Spune NU Eutanasierii

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Naruto&Kurama
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 36
Joined: 11 Sep 2013, 20:05
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time
Contact:

14 Sep 2013, 00:49

eu am 3 caini daca vrei sa sti
cum sa nu iti placa de un animal
daca voi sunteti saraci ce *** nu aveti mancare pentru voi ce sa dati la un caine sa manance
canibali au rai/iad/suflet
sau aia nu sunt oameni ?
plecati *** de infecti
daca iubesti caini da un click
RoyalServer
User avatar
pripici
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 821
Joined: 07 Jul 2011, 14:54
Detinator Steam: Nu
Location: Internet
Has thanked: 7 times
Been thanked: 52 times

14 Sep 2013, 00:54

Naruto&Kurama wrote: cum sa nu iti placa de un animal
Mie nu imi place de un animal pentru ca nu sunt zoofil
Naruto&Kurama wrote:daca voi sunteti saraci ce *** nu aveti mancare pentru voi ce sa dati la un caine sa manance
De unde sti tu care este situatia noastra financiara?
Naruto&Kurama wrote:plecati *** de infecti
Unde sa plecam?
User avatar
pripici
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 821
Joined: 07 Jul 2011, 14:54
Detinator Steam: Nu
Location: Internet
Has thanked: 7 times
Been thanked: 52 times

14 Sep 2013, 01:04

Naruto&Kurama wrote:replici de copil idiot satanisti *** muriti voi in chinuri nu caini aia care sunt nevinovati
Ma amuza foarte tare modul in care scri :)) Te rog sa imi permiti sa te jignesc. Esti semianalfabet!

Tu aperi viata cainilor maidanezi dar ne doresti noua moartea. Nu ti se pare ca gandesti ciudat?
User avatar
snickers
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1076
Joined: 12 Feb 2010, 13:42
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Moderator ajutator
Nume anterior: MeRRy
Location: New York
Has thanked: 29 times
Been thanked: 148 times

14 Sep 2013, 01:28

pripici wrote: Mie nu imi place de un animal pentru ca nu sunt zoofil

Daca ai incercat sa pari inteligent din aceasta fraza AI ESUAT
Kana kana kana kana Jambe
Kana kana kana kana Jambe
Kana kana kana kana Jambe
Kana kana kana kana Jambe
!UL!@N
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4194
Joined: 29 Aug 2008, 21:51
Detinator Steam: Da
CS Status: In Activ
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS
Has thanked: 29 times
Been thanked: 283 times

14 Sep 2013, 01:30

Inlocuiti cainele cu un mielusor, sau un pui de porc sau de vaca sau cu orice animal care se masacreaza pe scara industriala si cu metode mult mai dure decat sunt eutanasiati cainii astia, si unde am ajunge? sa lasam toate animalele in pace ca "vai ce dragute sunt" "vai, ele sunt inocente"

Cainii, da, imi plac, cainii si alte animale de companie sunt dragute, sunt misto, dar sa le vezi pe strada, si mai rau...sa risti sa fii atacat de ele si chiar ucis, NU. La asta trebuie sa spunem NU.
Va place sa vedeti crocodili, serpi, paianjeni, si alte animale care mai sunt considerate "de companie" pe strada? Nu cred. Cainii nu sunt diferiti, nici un animal nu e diferit, fiecare poate sa creasca ce vrea in casa LUI, dar nu pe strada. Nu au ce cauta pe strada, intr-un oras
Copilul ala avea vreo vina ca a murit ? doar nu el a maltratat cainii sau le-a facut nu stiu ce incat sa devina agresivi, insa totusi a trebuit sa moara. Au TOTI cainii vreo vina ca a murit copilul ala? NU, insa la fel cum a murit si copilul, va trebui sa moara si cainii, DACA nu sunt adoptati. E pentru siguranta OAMENILOR. Din moment ce cainii de pe strada pot fi/sunt periculosi, intervine regula "Ori tu, ori eu" voi ce alegeti? "eu" ?
Si acum poate unii vor spune ca "a murit 1 om, de ce sa moara toti cainii".
Copilul ala avea un viitor, poate ajungea cineva, nu ai de unde sa stii, si in plus, era OM, ca tine, ca toti. Pe cand cainii de pe STRADA ce sunt? Cu ce ajuta? Care este rostul lor, inafara de a face mizerie, musca, speria, OMORA oamenii?
Si in plus, nu e doar vorba despre 1 om, cazul lui este mai tragic ca a murit, insa e vorba de multi oameni care sunt si vor fi, daca nu se face ceva, muscati de caini. Muscaturi care nu sunt doar o simpla intepatura de albina, daca ai ghinion sa te apuce de maini, de fata, poti sa zici mersi daca te alegi DOAR cu o cicatrice care iti va aminti toata viata de teroarea prin care ai trecut.

