Un sfat din partea mea.

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Ellement
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1433
Joined: 01 Feb 2011, 18:46
Detinator Steam: Da
CS Status: D:\Counter-Strike 1.6 eXtream
SteamID: woofy700
Location: Resita
Has thanked: 151 times
Been thanked: 82 times
Contact:

28 Jun 2012, 20:32

Sincer acum, cine nu a fost cel putin odata dependent de ceva ( pe calculator ).Recunosc ca si eu am fost dependent de CS, Sa:MP/MTA si mai ales de Minecraft unde am inceput sa imi deschid un mic server si de acolo a inceput totul.
Sa va dau si eu un mic sfat :) Jucati-va orice sau faceti orice pe internet dar cu masura ...
RoyalServer
User avatar
sykku#
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 508
Joined: 31 Oct 2010, 01:41
Detinator Steam: Da
CS Status: retired..
Reputatie: Ban 3 luni !
Ban 3 luni !
Ban 3 luni !
Location: 35°41′46″N, 51°25′22″E
Has thanked: 37 times
Been thanked: 53 times

28 Jun 2012, 20:34

Every wrote:Nu vreau sa jignesc dar uite ca iti raspund la toate intrebarile.

La 16 ani da fumez,6 pack de bere da beau nu credca e mult atata timp cat nu is dependent,si prietena mea mai doarme la mine cate-o saptamana de ce nu? Odata ce mama ei i-a dat voie si mama mea a fost de acord de ce nu? Ne iubim si e un lucru normal.

Si de pe 1 iulie intradevar nu voi mai activa pe forum in sensul ca doar o sa-l vizitez 5 minute maxim pe zi.

ahahahahahahahah=))))



ti-ai pus la semnatura ca nu prea mai intri in iunie pe forum si ai peste 400 de posturi =)))


ai o medie de 13 posturi pe zi , crede-ma , e exagerat de mult =))
Last edited by sykku# on 28 Jun 2012, 20:37, edited 1 time in total.
.
User avatar
Ellement
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1433
Joined: 01 Feb 2011, 18:46
Detinator Steam: Da
CS Status: D:\Counter-Strike 1.6 eXtream
SteamID: woofy700
Location: Resita
Has thanked: 151 times
Been thanked: 82 times
Contact:

28 Jun 2012, 20:35

Every wrote:Nu vreau sa jignesc dar uite ca iti raspund la toate intrebarile.

La 16 ani da fumez,6 pack de bere da beau nu credca e mult atata timp cat nu is dependent,si prietena mea mai doarme la mine cate-o saptamana de ce nu? Odata ce mama ei i-a dat voie si mama mea a fost de acord de ce nu? Ne iubim si e un lucru normal.

Si de pe 1 iulie intradevar nu voi mai activa pe forum in sensul ca doar o sa-l vizitez 5 minute maxim pe zi.
Cine nu mai trage o tigara sau mai bea 2-3-5-6 beri :> ( chiar si eu ), dar conteaza sa ai vointa si ambitie sa te opresti la timp :)
User avatar
Every
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 4292
Joined: 01 Jan 2012, 20:32
Detinator Steam: Da
CS Status: Plecat în voiaj!
SteamID: hypnotiqueeee
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Ban 2 luni
Utilizator neserios(tepar)
Location: Constanța
Has thanked: 449 times
Been thanked: 152 times

28 Jun 2012, 20:46

Ellement wrote:
Every wrote:Nu vreau sa jignesc dar uite ca iti raspund la toate intrebarile.

La 16 ani da fumez,6 pack de bere da beau nu credca e mult atata timp cat nu is dependent,si prietena mea mai doarme la mine cate-o saptamana de ce nu? Odata ce mama ei i-a dat voie si mama mea a fost de acord de ce nu? Ne iubim si e un lucru normal.

