Stiinta vs. Dumnezeu

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

In ce credeti ?

Stiinta
20
36%
Dumnezeu
36
64%
 
Total votes: 56
User avatar
MzQ*
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3473
Joined: 07 Jul 2014, 18:30
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times
Contact:

26 Aug 2015, 18:53

As vrea sa le votez pe amandoua :-@
Image
RoyalServer
User avatar
Bunicu Magic
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1977
Joined: 25 Jan 2013, 20:38
Detinator Steam: Da
CS Status: da
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 153 times
Contact:

26 Aug 2015, 19:24

ca de obicei aduceti doar argumente de 2 bani fara dovezi fara nimic ...

Image
THINK it`s not illegal yet !
User avatar
tre3fla
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5317
Joined: 27 May 2012, 11:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Allah Akbar !
Detinator server CS: Nu
SteamID: /id/tre3fla_xxx
Has thanked: 14 times
Been thanked: 129 times

26 Aug 2015, 19:32

& autorii cartilor alora :
Image
User avatar
Bunicu Magic
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1977
Joined: 25 Jan 2013, 20:38
Detinator Steam: Da
CS Status: da
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 153 times
Contact:

26 Aug 2015, 19:40

cum spunea cineva " La cat de rai suntem e o minune ca ne trezim dimineata si putem sa vedem lumina zilei " nu va obliga ca credeti nimeni nimic dar mai devreme sau mai tarziu o sa fim judecati si dupa bune si dupa rele
THINK it`s not illegal yet !
User avatar
Littlepac_m
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 548
Joined: 12 Jul 2015, 09:19
Detinator Steam: Da
CS Status: fl studio time
Detinator server CS: Da.
SteamID: majestick109
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Cont nou Larsawin
Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni )
Nume anterior : Littlepac1337
Fond eXtream: 0
Location: FL Studio
Contact:

27 Aug 2015, 03:36

Bunicu Magic wrote:cum spunea cineva " La cat de rai suntem e o minune ca ne trezim dimineata si putem sa vedem lumina zilei " nu va obliga ca credeti nimeni nimic dar mai devreme sau mai tarziu o sa fim judecati si dupa bune si dupa rele
judecat ? de ce? ca n-avem voie sa ne exprimam liber? viata e ca un jurnal, calatoresti prin univers si inveti. cu fiecare viata/reincarnare sufletul invata lucruri noi, pentru ca vrea sa se perfectioneze.
Stand your ground or flee - the choice is yours. You are only delaying the inevitable, for the carrion crows shall feast regardless.
User avatar
MMDJ.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 336
Joined: 29 Aug 2014, 21:52
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Fond eXtream: 0
Location: Giurgiu

08 Sep 2015, 11:34

Dumnezeu, știința e ceva, e un fel de ce a fost... :-??
User avatar
^ZED^
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1226
Joined: 30 Jan 2015, 10:27
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Contact:

10 Sep 2015, 19:11

Bunicu Magic wrote:stiti ce ma oftica pe mine , voi astia intelectuali va bazati pe stiinta cica "cred ce vad ce aud ce este demonstrat" dar voi sunteti corigenit la 10 materii si paraleli cu fizica ...
Nu credeti multe voi dar unele lucruri sunt greu de crezut chiar si de stiinta , cum ar fii NASTEREA UNUI OM , dintr-un ***** mic de sperma iesim noi , daca va puneam acum 30.000 ani si va ziceam ca din 2 picaturi iese fito` aruncati cu pietre si ma omorati , acum luati stiinta in brate dar il negati pe Dumnezeu .



HABAR NU AVETI CAT DE COMPLEX ESTE CORPUL UMAN CRED CA NICI 3% NU STITI , NICI VOI , NICI EU ...POATE NIMENI DUPA FORUM AM URMARIT IN MARE 2-3 DOCUMTENTARE DESPRE CORPUL UMAN SI CREDE TI MA CA NU PUTEA EVOLUA SAU ***... ASA A FOST DAT
Si daca am 15 ani in clasa a11a ? ( legat de semnatura )
User avatar
sharkstar
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1735
Joined: 24 Dec 2012, 15:51
Detinator Steam: Da
CS Status: Rupetot
SteamID: privat
Location: Bucuresti
Has thanked: 70 times
Been thanked: 42 times

13 Sep 2015, 20:30

Ganja* wrote:
tre3fla wrote:
Bunicu Magic wrote:INTOTDEAUAN ATEII VIN DOAR CU ARGUMENTE PE BAZA UNOR POVESTI DAR TOT EI SUNT CEI CE URLA SI ZIC CA NU EXISTA DUMNEZEU EI CRED DOAR STIINTA EXACTA , CUM **** MEA MA DACA VOI CREDETI TEORI ?

EVOLUTIA = ***** E DEMONSTRAT SI CERTIFICAT DE OAMENI DE TOP IN BIOLOGIE


Voi strigati mereu ca aveti dreptate niciodata nu aduceti argumente si dovezi doar vorbe in vant...si va dati si intelectuali corigentilor
Citeste-ti postu' si ai sa-ti dai seama singur cine e corigentu dintre toti cei care au postat cate ceva. Singurele povesti sunt alea scrise in biblie, evanghelie, testamente si alte magarii pe care voi, credinciosii le numiti carti sfinte :-s . Sa nu te supere adevarul.

