Sfaturi de la voi pentru crearea unei comunitati adevarate ?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
VaLDeS
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2776
Joined: 11 Feb 2008, 18:41
Detinator Steam: Da
CS Status: pe mari si oceane
SteamID: valdes93
Reputatie: Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: România
Has thanked: 64 times
Been thanked: 103 times

20 Jun 2010, 10:20

cel mai bine este sa intri intr`una deja existenta !
Image

STEAM ID : valdes93 :flag_ro:
RoyalServer 2
T.Daniel

20 Jun 2010, 10:26

winckler wrote: Scuze de off , dar nu trebuie sa ramana asa postul tau , pentru cunostintele tale generale , COUNTER STRIKE = GAMING.Daca tu cand intrii in cs te lesina toti asta e treaba ta ( am zis asta sa nu se ia cineva dupa tine nu de dragul de a face off ).

@ In legatura cu topicul: daca vrei sa ai o comunitate adevarata poti face una si de cs, dar ai grija sa organizezi cupe cu/fara premii , asa atragi oameni.Poti sa faci o comunitate cu diverse si sa fie una respectata de membrii ei.
Daca vrei sa faci o comunitate de diverse( inafara de gaming ), fa un blog , in acele diverse s-ar gasii lumea mondena banuiesc..
suta la suta adevarat :)) :P sunt de aceeasi parere..deci mai pe scurt: nu se mai renteaza sa creezi ceva daca stii ca nu ai cunostiinte incat sa faci ceva mai nou si bun sau daca nu ai persoane serioase cu care sa colaborezi.Daca nu sunt astea fa un blog poti pune despre showbiz sau IT si aici la blog depinde si cum scrii articolele si cat de interesante sunt :P .
scorseze
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2371
Joined: 26 Mar 2010, 12:54
Detinator Steam: Da
CS Status: --------------
Detinator server CS: --------
SteamID: --------
Reputatie: Restrictie moderator
Location: -----------
Has thanked: 41 times
Been thanked: 51 times

20 Jun 2010, 10:45

Code: Select all

@ In legatura cu topicul: daca vrei sa ai o comunitate adevarata poti face una si de cs, dar ai grija sa organizezi cupe cu/fara premii , asa atragi oameni.Poti sa faci o comunitate cu diverse si sa fie una respectata de membrii ei.
Daca vrei sa faci o comunitate de diverse( inafara de gaming ), fa un blog , in acele diverse s-ar gasii lumea mondena banuiesc..
o sa organizez si cupe cu premii dar dupa ce incepe sa se stranga oameni

Code: Select all

cel mai bine este sa intri intr`una deja existenta !
m-am saturat de dastea unde administratori sufera intre iei.

Code: Select all

suta la suta adevarat   sunt de aceeasi parere..deci mai pe scurt: nu se mai renteaza sa creezi ceva daca stii ca nu ai cunostiinte incat sa faci ceva mai nou si bun sau daca nu ai persoane serioase cu care sa colaborezi.Daca nu sunt astea fa un blog poti pune despre showbiz sau IT si aici la blog depinde si cum scrii articolele si cat de interesante sunt  .
mai ce sa zic am experienta in cs in forumuri/servere am mai avut , dar sau dus, pentru ca nu gaseam admini sau staff bun sau hosturi pentru server bun, cand imi era lumea mai draga se oprea hostu sau cand am avut serveru populat cat si forumu a intervenit altceva si a trrebuit sa renunt
:crazy_face:
User avatar
Marius
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8294
Joined: 11 Nov 2007, 12:19
Detinator Steam: Da
CS Status: being awesome since 1992
SteamID: kNNwOw
Reputatie: eXtream Mod
Fost administrator
Fost dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Timisoara
Has thanked: 577 times
Been thanked: 680 times

20 Jun 2010, 10:59

scorseze wrote:

Code: Select all

@ In legatura cu topicul: daca vrei sa ai o comunitate adevarata poti face una si de cs, dar ai grija sa organizezi cupe cu/fara premii , asa atragi oameni.Poti sa faci o comunitate cu diverse si sa fie una respectata de membrii ei.
Daca vrei sa faci o comunitate de diverse( inafara de gaming ), fa un blog , in acele diverse s-ar gasii lumea mondena banuiesc..
o sa organizez si cupe cu premii dar dupa ce incepe sa se stranga oameni

Code: Select all

cel mai bine este sa intri intr`una deja existenta !
m-am saturat de dastea unde administratori sufera intre iei.

Code: Select all

suta la suta adevarat   sunt de aceeasi parere..deci mai pe scurt: nu se mai renteaza sa creezi ceva daca stii ca nu ai cunostiinte incat sa faci ceva mai nou si bun sau daca nu ai persoane serioase cu care sa colaborezi.Daca nu sunt astea fa un blog poti pune despre showbiz sau IT si aici la blog depinde si cum scrii articolele si cat de interesante sunt  .
mai ce sa zic am experienta in cs in forumuri/servere am mai avut , dar sau dus, pentru ca nu gaseam admini sau staff bun sau hosturi pentru server bun, cand imi era lumea mai draga se oprea hostu sau cand am avut serveru populat cat si forumu a intervenit altceva si a trrebuit sa renunt
Eh si asta e un punct: sa ai bani de investit. Daca nu ai bani pentru gazduirea serverelor si a site-ului de la o firma buna nu are rost sa te apuci. Si ma refer aici la zeci de $ sa nu zic sute pentru ca sigur reclama o faceti in stilul vostru caracteristic: massuri interminabile pe Y!M si spam pe alte forumuri.
------> un mindset sanatos pentru eXtream <------
PS: NU sunt intermediar
scorseze
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2371
Joined: 26 Mar 2010, 12:54
Detinator Steam: Da
CS Status: --------------
Detinator server CS: --------
SteamID: --------
Reputatie: Restrictie moderator
Location: -----------
Has thanked: 41 times
Been thanked: 51 times

20 Jun 2010, 11:09

bineanteles ca o sa hostez forumu/serveru la krond cea mai buna firma, sper ca nu fac reclama si o sa hostez si redirecte si cred ca o sa merga pe drumul cel bun nu ?
:crazy_face:
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot], Google [Bot], Petal [Bot] and 280 guests