Sfaturi de marire a masei musculare

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

[E]xPeRiEnCe
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1671
Joined: 31 Oct 2009, 15:25
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Location: CLUJ-NAPOCA
Has thanked: 45 times
Been thanked: 147 times

20 Oct 2012, 19:20

Ai putea sa te duci intr-un fel la sala insa sa nu faci exercitiile care s-ar putea sa te opreasca din crestere(doua sau 3 parca).

Iti stabilesti un program cam pentru 3 zile pe saptamana. Fara proteine! Stiu ca vrei sa arati foarte facut din cateva saptamani ca toate animalele, dar mai bine arati bine dupa 3 luni fara proteine si stii ca nu o sa ai probleme cu sanatatea in viitorul apropiat.

Probabil ai un metabolism care arde foarte rapid, asemanator cu al meu. Daca duci o viata sanatoasa si mai faci si putin sport vei pune usor masa musculara.

Cu exercitiile de acasa nu sunt de acord pentru ca azi zici ca faci nu stiu cate abdomene si nu faci nimic. Asa daca mergi la o sala cu 2,3 prieteni va motivati unul pe celalalt.
User avatar
Respect me
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3062
Joined: 31 Jan 2008, 07:30
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS
Has thanked: 207 times
Been thanked: 137 times

20 Oct 2012, 19:23

[E]xPeRiEnCe wrote:Ai putea sa te duci intr-un fel la sala insa sa nu faci exercitiile care s-ar putea sa te opreasca din crestere(doua sau 3 parca).

Iti stabilesti un program cam pentru 3 zile pe saptamana. Fara proteine!
În general presa de picioare, unde poţi pune şi 200-300 kg şi toată greutatea îţi presează şi coloana... aiurea.
User avatar
Cristian
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3105
Joined: 12 Sep 2010, 13:19
Detinator Steam: Da
CS Status: None!
Detinator server CS: Nu
SteamID: -
Reputatie: Fost Moderator
Nume anterior : S!l@ba, jackanape, vengeance
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Craiova
Has thanked: 36 times
Been thanked: 149 times

20 Oct 2012, 19:34

Mi-am gandit si o sa ma duc la sala dar mai intai sa gasesc timp deoarece am orele de scoala foarte prost puse. Incep la 11:30 si termin la 17:30 , aproape toata ziua e pierduta.! SI nu o sa iau proteine si alte porcarii dalea !
“You only live once, but if you do it right, once is enough.”
― Mae West
User avatar
Respect me
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3062
Joined: 31 Jan 2008, 07:30
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS
Has thanked: 207 times
Been thanked: 137 times

20 Oct 2012, 19:38

S!l@ba wrote:Mi-am gandit si o sa ma duc la sala dar mai intai sa gasesc timp deoarece am orele de scoala foarte prost puse. Incep la 11:30 si termin la 17:30 , aproape toata ziua e pierduta.! SI nu o sa iau proteine si alte porcarii dalea !
Proteinele sunt naturale şi te-ar putea ajuta. Chiar şi creatina, conţine multe chestii utile organismului ce nu le iei din mâncare sau nu din orice mâncare.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information