC, sunt multumit de program.
VoViCa
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 494
Joined: 28 May 2012, 21:48
Detinator Steam: Nu
Location: Bucuresti
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

28 Jun 2012, 14:11

k1nnnder wrote:Ai un multumesc de la mine .
Norocul meu a fost cu tatal meu care sa enervat si nu a mai platit internetul 3 luni sa vada ce fac si incetul cu incetul am renuntat la chestile astea .
Stateam inainte cu orele la pc si nu ieseam afara , nici macar la WC nu mergeam .

@ Deci oameni buni , nu uitati ce a scris Aure aici si bagati la cap .

Si de la Mine un Multumesc , bravo , si eu trec prin aproape toate etapele acestea , parintii ma innebunesc ca am devenit dependent si nu doar , si prietenii la fel , dar sper sa nu mai fiu asa dependent .. pff :-l :-??
[E]xPeRiEnCe
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1671
Joined: 31 Oct 2009, 15:25
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Location: CLUJ-NAPOCA
Has thanked: 45 times
Been thanked: 147 times

28 Jun 2012, 14:17

Cand ajungi la scoala si te gandesti ca trebuie sa ii dai admin la unu pe forumu lui peste prajit e nasoala treaba. Cand mergi la un fotbal si faci spume pentru telefonul prietenului sa iti verifici vizitele la forum e tot la fel de nasol. Intelegeti ca forumurile nu creeaza dependenta, cs-ul nu creeaza dependenta, insa totul e in mintea voastra. E un obicei. O rutina. O zona din care daca iesiti pentru o zi o sa uitati tot.
Daca iti gasesti o prietena rutina ta, programul tau se schimba radical ca umbli dupa curul ei si nu mai ai treaba cu jocurile o vreme.
Amun
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2004
Joined: 06 Apr 2008, 22:03
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: Sawyer
Fost Moderator
Has thanked: 80 times
Been thanked: 116 times

28 Jun 2012, 14:18

oarecum , a avea un forum nu e periculos dar daca ajungi sa bagi bani si sa traiesti numai pe el atunci intradevar devine periculos , la fel si cu jocurile .
User avatar
V.Persie
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 70
Joined: 28 Jun 2012, 10:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc o carte ....
Reputatie: Cont restrictionat (PlayWorldRo)
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

28 Jun 2012, 14:23

Prin ce pana mea ai trecut tu la varsta ta ? Esti vreun calator neinfricat ca sa povestesti tu despre viata, parca erai dependent de pc , acum esti aventurier?
Andrew
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 958
Joined: 12 Mar 2008, 14:51
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost Moderator ajutator
Has thanked: 33 times
Been thanked: 52 times

28 Jun 2012, 14:33

java wrote:Aure , mai uimit prin tot ce ai scris , prin toate etapele zise de tine ,am trecut si eu , si inca trec , nu am scapat inca..
e adevarat , ajungeam la scoala , ma gandeam numa la servere , comunitati , cum sa fac aia , aia nu eram atent la lectii...
CRED CA mi-ai deschis ochi cat de cat cu acest topic , si o sa incerc s`a ma las si eu de chestiile astea ,
Mai doresc niste sfaturi de la tine , eu am 15 ani si inca nu am scapat de aceasta "boala" si cred ca ma ocup cu aceste "prostii" de pe la 12 ani...
PS: Cateodata stau si ma gandesc , si imi doresc sa nu fi inceput niciodata chestiile astea ...e destul de greu s`a te lasi
Si eu la fel, tot asa am inceput, dar eu nu eram cu servere/forumuri/comunitati, eram cu playzeek/gather-network, la scoala eram cu gandu numai sa ajung acasa sa ma mai joc un gather sa mai fac skill ..... si de vreo cateva luni am inceput sa mai raresc, ma duc la sala/mai ies pe afara cu colegii , numai ma atrage asa mult jocul si chestiile astea cu forumuri, comunitati, deoarece m`am plictisit de ele, deja mi se par banale ...
User avatar
Aure
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 921
Joined: 09 Apr 2011, 11:02
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: Nu.
Location: Agnita
Has thanked: 118 times
Been thanked: 37 times

28 Jun 2012, 14:36

Deci sa va spun sincer, eu pe prietena mea o numesc un medicament, si nu orice medicament, un medicament puternic.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information