Steam furat

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Mădălin
Administrator
Administrator
Posts: 5293
Joined: 06 Mar 2013, 21:40
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Administrator
Fost manager cs.extream.ro
Web designer
Administratorul anului 2023
Has thanked: 45 times
Been thanked: 310 times
Contact:

09 Nov 2014, 02:52

shut.theart wrote:Itemele se pot recupera foarte simplu. Cand steam-ul unui prieten i s-a fost furat, eu am dat un ticket celor de la steam, si cand mi-au trimis noile date de la steam-ul compromis mi-au aratat un tutorial ce sa fac pentru a-mi recupera itemele furate (daca mi s-au furat)
Pai explica, asta cum anume? /:)
RoyalServer 2
User avatar
S0imuL
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 634
Joined: 06 Aug 2009, 02:14
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: SEBA!
Membru Club eXtreamCS (4 feb)
Utilizator neserios ( tepar )
Has thanked: 53 times
Been thanked: 44 times

09 Nov 2014, 05:09

Deci m-am logat special sa iti spun ca poti sa recuperezi itemele + banii daca faci un simplu ticket celor de la steam.
Le spui cum ai cumparat jocurile , le dai cateva dovezi (email de pe steam cu ip celui care a intrat pe contul tau ,deoarece acum apare din ce tara + ip intri pe cont).
Dupa ce ai facut toti pasii ,astepit in jur de o saptamana iar contul celui care ti-a furat itemele v-a fii suspendat pe trade , iar tu iti vei recupera o mare parte din ce aveai (daca nu chiar tot)
User avatar
Vlad
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8148
Joined: 01 Dec 2011, 13:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Reputatie: Fost Administrator
Organizator Cupe eXtreamCS
Administratorul anului 2016; 2017
Location: Bucuresti
Has thanked: 116 times
Been thanked: 161 times

09 Nov 2014, 09:05

Da ticket la support cu chitantele de plata (PayPal, Paysafecard etc) + daca ai cd key-uri e bine sa le dai si pe alea.
Totusi market-ul trebuia blocat, cumva acea persoana avea acces de mai mult timp la tine si ti-a sters mail-ul de la SteamGuard, verifica ultimele logari pe mail-ul tau.
User avatar
Audi
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2365
Joined: 23 Nov 2009, 22:01
Detinator Steam: Da
Has thanked: 163 times
Been thanked: 240 times

09 Nov 2014, 11:49

ELIARA wrote:Daca activai confirmarea prin sms la logare pe mail asta nu se mai intampla, atunci cand avea nevoie de codul de la guard si intra pe mail tau furat sa il obtina, cerea confirmare prin sms de pe tel, si atunci o lua in gura.

In momentul in care dai login de pe un pc nou autorizat cu guard, trade-ul se restrictioneaza pentru 7 zile din cate stiam, cum a reusit sa ciordeasca tot? Cu 150 de euro in steam wallet nu prea iti permiti sa deschizi orice mizerie de exe la nimereala.
Intr-adevar, nu aveam confirmare prin sms, dar nu m-am logat pe mail de mai bine de o luna si nici pe steam, iar parolele erau diferite, deci tot nu inteleg cum a facut asta.


shut.theart wrote:Itemele se pot recupera foarte simplu. Cand steam-ul unui prieten i s-a fost furat, eu am dat un ticket celor de la steam, si cand mi-au trimis noile date de la steam-ul compromis mi-au aratat un tutorial ce sa fac pentru a-mi recupera itemele furate (daca mi s-au furat)
Astept sa-mi dai accept.
Lma Soimul wrote:Deci m-am logat special sa iti spun ca poti sa recuperezi itemele + banii daca faci un simplu ticket celor de la steam.
Le spui cum ai cumparat jocurile , le dai cateva dovezi (email de pe steam cu ip celui care a intrat pe contul tau ,deoarece acum apare din ce tara + ip intri pe cont).
Dupa ce ai facut toti pasii ,astepit in jur de o saptamana iar contul celui care ti-a furat itemele v-a fii suspendat pe trade , iar tu iti vei recupera o mare parte din ce aveai (daca nu chiar tot)
Problema e ca nu am niciun email cu logarea lui pe steam, decat a mea.
Alexey wrote:Da ticket la support cu chitantele de plata (PayPal, Paysafecard etc) + daca ai cd key-uri e bine sa le dai si pe alea.
Totusi market-ul trebuia blocat, cumva acea persoana avea acces de mai mult timp la tine si ti-a sters mail-ul de la SteamGuard, verifica ultimele logari pe mail-ul tau.
Am verificat logarile, nu exista niciuna in afara de a mea. Am verificat si emailul imediat dupa, e acelasi.
Last edited by Audi on 09 Nov 2014, 12:18, edited 4 times in total.
User avatar
dDow
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3016
Joined: 12 Jun 2013, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Master
Detinator server CS: Cateva.
Location: Bucuresti aka Brooklyn
Has thanked: 35 times
Been thanked: 76 times

09 Nov 2014, 11:50

Audi wrote:
shut.theart wrote:Itemele se pot recupera foarte simplu. Cand steam-ul unui prieten i s-a fost furat, eu am dat un ticket celor de la steam, si cand mi-au trimis noile date de la steam-ul compromis mi-au aratat un tutorial ce sa fac pentru a-mi recupera itemele furate (daca mi s-au furat)
Astept sa-mi dai accept.
Alexey wrote:Da ticket la support cu chitantele de plata (PayPal, Paysafecard etc) + daca ai cd key-uri e bine sa le dai si pe alea.
Totusi market-ul trebuia blocat, cumva acea persoana avea acces de mai mult timp la tine si ti-a sters mail-ul de la SteamGuard, verifica ultimele logari pe mail-ul tau.
Am verificat logarile, nu exista niciuna in afara de a mea.
Asta e ciudat , fa ticket la ei si explica-le totu !
(▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
Image
User avatar
shut.theart
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1230
Joined: 10 Aug 2012, 13:04
Detinator Steam: Da
Has thanked: 52 times
Been thanked: 20 times
Contact:

09 Nov 2014, 14:27

Da-mi id tau de steam!

User avatar
Audi
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2365
Joined: 23 Nov 2009, 22:01
Detinator Steam: Da
Has thanked: 163 times
Been thanked: 240 times

09 Nov 2014, 17:41

Cat dureaza pana primesti raspuns la ticket pe steam?
User avatar
Dom. MEMO
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 199
Joined: 29 Oct 2014, 15:20
Detinator Steam: Da
CS Status: Nu joc, m-am lăsat!
Detinator server CS: Nu dețin!
SteamID: dom_memo
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Fond eXtream: 0
Contact:

09 Nov 2014, 18:01

1/2 saptamani ..
User avatar
Vlad
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8148
Joined: 01 Dec 2011, 13:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Reputatie: Fost Administrator
Organizator Cupe eXtreamCS
Administratorul anului 2016; 2017
Location: Bucuresti
Has thanked: 116 times
Been thanked: 161 times

09 Nov 2014, 18:06

Ai de asteptat...
User avatar
John.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 221
Joined: 15 Sep 2014, 17:26
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

09 Nov 2014, 18:41

Eu am un ticket deschis de 2 saptamani si nu a raspuns inca nimeni :troll
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information