Somaj dupa liceu

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Sona
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3138
Joined: 07 Sep 2012, 11:53
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nu am nevoie de clienti de aici
Detinator server CS: Intre 50 si 100
Reputatie: Ban 2 luni !
Unban (achitat)
Utilizator neserios (tepar)
Location: Ploiesti
Has thanked: 166 times
Been thanked: 189 times
Contact:

24 Sep 2013, 11:04

Marius wrote:Daca nu ai studii superioare e normal sa-ti gasesti mai greu de lucru...insa si cu facultate iti gasesti mai greu :).
Iti gasesti greu daca te rezumi doar la pretentiile care le ai dupa ce ai terminat facultatea.Iti convine sa ai facultate si sa nu ai un ban in buzunar?Pana iti gasesti ceva similar studiilor din facultate si care sa iti satisfaca pretentiile eu cred ca ar trebui lasate deoparte mofturile mai ales cand iti frige buza de o tigare, o bere sau simti nevoia sa iti schimbi pantalonii rupti in fund.
RoyalServer 2
User avatar
dragonashu.
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 959
Joined: 11 Dec 2011, 20:04
Detinator Steam: Nu
CS Status: Sunt un titan man, celebru pe oriunde.
Location: CT.94.FUG
Has thanked: 94 times
Been thanked: 97 times

24 Sep 2013, 11:09

Sona wrote:
scosmynnnn wrote:
StatuS-^ # WoOoW wrote:dupa 2 ani nu poti taticu dute la munca linistit nu sta pe bani statului :)
E usor de zis "dute la munca" dar daca gaseste te-ai gandit?
Nu se poate am un frate care a vrut sa faca acelasi lucru si cei de la liceu i-au raspuns ca v-a pierde somajul daca in termen de 60 de zile nu duce actele necesare...
Cine nu vrea sa munceasca, nu gaseste.Sa fim seriosi, pretentiile sunt mari la multi, iar pe criza si pe foametea asta ar trebui sa iei cam tot ce iti pica nu sa faci mofturi.

Tu ai dreptate , din fata pc-ul sunt multe de spus . Poate unii din noi nu vrem sa muncim pe 7-10 milioane , eu unul vreau sa imi cumpar o masina , poate o casa nu sa traiesc de pe o zi pe alta , ca asa e de munca ma duc la cules de struguri iau 5 mil si ce fac cu ei ? Si eu am meserie mecanic auto , dau acum de carnet . Eu nu spun ca nu am unde sa muncesc ca nici nu mi-am cautat inca astept sa iau carnetu, am spus la general.
User avatar
Sona
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3138
Joined: 07 Sep 2012, 11:53
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nu am nevoie de clienti de aici
Detinator server CS: Intre 50 si 100
Reputatie: Ban 2 luni !
Unban (achitat)
Utilizator neserios (tepar)
Location: Ploiesti
Has thanked: 166 times
Been thanked: 189 times
Contact:

24 Sep 2013, 11:12

dragonashu. wrote:
Sona wrote:
scosmynnnn wrote: E usor de zis "dute la munca" dar daca gaseste te-ai gandit?
Nu se poate am un frate care a vrut sa faca acelasi lucru si cei de la liceu i-au raspuns ca v-a pierde somajul daca in termen de 60 de zile nu duce actele necesare...
Cine nu vrea sa munceasca, nu gaseste.Sa fim seriosi, pretentiile sunt mari la multi, iar pe criza si pe foametea asta ar trebui sa iei cam tot ce iti pica nu sa faci mofturi.