Daca s-ar putea face ceva mai bun, care sa implice mai putin partea cu eutanasierea ar fi, intr-adevar, de preferat. Insa daca stau si ma gandesc, pentru ce sa se dea bani pentru ingrijirea cainilor in acele locuri unde sunt dusi?
De ce nu mai bine banii aia sa fie investiti in crearea unor locuri de ingrijit oamenii de pe strada?
Chiar asa? Am ajuns sa avem grija de niste caini de pe strada, inaintea oamenilor, a semenilor nostri, care isi duc viata pe strada? Ce naiba?

Nu va ia nimeni cainii din casa, adoptati unu, doi, o suta, si iubiti-l si jucativa cu el pana nu mai puteti.

Nu vreau sa credeti ca sunt un om fara inima/suflet sau nu stiu ce, dar aceste 2 lucruri(inima/"sufletul" ) trebuie folosite impreuna cu creierul.
( ´ ▽ ` )ノ


ImageImage
User avatar
miber
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1986
Joined: 09 Apr 2013, 03:43
Detinator Steam: Da
CS Status: Web Designer.
SteamID: mibfx
Location: rootem
Has thanked: 50 times
Been thanked: 111 times
Contact:

14 Sep 2013, 03:18

Parerea mea este ca acest "NU" este o mare prostie, am vazut la stiri ca sta lumea ca la paine sa adopte un catel pentru ce il adopta ca sa il lase pe strada dinou cum a venit femeia aia batrana ca isi cauta cainele si ca cainele ei are cip si nu este de gasit, dar oare de ce la lasat pe strada de izbeliste, din punctul meu de vedere as tine acei caini prinsi timp de 7zile-14zile-1luna pana ii revendica cineva daca nu ii revendica merita Eutanasierea, da si eu iubesc caini si chiar detin caini de rasa si periculosi si nu ii las pe strada de nebuni de ce, pentru ca e genul ala de rasa care daca sare la tine te mananca la propiu, acum problema e urmatoarea multi spun cainele nu este si el o fiinta, ba da este, cum este si vaca si porcul pana si o furnica, daca stam sa ne gandim, vacile si porcile sunt asasinate in masa pentru hrana noastra de zii de zii, de ele nu ne mai este mila si face "aoleu mama, saraca" da si ar trebui o noua lege, cine are caine ori are grija de el serios ori risca puscaria, eu asa as da o lege daca as avea puterea asta, sa vedem atunci daca ii mai lasa pe strada, eu cred ca nu...

Uni o sa imi zica acum ca nu gandesc dar chiar gandesc in felul meu dar gandesc.
M-am lasat, is pensionar pe caz de boala, acum ma tratez cu Mari pana dau de Ioana.

Image
User avatar
raiden
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3260
Joined: 22 Jun 2009, 22:56
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Location: Bucharest
Has thanked: 81 times
Been thanked: 218 times

14 Sep 2013, 03:24

Ca un mic apropo,pastrati un limbaj decent,nu vreau sa impart avertismente.Daca stiti sa discutati ca niste oameni civilizati atunci apasati butonu reply+trimite,daca nu iesiti de pe pagina si c'est la vie.
bts
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 107
Joined: 12 Sep 2013, 04:26
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times
Contact:

14 Sep 2013, 03:27

n-am citit toate comentariile .. dar

eu sunt de parerea ca nu au ce cauta pe strada, in oras unde traiesc oameni.. daca cineva vrea caine de companie are grija de el, il ia a casa, ii da de mancare etc.. trebuie cumva sa dispara de pe strazi.. acum.. cum vor disparea nu mai e problema noastra.. nu sunt de acord cu eutanasierea.. dar daca nu sunt in stare sa le faca adaposturi stiti vreunu alta solutie?
Enter
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 97
Joined: 23 Oct 2010, 18:38
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Detinator server CS: Nu
SteamID: Nu
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times
Contact:

14 Sep 2013, 03:59

Ce ai patit ma? Oamenii isi iau caini ca animal de companie, si cand fac pui ii arunca in strada, si acum va treziti sa ii aparati?
Sa moara toti dai dracu
CATAL1N!
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 874
Joined: 26 Dec 2009, 16:43
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (25 feb)
Ban 3 luni !
Has thanked: 50 times
Been thanked: 54 times

