Spotify, unele melodii nu merg

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
^Head$hot^
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1541
Joined: 20 Feb 2013, 19:05
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 12 times
Been thanked: 14 times

21 Dec 2018, 03:04

Salutare. Mi-am cumpărat un cont premium pe Spotify și întâmpin următoarea problemă cu unele melodii. Când încerc să caut o piesă remixată ca să o pun în playlist, nu funcționează. De exemplu aceasta Image Dau pa ea, dar nu se întâmplă nimic.
Poza e făcută în aplicația de pe P.C...Pe telefon e aceeași problemă.
RoyalServer
HecaTe
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3292
Joined: 16 Aug 2014, 08:53
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: hecate_2k
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fond eXtream: 0
Location: Medias/Alba Iulia
Has thanked: 74 times
Been thanked: 40 times
Contact:

21 Dec 2018, 08:32

^Head$hot^ wrote:Salutare. Mi-am cumpărat un cont premium pe Spotify și întâmpin următoarea problemă cu unele melodii. Când încerc să caut o piesă remixată ca să o pun în playlist, nu funcționează. De exemplu aceasta Image Dau pa ea, dar nu se întâmplă nimic.
Poza e făcută în aplicația de pe P.C...Pe telefon e aceeași problemă.
Posibil sa fi fost eliminata de catre spotify sau autor?
Mai nou si internet banking are liber de 1 decembrie :kappa: :kappa:
Image
User avatar
AND.cfg
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2156
Joined: 10 Jan 2015, 18:54
Detinator Steam: Da
CS Status: EGRIM
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS (5 luni)
Fond eXtream: 0
Location: Bucharest
Discord: staiku#0001
Has thanked: 13 times
Been thanked: 10 times

21 Dec 2018, 09:46

Unele melodii sunt restricionate in diferite zone. Stiu un playlist in care nu puteam asculta cam 5 melodii de top pentru ca am contul pe Romania
Image
User avatar
^Head$hot^
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1541
Joined: 20 Feb 2013, 19:05
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 12 times
Been thanked: 14 times

22 Dec 2018, 16:47

Mda..acum începe să îmi pară rău că mi-am luat cont premium. E adevărat că ai calitate la muzică, dar aceeași calitate o ai și de pe youtube dacă descarci la 256-320kb. Am vrut să îmi fac un playlist pentru sală dar majoritatea pieselor care sunt remixate și sună bine nu le găsești pe Spotify. O să stau luna asta sau cât mai am din abonament pe el cred și am să revin la vechea schemă la descărcat de pe youtube cu convertor. În ultima vreme au apărut tot felul de reclame penibile la schimbatul melodiilor de pe youtube și mă enervează când sunt la sală și trag de fiare să aud mai tot timpul de farmacia inimii catena sau de Miruna și ieșitul la un date cu ea..
Mulțumesc pentru răspunsuri.
User avatar
Mădălin
Administrator
Administrator
Posts: 5295
Joined: 06 Mar 2013, 21:40
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Administrator
Fost manager cs.extream.ro
Web designer
Administratorul anului 2023
Has thanked: 45 times
Been thanked: 310 times
Contact:

22 Dec 2018, 17:51

^Head$hot^ wrote:Mda..acum începe să îmi pară rău că mi-am luat cont premium. E adevărat că ai calitate la muzică, dar aceeași calitate o ai și de pe youtube dacă descarci la 256-320kb. Am vrut să îmi fac un playlist pentru sală dar majoritatea pieselor care sunt remixate și sună bine nu le găsești pe Spotify. O să stau luna asta sau cât mai am din abonament pe el cred și am să revin la vechea schemă la descărcat de pe youtube cu convertor. În ultima vreme au apărut tot felul de reclame penibile la schimbatul melodiilor de pe youtube și mă enervează când sunt la sală și trag de fiare să aud mai tot timpul de farmacia inimii catena sau de Miruna și ieșitul la un date cu ea..
Mulțumesc pentru răspunsuri.
Gresit. Calitatea de pe youtube e inferioara fata de Spotify. Pe spotify ai un dezavantaj (cateodata imens) de a nu fi in stare sa asculti anumiti artisti/muzica, fiind restrictionate in anumite tari.

Am patit si eu, neputand asculta niste artisti germani.
User avatar
^Head$hot^
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1541
Joined: 20 Feb 2013, 19:05
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 12 times
Been thanked: 14 times

22 Dec 2018, 18:37

https://www.quora.com/What-is-the-diffe ... utube-720p
Da, e adevărat ce spui. Dar nu văd nici o diferență la calitatea muzicii între Spotify și Youtube. Cel puțin în căștile mele de la telefon(AKG) nu se aude nici o diferență. Dacă descarc cum am spus de pe youtube cu vubey sau alte convertoare care îmi permit download la 265 sau 320 kb e la fel ca pe spotify...Existau povești de genul că pe Spotify găsești muzică ce nu o găsești pe Youtube. Ei bine uite că eu nu am găsit, ci e chiar invers. Pe Youtube găsesc ce nu este pe Spotify..
User avatar
Massivescu
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1659
Joined: 05 Aug 2015, 00:57
Detinator Steam: Da
CS Status: dwaadw
Detinator server CS: dwadaw
SteamID: Massivescu
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Fond eXtream: 0
Location: dwaad
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Contact:

22 Dec 2018, 19:34

^Head$hot^ wrote:https://www.quora.com/What-is-the-diffe ... utube-720p
Da, e adevărat ce spui. Dar nu văd nici o diferență la calitatea muzicii între Spotify și Youtube. Cel puțin în căștile mele de la telefon(AKG) nu se aude nici o diferență. Dacă descarc cum am spus de pe youtube cu vubey sau alte convertoare care îmi permit download la 265 sau 320 kb e la fel ca pe spotify...Existau povești de genul că pe Spotify găsești muzică ce nu o găsești pe Youtube. Ei bine uite că eu nu am găsit, ci e chiar invers. Pe Youtube găsesc ce nu este pe Spotify..
Nu gasesti albumele noi lansate de catre artisti, majoritatea lanseaza albumul pe spotify iar in fiecare saptamana ( sau depinde de artist ) lanseaza cate o piesa si fac asta pana la terminarea albumului ( gen cum a facut Eminem cu kamikaze )
EMiNEM
User avatar
gloryous
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3609
Joined: 04 Aug 2012, 15:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Lazy but smart!
Reputatie: Restrictie moderator
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Location: Luxembourg District
Has thanked: 160 times
Been thanked: 191 times

22 Dec 2018, 21:11

Massivescu wrote:
^Head$hot^ wrote:https://www.quora.com/What-is-the-diffe ... utube-720p
Da, e adevărat ce spui. Dar nu văd nici o diferență la calitatea muzicii între Spotify și Youtube. Cel puțin în căștile mele de la telefon(AKG) nu se aude nici o diferență. Dacă descarc cum am spus de pe youtube cu vubey sau alte convertoare care îmi permit download la 265 sau 320 kb e la fel ca pe spotify...Existau povești de genul că pe Spotify găsești muzică ce nu o găsești pe Youtube. Ei bine uite că eu nu am găsit, ci e chiar invers. Pe Youtube găsesc ce nu este pe Spotify..
Nu gasesti albumele noi lansate de catre artisti, majoritatea lanseaza albumul pe spotify iar in fiecare saptamana ( sau depinde de artist ) lanseaza cate o piesa si fac asta pana la terminarea albumului ( gen cum a facut Eminem cu kamikaze )
Pe care oricum la un moment dat le gasesti leaked pe net.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information