Tu ai dreptate , din fata pc-ul sunt multe de spus . Poate unii din noi nu vrem sa muncim pe 7-10 milioane , eu unul vreau sa imi cumpar o masina , poate o casa nu sa traiesc de pe o zi pe alta , ca asa e de munca ma duc la cules de struguri iau 5 mil si ce fac cu ei ? Si eu am meserie mecanic auto , dau acum de carnet . Eu nu spun ca nu am unde sa muncesc ca nici nu mi-am cautat inca astept sa iau carnetu, am spus la general.
Ne invartim in jurul cozii cu subiectul asta.Eu ma conduc dupa principiul meu, mai bine cu bani putini decat deloc.Si in acelasi timp cat castig salariu minim imi caut ceva mai bun.Gasesc sau nu, cand vine ziua de salariu am de luat, atat cat e.Ori daca nu muncesc, la ce mai traiesc?Sa ma tina lumea din jurul meu, parinti si asa mai departe?Cand nu vor mai fi ei ce fac?Asa prefer sa o iau din loc, pe orice salariu si in fiecare zi sa sper ca imi voi gasi ceva mai bun.
User avatar
winckler
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 3247
Joined: 28 Sep 2008, 15:37
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost unbanner SJ.eXtreamCS.com
Nume anterioare: zvon15, zvoNN1ceL, cristi™
Fost administrator
Location: La locu' meu..
Has thanked: 59 times
Been thanked: 131 times

24 Sep 2013, 12:02

Eu unul m-am inscris la o postliceala sanitara,nu stau sa-mi caut 5 ani de munca pentru 800 lei. :)

Ganditi-va daca o sa aveti de munca si la 40 de ani cu un salariu de nimic de pe acum si o munca pe branci.
Un mesaj din suflet...

winckler 2014 wrote:Daca te cheama winckler , inseamna ca esti smecher.
Image
:meme :meme :meme
User avatar
Grafa
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1115
Joined: 13 Nov 2009, 21:33
Detinator Steam: Nu
CS Status: Intru pe aici sa mai rad!
Reputatie: Fost Moderator
Location: Brasov
Has thanked: 266 times
Been thanked: 185 times
Contact:

24 Sep 2013, 12:23

Daca toata viata o sa zici ca tu nu lucrezi pe 7-10 milioane, nici nu o sa lucrezi in viata ta.
Crezi ca daca acum lucrezi pe 7 milioane, toata viata trebuie sa fie asa?Asa e un pas in viata, probabil pana gasesti ceva ok, o sa mai schimbi 20 de locuri de munca.
Daca esti smeker te duci pe profilul ce ai terminat facultatea la o firma sa zicem, chiar daca nu au nevoie, daca le dai peste nas ca esti cu capul mare, te iau pe tine sigur.

Axeaza-te pe diagnoza auto, cumpara o platforma si fa non-stop tractari si diagnoza. Eliminat dpf, majoritatea masinilor din 2005+ au dpf, care in romania pe la 150.000 cedeaza, ganditi-va sa va faceti ceva al vostru, cu imprumuturi etc, dar sa si renteze.
GrafaStudio
Fiecare generatie e de neegalat,
Ca nu exista comparate intre ele de fapt,
Vorba aceea "Toate-au fost la timpul lor ceva exagerat! ",
Ideea e ca nimic nu s-a schimbat.
Noi aveam mingi de 35 si tevi cu cornet,
Cei de azi au mobil si acces la net,
Dar nu-i blamam, nu e corect, nu-i o solutie,
Sa facem revolutie pentru evolutie.
Cosmin
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 9362
Joined: 06 Jul 2013, 22:08
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Scripter eXtreamCS
Nume anterior: scosmynnnn
Has thanked: 492 times
Been thanked: 547 times

24 Sep 2013, 15:07

Este o vorba in ziua de astazi care nu o pot suporta "Ce tu crezi ca eu o sa lucrez pe 7 milioane?" si cand colo nici pe 7 milioane nu mai gasesti..
krystann
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2552
Joined: 16 May 2009, 11:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: Vine criza!
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 322 times
Been thanked: 141 times

24 Sep 2013, 17:25

Doar aberatii.
O sa-ti dea stai calm dar o sa te cam poate vreo 6-8 luni.Si ti se vada doar 250 lei ... dute linistit si rezolva-ti treburile.
StatuS-^ # WoOoW
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 640
Joined: 14 Aug 2008, 07:59
Detinator Steam: Da
Location: Satu Mare
Has thanked: 7 times
Been thanked: 35 times

24 Sep 2013, 18:34

pai si in loc de 250 nu mai bine lucreaza ep 750-1000 ?:) stai ca am uitat el are facultate cum sa lucrezi pe 10 mil cu facultate doar nu sunt romani prosti .
Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information