14 Sep 2013, 09:15

Fiecare fiinta lupta pentru a supravietui. Nu stiu de ce va plangeti asa la caini morti, dar cand mancati un piept de pui, carne de porc sau altfel de carne, cum e ? De ce nu plangeti si pentru animalele respective, ca deh, si ele sunt un sufletel neajutorat, cum ziceti la caini. Sa nu veniti cu replici ca animalele alea sunt facute pentru a fi mancate, ca daca ar fi dupa chestia asta si cainii se papa in alte tari, iar pentru ei e perfect normal. In India vaca e animal sacru, noi o mancam. Priviti si din alte puncte de vedere, incuiatilor. O idee ar fi sa fie spalati si vinduti la chinezi.
Last edited by CATAL1N! on 14 Sep 2013, 09:19, edited 1 time in total.
User avatar
Mount~
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1688
Joined: 28 Feb 2013, 08:29
Detinator Steam: Da
CS Status: Învață să nu depinzi de nimeni.
Detinator server CS: în curând
SteamID: lichone1
Location: Bacău
Has thanked: 175 times
Been thanked: 54 times

14 Sep 2013, 09:23

!UL!@N wrote:Inlocuiti cainele cu un mielusor, sau un pui de porc sau de vaca sau cu orice animal care se masacreaza pe scara industriala si cu metode mult mai dure decat sunt eutanasiati cainii astia, si unde am ajunge? sa lasam toate animalele in pace ca "vai ce dragute sunt" "vai, ele sunt inocente"

Cainii, da, imi plac, cainii si alte animale de companie sunt dragute, sunt misto, dar sa le vezi pe strada, si mai rau...sa risti sa fii atacat de ele si chiar ucis, NU. La asta trebuie sa spunem NU.
Va place sa vedeti crocodili, serpi, paianjeni, si alte animale care mai sunt considerate "de companie" pe strada? Nu cred. Cainii nu sunt diferiti, nici un animal nu e diferit, fiecare poate sa creasca ce vrea in casa LUI, dar nu pe strada. Nu au ce cauta pe strada, intr-un oras
Copilul ala avea vreo vina ca a murit ? doar nu el a maltratat cainii sau le-a facut nu stiu ce incat sa devina agresivi, insa totusi a trebuit sa moara. Au TOTI cainii vreo vina ca a murit copilul ala? NU, insa la fel cum a murit si copilul, va trebui sa moara si cainii, DACA nu sunt adoptati. E pentru siguranta OAMENILOR. Din moment ce cainii de pe strada pot fi/sunt periculosi, intervine regula "Ori tu, ori eu" voi ce alegeti? "eu" ?
Si acum poate unii vor spune ca "a murit 1 om, de ce sa moara toti cainii".
Copilul ala avea un viitor, poate ajungea cineva, nu ai de unde sa stii, si in plus, era OM, ca tine, ca toti. Pe cand cainii de pe STRADA ce sunt? Cu ce ajuta? Care este rostul lor, inafara de a face mizerie, musca, speria, OMORA oamenii?
Si in plus, nu e doar vorba despre 1 om, cazul lui este mai tragic ca a murit, insa e vorba de multi oameni care sunt si vor fi, daca nu se face ceva, muscati de caini. Muscaturi care nu sunt doar o simpla intepatura de albina, daca ai ghinion sa te apuce de maini, de fata, poti sa zici mersi daca te alegi DOAR cu o cicatrice care iti va aminti toata viata de teroarea prin care ai trecut.

Daca s-ar putea face ceva mai bun, care sa implice mai putin partea cu eutanasierea ar fi, intr-adevar, de preferat. Insa daca stau si ma gandesc, pentru ce sa se dea bani pentru ingrijirea cainilor in acele locuri unde sunt dusi?
De ce nu mai bine banii aia sa fie investiti in crearea unor locuri de ingrijit oamenii de pe strada?
Chiar asa? Am ajuns sa avem grija de niste caini de pe strada, inaintea oamenilor, a semenilor nostri, care isi duc viata pe strada? Ce naiba?

Nu va ia nimeni cainii din casa, adoptati unu, doi, o suta, si iubiti-l si jucativa cu el pana nu mai puteti.

Nu vreau sa credeti ca sunt un om fara inima/suflet sau nu stiu ce, dar aceste 2 lucruri(inima/"sufletul" ) trebuie folosite impreuna cu creierul.
Bravo !! Un om care gândește ! >:D<
User avatar
GameR4Ever
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 447
Joined: 23 May 2013, 20:34
Detinator Steam: Da
CS Status: Bini di TAT!
Location: Iasi
Has thanked: 58 times
Been thanked: 34 times

14 Sep 2013, 13:37

Enter wrote:Ce ai patit ma? Oamenii isi iau caini ca animal de companie, si cand fac pui ii arunca in strada, si acum va treziti sa ii aparati?
Sa moara toti dai dracu
Tu daca ai fi un caine ai vrea sa mori acum?
Creez Indexuri, Templateuri, PSD to HTML,CSS, Logo Desing.
Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot], Semrush [Bot], trekA and 357 guests