Soft Telefon Stricat: SGS

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
De1T@ US
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 76
Joined: 30 Nov 2009, 23:40
Detinator Steam: Da
CS Status: Fan EXtreamCS.Com
Detinator server CS: 89.39.8.2:27015
Location: Bucuresti
Has thanked: 7 times

24 Dec 2010, 18:29

Am si eu o "mica" sau mai bine zis mare problema la telefon. Am un telefon Samsung Galaxy S cu versiunea 2.1 si am vrut sa instalez pe el Froyo 2.2.1 si mi s-a luat netu' dintr-o data :| Am simtit ca inebunesc, am injurat de toti sfintii si dumnezeii. Softu' nu s-a descarcat tot, mai avea doar un sfert de descarcat si cum s-a luat netu', a inceput sa se instaleze, iar eu am scoz dupa 5 secunde telefonul de la USB ca sa nu se intample ceva rau, dar chiar s-a intamplat ceva mai rau! Acuma nu se mai aprinde telefonul :( si USB nu mi-l mai vede, iar acu nu stiu ce sa fac :

1. Daca pot sa instalez eu din nou softu'
2. Sa il duc la un service

Eu nu cred ca pot sa pun din nou softu' pe telefon si ca sa il duc la service, mie frica ca imi schimba placa (daca o schimba sa fie originala) si daca se poate la un service un e gratis, cum este Cirma cu Nokia, trebuie sa ai garantie si iti repara pe gratis, iar la Samsung nu stiu nici un service care sa faca lafel ca si Cirma, si daca o sa il duc la ei, cred ca o sa imi cere bani .

Am abonament la Vodafone si garantia este valabila ca telefonul in am din anu' asta din Noiembrie. Poate serviceu' de ei Vodafone imi fac telefonul pe gratis, dar mi se anuleaza garantia dupa ce mi-l repara sau mai este inca valabila garantia doar pentru inca o data? Ca sa nu ma intrebati, am folosit programu' Kies ca sa pun softu' .

Singurele service din Bucuresti sunt acestea , dati la Telefoane Mobile si celelalte Bucuresti si Bucuresti. Va rog sa imi spuneti unde imi pot duce telefonul sa mi-l reseteze pe gratis si ce am mai zis eu pe sus si as mai vrea sa stiu cat timp o sa stea la reparat sau poate sa il faca in cateva ore si mi-l da in acea zi ?
Last edited by De1T@ US on 02 Jan 2011, 19:13, edited 1 time in total.
RoyalServer
Amun
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2004
Joined: 06 Apr 2008, 22:03
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: Sawyer
Fost Moderator
Has thanked: 80 times
Been thanked: 116 times

24 Dec 2010, 18:38

baga-l in download mode ( trebuie apasate butoanele volum jos+home+power deodata) apoi conecteaza telefonul la usb . daca nu til recunoaste dute cu el la vodafone ca e in garantie .
User avatar
De1T@ US
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 76
Joined: 30 Nov 2009, 23:40
Detinator Steam: Da
CS Status: Fan EXtreamCS.Com
Detinator server CS: 89.39.8.2:27015
Location: Bucuresti
Has thanked: 7 times

24 Dec 2010, 18:50

El de aprins, se aprinde, dar de stins nu merge si cand se aprinde imi apara o imagine neagra cu ceva in mijloc, le zic in ordine: un telefon, doua puncte, un semn de avertizare galben, doua puncte, un calculator si acestea sunt albe pe font negru. Mi-a zis programu' Kies sa apas Volum Joc+Tasta de Meniu+Aprindere/Stingere sau ceva de genu. El parca recunoaste doar tasta de aprindere, iar restu', nimic .

Dar daca ma duc la vodafone, garantia mai este valabila 2 ani sau se anuleaza ?
Amun
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2004
Joined: 06 Apr 2008, 22:03
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: Sawyer
Fost Moderator
Has thanked: 80 times
Been thanked: 116 times

24 Dec 2010, 18:59

pai poate nu ai apasat toate tastele alea deodata ... sau e probabil sa nu aiba functia download mode din fabricatie ceea ce e foarte aiurea...