Si de pe 1 iulie intradevar nu voi mai activa pe forum in sensul ca doar o sa-l vizitez 5 minute maxim pe zi.
Cine nu mai trage o tigara sau mai bea 2-3-5-6 beri :> ( chiar si eu ), dar conteaza sa ai vointa si ambitie sa te opresti la timp :)
Exact dar ce sa inteleaga Ryan :-j
#retras de pe forum.
mai intru foarte rar .. dacă vreți ceva, lăsați mesaj privat și când mai intru vă răspund.
User avatar
Pavel
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3610
Joined: 17 Feb 2011, 22:47
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Nume anterior: xkeze.
Fond eXtream: 2
Location: Bucuresti
Has thanked: 71 times
Been thanked: 102 times

28 Jun 2012, 20:47

Treaba cu jocurile este foarte delicata,poti trece de la placere la obsesie imediat,una este sa iti placa un joc, sa ai cu cine sa povestesti depre acel joc(ce ai mai facut si nu stiu ce)-asta nu e obsesie, e doar un mod de comunitacare,o discutie ca oricare alta.Mai nou daca vorbesti cu un prieten despre ce ai facut pe metin sa zicem, repede toti care te aud esti obsedat de metin,cu toate ca ori esti incepator ori de joci 20-30 de minute pe zi sau cat te joci.Gandirea asta pe mine ma enerveaza la culme, nu poti sa vorbesti despre un joc,sa dai niste detali niste cerinte sa convingi un prieten sa va jucati in preuna sau pur si simplu sa arati ca iti place si tie ceva, fara sa nu cumva sa primesti o replica de genul"mai lasa doamne iartama jocul ala ca esti obsedat de el"
Sau de treaba cu comunitatile, este un mod de exprimare acest lucru,internetul te ajuta sa imparti gandurile cu alti oameni,dar mai nou deja internetul sa supra agloomerat,acum "o comunitate" poti numi si un site cu 2 vizitatori si 3 utilizatori intregistrati.Nu comunitate inseamna o adunare de oameniu(mai mult oameni nu 2-3) cu aceleasi interese, o comunitate poti numi un forum de exemplu care are 50-100 de utilizatori care activeaza(o parte de 30-70 din ei) zilnic si posteaza sau sugereaza anumite actiuni sau concursuri sau deschid discutii in care poti discuta normal -ca un om civilizat-.Mai nou oricine isi permite un domeniu si chestia asta a scapat de subcontrol,anual se cumpara numai la nivelul nepopulat(nu se folosesc) sute sau chiar mii de domenii,se ocupa sute de gb de date si se transmit virusi prin intermediul unor vulnerabilitati de la webhosting.Sa revenim, deci obsesia de a deschide "o comunitate" si de a te chinui este pentru a arata ca tu nu esti un prost ca sa zic asa si vrei sa arati ca esti cineva in societate,mai nou nu este asa, totul se vede ca o sursa de bani, nu se mai vede ca o distractie sau doar pentru simplul fapt ca vrei sa ajungi la nivelul unui site unde ai invatat multe sau ai fost primit frumos.
Concurenta nu mai exista deja este rivalitatea excesiva din cauza supraagloomerari cu site-uri/forumuri aparute,google nu o sa mai indexeze mult timp site-urile care nu au vizite consistente(2000-3000 de vizite)si cu un continut strict(adica original in orice punct de vedere).
Am cam deviat de la subiect dar sper sa intelegeti de ce am facut asta am vrut sa explic totul(si am cam ocolit topicul)
altry
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 141
Joined: 11 Apr 2009, 22:31
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: DAP
Reputatie: Ban 4 luni !
(Ban scos de 1 mai!)
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times
Contact:

28 Jun 2012, 20:53

Fara suparare dar e vreunul dintre voi care munceste/lucreaza undeva? ca n-am vazut pe niciunul sa zica. Intrebarea mea tampita este urmatoarea: Aveti asa de multi bani ca va doare in P**A si toata ziua iesit la bere tigari si toate alea? sunt curios doar.. :)

PS: toti am avut la un moment dat o dependenta.
User avatar
GPaul
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1931
Joined: 21 Mar 2009, 12:14
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv. Studiu intens.
Detinator server CS: - House M.D -
SteamID: - House M.D -
Reputatie: Nume anterior: djxpaulz
Fost super moderator
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 8 times
Been thanked: 174 times
Contact:

28 Jun 2012, 21:06

Copilaria de acum cativa ani nu mai exista, pacat.