Nu te obliga nimeni sa citesti cartile alea care si din punctul meu de vedere sunt niste aberatii fara margini create tot de om ca sa te departeze de Dumnezeu, si Iisus a spus sa nu crezi in ce scrie mana moarta a omului si sa nu cauti legile Domnului in scripturi moarte ci sa cauti legile lui Dumnezeu in esenta ta , in natura , in apele vi ale pamantului, in pamant si asa mai departe.

Nu merg nici la biserica , desii a trebuit sa ma duc recent pentru botezul lui fi-mea ( asta nu se pune ca n-am avut de ales :)) ) Crezi in Dumnezeu SI ATAT !
Prin asta ai spus totul :)))))
Eu cred in Dumnezeu.. Stiinta nu mi-a oferit niciodata ce mi-a oferit Dumnezeu...
Topicul n-are logica.
Dumnezeu exista, dar nu are o forma anume. Nu poti compara stiinta cu Dumnezeu..
I've never been more normal than I am now.
My tumblr
PopaGABRiEL
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1739
Joined: 06 Aug 2008, 22:43
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost moderator
Location: Mioveni
Has thanked: 63 times
Been thanked: 65 times

16 Sep 2015, 17:23

Ati inceput sa o faceti prea subiectiv, nu trebuie sa convingenti pe nimeni ce cale sa aleaga, doar discutam, unii se contrazic singuri, povestile sunt cele din Biblie (carte din care am citit ceva, spre deosebire de marea majoritate a crestinilor de pe-aici si pretutindeni).

E foarte clar ca stiinta a avansat extrem de mult pe cand religia a ramas aceeasi de 2000 de ani (religia noastra).

Atat timp cat sunt atatea religii in lume, cu dumnezei diferiti nu poate sa-mi spuna mie nimeni ca nu se poate pune in locul unui budist, musulman sau orice alt om, de pe acest pamant, care are o alta religie fata de noi (religia este doar o amprenta a pozitiei geografice in care te nasti, daca erai nascut in Asia de Est erai budist, daca te nasteai in Asia de Vest si Africa erai musulman etc...), si sa-mi spuna ca tot dumnezeul lui e cel adevarat, mi se pare o mare dovada de egoism.
Am subliniat "OM" deoarece toti suntem oameni si trebuie sa ne comportam cum este moral si normal in aceasta lume pe care NOI o stapanim. Tin sa vad readuc aminte sau sa va spun ca cele mai multe crime s-au facut in numele religiei, multe razboaie si cam tot ce este rau in lume se datoreaza diversitatii zeilor si lipsa de constiinta a oamenilor indoctrinati prost cu "invataturile" religioase.
Catalin :)
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 188
Joined: 07 Apr 2015, 22:32
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0

18 Sep 2015, 00:09

Bunicu Magic wrote:cum spunea cineva " La cat de rai suntem e o minune ca ne trezim dimineata si putem sa vedem lumina zilei " nu va obliga ca credeti nimeni nimic dar mai devreme sau mai tarziu o sa fim judecati si dupa bune si dupa rele
Bravo boss, oricat de bine am face, o sa fim aruncati in focurile iadului si o sa ne prajeasca pe c*r cu fier incins deoarece am gandit si am incercat sa aflam ceva :meme :meme So nice, dumnezeu e un dragootz.
http://www.extreamcs.com/forum/member/CATAL1N!/ - Vechiul cont (nu mai merge).
User avatar
^ZED^
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1226
Joined: 30 Jan 2015, 10:27
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Contact:

18 Sep 2015, 22:59

Vad numai cre(s)tini pe aici..
Dumnezeu nu exista, cititi aici : http://www.bibliapentrusceptici.ro
Azi "Cristi" mi-a demonstrat definitiv ca nu exista, luandu-mi tot ce iubeam eu.
Last edited by Yeezus on 19 Sep 2015, 00:27, edited 1 time in total.
Reason: Lol =))))))))))))))))))))))))))
User avatar
mcristian
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1418
Joined: 30 Jul 2012, 20:24
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Has thanked: 240 times
Been thanked: 59 times

19 Sep 2015, 02:47

Cand stiinta o sa poata crea un om cum a creat Dumnezeu , atunci sa dati reply aici cretinilor.
Va mainupleaza internetu asta din calea afara , reveniti-va.
De unde a luat nastere stiinta , din nimic?
Sunt intrebari la care nu exista raspuns , mai precis la care creieru nostru nu poate da un raspuns logic. E peste limita noastra si suntem limitati "intentionat".
Last edited by Raul on 19 Sep 2015, 03:18, edited 1 time in total.
Reason: Nu-i nimeni "cretin" aici. Ai primit +1 warn
exy wrote:Semifinalele si finala mica se vor juca maine (23.08).
Finala mica:

Code: Select all

tbd V tbd ora 22:00 bo3
exy wrote:
Specii. wrote:Frumos,in finala mica joaca tbd singur.
tbd = to be decided
Trebuie sa-ti traduc si to be decided ce inseamna ? :thinking:
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information