Image
asa arata download mode

daca il duci la cei de la vodafone nu vei pierde garantia .
User avatar
De1T@ US
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 76
Joined: 30 Nov 2009, 23:40
Detinator Steam: Da
CS Status: Fan EXtreamCS.Com
Detinator server CS: 89.39.8.2:27015
Location: Bucuresti
Has thanked: 7 times

24 Dec 2010, 20:24

Le-am apasat pe toate 3 butoane deodata si chiar in ordine si repede dar tot nu merge, o sa pun maine o poza cu ce imi arata la telefon ca prin casa la momentul actual, sunt doar eu si nu mai am nici un telefon la andemana ca sa fac poza, nici macar aparatu' foto ca l-au luat parintii ca s-au dus la altii si petrec pe acolo, iar eu nu am vrut sa ma duc ca sa imi repar telefonu' daca pot sau sa vad unde sa il duc si altele ... sau o sa caut o imagine pe net daca exista la momentul actual .
start
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 2
Joined: 15 Dec 2010, 21:35
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Contact:

24 Dec 2010, 20:33

si eu am un nokia 6300 :)
si iam dat sa-mi udapteze softu si misa deconectat din pc \\l-am scos de la usb si acum nu se mai aprinde:(
imi dati si mie un sfat cum as putea sal repar
HaPPPY
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 202
Joined: 23 Dec 2010, 12:36
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Reputatie: Ban 3 luni !
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times
Contact:

24 Dec 2010, 21:29

RESOFT , DUCETI-VA LA UN SERVICE DE TELEFOANE ! :)
GAZDUIRE IMAGINI GRATUIT - SIMPLU & USOR , MARIMEA IMAGINII POATE FII DE PANA LA 10 MB !
VISIT & UPLOAD: http://mxn.ro
Image
User avatar
De1T@ US
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 76
Joined: 30 Nov 2009, 23:40
Detinator Steam: Da
CS Status: Fan EXtreamCS.Com
Detinator server CS: 89.39.8.2:27015
Location: Bucuresti
Has thanked: 7 times

25 Dec 2010, 00:04

L-am facut :X A trebuit la inceput sa tin apasat pe cele trei butoane in ordine :

1. Volum Jos
2. Tasta de Meniu (Centru)
3. Aprindere/Stingere

Si am tinut apasat 5-10 secunde pana mi-a aparut, dar data trecuta nu merge, am facut lafel dar nu mergea deloc inainte. L-am pus Android 2.2 si am vazut ca unu a zis ca a aparut 2.2.1, dar cei de la Kies inca nu l-au pus pe piata (adica sa fie oficial), iar acea persoana are versiunea 2.2.1 dar zice ca a aparut in Marea Britanie si in Germania, o fi adevarat :-??

Iar start, vreau sa stiu daca softu' pe care vreai sa il pui pe telefon era oficial si nu era ilegal, daca este oficial ma interesez acuma sa vad cum poti sa ii resetezi softu' :)
Amun
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2004
Joined: 06 Apr 2008, 22:03
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: Sawyer
Fost Moderator
Has thanked: 80 times
Been thanked: 116 times

25 Dec 2010, 00:18

deci va fi oficial numai cand o sa pui telefonul la samsung keis si o sa apara acolo ca exista un nou update oficial .

app acum ca ai froyo nu ti se misca in reluare? daca da iti trebuie niste lagfix`uri si modificari de kernel , daca nu te pricepi vezi Aici! un tutorial complet (iti sugerez sa urmezi fiecare pas de acolo ca sa nu ai probleme) in caz ca intampini probleme ma poti contacta la id thisizalex pe messenger.
User avatar
De1T@ US
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 76
Joined: 30 Nov 2009, 23:40
Detinator Steam: Da
CS Status: Fan EXtreamCS.Com
Detinator server CS: 89.39.8.2:27015
Location: Bucuresti
Has thanked: 7 times

25 Dec 2010, 01:19

uneori imi merge in reluare si mai greu decat pe Android 2.1 si mersi daca vrei sa ma ajuti :X pana la anu nu o sa intru pe mess pentru ca sunt plecat la munte, iar netu merge cam ... nasol, sa zic si eu
start
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 2
Joined: 15 Dec 2010, 21:35
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Contact:

02 Jan 2011, 15:49

poate sa mil faca daca ma duc la un centru de reparatii mobile [-o< ?????
Amun
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2004
Joined: 06 Apr 2008, 22:03
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: Sawyer
Fost Moderator
Has thanked: 80 times
Been thanked: 116 times

02 Jan 2011, 16:53

start wrote:poate sa mil faca daca ma duc la un centru de reparatii mobile [-o< ?????
nu te sfatuiesc.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information