Image
Image
User avatar
vespira
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 937
Joined: 21 Apr 2011, 17:10
Detinator Steam: Da
CS Status: retired
SteamID: veron2k
Location: beyond infinity
Has thanked: 181 times
Been thanked: 86 times

28 Jun 2012, 21:26

tragica povestea ta.....not.
#Vali
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2611
Joined: 24 Jan 2012, 11:00
Detinator Steam: Da
SteamID: id/spryt3
Reputatie: Fost Moderator
Fost Scripter eXtreamCS.com
1.2 / 3
Location: root
Has thanked: 81 times
Been thanked: 144 times
Contact:

28 Jun 2012, 22:20

Eu nu am avut aceasta problema din mai multe puncte de vedere:
1.Am facut volei vreo 2 ani de pe la 12 ani si nu am avut prea mult timp de calculator avand si scoala ieseam mai mult afara imi placea sa petrec timpul cu prietenii.Pot zice ca eram obsedat sa ies afara adica era ceva de gen in timpul vacantei dimineata ieseam afara pana pe la 1 -2 dupaia stateam in casa ca era cald pe la 5 plecam la antrenament la volei veneam la 7 si de la 7 pana la 10-11 stateam afara veneam incasa ma uitam la tv si dupaia dormeam.Bine intre 2 - 5 dupamiaza intram si eu oleaca pe internet.
2.Dupa ce m-am lasat de volei a fost faza cu evaluarea nationala si am invatat mai mult si imi ramanea timp de calculator sau afara si mai mult stateam afara.

Da am avut si eu o problema cu forumurile pentru ca vedeam forumu lu llegolas ca intrau multi pe chat si vroiam si eu sa fac ca el sa fac bani o fost un val,si eu ma gandeam cum sa fac rost de membri posturi etc dar m-am lasat tot din cauza unei fete :-??

In prezent adminstrez un sv samp si unu cs ...dar nu ma consider dependent pentru ca nu platesc nimic la ele. Ala de samp e populat fara ajutorul meu si ala de cs ar mai trebuie sa lucrez dar toata lumea stie ca acum trb dropuri *** din astea :)
Asa ca nu ma complic.E adevarat mi-as dari sa fie 32/32 dar daca nu se poate asta e :))
Si in plus e vara asta inseamna fara scoala si fara stres mai putina munca mai multa distractie ;)
User avatar
Cristy31
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 632
Joined: 29 Jul 2011, 21:50
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 30 times
Been thanked: 19 times

28 Jun 2012, 23:37

djxpaulz wrote:Copilaria de acum cativa ani nu mai exista, pacat.

cand ieseam afara pe la 8 ani (a tinut pana pe la 12) si ne adunam in fata la mine la casa vreo 20 de copii si jucam ascunseala prin tot cartierul :-? nu ma lasa mama mai mult de ora 10 afara :)) ce timp fain era.
User avatar
Aure
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 921
Joined: 09 Apr 2011, 11:02
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: Nu.
Location: Agnita
Has thanked: 118 times
Been thanked: 37 times

29 Jun 2012, 00:56

Asta este, vremurile s-au schimbat, atunci a fost asta, acuma nu cred ca mai vezi atatia copii sa se joace ascunselea sau jocuri ce erau inainte, acuma toti sunt cu cate un ditamai iPhoneul sau tableta :|
User avatar
HERZ
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1854
Joined: 09 Apr 2012, 15:46
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: yeap, 100 servere
SteamID: lexuuuu
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Ban 3 luni
Location: Iași
Has thanked: 266 times
Been thanked: 103 times
Contact:

29 Jun 2012, 01:02

Ce-ai fumat Aure ? de curiozitate, vreau și eu. @-)
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information